Felietony i artykuły autorskie

KORZENIE EUROPY NIE SĄ CHRZEŚCIJAŃSKIE, PRZESTAŃCIE KŁAMAĆ!

Korzenie Europy nie są chrześcijańskie! Przestańcie kłamać!

Korzenie Europy nie są chrześcijańskie! To mit historyczny a raczej kłamstwo. Korzenie Europy są pogańskie, gdzie każde zjawisko czy też każda emanacja energii miała swoją nazwę. Były to nazwy różne dla różnych kultur, ale ludy rozsiane po bezkresach i pustkowiach ówczesnej Europy, mówiły o tych samych zjawiskach, tylko używały swoich nazw!

-Około 4 wieku decyzją Konstantyna powstał kościół katolicki. W tym czasie istniało tysiące mniejszych i nie związanych ze sobą kościołów chrześcijańskich, a po Cesarstwie chodziło setki „proroków” uważających się za powtórne wcielenie Chrystusa. Był to początek inwazji doktryny mojżeszowej na Europe. Trwa to po dziś dzień. Doktryna mojżeszowa to nieco zmodyfikowany rdzeń prastarych wierzeń egipskich. Wywodzą się z niej 3 okupujące i niszczące Ziemię religie – judaizm, chrześcijaństwo i islam.

Pod względem duchowym (ezoterycznym) są one podporządkowane jednej istocie, która jest okupantem naszej planety. Zwana jest ona różnymi imionami – jahwe, allah, pan bóg, szatan, marduk, demiurg, itp itd. Właśnie wtedy instytucję cesarza przemianowano na instytucję papieża. Królestwom dano dużo większą autonomię, ale obłożono je podatkiem. Królestwa i księstwa toczyły ze sobą nawet wojny, ale głos biskupa Rzymu zawsze był głosem potężnym.

-rok 966. Państwo polskie na ogromnych obszarach istniało od długich setek lat. Ale ówczesny król-odstępca, Mieszko I, przyjął tzw. chrzest polski, który był de facto hołdem lennym! Był to akt włączenia Polski do nowego cesarstwa rzymskiego, które nie upadło w 476 roku jak mówi oficjalna historia. Tylko przeszło organizacyjną restrukturyzację i rozpoczęło marsz ku ziemiom Słowian. Kulminacja tego marszu to słynny „drang nach ostern” w latach 1933 – 1945. Dodam jeszcze, że chrzest przyjął tylko wiarołomny Mieszko i jego dwór.

-wiek XII / XIII. Są to „wyrwane kartki z kalendarza” polskiej historii. Jeszcze przez długie wieki zdecydowana większość społeczeństwa była pogańska. Jednak już wtedy kleszcze cesarstwa zaczęły się zaciskać na Polsce. Król Bolesław II Zapomniany podniósł bunt, i przez wiele dziesięcioleci Polska znowu oficjalnie była pogańska. I wtedy nadeszły czasy ponure dla naszego narodu. Rękoma wojsk czeskich i niemieckich cesarstwo znów narzuciło swoje panowanie.

-pewne poluźnienie przyszło za czasów epoki Jagiellonów. To wtedy Kraków był europejską stolicą mistyki i czarnoksięstwa. Z całej Europy zjeżdżali się tu mistycy, alchemicy i czarnoksiężnicy na praktyki.

-czasy królów elekcyjnych to przede wszystkim czasy potężnej dominacji zakonu jezuitów nad krajem. Jezuici i prusacy całkowicie przejęli szkoły, uniwersytety i wychowanie młodych. Był to cichy desant, rozsadzenie kraju od środka. To Watykan miał największy wkład w rozbiory Polski. Przez setki lat Watykan spiskował z Rosją i z Prusami w celu stopniowego osłabienia, a potem – upadku naszego kraju. Popatrzcie tylko na granice III, ostatniego rozbioru. W granicach Prus i Austrii znajdowała się cała dzisiejsza Polska! Watykan dostał więc to, co uważał za swoje, a Rosja to, co uważała za swoje.
Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski

-XVIII (18) wiek. Zapiski z jednej z kronik, w której biskup przemawia do oburzonych tłumów pogan: „A wierzcie choćby w samego czarta, byle byście tylko dziesięcinę kościołowi płacili„. Rozległe obszary kraju wciąż były pogańskie. Istniała koegzystencja pogaństwa i katolicyzmu, wyrażona w polskim przysłowiu: „Bogu świeczkę, a diabłu ogarek„. Z jednej strony, modlono się masowo w kościołach podczas suszy. Z drugiej strony, lud zbierał się na leśnych polanach, by przebłagać „duchy„, by nie nękały ich tęże suszą. Powszechna była instytucja zielarki. Królowie i książęta mieli swoich magów i trucicieli. Dziś zaryzykuję stwierdzenie, że 99% wiedzy zielarskiej po prostu przepadło.

-XIX (19) wiek. Wbrew pozorom, to wtedy największe triumfy i zdobycze zanotował kościół katolicki. XIX wiek jest w naukach historycznych nazywany „nowym średniowieczem„. I rzeczywiście, było to średniowiecze, symboliczne nawiązanie do tego okresu. No, prawie. Ludzie z wsi masowo migrowali do miast w pogoni za rosnącym wtedy kapitalizmem. Byli odcinani od swoich korzeni. To właśnie wtedy triumfy świecił konserwatyzm, purytanizm, dulszczyzna. Przecież „Moralność pani Dulskiej” i wiele tego typu książek znanych jako lektury szkolne, opisuje te nie tak dawne czasy.

To wtedy powstała katolicka i nacjonalistyczna tożsamość Polaka. Czyli: Polak, katolik, obywatel. Ja proponuję z kolei coś innego. Bycie obywatelem wszechświata i Ziemi nie wyklucza dumy z bycia Europejczykiem i Polakiem. Europa, pomimo tego że toczy ją gangrena lewactwa i islamu – to wciąż potęga, podniosłość i duma. Ale do rzeczy. Jeszcze w XIX wieku czuć było pogańskiego ducha. Mickiewiczowskie dziady to klasyk. Teraz nam się to kojarzy z nudną książką szkolną, wtedy to było wciąż odprawiane święto. To właśnie w XIX wieku powstały ideologiczne i ezoteryczne fundamenty pod to, co zakiełkowało dopiero po II wojnie światowej.

