Felietony i artykuły autorskie

KORZENIE EUROPY NIE SĄ CHRZEŚCIJAŃSKIE, PRZESTAŃCIE KŁAMAĆ!

Korzenie Europy nie są chrześcijańskie! Przestańcie kłamać!

Korzenie Europy nie są chrześcijańskie! To mit historyczny a raczej kłamstwo. Korzenie Europy są pogańskie, gdzie każde zjawisko czy też każda emanacja energii miała swoją nazwę. Były to nazwy różne dla różnych kultur, ale ludy rozsiane po bezkresach i pustkowiach ówczesnej Europy, mówiły o tych samych zjawiskach, tylko używały swoich nazw!

-Około 4 wieku decyzją Konstantyna powstał kościół katolicki. W tym czasie istniało tysiące mniejszych i nie związanych ze sobą kościołów chrześcijańskich, a po Cesarstwie chodziło setki „proroków” uważających się za powtórne wcielenie Chrystusa. Był to początek inwazji doktryny mojżeszowej na Europe. Trwa to po dziś dzień. Doktryna mojżeszowa to nieco zmodyfikowany rdzeń prastarych wierzeń egipskich. Wywodzą się z niej 3 okupujące i niszczące Ziemię religie – judaizm, chrześcijaństwo i islam.

Pod względem duchowym (ezoterycznym) są one podporządkowane jednej istocie, która jest okupantem naszej planety. Zwana jest ona różnymi imionami – jahwe, allah, pan bóg, szatan, marduk, demiurg, itp itd. Właśnie wtedy instytucję cesarza przemianowano na instytucję papieża. Królestwom dano dużo większą autonomię, ale obłożono je podatkiem. Królestwa i księstwa toczyły ze sobą nawet wojny, ale głos biskupa Rzymu zawsze był głosem potężnym.

-rok 966. Państwo polskie na ogromnych obszarach istniało od długich setek lat. Ale ówczesny król-odstępca, Mieszko I, przyjął tzw. chrzest polski, który był de facto hołdem lennym! Był to akt włączenia Polski do nowego cesarstwa rzymskiego, które nie upadło w 476 roku jak mówi oficjalna historia. Tylko przeszło organizacyjną restrukturyzację i rozpoczęło marsz ku ziemiom Słowian. Kulminacja tego marszu to słynny „drang nach ostern” w latach 1933 – 1945. Dodam jeszcze, że chrzest przyjął tylko wiarołomny Mieszko i jego dwór.

-wiek XII / XIII. Są to „wyrwane kartki z kalendarza” polskiej historii. Jeszcze przez długie wieki zdecydowana większość społeczeństwa była pogańska. Jednak już wtedy kleszcze cesarstwa zaczęły się zaciskać na Polsce. Król Bolesław II Zapomniany podniósł bunt, i przez wiele dziesięcioleci Polska znowu oficjalnie była pogańska. I wtedy nadeszły czasy ponure dla naszego narodu. Rękoma wojsk czeskich i niemieckich cesarstwo znów narzuciło swoje panowanie.

-pewne poluźnienie przyszło za czasów epoki Jagiellonów. To wtedy Kraków był europejską stolicą mistyki i czarnoksięstwa. Z całej Europy zjeżdżali się tu mistycy, alchemicy i czarnoksiężnicy na praktyki.

-czasy królów elekcyjnych to przede wszystkim czasy potężnej dominacji zakonu jezuitów nad krajem. Jezuici i prusacy całkowicie przejęli szkoły, uniwersytety i wychowanie młodych. Był to cichy desant, rozsadzenie kraju od środka. To Watykan miał największy wkład w rozbiory Polski. Przez setki lat Watykan spiskował z Rosją i z Prusami w celu stopniowego osłabienia, a potem – upadku naszego kraju. Popatrzcie tylko na granice III, ostatniego rozbioru. W granicach Prus i Austrii znajdowała się cała dzisiejsza Polska! Watykan dostał więc to, co uważał za swoje, a Rosja to, co uważała za swoje.
Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski

-XVIII (18) wiek. Zapiski z jednej z kronik, w której biskup przemawia do oburzonych tłumów pogan: „A wierzcie choćby w samego czarta, byle byście tylko dziesięcinę kościołowi płacili„. Rozległe obszary kraju wciąż były pogańskie. Istniała koegzystencja pogaństwa i katolicyzmu, wyrażona w polskim przysłowiu: „Bogu świeczkę, a diabłu ogarek„. Z jednej strony, modlono się masowo w kościołach podczas suszy. Z drugiej strony, lud zbierał się na leśnych polanach, by przebłagać „duchy„, by nie nękały ich tęże suszą. Powszechna była instytucja zielarki. Królowie i książęta mieli swoich magów i trucicieli. Dziś zaryzykuję stwierdzenie, że 99% wiedzy zielarskiej po prostu przepadło.

-XIX (19) wiek. Wbrew pozorom, to wtedy największe triumfy i zdobycze zanotował kościół katolicki. XIX wiek jest w naukach historycznych nazywany „nowym średniowieczem„. I rzeczywiście, było to średniowiecze, symboliczne nawiązanie do tego okresu. No, prawie. Ludzie z wsi masowo migrowali do miast w pogoni za rosnącym wtedy kapitalizmem. Byli odcinani od swoich korzeni. To właśnie wtedy triumfy świecił konserwatyzm, purytanizm, dulszczyzna. Przecież „Moralność pani Dulskiej” i wiele tego typu książek znanych jako lektury szkolne, opisuje te nie tak dawne czasy.

To wtedy powstała katolicka i nacjonalistyczna tożsamość Polaka. Czyli: Polak, katolik, obywatel. Ja proponuję z kolei coś innego. Bycie obywatelem wszechświata i Ziemi nie wyklucza dumy z bycia Europejczykiem i Polakiem. Europa, pomimo tego że toczy ją gangrena lewactwa i islamu – to wciąż potęga, podniosłość i duma. Ale do rzeczy. Jeszcze w XIX wieku czuć było pogańskiego ducha. Mickiewiczowskie dziady to klasyk. Teraz nam się to kojarzy z nudną książką szkolną, wtedy to było wciąż odprawiane święto. To właśnie w XIX wieku powstały ideologiczne i ezoteryczne fundamenty pod to, co zakiełkowało dopiero po II wojnie światowej.

Chodzi oczywiście o romantyzm i „kult kobiety„. Kult kobiety jako bogini, którą się ubóstwia, poświęca dla niej, wręcz oddaje cześć. Dla której zakochuje się absolutnie i bez pamięci. Te pojęcia były konieczne, by wprowadzić je do „umysłu globalnego„. Były konieczne jak na tamtą, konserwatywną i nieociosaną epokę. Teraz romantyzm zaczyna się powoli rozpadać, jego dogmaty są podważane. Poprzez „kult kobiety” jako istoty boskiej, wzniosłej, anielskiej – wyhodowaliśmy hydrę. Teraz kobiety napompowane komplementami, uwielbieniem, ślinieniem się facetów – zaczęły żądać coraz więcej i więcej. Teraz chcą po prostu ideału.

One już romantykami gardzą i dla grzeczności nazywają ich przyjaciółmi. guru uwodzicieli od dawna piszą o tym, że komplementowanie i ubóstwianie kobiety nie działa i prowadzi do szufladki „dziwak„, „przeciętniak„.  Znakiem czasów jest to, co napisała o Polakach feministka Kinga Dunin. Zasugerowała wprost, że Polaki to „cebulaki” i cienkie bolki. I napisała wprost, żeby polskie kobiety brały za mężów jurnych i agresywnych arabów, czyli samców alfa.

Teraz jest czas na „samczą kontrrewolucję” – na to, by praw do szacunku i choćby 10% tego uwielbienia, oczekiwać dla nas samych. To czas uwodzicieli i wirtuozów psychologii. To dobry czas, by dodać nowe parametry do systemu. Ale „koło zamachowe Samsary” mieli powoli, w końcu Bóg nierychliwy. I jeszcze miliony nie rozumiejących zmieniających się realiów romantyków zachlasta się na śmierć, zanim to się zmieni. To temat na zupełnie inny felieton.

-wiek XX i XXI. Chrześcijaństwo osiągnęło już dawno szczyt swojej cywilizacyjnej wydolności i rozpada się. Gnije od środka, tak jak mnóstwo innych globalnych systemów, w tym okresie „roztrzaskujących się światów„. Wciąż jednak istnieją przesądy, liczne „wiary ludowe„, bajki i podania. Tu i ówdzie spotkać można zielarki. Są to artefakty (relikty) wcale nie tak dawnej przeszłości, która odeszła na zawsze. Ale czy aby na pewno?

Autor: Jarek Kefir
Popierasz ideę strony Jarka Kefira? Podobają Ci się moje artykuły, wklejane linki, informacje, obrazki? Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Polecam też inne artykuły o medytacji, duchowości i pracy z podświadomością:
Jak się pozbyć bólu przeszłości? Niesamowite ćwiczenia i techniki
Potęga afirmacji i wizualizacji: to działa! [ĆWICZENIE]
Nie spychaj emocji do podświadomości bo to prowadzi do duchowej zguby!
4 szokująco skuteczne sposoby na „zresetowanie” i oczyszczenie umysłu
Skuteczny sposób oczyszczenia umysłu. Złe emocje mijają jak ręką odjął!
Uważaj czego słuchasz. Toksyczna muzyka jest bronią biologiczną elit, niszczącą podświadomość i mózg
Wiedza Tajemna – dla elit i.. dla Ciebie! Racjonalistyczny ateizm i religie – dla mas
Twoje myśli nie są tak naprawdę Tobą, uwolnij się od nich!
Potężna moc ludzkiego umysłu: siłą psychiki wyleczysz prawie każdą chorobę!
Skąd pochodzą Twoje myśli? Zaskoczę Cię: w większości nie są Twoje

Reklamy

118 odpowiedzi »

 1. Cóż tu pisać. Łza się w oku kręci, gdy wreszcie znajduje się osoba, która pisze prawdę. Tak. Nasi pra pra … pra zostali podbici przez religię, która zamiast dać im wolność włożyła na nich srogie,ciężkie jarzmo. Sama idea religii jest bardzo piękna. Gorzej jest z wykonaniem i tzw. wykładnią. Jedynym nakazującym w KRK jest Papież. To on mianuje biskupów, ci proboszczów etc. Wystarczy wziąć papieża za uzdę i poganiamy już ponad miliardowym KRK. Nieważne, jak wspaniałym człowiekiem jest jakiś kapłan. To papież, a nie lokalny kościół wybiera biskupa. Podobnie z wyborem proboszcza. Jednym słowem struktura skrajnie antydemokratyczna, totalna władza. Tyle tylko, że totalna władza totalnie korumpuje. Stąd w KRK te objawy które Jarek widzisz, są jeszcze te drugie których nie widzisz, a trzecich nawet ja nie mogę zauważyć. Okupant próbuje jak może opanować co tylko może.

