Nauka wszechświat i wojsko

O tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie

O tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie

cukier jest niezdrowyWklejam dziś film odnośnie zdrowego żywienia. Zdrowa dieta, jak się okazuje, ma niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o nasze zdrowie. Wiele z chorób można wyleczyć dietą, suplementami, zmianą stylu życia.

Cytuję: „Jedzenie ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zdrowie. Weston Price w latach 30-tych XX podróżował po świecie badając różne społeczności i plemiona. Odkrył w jaki sposób zachowanie zdrowia (w tym nieskazitelnie pięknego uśmiechu) zależy od diety składającej się z nieprzetworzonej żywności, dokumentując licznymi fotografiami piękne uzębienie. Prymitywne społeczeństwa były świadome zależności między tym, co jedli, a ich własną reprodukcją, więc dla kobiet w ciąży sposób żywienia był starannie zaplanowany. Kiedy zastąpiono ich naturalną dietę komercyjną żywnością, można było zaobserwować nienaturalne ukształtowanie twarzy oraz podatność na pewne choroby.

Raymond Francis autor książki Pożegnaj się z chorobami zdefiniował tak choroby:
„Jest tylko jedna choroba: nieprawidłowo funkcjonujące komórki ciała i są dwie jej przyczyny: niedobory witamin, mikroelementów i enzymów niezbędnych do prawidłowego metabolizmu oraz zanieczyszczenie organizmu toksynami”.

Reklamy

1 odpowiedź »

  1. Cytacik :

    „A oto jak się odżywiali nasi przodkowie. Na temat tego, co ludzie jedli kiedyś nie pisze się wcale lub bardzo, ale to bardzo mało. W książce Józefa Kostrzewskiego, wybitnego archeologa, wydanej w 1947 r., pt. „ Kultura prapolska” czytamy, że podstawowym pożywieniem ludności pra-polskiej było zboże. Jedzono wtedy różnego rodzaju całe ziarna zbóż, grube kasze i potrawy mączne oraz robione na ich bazie żurki, polewki, zacierki, nawarki, wyrabiano także bliny, pierogi i rozmaite pieczywo pieczone na zakwasie. Oprócz tego spożywano potrawy z konopi, kilka rodzajów warzyw: bób, groch, soczewicę, rzepę, ogórki, pasternak. Potrawy przyprawiano czosnkiem, chrzanem i koperkiem. Powszechnie zbierano dary lasów – jagody, grzyby, orzechy laskowe, maliny oraz łąk – szczaw, lebiodę, pokrzywę, żywokost. Znano już wtedy olej wytłaczany z nasion lnu i konopi. Jedzono owoce z sadów dziko rosnących, m.in. jabłka, śliwy, wiśnie i czereśnie. Jedzono również nabiał, ale tylko w postaci twarogu, masła, maślanki, serwatki i śmietany. Pito wodę, kwas chlebowy, rozwodniony miód i piwo.
    Mięso natomiast, jak pisze Kostrzewski, miało najmniejsze znaczenie w kuchni naszych przodków i jego spożycie było minimalne. Posłużę się tutaj cytatem: „ … ubój świni wypadał mniej więcej raz na dwa lata,… krowy raz na trzy lata, owcę zabijano co 10 lat, kozę co 12 lat, kurę raz na 5 lat, a gęsi raz na 20 lat”. Należy dodać, że dane te dotyczą rodziny wielopokoleniowej, liczącej kilkanaście osób. Słowianie, podobnie jak inne ludu żyjące zgodnie z prawami przyrody, mieli do zabijanych zwierzą głęboki szacunek, jakże odmienny od podejścia dzisiejszych tzw. przetwórców spożywczych i amatorów krwistych befsztyków.”

    Polubienie

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s