Chodzi oczywiście o romantyzm i „kult kobiety„. Kult kobiety jako bogini, którą się ubóstwia, poświęca dla niej, wręcz oddaje cześć. Dla której zakochuje się absolutnie i bez pamięci. Te pojęcia były konieczne, by wprowadzić je do „umysłu globalnego„. Były konieczne jak na tamtą, konserwatywną i nieociosaną epokę. Teraz romantyzm zaczyna się powoli rozpadać, jego dogmaty są podważane. Poprzez „kult kobiety” jako istoty boskiej, wzniosłej, anielskiej – wyhodowaliśmy hydrę. Teraz kobiety napompowane komplementami, uwielbieniem, ślinieniem się facetów – zaczęły żądać coraz więcej i więcej. Teraz chcą po prostu ideału.

One już romantykami gardzą i dla grzeczności nazywają ich przyjaciółmi. guru uwodzicieli od dawna piszą o tym, że komplementowanie i ubóstwianie kobiety nie działa i prowadzi do szufladki „dziwak„, „przeciętniak„.  Znakiem czasów jest to, co napisała o Polakach feministka Kinga Dunin. Zasugerowała wprost, że Polaki to „cebulaki” i cienkie bolki. I napisała wprost, żeby polskie kobiety brały za mężów jurnych i agresywnych arabów, czyli samców alfa.

Teraz jest czas na „samczą kontrrewolucję” – na to, by praw do szacunku i choćby 10% tego uwielbienia, oczekiwać dla nas samych. To czas uwodzicieli i wirtuozów psychologii. To dobry czas, by dodać nowe parametry do systemu. Ale „koło zamachowe Samsary” mieli powoli, w końcu Bóg nierychliwy. I jeszcze miliony nie rozumiejących zmieniających się realiów romantyków zachlasta się na śmierć, zanim to się zmieni. To temat na zupełnie inny felieton.

-wiek XX i XXI. Chrześcijaństwo osiągnęło już dawno szczyt swojej cywilizacyjnej wydolności i rozpada się. Gnije od środka, tak jak mnóstwo innych globalnych systemów, w tym okresie „roztrzaskujących się światów„. Wciąż jednak istnieją przesądy, liczne „wiary ludowe„, bajki i podania. Tu i ówdzie spotkać można zielarki. Są to artefakty (relikty) wcale nie tak dawnej przeszłości, która odeszła na zawsze. Ale czy aby na pewno?

Autor: Jarek Kefir
Popierasz ideę strony Jarka Kefira? Podobają Ci się moje artykuły, wklejane linki, informacje, obrazki? Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Polecam też inne artykuły o medytacji, duchowości i pracy z podświadomością:
Jak się pozbyć bólu przeszłości? Niesamowite ćwiczenia i techniki
Potęga afirmacji i wizualizacji: to działa! [ĆWICZENIE]
Nie spychaj emocji do podświadomości bo to prowadzi do duchowej zguby!
4 szokująco skuteczne sposoby na „zresetowanie” i oczyszczenie umysłu
Skuteczny sposób oczyszczenia umysłu. Złe emocje mijają jak ręką odjął!
Uważaj czego słuchasz. Toksyczna muzyka jest bronią biologiczną elit, niszczącą podświadomość i mózg
Wiedza Tajemna – dla elit i.. dla Ciebie! Racjonalistyczny ateizm i religie – dla mas
Twoje myśli nie są tak naprawdę Tobą, uwolnij się od nich!
Potężna moc ludzkiego umysłu: siłą psychiki wyleczysz prawie każdą chorobę!
Skąd pochodzą Twoje myśli? Zaskoczę Cię: w większości nie są Twoje

Reklamy

65 odpowiedzi »

 1. Cóż tu pisać. Łza się w oku kręci, gdy wreszcie znajduje się osoba, która pisze prawdę. Tak. Nasi pra pra … pra zostali podbici przez religię, która zamiast dać im wolność włożyła na nich srogie,ciężkie jarzmo. Sama idea religii jest bardzo piękna. Gorzej jest z wykonaniem i tzw. wykładnią. Jedynym nakazującym w KRK jest Papież. To on mianuje biskupów, ci proboszczów etc. Wystarczy wziąć papieża za uzdę i poganiamy już ponad miliardowym KRK. Nieważne, jak wspaniałym człowiekiem jest jakiś kapłan. To papież, a nie lokalny kościół wybiera biskupa. Podobnie z wyborem proboszcza. Jednym słowem struktura skrajnie antydemokratyczna, totalna władza. Tyle tylko, że totalna władza totalnie korumpuje. Stąd w KRK te objawy które Jarek widzisz, są jeszcze te drugie których nie widzisz, a trzecich nawet ja nie mogę zauważyć. Okupant próbuje jak może opanować co tylko może.

  Polubienie

  • idiotów nie brakuje, nawet teraz, choć Unia Europejska jest czymś najlepszym, co się człowiekowi przytrafiło, takie podstawowe pytanie: co Cię to obchodzi, jak papież wybiera biskupa ? mnie to wcale, a tak przy okazji, te wybieranie polega na tym, że konkretny człowiek zbiera przez całe swoje życie punkty, a jak zbierze ich na tyle dużo, to zostaje biskupem, i gdzie tu widzisz okupację, i totalną władzę ?

   Polubienie

 2. No wreszcie długo czekałem na tematykę religijną dotyczącą tych obcych programów narzuconych nam z góry dawno temu. Oby było więcej tych tematów , a może Jarek coś o Słowianach czy słowiańszczyźnie. Czytałeś WANDALUZJE. Chciałbym przeczytać jakąś porządną książkę o wiedzy(Wiedy) słowiańskiej. Bo jak widzę ot ona razie to mydło i powidło w tych poszukiwaniach. Każdy ma swoją teorię a to także nie pomaga takie rozwarstwienie informacyjne.