  Polubienie

  • idiotów nie brakuje, nawet teraz, choć Unia Europejska jest czymś najlepszym, co się człowiekowi przytrafiło, takie podstawowe pytanie: co Cię to obchodzi, jak papież wybiera biskupa ? mnie to wcale, a tak przy okazji, te wybieranie polega na tym, że konkretny człowiek zbiera przez całe swoje życie punkty, a jak zbierze ich na tyle dużo, to zostaje biskupem, i gdzie tu widzisz okupację, i totalną władzę ?

   Polubienie

 2. No wreszcie długo czekałem na tematykę religijną dotyczącą tych obcych programów narzuconych nam z góry dawno temu. Oby było więcej tych tematów , a może Jarek coś o Słowianach czy słowiańszczyźnie. Czytałeś WANDALUZJE. Chciałbym przeczytać jakąś porządną książkę o wiedzy(Wiedy) słowiańskiej. Bo jak widzę ot ona razie to mydło i powidło w tych poszukiwaniach. Każdy ma swoją teorię a to także nie pomaga takie rozwarstwienie informacyjne.

  Polubienie

 3. I tu bym chciał dodać linki z takimi książkami jak ,, Zdarzenia najważniejsze z przeszłości narodu Polskiego ,, Henryk Schmitt z 1869 r Tom 1 https://books.google.pl/books?id=pEA9AAAAYAAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false Tom 2 https://books.google.pl/books?id=T_gKAAAAIAAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false Dzieło pośmiertne Adama Mickiewicza z 1868 r https://books.google.pl/books?id=UnVKAAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false Jędrzej Moraczewski 1843 https://books.google.pl/books?id=NYtKAAAAcAAJ&pg=PA1&dq=Krakus&hl=pl&sa=X&ei=XNEIVJj6AeeQ7Abw4YHgDg&ved=0CE8Q6AEwBzgK#v=onepage&q&f=false Joachim Lelewel z 1858 r https://books.google.pl/books?id=YR5aAAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false Prawdopodobnie państwo Polskie powstało dzięki wycofującym się poganom z Europy zachodniej po roku 455 (zdobycie Rzymu przez Wandali) oraz po roku 630 (zdobycie mekki przez Mahometa) . Oczywiście to tylko poszlaki gdyż świadkowie tych zdarzeń nie żyją , natomiast polscy historycy , archeolodzy ślepo wierzą kronikom pisanym przez żydłackich duchownych . Podam przykład cyt ,, że Awarowie docierali w pobliże Krakowa ,, https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiec_Krakusa Moja odpowiedź to https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/76/Europe_814.jpg

  Polubione przez 1 osoba

  • Drogi Jarku. Poganin, pogaństwo to słowo pochodzące z łaciny: pagus, paganus- wieśniak, mieszkaniec wsi. Wieś zamieszkiwało wtedy ok.95% mieszkańców i tam z dala od władców, biskupów i innych dręczycieli kwitła wiara miejscowa…. stąd nazwa pogańska. Nasze korzenie na pewno są inne i powinniśmy do nich wracać… ale spróbuj to powiedzieć teraz przeciętnemu mieszkańcowi …wsi, góralowi. Teraz tam jest ostoja katolicyzmu

   Polubione przez 1 osoba

   • Zdaję sobie z tego sprawę. 1000-letnia terraformacja Polski z kraju pogańskiego, do kraju o mentalności żydowskiej (cierpiętnictwo, konserwatyzm, dulszczyzna) dobiegł końca. Ile lat zajmie odwrócenie tej tendencji i co potem?

    Polubienie

    • zobacz na czechow to bedzie potem u nas, tam nie ma katoli już ze stp lat i jest plus minus normalność,, czy ktoś slyszal o gangach czeskich ? kibolach czeskich ? seryjnych samobójcach czeskich ? nawet jezyk maja komiczny… a u nas koscielna ponurość agresja placz dwulicowość smutek depresja ktoś się rodzi i na dziendobry ma k grzech pierworodny

     Polubione przez 1 osoba

   • to ja jeszcze wtrace swoje 3 grosze, poganin to slowo od slowa pelasgian tj pierwsza biala rasa przywieziona z Andromedy przez zeusa na ziemie 3.5 miliona lat temu, z pelasgianow wywodzą się scyci slowianie helleni szkoci aleksandryjczycy macedonczycy rusi czesi itd., imie pelagia powinno być najfajniejszym a jest najbardziej ośmieszane przez zydo programy nawet Laskowik się smial z tego

    Polubienie

   • a przed lacinom co to slowo oznaczalo ? wiedzmo poganin to od pelasgian czyli pierwszej rasy bialej na ziemi, mowiac ze cos pochodzi z laciny to tak jak mowic ze ananas pochodzi z Afryki… a skad się wzial w Afryce ? pewnie z ameryki południowej a skad się wzial w Ameryce południowej ? taka nauka o „pochodzeniu” czegos to bujanie jajec… -_-

    Polubienie

 4. To „rzuciłam” na Monitor, żeby dezinformatorzy się wściekli, (cool) „Zamiast tracić cenny czas i energię na komentowanie bredni telawizyjno-zeitugowych radzę od serca wszystkim rozsądnym dokładne przyjrzenie się „prawu morskiemu”, bo to naprawdę nie boli i ułatwia pełne zrozumienie wszelkich „bolączek” i „plag” współczesnego świata, gdzie rzeczywiście tylko PRAWDA wyzwala z KAJDANOW UMYSŁOWYCH i paraliżującego myślenie strachu.

  Zaprawdę powiadam wam bracia i siostry – Nie taki diabeł straszny, jak go MALUJA farbiarze z I.G.Farben (Bayer) i spółek !

  https://www.youtube.com/watch?v=0e6oA4ZHCq8 https://www.youtube.com/watch?v=eFEBwOB4ECo

  Polubienie

 5. Bylo tak pieknie, a skonczylo sie jak zwykle.
  Od „romantyzm i „kult kobiety”” kompletnie mnie zgubiles. To jakies osobiste traumy?
  A nie, wroc! Juz „gangrena lewactwa i islamu” rowniez mi sie nie podobala.
  Nic to, za reszte informacji dziekuje, bo teamt sluszny.

  Polubienie

 6. Czasy zwiedzania juz od dawna dzialaja pelna para ! Zyjemy w swiecie Lucyfera ,na kazdym kroku jestesmy zwodzeni ku zlemu i bedzac nieswiadomymi! Ziemia jest jego lecz pamietajcie ze dusze sa nasze i niepozwolmy sie mu zaprzedac!

  Polubienie

  • Odpowiem Ci tak:

   Doktryna chrześcijańska rozpada się, jej droga ewolucyjna na Ziemi się kończy. Lub już się zakończyła. Synod biskupów na którym mają zostać wprowadzone nowinki na żądanie ludu, przypomina podtrzymywanie podstawowych funkcji życiowych trupa. Odejdą i tradycjonaliści, i tym bardziej katolicy letni. Liczne, skłócone i oszołomskie sekty tradycjonalistów będą artefaktami (reliktami) wymarłej przeszłości. Będą nam towarzyszyły jeszcze setki lat, ale koło zamachowe życia będzie je coraz bardziej nadwątlało. Tak samo rozpadały się inne systemy – feudalizm i patriarchat (w cywilizacji zachodniej). Artefakty patriarchatu są do dziś bardzo liczne i obecne, szczególnie w starszych pokoleniach, w Polsce. Co nie zmienia faktu, że jest on już systemem martwym. O tym napiszę osobny felieton.

   Polubienie

 7. Dodac mozna jeszcze watykanska pomoc a byc moze przewodnictwo w tajnej operacji odsuniecia opozycji solidarnosci jeszcze przed 80 roku I wymiana ich na szkolonych dywersantow przez CIA. To kanalami koscielnymi I to za kase z watykanu I pentagonu mozna bylo przedluzyc komunizm aby delikatnie przeksztalcic to w demokracje po 89 na korzysc zainteresowanych bez korzysci juz dla Polakow…wbrew pozorom.Minimum 2 miliardy dolarow przetransferowane do PRL bylo dla nowej opozycji ,sb-kow ktorzy pilnowali spokojnego przeplywu pieniedzy tymi kanalami koscielnymi oraz dla prominentow PZPR..poznjej juz tylko okragly stol w Magdalence I srodkowy palce Polakom…mogli sie juz tylko modlic. A kto nas islamizuje…jak to nadaktywnie zareagowali biskupi I ksieza na apel swego ojca papieza.Ilu islamistow przyjela najwieksza na swiecie korporacja nieruchomosci we Watykanie? Dzis z taka ochota pasterze instaluja na malych wioskach I miasteczkach cale mateczniki islamistow.Jak te koszerne flance przyjma sie ,rozbuhaja z powodu opuchnietych jader I jak wykwitna to pozostana same zgwalcone kobiety I dzieci ..oczywsicie sukienkowi beda znow nam sie kazac modlic I przebaczac….modlic jak za komuny….takie podwojne pranie mozgow. Zauwazyc mozna tylko ,ze kiedy lud zyskuje zwiekszona swiadomosc wtedy watykanisci I kontrolerzy zdwajaja program indoktrynacji,nakazow I zakazow…pod grozba .Odbywa sie to ze zmozona aktywnoscia kontrolerow adekwatnie I wprost proporjonalnie do zwiekszanej swiadomosci obywateli-wiernych .Za kazdym razem kiedy ludzie mogli by cos zmienic ,oni -kontrolerzy-okupanci ,zwiekszaja pranie mozgow I kreuja sytuacje coraz to gorsze do przeskoczenia,bo jak przeskoczyc lub odkrecic multikukturalizm kulturowo-religijny instalowany i dozwalany na dodatek przez ulubiona religie ludu z nad Wisly.