  Polubienie

 3. Drogi Jarku. Poganin, pogaństwo to słowo pochodzące z łaciny: pagus, paganus- wieśniak, mieszkaniec wsi. Wieś zamieszkiwało wtedy ok.95% mieszkańców i tam z dala od władców, biskupów i innych dręczycieli kwitła wiara miejscowa…. stąd nazwa pogańska. Nasze korzenie na pewno są inne i powinniśmy do nich wracać… ale spróbuj to powiedzieć teraz przeciętnemu mieszkańcowi …wsi, góralowi. Teraz tam jest ostoja katolicyzmu

  Polubione przez 1 osoba

 4. Bylo tak pieknie, a skonczylo sie jak zwykle.
  Od „romantyzm i „kult kobiety”” kompletnie mnie zgubiles. To jakies osobiste traumy?
  A nie, wroc! Juz „gangrena lewactwa i islamu” rowniez mi sie nie podobala.
  Nic to, za reszte informacji dziekuje, bo teamt sluszny.

  Polubienie

 5. Czasy zwiedzania juz od dawna dzialaja pelna para ! Zyjemy w swiecie Lucyfera ,na kazdym kroku jestesmy zwodzeni ku zlemu i bedzac nieswiadomymi! Ziemia jest jego lecz pamietajcie ze dusze sa nasze i niepozwolmy sie mu zaprzedac!

  Polubienie

  • Odpowiem Ci tak:

   Doktryna chrześcijańska rozpada się, jej droga ewolucyjna na Ziemi się kończy. Lub już się zakończyła. Synod biskupów na którym mają zostać wprowadzone nowinki na żądanie ludu, przypomina podtrzymywanie podstawowych funkcji życiowych trupa. Odejdą i tradycjonaliści, i tym bardziej katolicy letni. Liczne, skłócone i oszołomskie sekty tradycjonalistów będą artefaktami (reliktami) wymarłej przeszłości. Będą nam towarzyszyły jeszcze setki lat, ale koło zamachowe życia będzie je coraz bardziej nadwątlało. Tak samo rozpadały się inne systemy – feudalizm i patriarchat (w cywilizacji zachodniej). Artefakty patriarchatu są do dziś bardzo liczne i obecne, szczególnie w starszych pokoleniach, w Polsce. Co nie zmienia faktu, że jest on już systemem martwym. O tym napiszę osobny felieton.

   Polubienie

  • @ Mieczysław
   ,, W przeważające ilości tak się składa,że wojujący dogmatycy wiary,że Boga ie ma idą w parze z historycyzmem mesjasza Karola Marksa.”

   Ej! Zauważ co ty piszesz. Dogmatykiem jest ktoś, kto wyznaje dogmaty lub je tworzy[ tezy podane przez kościół do wierzenia jako prawdy – wikipedia], więc jeśli dogmatyk wiary o coś wojuje, to z pewnością o swoje dogmaty, których prawdziwość okrasza bogiem, jakoby ten ostatni natchnął twórcę dogmatów.
   Bzdura totalna. A jak masz Mieczysławie problem z moją opinią, to proszę ustosunkuj się do poniższych dogmatów i pomóż mi na kanwie tego zrozumieć i pojąć, bo to co poniżej przytoczone jest dla mnie niepojęte. Podejrzewam, że jawiący się na tym portalu jako dobry znawca historii nie będziesz miał problemów z poniższą faktologią.

   Kilka przykładów tzw. nauk czysto ludzkich:

   431 r. – Sobór Efeski wprowadza dogmat o ,, Bożym macierzyństwie Maryi”[ w tym czasie w Efezie czczono boginię Artemidę, której posążki i inne dewocjonalia sprzedawane tysiącom ludzi czczącym tę boginię przynosiły spore zyski] Do V wieku kult Maryi nie istniał.
   649 r. – Sobór Laterański wprowadza dogmat ,,O Maryi zawsze dziewicy”.
   787 r. – Sobór Nicejski II zmienia drugie przykazanie i pod groźbą wyklęcia nakazuje obowiązkowy kult figur, obrazów i relikwii
   1215 r. – IV Sobór Laterański [już w samym kościele katolickim, który jako taki wyodrębnił się z Pentarchii Rzymu, Konstantynopola, Aleksandrii, Antiochii i Jerozolimy dopiero po 1054 r.]
   – ogłoszenie dogmatu o ,,Transsubstancji” – zamiany chleba i wina w ciało i krew Jezusa [to zjawisko istnieje tylko w katolicyzmie – nauce nigdy nie pozwolono to udowodnić, co przecież podniosłoby rangę ,,faktu”]
   – wprowadzenie obowiązku regularnej spowiedzi[Czy Mieczysławie nie uznasz tego za początki inwigilacji?]
   1439 – 1442 r. – Sobór Florencki wprowadzenie dogmatu czyśćca – to jest dopiero przekręt antybiblijny – , który owocuje gromadzeniem olbrzymiego majątku – wykupywanie zbawienia dusz żyjących i zmarłych – z takich właśnie środków wybudowano Bazylikę w Rzymie [obecnie po dziś dzień są to tak zwane zaduszki, wypominki awiązane z wyłudzaniem kasy za dusze]
   1854 r. – papież Pius IX ogłasza dogmat ,, O niepokalanym poczęciu Maryi”
   1950 r. – papież Pius XII ogłasza dogmat ,, O wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny” [z nauki religii ,,wiem”, że wzięto ją żywcem i co ciekawe o tym fakcie mówi się dopiero od 1950 r.!!!]

   Które z powyższych ,,nauk” mają swoje potwierdzenie w Biblii, zakurzonej, niestudiowanej Księdze, leżącej na półkach w większości domów rodzin katolickich?
   Pozwoliłam sobie uiścić tu i ówdzie komentarze, które, mam nadzieję, nie zmienią faktów historycznych.
   I co sądzisz, drogi Mieczysławie, o tych ludzkich naukach i dekretach?
   O co chodzi z rokiem 1950! Dwa tysiące lat matka Jezusa czekała, aby pójść do nieba i to żywcem( jako fizjologiczne ciało?!)
   Weź mi to wytłumacz. Tylko proszę nie posiłkuj się mistycyzmem i symboliką, ponieważ papież Pius XII o niczym takim nie wspomina.
   Oświeć mnie, bo w przeciwnym razie pozostanę ciemną materią.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Polubienie