  Polubienie

  • no tak zyd cyganski walesa podwieziony zostal lodka od strony kanalu wielu nie wiedzialo kto to walesa w tym gwiazda walentynowicz itd, na stol okragly tez tylko agenta michnika i walese wpuscili, osobniki w czarnych sukienkach to tajna policja yahwe plus minus ich zadaniem jest rozmiekczac duch bojowy slowian z tym policzkiem do nadstawienia to juz kanal, mongol cie napadnie a ty zamiast szabla w gardlo policzek bedziesz dawal … nie doczekanie twoje, bring it on, w czechach juz sie prawie uwolnili od xstianow koleja na slowian znad wisly bo nas zgnoja razem z kebabami

   Polubienie

 8. Po raz kolejny tłumaczę….utożsamianie chrześcijaństwa z judaizmem jest kardynalnym błędem(lub świadomym nadużyciem)…są to religie biegunowo przeciwne:chrześcijaństwo każe kochać każdego człowieka…szczególnie słabszego od siebie(dzieci,starszych,chorych,itd)…judaizm za człowieka uznaje tylko drugiego Żyda…a goj jest tylko pogardzanym niewolnikiem i trzeba go nienawidzić i niszczyć…Królestwo Boże chrześcijanina(tak jak Jezusa Chrystusa)nie jest z tego świata…królestwo Żyda jest w tylko w doczesności…w materialnym „tu i teraz”…Stosując terminologię gnostycką:władcą tego świata-demiurgiem…jest żydowski Jahwe…Bogiem chrześcijan-Dobry Władca Wszechświata…Byt DuchowyW przeciwieństwie do „boga doczesności i materii(Jahwe)

  Polubione przez 1 osoba

  • mparatus pieprzysz ze tak powiem, zydzi wraz z ich szefem ksiezycowa b przebiegla i zbrodnicza jaszczurka yahwe wprowadzili nam najazdami torturami i morderstwami krzyzowcow xstianizm zeby z nas zrobic gejowskie nie umiejace sie bronic ani atakowac wroga cipy hasajace z lisciami palmowymi tu i tam, zebysmy byli bezsilni kiedy zolte male skosne mongolskie skurwysynki nas zaatakuja kropka, taki jest cel „naszej” religi plus czesanie nas z energy przez pana i jego zainstalowanych egegorow w kazdym xstijaninie co niedziela, im wiecej swiat koscielnych i wizit w „domu boga” tym wiecej czesania, czlowiek czuje sie blogo po mszy bo wraz z dobrym yahwe zabiera zle ale ze zlym mozna sobie radzic a bez dobrego tylko choroby i przedwczesna smierci ciagle wkurwienie ze nic nie zalezy ode mnie tylko od pana, zreszta zlego nie byloby bez inwazji yahwistycznych jaszczurek w 11500 BC, z allahem tj yahwe tj panem to samo araby tacy sami wredni i nie przebaczajacy jak pisowcy i mohery, chodz bede na nich glosowal 25tego bo zlodziejsko przestepcze PO nie pozostawilo mi wyboru to nie jest to moja bajka choc powiem ze najblizej mi do macierewicza to jednak z niego dziecko troche bo wierzy w prawde a w polityce prawda mozna dojsc tylko do grobu trzeba byc przebieglym i swojej prawdy dochodzic przez klamstawa

   Polubienie

   • ,, Mieczysław Sylwester Kazimierzak pisze:
    15 Październik 2015 o 08:27

    @semperparatus
    W tym portalu to głównie bezbożni wojownicy.”

    Czy ja wiem, Mieczysławie …
    A może to raczej ludzie, którzy z szokiem odkryli, że utożsamiali się z prezydentem miasta, sądząc, że to najwyższa prezydentura – Głowa całego państwa?

    Odkrycie czegokolwiek nie daje od razu stuprocentowej zgody z rzeczywistością. Bywa początkiem drogi.Poszukiwanych jest i weryfikowanych mnóstwo dowodów, które owe odkrycie uczynią niepodważalnym. Oczywiście na miarę ówczesnej wiedzy i narzędzi badawczych, które podlegają ciągłemu rozwojowi.

    Bywa też, że efekt badań i dociekań nie jest na tyle zdumiewający, co szokujący jest fakt. iż podważa i obala wcześniejsze dogmaty [ tezy podane do wierzenia przez kościół jako prawdy ], a nawet dyskredytuje aksjomaty, zmuszając naukę do zmiany postrzegania i definiowania.
    Konserwatyzm przedstawicieli religijnych i świata nauki za wszelką cenę próbuje podtrzymać swój przestarzały status dla zachowania czy to władzy, czy to korzyści materialnych, bądź obydwu jednocześnie.
    Stąd potężne tarcia na polu społecznym, naukowym i religijnym, przy czym te ostatnie zdaje się nie nadążać za rozwojem społeczeństw i nauki.
    Zakończę w klimacie, w jakim rozpoczęłam swój komentarz.
    Założenie odrzucenia prezydenta miasta absolutnie nie pozbawia istnienia Prezydenta Państwa, a ludzi odrzucających dogmaty i poszukujących Prawdy nie należy nazywać bezbożnymi wojownikami.
    Zmiana definicji, pojmowania boga to nie bezbożność.
    Transformacje zachodzące w ludziach są efektem odrzucania skostniałych nauk tzw. czysto ludzkich w religii i poszukiwania prawdziwej, spójnej z człowiekiem ISTOTY BOGA, którego przejawem jest między innymi nasz gatunek.

    Serdecznie pozdrawiam.

    Polubienie

    • @Krystyna
     BEZBOŻNY WOJOWNIK – to nie mój patent.Taka rola okazała się być wynikiem podziału wiary pod względem światopoglądowym.W przeważające ilości tak się składa,że wojujący dogmatycy wiary,że Boga ie ma idą w parze z historycyzmem mesjasza Karola Marksa.
     Ta ideologia dała zwycięstwo judaizmowi rabinicznemu,który przy uznaniu wyższości ateizmu nad chrześcijaństwem był pomocny w powstaniu ŻYDOBOLSZEWIZMU w OPARZE KRWI.

     Polubienie

    • @Sylwester, napisałeś:
     Zatem jakiej tradycji wiary jest przyjazny Jarek Kefir?

     Żadnej. Nie jestem niewolnikiem żadnej religii ani żadnej ideologii, z kilku przyczyn:
     -staram się myśleć samodzielnie, nie dopuszczam do możliwości, że jakaś ideologia i / lub religia mogłaby być kneblem na moje myślenie.
     -choć ogranicza mnie na tym świecie tysiące rzeczy, staram się być wolny i czynić swoją wolę;
     -wiem, że żadna religia ani żadna ideologia nie daje ostatecznej odpowiedzi, nie daje ostatecznej prawdy;
     -żadna religia czy ideologia nie jest w stanie opisać skomplikowania i chaosu świata.
     -wszystkie „ziemskie” doktryny uważam za przedawnione, zdezaktualizowane, nieprzystające do naszych czasów, moralnie skorumpowane, rozpadające się, zgniłe;
     -staram się odnajdywać nieliczne „ziarna prawdy” które rozsiane są po niezmierzonych bezkresach całej Ziemi, pełnej plew.

     Napisałeś też:
     Ta wiedza jest niezbędna w debacie światopoglądowej.

     A ja uważam że praktycznie cała debata światopoglądowa świata, cała ziemska debata publiczna opiera się o zły fundament, o zły „rdzeń”. Biblia to czasami mądra księga i jest tam metaforyczna wzmianka o domu, który wybudowano na piasku, zamiast na skale.

     Polubienie

    • do religi i ideologii najlepsze jest podrjscie pszczolki maji przylecieć zabrać troche pylku pochustac się na kwiatku i na następny , i jaki miodzio dobry z 100 kwiatkow a tak bujac sie na jednym kwiatku w nieskonczonosc to nawet miodu nie bedzie

     Polubienie

  • @ Mieczysław
   ,, W przeważające ilości tak się składa,że wojujący dogmatycy wiary,że Boga ie ma idą w parze z historycyzmem mesjasza Karola Marksa.”

   Ej! Zauważ co ty piszesz. Dogmatykiem jest ktoś, kto wyznaje dogmaty lub je tworzy[ tezy podane przez kościół do wierzenia jako prawdy – wikipedia], więc jeśli dogmatyk wiary o coś wojuje, to z pewnością o swoje dogmaty, których prawdziwość okrasza bogiem, jakoby ten ostatni natchnął twórcę dogmatów.
   Bzdura totalna. A jak masz Mieczysławie problem z moją opinią, to proszę ustosunkuj się do poniższych dogmatów i pomóż mi na kanwie tego zrozumieć i pojąć, bo to co poniżej przytoczone jest dla mnie niepojęte. Podejrzewam, że jawiący się na tym portalu jako dobry znawca historii nie będziesz miał problemów z poniższą faktologią.

   Kilka przykładów tzw. nauk czysto ludzkich:

   431 r. – Sobór Efeski wprowadza dogmat o ,, Bożym macierzyństwie Maryi”[ w tym czasie w Efezie czczono boginię Artemidę, której posążki i inne dewocjonalia sprzedawane tysiącom ludzi czczącym tę boginię przynosiły spore zyski] Do V wieku kult Maryi nie istniał.
   649 r. – Sobór Laterański wprowadza dogmat ,,O Maryi zawsze dziewicy”.
   787 r. – Sobór Nicejski II zmienia drugie przykazanie i pod groźbą wyklęcia nakazuje obowiązkowy kult figur, obrazów i relikwii
   1215 r. – IV Sobór Laterański [już w samym kościele katolickim, który jako taki wyodrębnił się z Pentarchii Rzymu, Konstantynopola, Aleksandrii, Antiochii i Jerozolimy dopiero po 1054 r.]
   – ogłoszenie dogmatu o ,,Transsubstancji” – zamiany chleba i wina w ciało i krew Jezusa [to zjawisko istnieje tylko w katolicyzmie – nauce nigdy nie pozwolono to udowodnić, co przecież podniosłoby rangę ,,faktu”]
   – wprowadzenie obowiązku regularnej spowiedzi[Czy Mieczysławie nie uznasz tego za początki inwigilacji?]
   1439 – 1442 r. – Sobór Florencki wprowadzenie dogmatu czyśćca – to jest dopiero przekręt antybiblijny – , który owocuje gromadzeniem olbrzymiego majątku – wykupywanie zbawienia dusz żyjących i zmarłych – z takich właśnie środków wybudowano Bazylikę w Rzymie [obecnie po dziś dzień są to tak zwane zaduszki, wypominki awiązane z wyłudzaniem kasy za dusze]
   1854 r. – papież Pius IX ogłasza dogmat ,, O niepokalanym poczęciu Maryi”
   1950 r. – papież Pius XII ogłasza dogmat ,, O wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny” [z nauki religii ,,wiem”, że wzięto ją żywcem i co ciekawe o tym fakcie mówi się dopiero od 1950 r.!!!]