   • GMO jak Ty się odnosisz do Krystyny pfuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A tak wtrącając swoje 3 grosze jak to baba,to powiem wam wszystkim ,że gdybyśmy tak za wszelką cenę nie udowadniali jeden drugiemu,że moja prawda na dany temat to jest ta właściwa prawda,to bylibyśmy dzisiaj w innym miejscu,może w tym właściwym,a tak to przez te ciągłe nasze spory,zawsze lądujęmy z ręką w nocniku.Mimo powyższego moja prawda na dyskutowany temat jest to tylko moja prawda i tak uważałam i uważam,że wszystkie religie i ich dogmaty to wytwory chorego umysłu.Jedno jest przykazanie wg mnie właściwe dla nas wszystkich „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe a kochaj go jak siebie samego” ale nawet tego nie potrafimy i mamy to co mamy.Uznając tylko swoją prawdę,też można żyć w zgodzie,przyjażni a nawet miłości ,mogę to potwierdzić na moim przykładzie,45 lat z jednym mężem,bez tłuczenia talerzy,bez zgodnych punktów w dyskusjach,mających każdy swoją prawdę .Można ? jak się na siłę nie zmusza do swojej prawdy.to się da a i tak każdy zostaje przy swojej i tego się trzymajmy jak codziennie mówię do mojej gorszej połówki.Zawsze na wesoło panowie,na wesoło………. Pozdrawiam serdecznie Anna mająca zawsze swoją prawdę.

    Polubienie

   • Spokojnie Gmo 🙂 Ja swego czasu, na tym blogu, prowadziłam już dyskusję z p. Mieczysławem. Czasem emocje zmuszały mnie do podskoków.( oj, nawet mi się brzydkie słowo wymksnęło!)
    Tym razem będę spokojna, o ile p Mieczysław zechce rozjaśnić moją ciemnotę.
    Najcenniejsze jest to, że w takie Polaków rozmowy mają wgląd wszyscy. Dowiadują się o faktycznej historii KRK, o której większość nie ma, a raczej nie chce mieć chociaż blade pojęcie. Mówisz Kopacz … hm. ,,oni” wiedzą. Myślisz, że są aż takimi idiotami, aby tracić cenny, bo ciemny elektorat? Nie sądzę.

    Pozdrowionka.

    Polubienie

   • ,, Rozsądna Anna pisze:
    16 Październik 2015 o 09:45

    GMO jak Ty się odnosisz do Krystyny pfuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A tak wtrącając swoje 3 grosze jak to baba,to powiem wam wszystkim ,że gdybyśmy tak za wszelką cenę nie udowadniali jeden drugiemu,że moja prawda na dany temat to jest ta właściwa prawda,to bylibyśmy dzisiaj w innym miejscu,może w tym właściwym,a tak to przez te ciągłe nasze spory,zawsze lądujęmy z ręką w nocniku” …

    Aniu, już mieliśmy w swej niedawnej historii ciemne wieki, w których nie kwestionowano przyjętej ogólnie ,,prawdy”.
    Z trzech powodów:
    – brak dostępu do wiedzy
    – chęć przeżycia
    – uznanie dogmatów kościelnych(biskupich i papieskich ukazów) za święte i niepodważalne, o ile słowo ,,niepodważalne” w ogóle istniało
    Ciemne wieki istnieją do dziś, tylko w innej oprawce:
    – pomimo dostępu do wiedzy – niechęć jej zdobywania
    – chęć przeżycia na kanapie z pilotem w ręku, serialem (nadmiar TV=reset mózgu), aż do ostatniego namaszczenia
    – uznawanie dogmatów religijnych nadal za święte( jaki procent Polaków je podważa?)
    – przyjmowanie za niepodważalne dogmatów politycznych ( lemingi, bezwolne masy, bezkrytyczne, bezdecyzyjne, konsumpcyjne istoty używane jako narzędzie do interesów elit rządzących)

    ,,Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe a kochaj go jak siebie samego” – piękne i mądre.
    Powiedz, Aniu, jak to przesłanie ma zaistnieć w realu?
    Co zrobisz z tymi, którzy czynią dla ciebie i dla innych zło, bo cię wcale nie kochają?
    Usiądziesz na skraju dróg i będziesz głosić to piękne przesłanie? ( chyba trochę za ostro – przepraszam)
    Gdybym ja to robiła, pewnie uznano by mnie za nieszkodliwa wariatkę.
    Jeśli widzisz psychopatę, bijącego małe, bezbronne dziecko, podejdziesz do niego i powiesz: ,,Bracie, nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe?” czy raczej rzucisz się na niego, wykrzesując z siebie siłę Herkulesa. Od razu zrozumie to piękne przesłanie.

    Nie jest to metoda przepełniona miłością do psychopaty, lecz miłością do życia bezbronnego dziecka. Miłość do dwojga zaowocuje być może śmiercią dziecka ( czy tylko jednego?)
    Jaki więc powinien być przejaw miłości w realu?
    Czy ciemiężone, trute społeczeństwa mają jeszcze jakieś policzki do nadstawiania?
    Nadstawiłabym policzek jeszcze raz, ale czuję, że gębę mam tak opuchniętą, że ledwo widzę. 🙂
    Moje pytanie: Czy i tym razem mam się nadstawić, a potem, być może umrzeć? Czy raczej nie pozwolić siebie bić? Czy mam pozwolić siebie zabić, bo według wierzeń tym bardziej czeka mnie po drugiej stronie świetlista przyszłość?
    A co z moim życiem, tu na Ziemi, jako przejawem Stwórcy?
    Życie to świętość. Dlaczego mam pozwolić je niszczyć? Dlaczego nie mam bronić tego, co pochodzi od Źródła Życia?
    Jestem przejawem, cząstką Stwórcy, częścią tego czym ON jest. Czy powinnam pozwalać na odtrącanie Prawdziwej Boskiej Energii, która mnie tworzy i zastępowanie jej niskimi wibracjami cierpienia?
    Przecież jednym z przejawów Życia jest Radość. Trochę ciężko ją przejawiać z opuchniętą gębą 🙂

    Taki to, Aniu, mój fragmencik 🙂 rozważań o miłości słownej i czynnej.