   Które z powyższych ,,nauk” mają swoje potwierdzenie w Biblii, zakurzonej, niestudiowanej Księdze, leżącej na półkach w większości domów rodzin katolickich?
   Pozwoliłam sobie uiścić tu i ówdzie komentarze, które, mam nadzieję, nie zmienią faktów historycznych.
   I co sądzisz, drogi Mieczysławie, o tych ludzkich naukach i dekretach?
   O co chodzi z rokiem 1950! Dwa tysiące lat matka Jezusa czekała, aby pójść do nieba i to żywcem( jako fizjologiczne ciało?!)
   Weź mi to wytłumacz. Tylko proszę nie posiłkuj się mistycyzmem i symboliką, ponieważ papież Pius XII o niczym takim nie wspomina.
   Oświeć mnie, bo w przeciwnym razie pozostanę ciemną materią.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Polubienie

    • GMO jak Ty się odnosisz do Krystyny pfuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     A tak wtrącając swoje 3 grosze jak to baba,to powiem wam wszystkim ,że gdybyśmy tak za wszelką cenę nie udowadniali jeden drugiemu,że moja prawda na dany temat to jest ta właściwa prawda,to bylibyśmy dzisiaj w innym miejscu,może w tym właściwym,a tak to przez te ciągłe nasze spory,zawsze lądujęmy z ręką w nocniku.Mimo powyższego moja prawda na dyskutowany temat jest to tylko moja prawda i tak uważałam i uważam,że wszystkie religie i ich dogmaty to wytwory chorego umysłu.Jedno jest przykazanie wg mnie właściwe dla nas wszystkich „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe a kochaj go jak siebie samego” ale nawet tego nie potrafimy i mamy to co mamy.Uznając tylko swoją prawdę,też można żyć w zgodzie,przyjażni a nawet miłości ,mogę to potwierdzić na moim przykładzie,45 lat z jednym mężem,bez tłuczenia talerzy,bez zgodnych punktów w dyskusjach,mających każdy swoją prawdę .Można ? jak się na siłę nie zmusza do swojej prawdy.to się da a i tak każdy zostaje przy swojej i tego się trzymajmy jak codziennie mówię do mojej gorszej połówki.Zawsze na wesoło panowie,na wesoło………. Pozdrawiam serdecznie Anna mająca zawsze swoją prawdę.

     Polubienie

    • Spokojnie Gmo 🙂 Ja swego czasu, na tym blogu, prowadziłam już dyskusję z p. Mieczysławem. Czasem emocje zmuszały mnie do podskoków.( oj, nawet mi się brzydkie słowo wymksnęło!)
     Tym razem będę spokojna, o ile p Mieczysław zechce rozjaśnić moją ciemnotę.
     Najcenniejsze jest to, że w takie Polaków rozmowy mają wgląd wszyscy. Dowiadują się o faktycznej historii KRK, o której większość nie ma, a raczej nie chce mieć chociaż blade pojęcie. Mówisz Kopacz … hm. ,,oni” wiedzą. Myślisz, że są aż takimi idiotami, aby tracić cenny, bo ciemny elektorat? Nie sądzę.

     Pozdrowionka.

     Polubienie

    • no wlasnie chcecie rownosc a wymagacie sluzalczosci i rozkładania czerwonych dywanow przed wami, aniu prawda jest jedna, poglądy sa rozne tylko

     Polubienie

    • spokojnie jak na wojnie czasami tylko granat p… samo imie mieczyslaw już wymaga komentarza a co dopiero nadjordanska sekta mieczyslawa, jaki kon każdy widzi, kopacz kopala ziemie na pol metra czy metr, nie pamiętam dokładnie i ma odpowiednie nazwisko nawet do tego no i ten wzrost olbrzyma i meskie rece murarza, na szydlo mogę spokojnie patrzeć i ten spokoj madrosc i opanowanie 11ki z 29 jest zarazajacy to co ze katol a moze tylko udaje ale przynajmniej przeciwko pedofili(genderyzmowi) i pedalstwu, GWH PO broni pedalskiej teczy na pl zbawiciela jak oka w glowie jakby nie było innych problemów jaky była rozsadna to by zdjela żeby nie wasnic ludzi a tak caly czas podsyca emocje i waśnie jak prawdziwy mongolski zydzi krol wśród slowianskich goji

     Polubienie

    • ,, Rozsądna Anna pisze:
     16 Październik 2015 o 09:45

     GMO jak Ty się odnosisz do Krystyny pfuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     A tak wtrącając swoje 3 grosze jak to baba,to powiem wam wszystkim ,że gdybyśmy tak za wszelką cenę nie udowadniali jeden drugiemu,że moja prawda na dany temat to jest ta właściwa prawda,to bylibyśmy dzisiaj w innym miejscu,może w tym właściwym,a tak to przez te ciągłe nasze spory,zawsze lądujęmy z ręką w nocniku” …

     Aniu, już mieliśmy w swej niedawnej historii ciemne wieki, w których nie kwestionowano przyjętej ogólnie ,,prawdy”.
     Z trzech powodów:
     – brak dostępu do wiedzy
     – chęć przeżycia
     – uznanie dogmatów kościelnych(biskupich i papieskich ukazów) za święte i niepodważalne, o ile słowo ,,niepodważalne” w ogóle istniało
     Ciemne wieki istnieją do dziś, tylko w innej oprawce:
     – pomimo dostępu do wiedzy – niechęć jej zdobywania
     – chęć przeżycia na kanapie z pilotem w ręku, serialem (nadmiar TV=reset mózgu), aż do ostatniego namaszczenia
     – uznawanie dogmatów religijnych nadal za święte( jaki procent Polaków je podważa?)
     – przyjmowanie za niepodważalne dogmatów politycznych ( lemingi, bezwolne masy, bezkrytyczne, bezdecyzyjne, konsumpcyjne istoty używane jako narzędzie do interesów elit rządzących)

     ,,Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe a kochaj go jak siebie samego” – piękne i mądre.
     Powiedz, Aniu, jak to przesłanie ma zaistnieć w realu?
     Co zrobisz z tymi, którzy czynią dla ciebie i dla innych zło, bo cię wcale nie kochają?
     Usiądziesz na skraju dróg i będziesz głosić to piękne przesłanie? ( chyba trochę za ostro – przepraszam)
     Gdybym ja to robiła, pewnie uznano by mnie za nieszkodliwa wariatkę.
     Jeśli widzisz psychopatę, bijącego małe, bezbronne dziecko, podejdziesz do niego i powiesz: ,,Bracie, nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe?” czy raczej rzucisz się na niego, wykrzesując z siebie siłę Herkulesa. Od razu zrozumie to piękne przesłanie.

     Nie jest to metoda przepełniona miłością do psychopaty, lecz miłością do życia bezbronnego dziecka. Miłość do dwojga zaowocuje być może śmiercią dziecka ( czy tylko jednego?)
     Jaki więc powinien być przejaw miłości w realu?
     Czy ciemiężone, trute społeczeństwa mają jeszcze jakieś policzki do nadstawiania?
     Nadstawiłabym policzek jeszcze raz, ale czuję, że gębę mam tak opuchniętą, że ledwo widzę. 🙂
     Moje pytanie: Czy i tym razem mam się nadstawić, a potem, być może umrzeć? Czy raczej nie pozwolić siebie bić? Czy mam pozwolić siebie zabić, bo według wierzeń tym bardziej czeka mnie po drugiej stronie świetlista przyszłość?
     A co z moim życiem, tu na Ziemi, jako przejawem Stwórcy?
     Życie to świętość. Dlaczego mam pozwolić je niszczyć? Dlaczego nie mam bronić tego, co pochodzi od Źródła Życia?
     Jestem przejawem, cząstką Stwórcy, częścią tego czym ON jest. Czy powinnam pozwalać na odtrącanie Prawdziwej Boskiej Energii, która mnie tworzy i zastępowanie jej niskimi wibracjami cierpienia?
     Przecież jednym z przejawów Życia jest Radość. Trochę ciężko ją przejawiać z opuchniętą gębą 🙂

     Taki to, Aniu, mój fragmencik 🙂 rozważań o miłości słownej i czynnej.

     Świat, Wszechświat jest odwieczną areną ścierania się dobra ze złem. Nie ma opcji, że nastąpi tylko dobro lub tylko zło, ponieważ jedno nie istnieje bez drugiego. Może co najwyżej lokalnie – np. na Ziemi – chwilowo zło wypierać dobro [wypierać nie znaczy niszczyć – energia nie ginie].
     Dochodzę do wniosku:

     RÓWNOWAGA JEST PODSTAWĄ ISTNIENIA. PRZYNAJMNIEJ NA OBECNEJ ZIEMI.
     TĘ RÓWNOWAGĘ ZAPEWNIĆ MOŻE JEDYNIE JEDNAKOWO CZYNNE DOBRO, JAK I ZŁO [JEDNO NIE ISTNIEJE BEZ DRUGIEGO].
     JEŻELI DOBRO JEST WYPIERANE PRZEZ ZŁO, OZNACZA TO, ŻE DOBRO NIE BYŁO DOSTATECZNIE CZYNNE – DZIAŁANIE ZAMIENIŁO NA SŁOWA I NADZIEJĘ LEPSZEGO JUTRA, KTÓRE NIGDY NIE NASTĄPI, BO ZAWSZE BĘDZIE JUTREM.
     NA PLANIE FIZYCZNYM PASYWNE DOBRO ODDAJE SWOJĄ PRZESTRZEŃ ZŁU.

     Stąd tak wielu ludzi nie potrafi widzieć pokoju, a woli myśleć o wojnie, którą w końcu urzeczywistni. Świat stanie się taki, jakim go teraz widzimy.

     Serdecznie pozdrawiam.
     PS. Gmo czasem żartuje. Lubię jego poczucie humoru. Też mu w podobny sposób ,,dowalam”. 🙂 Uważam, że poważny świat zabiłby wszystkich nudą. 🙂

     Polubienie

    • ty mi dowalasz ? zżarty ci się trzymają wcale tego nie zauwazylem -_- a wracjac do tych jezusowych wypocin na 2 strony to odpowiem ci jednym zdaniem na wszystko, najpierw patrzec prosto w oczy durniowi z grozna mina pozniej zwracać uwagę później krzyczeć i jak nie pomoze to z liscia moja była walila mnie jeszcze z kolana w jaja – hamska fsiufka, no coz, zapamiętajcie drogie dzieci nasi biali tatusiowie i mamusie z andromedy tak samo żarli mieso walili w paszcze reptyla czy jego ziemskie dzieci jak zasluzyli, cudzolozyli na potege czyli inaczej mowiac swietnie się bawili, swietosc jako taka jest tylko u aniolow gabriel michal ktorzy sa ponad zeusem itd. ci się już naruchali i naprali za wszystkie czasy wiec mogą teraz już tylko skupic się na innych tj nas, astrale aniołow przeważnie sa w formie kulistej plazmy i potrafią np skopiować i podzielic się na 8 miliardow części, tak to mozliwe w wyższych wymiarach, tak ze każdy z nas dostanie full serwis jednocześnie jak tylko o to poprosi albo jak ma zaraz umrzec to anioły ratuja z autoamatu bo nasz mozg za wolny na wzywanie, astral wzywa je na autopilocie w tryliardowa czesc sekundy, samego mnie uratowal przed wypadkami śmiertelnymi co najmniej 3 razy, znana historia z Chicago babka opowiadala ze szedł za nia zboczek i zaczela uciekać ale gwałciciel przestal biec nagle i jak go policja zlapala to mowil ze przestal biec bo zobaczyl dwóch bykow w garniturach jak z men in black jak nagle dolaczyli do tej laski i szli z nia pod rece, anioły dzialaja nie trzeba wierzyc tylko mieć wysoka czestotliwosc ale nieraz i gnojow ratuja, aha dinozaury to byly krowy mięsne reptyli księżycowych, zeus wszystkie powybijal jak zaczeli się panoszyć po ziemi wraz ze swoimi zoltymi pejsatymi skurwysynkami

     Polubienie

    • Ponieważ nie mam możliwości odpowiedzenia na póżniejsze wasze komentarze tj. Krysi i twoje GMO odpowiadam pod tym komentarzem,golnęłam sobie 3/ 50-tki mojej zeszłorocznej malinóweczki na którą was serdecznie zapraszam i powiem tylko ,to do Krysi,że ja widzę ile jest nieprawości ,cierpienia i bardzo nad tym boleję i co mogę zrobić w tej sytuacji,to tylko porozmawiać z moim żródłem i przesłać w miejsce trudnych sytuacji moją energię pełną miłości.W miejscu bezpośrednich sytuacji czynienia zła,natychmiast reaguję,nawet zdarzyło mi się walnąć znęcającego się ojca rodziny.Ja wiem ,że na wszystkich czyniących zło nie mam bezpośredniego wpływu,ale staram się wysyłać dobrą energię miłości każdego ranka i wieczora w miejsca zła i wiem ,że to działa.Do GMO, ja nie potrzebuję czerwonych dywanów i tym podobnych,uśmiech i dobre słowo mi wystarczy.Widzę i wiem dużo więcej niż inni i jest to czasem dla mnie ciężarem alę oddałabym nawet moje ziemskie życie za to by na tej mojej pięknej planecie ZIEMI wszyscy ludzie się kochali ,by nie było cierpienia i bólu.Kocham wszystkich i bardzo lubię czytać wasze komentarze Krysiu i GMO nadajecie na tej samej fali co ja.Kocham was.Anna

     Polubienie

    • aniu krysiu bara jarku obejrzyjcie sobie ten film koles się zna i wie ze byliśmy potężnym państwem od renu do chin a ja powiem ze do japoni wlacznie, ja jak widze brzydka pogieta laske zaraz wysylam jej dobra energie i zycze powodzenia to samo jak wypadek widze ludzi w agoni zaraz siadam skupiam się i sle az nieraz porycze się, później nie mogę dojść do siebie pare godzin zaraz najchętniej bym szedł spac po takim seansie nie wiem może jestem troche ckliwy, aniu jaki numerek ? bo jeszcze nie mam tylko twojego nie mow ze 9ka stawiam także na 2 moze 33 może 3 może 6, mow i mnie nie drecz arianko -_- chyba ze musisz, z tymi dywanami to przenosnia poetycka ciesze się ze nie dywany ale na pewno po golej podłodze by nie szla -_- no nie będę się powtarzal 9ki ciagna do siebie jak m do g, tez cie kocham aniu -_- i krysie tez panow mniej ale tez troszkę -_- namaste, wlasnie wyslalem wszystkim pierdolnietym tutaj na blogu energie większego wglądu w 5d i podlaczenia się do internetu 5d to jest naprawdę kopalnia wiedzy tylko zapierdala w gigabajtach na sekundę a nasz mozg ziemski tylko w kilobajtach wiec jest problem ale zawsze cos tam się obije tu wpadnie tam zostawi slad itd. ja szczególnie po nocy jak mozg spi rano już mam jakas tam wiedze albo jakies hasla wiem czego szukac na necie czasami jakies nazwisko wiem ze to slabo ale i tak dużo jak na mnie, jakos mi wlatuje nawet jak nie chce, czasami wolalbym być tępym drwalem spokojne zycie przychodzę do domu obiad ruchanie rano znowu jebanie w lesie siekiera itd. sory jezyk mam nie polityczy już tak od dziecka i nie będę się z tego tlumaczyl nikomu

     Polubienie

    • Hej Anna, jest to jeden z tych niezbędnych etapów. Świadomość tego że Ziemia jest planetą zła i cierpienia od zarania dziejów, w każdej sekundzie jej trwania, bardzo przytłacza. Potem przychodzi stopniowe pogodzenie się i uspokojenie, co nie oznacza jednak zgody na to. Tyle teorii. Bo w praktyce jest kilka spraw, z którymi chyba nigdy się nie pogodzę. Sam @GMO mówił, że są w tym wszechświecie indywidua, którym trzeba mocno i bez wyrzutów sumienia skopać tyłki, a nie zastanawiać się i filozofować. Ale my, Ziemianie, nie za bardzo potrafimy, jest to poza naszą gestią.

     Polubienie

  • DO ,, Rozsądna Anna pisze:
   16 Październik 2015 o 15:32 ”

   Aniu, my ciebie też kochamy. Oby więcej na świecie takich serc jak twoje.
   Miłość też podlega prawom matematyki. Gdy się ją dzieli, to się mnoży 🙂

   Serdecznie pozdrawiam.

   Polubienie

  • ,, Świadomość tego że Ziemia jest planetą zła i cierpienia od zarania dziejów, w każdej sekundzie jej trwania, bardzo przytłacza.”

   No, przepraszam, ale mnie poniesie. Mogę? Mogę.
   Już wiele razy prosiłam, abyś nie kojarzył tego, co się dzieje w naszych durnych łbach, z MIESZKANIEM, które niema nic wspólnego z dyskusją lokatorów, a tym bardziej ich konkluzjami i zachowaniami.
   Jeszcze raz przepraszam, ale tym razem polecę po bandzie, zapominając, że swoimi wypowiedziami tworzysz celowo ciśnienie dla rozwoju dyskusji.
   Dlaczego nie obwiniasz domu, w którym mieszkasz za to, że ktoś cię wkurzył? Dlaczego nie masz pretensji do ścian, okien, kanalizy, przewodów elektrycznych, lodówki z żarciem w twojej chacie o to, że dwie ulice dalej zgwałcono dziewczynę?
   Dlaczego po usłyszeniu informacji o 10 000 zabitych nie wyjdziesz przed swój dom i nie zaczniesz walić pięściami w ziemię, oskarżając JĄ za to?

   Czy mam prawo czegoś nie chcieć?
   Więc proszę, nie chcę, abyś kiedykolwiek wine za potyczki, spory, kłótnie, wojny wszczynane przez człowieka cedował na mojej Planecie, obwiniał JĄ i krzywdził, nazywając JĄ piekłem.
   Który z miliona gatunków flory i fauny, podpatrywanej przez przyrodników, wskazuje na to, że Ziemia jest planetą zła?
   O dziwo, naczelni, w tym ty i ja sparszywieliśmy do tego stopnia, że za nasz stan oskarżamy Ziemię, która, gdyby na chwilę odebrałaby żarcie i tlen, przestalibyśmy istnieć i narzekać, że ONA jest planetą zła.PRZESTALIBYŚMY NASZE ZŁO KOJARZYĆ Z NIĄ.
   Do jakiego stanu upodla się naczelny na tej Ziemi ssak, że nie dość, że bierze pokarm z żywicielki, niszczy JĄ , to jeszcze nazywa JĄ piekłem i planetą zła?
   Do stanu unicestwienia.
   Nie dziwi więc upadek kolejnej cywilizacji, wynikający z upadku każdego z nas.
   Żadna PLANETA MATKA na dłuższą metę tego nie zniesie.

   Ania powinna otrzymać taki tekst:
   ,, Świadomość tego, że my, ludzie, tworzymy na Ziemi zło i cierpienie, od zarania jej dziejów, w każdej sekundzie jej trwania, bardzo przytłacza.”

   Nie wolno krzywdzić Ziemi, żywego organizmu, którego tylko ,,naukowe” teorie uznały za nieożywiony. Jakże więc to możliwe, że na trupie rodzi się i rozwija życie, czerpiąc z trupa siły życia.

   Serdecznie pozdrawiam.
   PS Jeśli w którymś momencie ugodziłam twoje serce – zwróć mi uwagę – przeproszę.