    Świat, Wszechświat jest odwieczną areną ścierania się dobra ze złem. Nie ma opcji, że nastąpi tylko dobro lub tylko zło, ponieważ jedno nie istnieje bez drugiego. Może co najwyżej lokalnie – np. na Ziemi – chwilowo zło wypierać dobro [wypierać nie znaczy niszczyć – energia nie ginie].
    Dochodzę do wniosku:

    RÓWNOWAGA JEST PODSTAWĄ ISTNIENIA. PRZYNAJMNIEJ NA OBECNEJ ZIEMI.
    TĘ RÓWNOWAGĘ ZAPEWNIĆ MOŻE JEDYNIE JEDNAKOWO CZYNNE DOBRO, JAK I ZŁO [JEDNO NIE ISTNIEJE BEZ DRUGIEGO].
    JEŻELI DOBRO JEST WYPIERANE PRZEZ ZŁO, OZNACZA TO, ŻE DOBRO NIE BYŁO DOSTATECZNIE CZYNNE – DZIAŁANIE ZAMIENIŁO NA SŁOWA I NADZIEJĘ LEPSZEGO JUTRA, KTÓRE NIGDY NIE NASTĄPI, BO ZAWSZE BĘDZIE JUTREM.
    NA PLANIE FIZYCZNYM PASYWNE DOBRO ODDAJE SWOJĄ PRZESTRZEŃ ZŁU.

    Stąd tak wielu ludzi nie potrafi widzieć pokoju, a woli myśleć o wojnie, którą w końcu urzeczywistni. Świat stanie się taki, jakim go teraz widzimy.

    Serdecznie pozdrawiam.
    PS. Gmo czasem żartuje. Lubię jego poczucie humoru. Też mu w podobny sposób ,,dowalam”. 🙂 Uważam, że poważny świat zabiłby wszystkich nudą. 🙂

    Polubienie

   • Ponieważ nie mam możliwości odpowiedzenia na póżniejsze wasze komentarze tj. Krysi i twoje GMO odpowiadam pod tym komentarzem,golnęłam sobie 3/ 50-tki mojej zeszłorocznej malinóweczki na którą was serdecznie zapraszam i powiem tylko ,to do Krysi,że ja widzę ile jest nieprawości ,cierpienia i bardzo nad tym boleję i co mogę zrobić w tej sytuacji,to tylko porozmawiać z moim żródłem i przesłać w miejsce trudnych sytuacji moją energię pełną miłości.W miejscu bezpośrednich sytuacji czynienia zła,natychmiast reaguję,nawet zdarzyło mi się walnąć znęcającego się ojca rodziny.Ja wiem ,że na wszystkich czyniących zło nie mam bezpośredniego wpływu,ale staram się wysyłać dobrą energię miłości każdego ranka i wieczora w miejsca zła i wiem ,że to działa.Do GMO, ja nie potrzebuję czerwonych dywanów i tym podobnych,uśmiech i dobre słowo mi wystarczy.Widzę i wiem dużo więcej niż inni i jest to czasem dla mnie ciężarem alę oddałabym nawet moje ziemskie życie za to by na tej mojej pięknej planecie ZIEMI wszyscy ludzie się kochali ,by nie było cierpienia i bólu.Kocham wszystkich i bardzo lubię czytać wasze komentarze Krysiu i GMO nadajecie na tej samej fali co ja.Kocham was.Anna

    Polubienie

    • Hej Anna, jest to jeden z tych niezbędnych etapów. Świadomość tego że Ziemia jest planetą zła i cierpienia od zarania dziejów, w każdej sekundzie jej trwania, bardzo przytłacza. Potem przychodzi stopniowe pogodzenie się i uspokojenie, co nie oznacza jednak zgody na to. Tyle teorii. Bo w praktyce jest kilka spraw, z którymi chyba nigdy się nie pogodzę. Sam @GMO mówił, że są w tym wszechświecie indywidua, którym trzeba mocno i bez wyrzutów sumienia skopać tyłki, a nie zastanawiać się i filozofować. Ale my, Ziemianie, nie za bardzo potrafimy, jest to poza naszą gestią.

     Polubienie

  • DO ,, Rozsądna Anna pisze:
   16 Październik 2015 o 15:32 ”

   Aniu, my ciebie też kochamy. Oby więcej na świecie takich serc jak twoje.
   Miłość też podlega prawom matematyki. Gdy się ją dzieli, to się mnoży 🙂

   Serdecznie pozdrawiam.

   Polubienie

  • ,, Świadomość tego że Ziemia jest planetą zła i cierpienia od zarania dziejów, w każdej sekundzie jej trwania, bardzo przytłacza.”

   No, przepraszam, ale mnie poniesie. Mogę? Mogę.
   Już wiele razy prosiłam, abyś nie kojarzył tego, co się dzieje w naszych durnych łbach, z MIESZKANIEM, które niema nic wspólnego z dyskusją lokatorów, a tym bardziej ich konkluzjami i zachowaniami.
   Jeszcze raz przepraszam, ale tym razem polecę po bandzie, zapominając, że swoimi wypowiedziami tworzysz celowo ciśnienie dla rozwoju dyskusji.
   Dlaczego nie obwiniasz domu, w którym mieszkasz za to, że ktoś cię wkurzył? Dlaczego nie masz pretensji do ścian, okien, kanalizy, przewodów elektrycznych, lodówki z żarciem w twojej chacie o to, że dwie ulice dalej zgwałcono dziewczynę?
   Dlaczego po usłyszeniu informacji o 10 000 zabitych nie wyjdziesz przed swój dom i nie zaczniesz walić pięściami w ziemię, oskarżając JĄ za to?

   Czy mam prawo czegoś nie chcieć?
   Więc proszę, nie chcę, abyś kiedykolwiek wine za potyczki, spory, kłótnie, wojny wszczynane przez człowieka cedował na mojej Planecie, obwiniał JĄ i krzywdził, nazywając JĄ piekłem.
   Który z miliona gatunków flory i fauny, podpatrywanej przez przyrodników, wskazuje na to, że Ziemia jest planetą zła?
   O dziwo, naczelni, w tym ty i ja sparszywieliśmy do tego stopnia, że za nasz stan oskarżamy Ziemię, która, gdyby na chwilę odebrałaby żarcie i tlen, przestalibyśmy istnieć i narzekać, że ONA jest planetą zła.PRZESTALIBYŚMY NASZE ZŁO KOJARZYĆ Z NIĄ.
   Do jakiego stanu upodla się naczelny na tej Ziemi ssak, że nie dość, że bierze pokarm z żywicielki, niszczy JĄ , to jeszcze nazywa JĄ piekłem i planetą zła?
   Do stanu unicestwienia.
   Nie dziwi więc upadek kolejnej cywilizacji, wynikający z upadku każdego z nas.
   Żadna PLANETA MATKA na dłuższą metę tego nie zniesie.