   Polubienie

   • 20000 lat temu za zesua mielismy sielanke bo byliśmy praktycznie wśród swojej rasy troche jak prl cos i nie było sensu popelniac przestępstw bo każdy zaraz wiedział kto i był tylko wstyd, 6000 lat temu dokoptowali nam ciemnooczna swolocz kosmiczna z oriona i bootes i mamy co mamy, dzisiaj jest anoniowosc zamknięte osiedla obce nam genetycznie rasy mongoly araby murzyny zydy, u mnie jak widze ciapate np to mam wzwod do wewnątrz…. gdy nie ma rasowej jedności nie ma praworzadnosci i obojętnie ile czasu na ekranie Kopaczowa będzie zachwalać murzynstwo/arabstwo nic się nie zmieni a jedynie może pogorszyć, z ziemia to prawda jest zywa ma mentalność wieloryba wszystko powolne ale stabilne, potrafi tak dobierać parametry roślin i zwierzat także tworzyć nowe wg potrzeb żeby tlenu była stala wartość takze azotu dwutlenku wegla i wielu innych tylko jej nie przeszkadzać oparami ze spalania wegla i ropy np i sama dojdzie do siebie nie trzeba jej naszej pomocy, trzeba się pozbyć pasozytniczych niereformowalnych ras trzeciego swiata nie wiem w jaki sposób ale trzeba bo to jest rak który ja zzera od srodka

    Polubienie

 9. Hmm korzenie Europy nie sa ani chrześcijańskie ani pogańskie… w ten sposób podchodząc do tematu pomijacie po drodze ludy pierwotne i dinozaury…

  Problemem jest albo nie zrozumeinie, albo niechęć do zrozumienia uproszczeń i ogólnie utartych sformułowań. Europejska kultura to kultura oparta o cherześcijaństwo i tu leży problem. Europejska KULTURA a nie „korzenie Europy”. Nikt o zdrowych zmysłach, mający choć elementarną wiedzę o historii naszych ziem, nie będzie nikomu wmawiał, że ludy Europy wywodzą się od chrześcijan. Ale dzisiejsza kultura „europejska” to przede wszystkim wpływy grecko-rzymskie i chrześcijańskie. Tyle w temacie.

  Polubienie

 10. Nie da się mówić o korzeniach pogańskich, bo to właśnie organizacja kościelna wprowadziła do Europy organizacje i struktury państwowe. Można argumentować, że Starożytne Imperium Rzymskie jest przykładem państwa politeistyczne i prawdziwym źródłem korzeni Europy, choć dopiero struktury Katolickie w pełni zjednoczyły tereny dzisiejszej Europy Imperium nie interesowało się nimi zbytnio. Korzenie Europy są jak najbardziej chrześcijańskie, bo trudno mówić, że luźno zorganizowane wojujące ze sobą plemiona pogan mają cokolwiek wspólnego z organizacją Europy oraz jakikolwiek znaczący wpływ na jej dzisiejszy kształt i wartości.

  Polubienie

 11. Co do głownej plety artykulu sie zadzam, tak jestesmy poganami, z dziada pradziada. Katolizm przyszedl do nas z Afryki, tak jak Islam i Zydzi.
  Nie wiem jakie byly motywy najazdow na Polske, podczas rozbiorow, moze fakt ze pewnie tak jak teraz mielismy bardzo slabe panstwo zarowno militarnie jak i gospodarczo. Ale nie podoba mi sie Twoja doktryna kobiety. ”Chodzi oczywiście o romantyzm i „kult kobiety„. Kult kobiety jako bogini, którą się ubóstwia, poświęca dla niej, wręcz oddaje cześć. Dla której zakochuje się absolutnie i bez pamięci.” No i pozniej to co napisales o romantykach i jacy oni sa biedni.

  Romantycy sa tworem cywilizacji, tak jak ‚metro’ mezczyzni, i tak jak widealizowane kobiety z silikonowym biustem szukajace facetow z kasa, aby mozna ich bylo wykorzystac. Otoz moim zdaniem, a moge sie mylic, pierwszym bledem jaki popelniaja romantycy jest zakochiwanie sie. Nalezy ludzi kochac: mezczyzn i kobiety, dobrych i zlych, ale nie ZAKOCHIWAC. To co my teraz nazywamy miloscia jest tak naprawde OCZEKIWANIAMI, oni sie nie zakochuja w swoich przyjacioklach o podobnym sposobie myslenia, ktore sa w stanie ich zrozumiec. Oni sie zakochuja w sex bombach. Faceci romantycy zakochuja sie w kobietach z pozadanymi dla nich cechami: blond wlosy, dlugie nogi, dlugie palce, piekne niebieskie oczy itp. Jak by sie pan romantyk zakochal w normalnej, przecietnej dziewczynie to by nie zostal tylko przyjacielem.

  Tak samo kobiety w dobie wspolczesnego prania mozgu zakochuja sie w swoich oczekiwaniach: silny, wysoki, przystojny itp.

  Problem polega na tym ze nasze oczekiwania sie zmieniaja z uplywem czasu, ale to juz zupelnie inna historia.

  Polubione przez 1 osoba

  • ala religie przyszly z korei a wczesniej jeszcze przywiezione z ksiezyca do chin spodkiem od repoida pirata kosmicznego ET yahwe, pismo koreanskie i zydowskie to prawie to samo arabskie tez pochodzi niezle, koran korea ktos widzi podobienstwo czy tylko ja ?, ala motywami najazdow na polske zydomongolow z ksiezyca byla chec wybicia plemion bialych zeusa z andromedy przez zydoreptoidamongola yahwe, kropka, wszystkie rozbiory to samo mongoly czy polmongoly niemieckie czy ruskie chcialy zrownac zeusowe plemie slowain z ziemia dzisjaj robia to samo bardziej skrycie, pol mongol zydowski wojewoda pomorski karze slowianskich gojow grzywna 50000 zl jak nie zaszczepia dzieci, jawne ludobojstwo, szczepionki trzymaja slowian w mentalnym zakreceniu, po wstrzyknieciu metali ciezkich formalhedytu i mycoplazm kazdy nie bedzie juz soba fizycznie i psychicznie przez dluzsza czesc zycia co naturalnie pcha w rece kosciola i ich pana mongola yahwe, ksieza maja starszny wzrok spojrzcie im w oczy przez dluzsza chwile albo zdenerwujcie nczyms ze np yahwe/pan mieszka w ksiezycu i nie jest stworca niczego tylko meczy porwane dusze w ksiezycu i czekajcie na diabelska reakcje zobaczycie jak straca poboznosc w ulamku sekundy i naskocza na was, czesto gesto tak robie na koncu przeklinaja i zycza wam najgorzej

   Polubienie

 12. a co to za różnica czy chrześcijanin czy inny fanatyk religijny. ludzie się dzielą na tych, co swoje życie pozostawiają w obcych szponach i na tych, co swoje życie mają w swoich rękach;)

  bo kim jest szeryf szeryfów? Piszesz Jarek o europejczykach sprzed kilkuset/kilku tysięcy lat a może jest tak, że globalnych resetów było już 5 albo 10, może pra pra kiedyś były zupełnie inne „religie” a dziś jest szambo i zlatuje ostatnie płukanie, bo przed nami jedna, globalna religia. i co powiedzą dzieci, dzieci i ich dzieci? dziś książki znikają, wszystko jest cyfrowe. za kilkadziesiąt lat, książki będą tylko w muzeach. Czarny scenariusz, ale bardzo realny. Populacja wymieszana rasowo i głupia a elyty białe i wyuczone. Witamy w XXI WIEKU 😉

  Polubienie

  • yahwe od 13500 lat ze swojego ksiezyca resetuje(morduje) raz na jakis czas bialasow glowne przez 1000 km glazy ktore kieruje na atlantyk przy europie powodujac tsunami w ktorych ginie 90 proc naszych oczywiscie nigdy nie dzieje sie nic jego zoltym skosnym skurwysynkom ani jego pejsatym zawsze wiedza wczesniej i spierdalaja, dzisiaj niby wiemy jak cos na nas kieruje ale i taki nie wiemy jak stracic to dziadostwo z nieba ani co zrobic z zagrozomymi ludzmi, kiedys wyslal pare spodkow z szarakami rozsiewajacymi bakcyle i pol europy padlo od jego broni biologocznej tzw plagi egipskie czy europejskie ale nie chwalil sie tym za bardzo w bibli co spuszczal na biala europe dzisiaj juz nie ma tak prosto musi podstepem bo tez jestesmy w stanie poslac pare rakiet atomowych w jego statek bojowy ksiezyc i skonczy sie babci sranie, kolejny problem jest taki ze pozostalosci ksiezyca moglby spac na ziemie a wtedy czapa dla wszystkich na ziemi w koncu ksiezyc to nie mikrusek 1/4 wielkosci ziemi, nabial mozesz zrobic czarne tlo, biale niszczy wzrok, nawet MS poszedl w ciemnosc z win 10 juz…

   Polubienie

   • dobre dobre gmo. dodam, że jak księżyc spadnie (jak spadnie) to nic się nie stanie, bo jego obudowa spali się, zanim doleci do twego i mego łba.
    przeczysz sam sobie z lekka, bo jeśli martwisz się, że statek bojowy księżyc się rozpadnie mając ufoki w środku, to jak może spaść na ziemię, skoro pusty? (nawet, że większy ale nie cięższy, niż by się wydawało z jego rozmiaru) a może jak będzie w kawałkach to w końcu odleci w czarną doopę z martwymi ufokami w środku? 😉
    i będzie wtedy jak było kiedyś. słońce: jasno, brak słońca: ciemno. I wtedy noc będzie nocą. NOC. NOC a nie „dzień” w nocy. Popieprzone krwawe „miesiączki” księżyca, zaćmienia i inne gówna, które wyglądają jakby ufoki polecenia tymi barwami/kolorami/zaćmieniami/przypływami/odpływami dawali żmijowatym polytykom. niezłe, hehe