   Ania powinna otrzymać taki tekst:
   ,, Świadomość tego, że my, ludzie, tworzymy na Ziemi zło i cierpienie, od zarania jej dziejów, w każdej sekundzie jej trwania, bardzo przytłacza.”

   Nie wolno krzywdzić Ziemi, żywego organizmu, którego tylko ,,naukowe” teorie uznały za nieożywiony. Jakże więc to możliwe, że na trupie rodzi się i rozwija życie, czerpiąc z trupa siły życia.

   Serdecznie pozdrawiam.
   PS Jeśli w którymś momencie ugodziłam twoje serce – zwróć mi uwagę – przeproszę.

   Polubienie

 6. Hmm korzenie Europy nie sa ani chrześcijańskie ani pogańskie… w ten sposób podchodząc do tematu pomijacie po drodze ludy pierwotne i dinozaury…

  Problemem jest albo nie zrozumeinie, albo niechęć do zrozumienia uproszczeń i ogólnie utartych sformułowań. Europejska kultura to kultura oparta o cherześcijaństwo i tu leży problem. Europejska KULTURA a nie „korzenie Europy”. Nikt o zdrowych zmysłach, mający choć elementarną wiedzę o historii naszych ziem, nie będzie nikomu wmawiał, że ludy Europy wywodzą się od chrześcijan. Ale dzisiejsza kultura „europejska” to przede wszystkim wpływy grecko-rzymskie i chrześcijańskie. Tyle w temacie.

  Polubienie

 7. Nie da się mówić o korzeniach pogańskich, bo to właśnie organizacja kościelna wprowadziła do Europy organizacje i struktury państwowe. Można argumentować, że Starożytne Imperium Rzymskie jest przykładem państwa politeistyczne i prawdziwym źródłem korzeni Europy, choć dopiero struktury Katolickie w pełni zjednoczyły tereny dzisiejszej Europy Imperium nie interesowało się nimi zbytnio. Korzenie Europy są jak najbardziej chrześcijańskie, bo trudno mówić, że luźno zorganizowane wojujące ze sobą plemiona pogan mają cokolwiek wspólnego z organizacją Europy oraz jakikolwiek znaczący wpływ na jej dzisiejszy kształt i wartości.

  Polubienie

  • hahaha, qrwa gmo ale się uśmiałem!!!! jak kto od jutra będzie mi pierniczył głupoty, to zapytam „jaki numerek jesteś” i wszystko będzie jasne. dobre!! hahaha

   Polubienie

 8. Co do głownej plety artykulu sie zadzam, tak jestesmy poganami, z dziada pradziada. Katolizm przyszedl do nas z Afryki, tak jak Islam i Zydzi.
  Nie wiem jakie byly motywy najazdow na Polske, podczas rozbiorow, moze fakt ze pewnie tak jak teraz mielismy bardzo slabe panstwo zarowno militarnie jak i gospodarczo. Ale nie podoba mi sie Twoja doktryna kobiety. ”Chodzi oczywiście o romantyzm i „kult kobiety„. Kult kobiety jako bogini, którą się ubóstwia, poświęca dla niej, wręcz oddaje cześć. Dla której zakochuje się absolutnie i bez pamięci.” No i pozniej to co napisales o romantykach i jacy oni sa biedni.

  Romantycy sa tworem cywilizacji, tak jak ‚metro’ mezczyzni, i tak jak widealizowane kobiety z silikonowym biustem szukajace facetow z kasa, aby mozna ich bylo wykorzystac. Otoz moim zdaniem, a moge sie mylic, pierwszym bledem jaki popelniaja romantycy jest zakochiwanie sie. Nalezy ludzi kochac: mezczyzn i kobiety, dobrych i zlych, ale nie ZAKOCHIWAC. To co my teraz nazywamy miloscia jest tak naprawde OCZEKIWANIAMI, oni sie nie zakochuja w swoich przyjacioklach o podobnym sposobie myslenia, ktore sa w stanie ich zrozumiec. Oni sie zakochuja w sex bombach. Faceci romantycy zakochuja sie w kobietach z pozadanymi dla nich cechami: blond wlosy, dlugie nogi, dlugie palce, piekne niebieskie oczy itp. Jak by sie pan romantyk zakochal w normalnej, przecietnej dziewczynie to by nie zostal tylko przyjacielem.

  Tak samo kobiety w dobie wspolczesnego prania mozgu zakochuja sie w swoich oczekiwaniach: silny, wysoki, przystojny itp.

  Problem polega na tym ze nasze oczekiwania sie zmieniaja z uplywem czasu, ale to juz zupelnie inna historia.

  Polubione przez 1 osoba

 9. a co to za różnica czy chrześcijanin czy inny fanatyk religijny. ludzie się dzielą na tych, co swoje życie pozostawiają w obcych szponach i na tych, co swoje życie mają w swoich rękach;)

  bo kim jest szeryf szeryfów? Piszesz Jarek o europejczykach sprzed kilkuset/kilku tysięcy lat a może jest tak, że globalnych resetów było już 5 albo 10, może pra pra kiedyś były zupełnie inne „religie” a dziś jest szambo i zlatuje ostatnie płukanie, bo przed nami jedna, globalna religia. i co powiedzą dzieci, dzieci i ich dzieci? dziś książki znikają, wszystko jest cyfrowe. za kilkadziesiąt lat, książki będą tylko w muzeach. Czarny scenariusz, ale bardzo realny. Populacja wymieszana rasowo i głupia a elyty białe i wyuczone. Witamy w XXI WIEKU 😉

  Polubienie

  • dobre dobre gmo. dodam, że jak księżyc spadnie (jak spadnie) to nic się nie stanie, bo jego obudowa spali się, zanim doleci do twego i mego łba.
   przeczysz sam sobie z lekka, bo jeśli martwisz się, że statek bojowy księżyc się rozpadnie mając ufoki w środku, to jak może spaść na ziemię, skoro pusty? (nawet, że większy ale nie cięższy, niż by się wydawało z jego rozmiaru) a może jak będzie w kawałkach to w końcu odleci w czarną doopę z martwymi ufokami w środku? 😉
   i będzie wtedy jak było kiedyś. słońce: jasno, brak słońca: ciemno. I wtedy noc będzie nocą. NOC. NOC a nie „dzień” w nocy. Popieprzone krwawe „miesiączki” księżyca, zaćmienia i inne gówna, które wyglądają jakby ufoki polecenia tymi barwami/kolorami/zaćmieniami/przypływami/odpływami dawali żmijowatym polytykom. niezłe, hehe

   Polubienie

 10. Nie chrzczony jestem i świetnie się z tym czuję. Dziecka nie chrzciłem mimo iż mieszkamy na totalnej wsi. Na pytanie księdza dlaczego, w jednym zdaniu grzecznie mu wyjaśniłem.Chyba wspomniałem coś o inkwizycji i zbrodniach kościoła… Od pewnego czasu wytwarzam z ceramiki symbole kultu słowiańskiego i nie tylko bo z terenów prus wschodnich też…Obecnie robię unikatowa serię Światowidów, Moja „Manufaktura Golem” stara się przypomnieć Słowianom ich dziedzictwo, lecz to trudne, danych prawie nie ma zostały przez wieki zniszczone przez kościół, ludzie też często się boją jakichkolwiek informacji o naszej kulturze, wstydzą się i obawiają reakcji proboszcza…
  W oczach kleru jestem pewnie niebezpiecznym wywrotowcem. Jestem przykładem człowieka który nie wierzy w piekło i niebo, ani w karę lub nagrodę po śmierci, to zły przykład. Ktoś przecież może patrząc na mnie pomyśleć że mam rację i odwrócić się od kościoła.
  Podobno w naszym kraju jest instytucja rządowa do zapobiegania i zwalczania ateistów, pogan i całej reszty. W następnych latach nasz kraj czeka test z tolerancji, religijnej, obyczajowej, i rasowej. Będzie się działo. Słabi pójdą za głosem faszyzmu, to raczej większość z nas. Już widać klimat jak w Monachium w 1929r.

  Polubienie

 11. nooo, szacun RAF. trzymaj siebie i rodzinę z daleka od bestii.
  A w kwestii chrześcijan i ich miłości do życia i przykazań, to według mnie wszystkie zostaną złamane w przyszłym roku. Każdy tą swoją religię zweryfikuje, kiedy będzie musiał bronić tych, których nosi w sercu

  Polubienie

 12. wszystkich fanatyków religijnych umieściłbym na jednym kontynencie – w końcu każda religia jest pokojowa, więc niech sobie w tym „spokoju” żyją.
  Na drugim kontynencie wszystkich, co mają religie w doopie.
  Trzeci kontynent dla polytyków i ich zakulisowych panów. wszystkim darmowe szczepionki, co pół roku i gmo. coca-cola, mc-donald, wujek kfc.

  Czas by zweryfikował, gdzie jest piekło a gdzie niebo.

  ktoś się pisze na to? aby pomóc potrzebującym, którzy na siłę uszczęśliwiają ludzkość??

  Polubienie

  • Dobrze @gmo, a co sądzisz o tym, że faceci, których wybiera dana kobieta, dokonują „terraformacji”, zaprogramowania jej podświadomości / jaźni?
   Np taka laska przez 10 lat (15 – 25 lat) zadawała się z przystojnymi, wysportowanymi amantami o wybujałym ego (samiec alfa, zimny drań). I nagle przychodzi ten „magiczny” 😉 dla kobiety okres w wieku 25 – 30 lat. „O kurwa! Robię się już stara, nie mam męża, kto będzie utrzymywał mnie i moją rodzinę?”
   No i taka kobieta bierze sobie faceta w typie wrażliwego romantyka, co nie skacze z kwiatka na kwiatek, jest spokojny, ma stabilną pracę. Ale taka kobieta nie będzie go za bardzo pożądać seksualnie, Nie będzie go też szanować. Będzie ją raczej podświadomie odpychać od niego, zacznie gardzić jego słabością i nim samym. Będzie tęsknić za tymi „prawdziwymi mężczyznami” których kiedyś miała. A swojego męża w klapkach kubota powoli zacznie nienawidzić. Coraz częstsze fochy, coraz częstszy ból głowy. Bo jej podświadomość / jaźń została już „zaprogramowana” przez przystojnych i wysportowanych amantów 😉 Co o tym sądzisz?

   Polubienie

  • ,, Mieczysław Sylwester Kazimierzak pisze:
   15 Październik 2015 o 08:27

   @semperparatus
   W tym portalu to głównie bezbożni wojownicy.”

   Czy ja wiem, Mieczysławie …
   A może to raczej ludzie, którzy z szokiem odkryli, że utożsamiali się z prezydentem miasta, sądząc, że to najwyższa prezydentura – Głowa całego państwa?

   Odkrycie czegokolwiek nie daje od razu stuprocentowej zgody z rzeczywistością. Bywa początkiem drogi.Poszukiwanych jest i weryfikowanych mnóstwo dowodów, które owe odkrycie uczynią niepodważalnym. Oczywiście na miarę ówczesnej wiedzy i narzędzi badawczych, które podlegają ciągłemu rozwojowi.

   Bywa też, że efekt badań i dociekań nie jest na tyle zdumiewający, co szokujący jest fakt. iż podważa i obala wcześniejsze dogmaty [ tezy podane do wierzenia przez kościół jako prawdy ], a nawet dyskredytuje aksjomaty, zmuszając naukę do zmiany postrzegania i definiowania.
   Konserwatyzm przedstawicieli religijnych i świata nauki za wszelką cenę próbuje podtrzymać swój przestarzały status dla zachowania czy to władzy, czy to korzyści materialnych, bądź obydwu jednocześnie.
   Stąd potężne tarcia na polu społecznym, naukowym i religijnym, przy czym te ostatnie zdaje się nie nadążać za rozwojem społeczeństw i nauki.
   Zakończę w klimacie, w jakim rozpoczęłam swój komentarz.
   Założenie odrzucenia prezydenta miasta absolutnie nie pozbawia istnienia Prezydenta Państwa, a ludzi odrzucających dogmaty i poszukujących Prawdy nie należy nazywać bezbożnymi wojownikami.
   Zmiana definicji, pojmowania boga to nie bezbożność.
   Transformacje zachodzące w ludziach są efektem odrzucania skostniałych nauk tzw. czysto ludzkich w religii i poszukiwania prawdziwej, spójnej z człowiekiem ISTOTY BOGA, którego przejawem jest między innymi nasz gatunek.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Polubienie

   • @Sylwester, napisałeś:
    Zatem jakiej tradycji wiary jest przyjazny Jarek Kefir?