    Polubienie

    • wiem ze jest pusty ale jednak skorupa wazy swoje, skorupa tez podobnie pustej ziemi to jakies 800 mil, promien ziemi to 4000 mil, czyli skorupa to 1/5 promienia planety czyli jak ksiezyc ma dajmy na to promien 1000 mil to skorupa podzielic na piec to 200 mil, czyli odlamki 200stu milowe(320 km) to nie jest pikus po mojemu, no tak noc bylaby noca wreszcie bez bezsennosci i lunatykow czytaj ludzi latwo sterowalnych przez yahwe i spolke, podczas pelni jest najwiecej gwaltow I morderstw to oficjalne statystyki policji z Chicago no tak to jest cos na rzeczy z okreasmi I z ksiezycem jak oni to robia to nie wiem suki maja okres raz w roku to czemu kobietki nie moga ? problemem dtraceniu ksiezyca jest juz maglowalem to pare razy nasi zlapani po smierci w formie gazowo plazmowej tj astralnej i wiezieni w ksiezycu zmuszani do produkcji energy astralnej utrzymujacej ksiezyc i ksezycowych reptoidow yahwe satan jezus i wielu innych tzw demonow, w psalmach biblijnych pana skurwysyna reptoida yahwe masz napisane ze ksiezyc jak sie juz zaladuje tym wszystkim co reptoidy zdaza nakrasc z ziemi glownie zloto krysztaly genetyka slowianska/hellenska jako najbardziej czysta ze wszystkich to odleci, jednak odlot spowoduje na ziemi olbrzymia katastrofe taka sama jaka spowodowal jak przycumowal do naszej orbity 13500 lat temu moge podac zrodla tej katastrofy jak trzeba nie chce mi sie teraz tego szukac

     Polubienie

 13. Nie chrzczony jestem i świetnie się z tym czuję. Dziecka nie chrzciłem mimo iż mieszkamy na totalnej wsi. Na pytanie księdza dlaczego, w jednym zdaniu grzecznie mu wyjaśniłem.Chyba wspomniałem coś o inkwizycji i zbrodniach kościoła… Od pewnego czasu wytwarzam z ceramiki symbole kultu słowiańskiego i nie tylko bo z terenów prus wschodnich też…Obecnie robię unikatowa serię Światowidów, Moja „Manufaktura Golem” stara się przypomnieć Słowianom ich dziedzictwo, lecz to trudne, danych prawie nie ma zostały przez wieki zniszczone przez kościół, ludzie też często się boją jakichkolwiek informacji o naszej kulturze, wstydzą się i obawiają reakcji proboszcza…
  W oczach kleru jestem pewnie niebezpiecznym wywrotowcem. Jestem przykładem człowieka który nie wierzy w piekło i niebo, ani w karę lub nagrodę po śmierci, to zły przykład. Ktoś przecież może patrząc na mnie pomyśleć że mam rację i odwrócić się od kościoła.
  Podobno w naszym kraju jest instytucja rządowa do zapobiegania i zwalczania ateistów, pogan i całej reszty. W następnych latach nasz kraj czeka test z tolerancji, religijnej, obyczajowej, i rasowej. Będzie się działo. Słabi pójdą za głosem faszyzmu, to raczej większość z nas. Już widać klimat jak w Monachium w 1929r.

  Polubienie

  • to rob sfastyki prawoskretne chetnie kupie ze srebra np albo miedzi odwrotne niz hitlerowskie symbolizujace swiat niewidzialny slowian czyli zeusa i reszty gdzie zyjemy po smierci naszego ciala krwistego, sfastyka hitlera symbolizuje swiat gesty 3d nasz swiat i nie jest wymyslona przez hisslera tylko przez grekow takze potomkow plemion z andromedy, raf tak trzymaj nie szczep nie chrzcij, musze wam cos powiedziec gdy bylem na chrzcie mojej chrzesnicy chyba egregory jahwe zsaly na potege bo az musialem wyjsc z kosciola i mialem napad paniki i nie moglem dlugo dojsc do siebie, Namaste 9kom I nie tylko

   Polubienie

 14. nooo, szacun RAF. trzymaj siebie i rodzinę z daleka od bestii.
  A w kwestii chrześcijan i ich miłości do życia i przykazań, to według mnie wszystkie zostaną złamane w przyszłym roku. Każdy tą swoją religię zweryfikuje, kiedy będzie musiał bronić tych, których nosi w sercu

  Polubienie

 15. wszystkich fanatyków religijnych umieściłbym na jednym kontynencie – w końcu każda religia jest pokojowa, więc niech sobie w tym „spokoju” żyją.
  Na drugim kontynencie wszystkich, co mają religie w doopie.
  Trzeci kontynent dla polytyków i ich zakulisowych panów. wszystkim darmowe szczepionki, co pół roku i gmo. coca-cola, mc-donald, wujek kfc.

  Czas by zweryfikował, gdzie jest piekło a gdzie niebo.

  ktoś się pisze na to? aby pomóc potrzebującym, którzy na siłę uszczęśliwiają ludzkość??

  Polubienie

   • Dobrze @gmo, a co sądzisz o tym, że faceci, których wybiera dana kobieta, dokonują „terraformacji”, zaprogramowania jej podświadomości / jaźni?
    Np taka laska przez 10 lat (15 – 25 lat) zadawała się z przystojnymi, wysportowanymi amantami o wybujałym ego (samiec alfa, zimny drań). I nagle przychodzi ten „magiczny” 😉 dla kobiety okres w wieku 25 – 30 lat. „O kurwa! Robię się już stara, nie mam męża, kto będzie utrzymywał mnie i moją rodzinę?”
    No i taka kobieta bierze sobie faceta w typie wrażliwego romantyka, co nie skacze z kwiatka na kwiatek, jest spokojny, ma stabilną pracę. Ale taka kobieta nie będzie go za bardzo pożądać seksualnie, Nie będzie go też szanować. Będzie ją raczej podświadomie odpychać od niego, zacznie gardzić jego słabością i nim samym. Będzie tęsknić za tymi „prawdziwymi mężczyznami” których kiedyś miała. A swojego męża w klapkach kubota powoli zacznie nienawidzić. Coraz częstsze fochy, coraz częstszy ból głowy. Bo jej podświadomość / jaźń została już „zaprogramowana” przez przystojnych i wysportowanych amantów 😉 Co o tym sądzisz?

    Polubienie

    • przede wszystkim sa k szczegolnie polki sory krysiu, zza buga sa b fajne laseczki jestem stale po d wrazeniem i mam wrazenie ze przed zkapitaleniem mielismy takie same cudenka nie jestem amantem zapytaj amantow, jest taki koles na yt ma fajne pogawedki nie mogę znaleźć teraz

     tu dla luzu cos paczes I lotek

     Polubienie

 16. CYWILIZACJA ŁACIŃSKA …

  „Na początku było λόγoς” „To wewnętrzne zbliżenie pomiędzy wiarą biblijną a greckimi dociekaniami filozoficznymi było zdarzeniem o decydującym znaczeniu nie tylko z punktu widzenia historii religii, ale także z punktu widzenia historii światowej — jest to wydarzenie, które dotyczy nas także dzisiaj. Biorąc pod uwagę tę zbieżność, nie jest dziwne, że chrześcijaństwo, pomimo swych źródeł i ważnych stadiów rozwoju na Wschodzie, ostatecznie zdobyło decydujący historycznie charakter w Europie. Możemy to także wyrazić odwrotnie: ta zbieżność, z późniejszym dodatkiem dziedzictwa rzymskiego, stworzyła Europę i pozostaje fundamentem tego, co prawdziwie może być nazywane Europą.” Benedykt XVI

  Polubienie

 17. Sam tytuł mówi właściwie wszystko. Reszta to komentarze. One jedynie uzasadniają tezę. Na pewno korzenie Europy są ulokowane w starożytnych: Grecji i Rzymie. Kultura Słowiańska kwitnie w Europie Wschodniej od wielu tysięcy lat. Była w pełnym rozkwicie wtedy, gdy nikt nie słyszał o Egipcie, Sumerze, Babilonie. Jeśli wierzyć rosyjskim uczonym, to Słowianie żyją od co najmniej 10 000 lat na tych ziemiach. Niestety przybyli czarni z Watykanu, celowo i z pełną premedytacją, niszczyli i wykorzeniali kulturę słowiańską po to, aby po niej nie został najmniejszy ślad. Twierdzenie, że to KRK przyniósł nam pismo jest oczywistym kłamstwem. Owszem Bizancjum dało Słowianom grekę, a Rzym łacinę. A jednak Słowianie już wcześniej znali i grekę i łacinę. Chociaż między sobą porozumiewali się za pomocą runicznego pisma słowiańskiego. Wszelkie świątynie i posągi bogów zniszczyli księża i ich pachołkowie. Jeśli chodzi o budownictwo kamienne to Słowianie nie uważali za celowe wznosić kamiennych domów, miast i twierdz. Bo i przed kim miałyby ich bronić. Tereny słowiańskie porastały gęste lasy, bory i mokradła. Dlatego też na te ziemie wschodnie nikt poza kupcem się raczej nie wybierał. Plemiona przeszły przez ziemie dzisiejszej Polski jak woda przepływa przez las. A tu dalej spokojnie żyli sobie Słowianie. Poziom medycyny niekonwencjonalnej i chirurgii fantomowej był wówczas najwyższy w starożytnym świecie. KRK i potem stworzona przez KRK tzw. Święta Inkwizycja posłała na tamten lepszy świat dziesiątki tysięcy znachorek, zielarek, ludzi ze znajomością chirurgii fantomowej. Całej medycyny alternatywnej. Ci ponoć pełni mocy Ducha Świętego biskupi nie potrafili jednak sami uzdrawiać, jak ich Mistrz Jezus z Nazaretu. Uczeni księża nie mogli wszak pozwolić na to, aby prości ludzie leczyli i uzdrawiali. By czynili to, czego kler KRK czynić nie potrafi. Tak więc cała Słowiańszczyzna została totalnie spustoszona. A teraz nam się mówi, że korzenie Europy są chrześcijańskie. Może KRK tak twierdzić. Wolno mu. tu na tych ziemiach były tylko słowiańskie korzenie. Korzenie. Nasze korzenie. Nasze prawdziwe korzenie.

  Polubienie

  • slowianie byli przed grekami w grecji wszędzie gdzie wystepuja sfastyki i odwrócone sfastyki tam urzędowali slowianie zwani pelasgianami wtedy później Lechitami polecam tutaj

   Polubienie

  • A wiesz komu od zarania dziejów zależało i zależy abyśmy my Słowianie nie znali swoich korzeni,to właśnie oni obecnie chcą Nowego Porządku Świata.Oni dobrze wiedzą,że to my jesteśmy Rasą Centralną.A ich wredny yahwe każe im wierzyć,że to oni są narodem wybranym,nic bardziej błędnego,sponsoruje ich do czasu aż osiągnie swój cel,bo sam nie może fizycznie zaistnieć na ziemi dłużej jak 3 dni.Oni ci ziemscy sługusi drania yahwe żydomasoni,żydomongoły,ciapate jak ich nazywa GMO liczą,że za swe usługi jak im obiecał ich yahwe dostaną ziemie Polski i Ukrainy i tutaj utworzą swój wymarzony kraj Judeopolonię,gdzie my Słowianie mamy być ich sługusami.Ale ich niedoczekanie.My musimy się bronić i są do tego różne klucze i taktyki,ja wiem ,że GMO chce działać fizycznie po męsku,to też metoda,ale my jesteśmy istotami dualnymi tzn z ciała i ducha i w walce z yahwe ja widziałabym tą drugą metodę.Wiem,że GMO powie babskie gadanie,ale radzę przyjrzeć się metodom naszego wroga,oni mają ręce czyste,to my napuszczeni przez nich sami siebie unicestwiamy.A tak na marginesie to te męskie głowy „rodziny” czasem potrzebują damskiej szyi ,aby tą głową pokręcić we właściwym kierunku. W drugim punkcie „a tak na marginesie ” to klucz do Nowego Swiata znajduje się w wielkiej piramidzie w Gizie,która obecnie jest chroniona przez ciapatych yahwe,

   Polubienie

   • aniu zgadzam się z szyja ale trzeba w fizyku obcinac im glowy i w astralu chodz ziemscy wezowi tj zydomongolyaraby w tym drugim nie istnieja, to sa jednorazówki jak podpaski, po zużyciu wyrzucić, dlatego ich jest po bilionie prawie wszędzie oni nie reinkarnuja, yahwe zależy tylko na rozprzestrzenianiu swoich skośnych, zydow i arabow używa tylko do wybicia bialych zmieszania/zepsucia im białych genow później ich sam wykończy wraz z 200 milionowa armia chinska, rasa centralna to biala rasa nawet po rosyjsku slowo rasa znaczu kolor bialy, z jezykow można dużo się dowiedzieć o historii ziemi bo tego nie sa w stanie zmienić tak latwo, w polskim tez probowali zmieniac słowa np zydostwo wprowadzilo rozdzial na z i rz żeby zakamuflować znaczenie slow, np brzydki był bzydki od zyda, obrzydliwy był obzydliwy itd., od mieszka yahwe ze swoimi gangami mordercow rabinow na ziemi kombinują jak tu ukryc ze rzadza zydzi wszedzie i ze nic nie dzieje się bez ich zgody, ośmieszanie to numer jeden taktyka jak np maciera i kaczora, później ataki na kazdej lini no i smierc jak w przypadku petela leppera i jego 3ech adwokatow którzy mieli materialy na złodziei z PO i ich panow mordercow z SB/WSI/lozy żydowskiej, aha jeszcze wracając do rasy centralnej – swietne określenie będę uzywal jezeli można- szaraki np zawsze porywają rase centralna bazowa na eksperymenty genetyczne produkujące nowe lepsze odmiany azjatow w tym takze na inne planety ostatnio nawet im się udało azjate wyprodukować z szafirowymi oczami to już kanal, widac smoliste skosne węgle zamiast oczu się już szarakom znudzilly u swoich wybrancow, najwieksza tajemnica na swiecie jest ze szaraki zrobily azjatow kto tego nie mowi to po prostu wierzy w channneling yahwe i po tym można od razu rozpoznać idiote albo klamce

    Polubienie

 18. Religijne początki Europy to nienazwany kult słońca nie mający właściwie nic wspólnego z pogaństwem jakie „znamy” dzisiaj, ani tym bardziej Słowianami lub Germanami. Ale cóż, każdy ma taki początek, jaki mu ideologicznie potrzebny. Tym bardziej, gdy zdradza brak wiedzy i wychowania – imiona pisze się wielką literą, nawet jeśli kogoś nie lubimy. Nazwy krajów tak samo.

  Polubienie

  • Polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w książce HELLENIZM A JUDAIZM takie zgłosił tezy :
   I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
   II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
   III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
   IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
   V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
   VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.

   Jest i problem dehellenizacji :
   http://wirtualnapolonia.com/2015/10/17/benedykt-xvi-o-islamie/

   Polubienie

    • Mieciu masz umysl kobiety to juz panie tutaj na forum bardziej mysla i zachowuja sie po mesku dlatego tyle bezsensownych postow i przekomarzania się, prawdziwy facet się nie piedoli daje numerek i po sprawie, no ale zenskie typowo umysły tak maja, korzenie Europy sa z Andromedy no ale na twój kobiecy mozg to już chyba za duże wyzwanie jak podanie numerka jest już niesamowitym wyczynem, może jestes agentem i boisz się demaskacji bo można dojsc po nim do twojej daty urodzenia ?

     Polubienie

    • @gmo zabija Do POMIESZANIA Z POPLĄTANIEM trudno o komentarz.

     W dniu 20 października 2015 08:21 użytkownik „Ciekawe i niesamowite:

     Polubienie

    • Oczywiście bardziej znana jet historia Słowian pod wpływem CYWILIZACJI:ŁACIŃSKIE,BIZANTYJSKIEJ,ARABSKIEJ i ŻYDOWSKIEJ.
     Do dziś jest aktualny kierunek SŁOWIANOFILSTWA pod kierunkiem Rosji.Może temu służyć ochrona w Rosji nie w ogólnym pojęciu chrześcijaństwa tylko PRAWOSŁAWIA.
     Co do szyfru związanego z sumą liczb daty urodzenia,to w oparciu o jaki kalendarz?!
     „gmo zabija” robi konkurencję dla znachorów od stanu zdrowia psychicznego.Nie mam zamiaru korzystać z usług.

     Polubienie

    • Mieciu z samego imienia można dużo powiedzieć o tobie masz 90 lat już chyba i uwsteczniasz to forum, chodz to prawda spiewac każdy może troche lepiej lub gorzej kto komu zabroni…, zawsze hujowe numery typu 1 4 7 8 typowi agenci boja sie „szatanskiej”, mmmieeeeeeeciu bazuj na umyśle nie cudzych myślach cudzych ksiazkach bo dopisujesz się do bandy powtarzaczy których na swiecie jest 99.9 procent pozdr to jaki numerek ? tylko ty zadales pytanie o jaki kalendarz chodzi wiec może mieciu zapytaj kogos jaki kalendarz jest uzywany w Polsce wg tego kalendarza dodaj mieciu 8 cyferek a co ci szkodzi daj się poznac

     Polubienie

    • GMO przestań z tymi numerkami,przecież sam dobrze wiesz ,że to działa,jeżeli ktoś w to wierzy w przeciwnym przypadku nie działa.

     Polubienie

    • Moja wiedza bazuje na oryginalnym podziale na CYWILIZACJE jakiego dokonał Feliks Koneczny.Układa się w całość jeżeli chodzi o rozwój kulturowy Europy i na jego spadek,którego doświadczamy.
     POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM I ZACHODEM,tylko bardziej globalnie niż to analizował powyższy polski badacz.

     Polubienie

    • Mieciu a wcześniej ? skad slowianie się wzięli ? z szympansa? nie o to pytałem na co odpowiadasz czytaj pytania ze zrozumieniem, cyba ze odpowiadales komus innemu no ale na to sa już tabletki

     Polubienie

    • GMO,żebyś nie dostał rozstroju nerwowego to ja ci podpowiem,że pan Mieczysław to numerologiczna 8.Jak zaczniesz sprawdzać kto jakim numerkiem jest z PESELA,to ja cię już zaskoczę bo jestem 44 czyli 8.Miłego dodawania.Anna

     Polubienie

    • 44 to master nie 8ka, to nie zaskoczenie, no coz 8mka miecia mowi sama za siebie chamstwo agresywność dobry do biznesu i zarzadzania podwładnymi, jak nienawidzicie swojego bosa to sparwdzcie czy nie 8ka, 8ki to dusze judaszowe sprzedadza wszystko i wszystkich dla osiagniecia korzyści, po trupach do celu, namaste, kurde 44 jest rzadkie ty jestes pierwsza, ale musze przyznac ze 44 lapia szybko i wplatają natychmiast w obraz calosci, kurwa wow ! jak mowi mój znajomy i kiedys zapytany czemu nie np wow kurwa mowi ze mu tak lepiej kurwa słownie wychodzi (cytat), tak zadaje się z kibolami bo pilnują naszych genow leja się miedzy soba ale to tylko sparingi przed prawdziwym meczem z hiviastym arabstwem

     Polubienie

    • @Anna – czyli „imię jego 44”, liczba mistrzowska.
     @GMO – Mieczysław to numerologiczna 8, ale:
     8 = 8?
     17 = 8? (17 – w numerologii karma przeciwna narodowi, rodzinie, państwu)
     26 = 8? (to by było! 😀 )
     35 = 8?

     Polubienie

    • tak tylko 44 się nie dodaje reszta to osemki ania jest chyba 33 nie 44,czyli miecio 44 ? aprpopo szaraków w ksiezycu tu macie filmik jak sobie spodek szaraka wylatuje z krateru ksizeycowego te kratery sa b głębokie i zakrzywiane żeby niepowołani nie wlatywali no i żeby kamyczki gwiezdne nie zrobily bubu bazie reptyli
     http://www.disclose.tv/action/viewvideo/186121/EXCELLENT_New_Footage_of_UFO_Exiting_A_Crater_On_The_Moon_September_2014/

     Polubienie

    • @GMO – pomyłka.

     @Anna to numerologiczna 44 i tu się nie dodaje, chyba że idzie ścieżką negatywną, wtedy wykazuje negatywizmy 8.
     Zaś @Mieczysław to 8, tylko nie wiem który rodzaj.

     Polubienie

 19. No tak , jak ktoś historii Europy nie zna to się da nabrać na te banialuki. To dyżurne antyklerykalne i ateistyczne kłamstwa level gimboateista, które są powtarzane przy każdej okazji. Możecie sobie nabierać stare babcie albo gimbusów na te bajeczki. Jak ktoś wysili się na coś trudniejszego , chętnie podejmę wyzwanie

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s