    Żadnej. Nie jestem niewolnikiem żadnej religii ani żadnej ideologii, z kilku przyczyn:
    -staram się myśleć samodzielnie, nie dopuszczam do możliwości, że jakaś ideologia i / lub religia mogłaby być kneblem na moje myślenie.
    -choć ogranicza mnie na tym świecie tysiące rzeczy, staram się być wolny i czynić swoją wolę;
    -wiem, że żadna religia ani żadna ideologia nie daje ostatecznej odpowiedzi, nie daje ostatecznej prawdy;
    -żadna religia czy ideologia nie jest w stanie opisać skomplikowania i chaosu świata.
    -wszystkie „ziemskie” doktryny uważam za przedawnione, zdezaktualizowane, nieprzystające do naszych czasów, moralnie skorumpowane, rozpadające się, zgniłe;
    -staram się odnajdywać nieliczne „ziarna prawdy” które rozsiane są po niezmierzonych bezkresach całej Ziemi, pełnej plew.

    Napisałeś też:
    Ta wiedza jest niezbędna w debacie światopoglądowej.

    A ja uważam że praktycznie cała debata światopoglądowa świata, cała ziemska debata publiczna opiera się o zły fundament, o zły „rdzeń”. Biblia to czasami mądra księga i jest tam metaforyczna wzmianka o domu, który wybudowano na piasku, zamiast na skale.

    Polubienie

 13. CYWILIZACJA ŁACIŃSKA …

  „Na początku było λόγoς” „To wewnętrzne zbliżenie pomiędzy wiarą biblijną a greckimi dociekaniami filozoficznymi było zdarzeniem o decydującym znaczeniu nie tylko z punktu widzenia historii religii, ale także z punktu widzenia historii światowej — jest to wydarzenie, które dotyczy nas także dzisiaj. Biorąc pod uwagę tę zbieżność, nie jest dziwne, że chrześcijaństwo, pomimo swych źródeł i ważnych stadiów rozwoju na Wschodzie, ostatecznie zdobyło decydujący historycznie charakter w Europie. Możemy to także wyrazić odwrotnie: ta zbieżność, z późniejszym dodatkiem dziedzictwa rzymskiego, stworzyła Europę i pozostaje fundamentem tego, co prawdziwie może być nazywane Europą.” Benedykt XVI

  Polubienie

 14. Sam tytuł mówi właściwie wszystko. Reszta to komentarze. One jedynie uzasadniają tezę. Na pewno korzenie Europy są ulokowane w starożytnych: Grecji i Rzymie. Kultura Słowiańska kwitnie w Europie Wschodniej od wielu tysięcy lat. Była w pełnym rozkwicie wtedy, gdy nikt nie słyszał o Egipcie, Sumerze, Babilonie. Jeśli wierzyć rosyjskim uczonym, to Słowianie żyją od co najmniej 10 000 lat na tych ziemiach. Niestety przybyli czarni z Watykanu, celowo i z pełną premedytacją, niszczyli i wykorzeniali kulturę słowiańską po to, aby po niej nie został najmniejszy ślad. Twierdzenie, że to KRK przyniósł nam pismo jest oczywistym kłamstwem. Owszem Bizancjum dało Słowianom grekę, a Rzym łacinę. A jednak Słowianie już wcześniej znali i grekę i łacinę. Chociaż między sobą porozumiewali się za pomocą runicznego pisma słowiańskiego. Wszelkie świątynie i posągi bogów zniszczyli księża i ich pachołkowie. Jeśli chodzi o budownictwo kamienne to Słowianie nie uważali za celowe wznosić kamiennych domów, miast i twierdz. Bo i przed kim miałyby ich bronić. Tereny słowiańskie porastały gęste lasy, bory i mokradła. Dlatego też na te ziemie wschodnie nikt poza kupcem się raczej nie wybierał. Plemiona przeszły przez ziemie dzisiejszej Polski jak woda przepływa przez las. A tu dalej spokojnie żyli sobie Słowianie. Poziom medycyny niekonwencjonalnej i chirurgii fantomowej był wówczas najwyższy w starożytnym świecie. KRK i potem stworzona przez KRK tzw. Święta Inkwizycja posłała na tamten lepszy świat dziesiątki tysięcy znachorek, zielarek, ludzi ze znajomością chirurgii fantomowej. Całej medycyny alternatywnej. Ci ponoć pełni mocy Ducha Świętego biskupi nie potrafili jednak sami uzdrawiać, jak ich Mistrz Jezus z Nazaretu. Uczeni księża nie mogli wszak pozwolić na to, aby prości ludzie leczyli i uzdrawiali. By czynili to, czego kler KRK czynić nie potrafi. Tak więc cała Słowiańszczyzna została totalnie spustoszona. A teraz nam się mówi, że korzenie Europy są chrześcijańskie. Może KRK tak twierdzić. Wolno mu. tu na tych ziemiach były tylko słowiańskie korzenie. Korzenie. Nasze korzenie. Nasze prawdziwe korzenie.

  Polubienie

 15. Religijne początki Europy to nienazwany kult słońca nie mający właściwie nic wspólnego z pogaństwem jakie „znamy” dzisiaj, ani tym bardziej Słowianami lub Germanami. Ale cóż, każdy ma taki początek, jaki mu ideologicznie potrzebny. Tym bardziej, gdy zdradza brak wiedzy i wychowania – imiona pisze się wielką literą, nawet jeśli kogoś nie lubimy. Nazwy krajów tak samo.

  Polubienie

 16. No tak , jak ktoś historii Europy nie zna to się da nabrać na te banialuki. To dyżurne antyklerykalne i ateistyczne kłamstwa level gimboateista, które są powtarzane przy każdej okazji. Możecie sobie nabierać stare babcie albo gimbusów na te bajeczki. Jak ktoś wysili się na coś trudniejszego , chętnie podejmę wyzwanie

  Polubienie

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s