Banki i tajna władza

Tajemnicze, powtarzające się zjawisko. Kolejny kryzys gospodarczy został przepowiedziany?

Islamska inwazja i kolejny kryzys gospodarczy zostały przepowiedziane? „Tajemnicze, powtarzające się zjawisko”

kryzys przepowiednieWklejam Wam artykuł z portalu Independent Trader. Jest to jeden z nielicznych naprawdę niezależnych portali finansowych. Prowadzone są tam także analizy geopolityczne.

Autor tamtego portalu zauważył pewne tajemnicze, cyklicznie powtarzające się zjawisko. Jest ono związane z cyklicznym żydowskim świętem „Szmita” które przypada raz na siedem lat. Szmita przypada w XXI wieku kolejno: w 2001, 2008, 2015, 2022. Co było w 2001 i 2008 roku – wszyscy wiemy..

Co się dzieje dziś – również wiemy. Potężny prąd El Nino zakłóca klimat na całej planecie. W Europie i na Zachodzie USA katastrofalna susza. Kryzys uchodźców trwa w najlepsze i nic jej nie zatrzyma. Na przemyt do Europy czeka już 15 milionów ludzi, do Grecji, Włoch i Hiszpanii dociera łącznie ok. 9000 osób dziennie. Wszystko wskazuje na to, że wczorajsze spadki na giełdach zapoczątkują kolejną fazę kryzysu gospodarczego.

Na portalu Independent Trader autor z racji tematyki, w jakiej się porusza, nie mógł sobie pozwolić na dywagacje ezoteryczne. Ja natomiast mogę. Otóż Żydzi od czasów Faryzeuszy i Sadyceuszy, i wcześniej od wyjścia z Egiptu – dobrze znają się na magii, ezoteryce, okultyzmie. To dlatego zalecałem Wam czytać żydowską Kabałę. A ogłupiające systemy monoteistyczne (judaizm, chrześcijaństwo, islam) i materializm (ateizm) polecałem zostawić w spokoju.

Otwarte pozostaje pytanie, czy światowe elity polityczne „dopomogły” w tych kryzysach z lat 2001, 2008 i poprzednich. Czy może nawet oni nie kontrolują już sytuacji, a wszystko zaczyna się rozpadać, niczym domek z kart?

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

____________________________________________________________

Czy Szmita wyznacza kolejny krach na rynkach finansowych?

Cytuję: „Niedawno natknąłem się na ciekawe opracowanie na podstawie książki „The Harbringer” Jonathana Cahna, dotyczące hebrajskiego święta zwanego Szmita.

Terminem Szmita określa się rok szabatowy, przypadający co siedem lat, który w dosłownym tłumaczeniu oznacza: uwolnienie, upadek, wstrząs lub darowanie długów. Religijne aspekty Szmity nie specjalnie mnie interesują. Aczkolwiek, jak pokazała historia, wiele poważnych wydarzeń – zarówno geopolitycznych, jak i w sferze finansów – przypadało bardzo blisko dnia Szmity. Samo święto ma miejsce raz na siedem lat. Rok poprzedzający dzień Szmity przynosił bardzo poważne zawirowania, a ich kulminacja następowała bardzo blisko dnia zakończenia cyklu.

Prześledźmy zatem kilka ostatnich cykli:

a) 23 września 1987 roku (zakończenie cyklu – dzień Szmity). Trzy tygodnie później dochodzi do największego krachu na Wall Street, zwanego Czarnym poniedziałkiem, podczas którego giełda straciła ponad 22% w ciągu jednego dnia. Był to największy, jednodniowy spadek w historii Wall Street.

b) 5 września 1994 roku. Cały rok 1994 określany jest jako krach na rynku obligacji w USA. (http://fortune.com/2013/02/03/the-great-bond-massacre-fortune-1994/). Rentowność obligacji wzrosła z 5,5% do 8%. W połowie września inwestorzy stracili ponad bilion USD. W mojej ocenie, jest to jednak spora nadinterpretacja, gdyż podobnych wydarzeń w historii mieliśmy już kilka.

c) 17 września 2001 roku. Na sześć dni przypadających przed Szmitą, przeprowadzono ataki na WTC. Rynki finansowe zostały zamknięte. Dokładnie w dniu Szmity wznowiono handel, po czym index Dow spadł dokładnie o 700 punktów (7%).

d) 29 września 2008 roku Dow spadł dokładnie o 777,7 punktów w ciągu jednego dnia. Do dziś jest to największy, jednodniowy spadek na przestrzeni ostatnich 20 lat. Interesująca jest liczba siódemek, występująca w ostatnich dwóch krachach. Czy pamiętacie przemówienie Christine Lagarde (prezes MFW) sprzed półtora roku? https://www.youtube.com/watch?v=QYmViPTndxw

Kiedy przypada najbliższa Szmita?

Najbliższy cykl kończy się między 13-15 września 2015 roku. Ten rok jest także rokiem jubileuszowym, ze względu na tzw. super Szmitę, przypadającą co siedem pełnych cykli, czyli raz na 49 lat. Dokładnie dwa dni po zakończeniu cyklu (15 września) odbędzie się w Nowym Jorku 70. spotkanie rady ONZ, nazwane – zapewne „przypadkowo” – spotkaniem jubileuszowym.

Natomiast, 16-17 września jest zaplanowane kolejne posiedzenie komitetu FOMC, decydującego o wysokości stóp procentowych w USA. Kilka dni później, 25-27 września, ONZ planuje uruchomienie projektu „Zrównoważonego rozwoju”. Podczas szczytu głos zabiorą najważniejsze osobistości, m.in. papież Franciszek.

Kilka ciekawostek:

Największe w historii ćwiczenia wojskowe, przeprowadzane na terenie USA, kończą się dokładnie 15 września.  13 maja 2014 roku francuski minister spraw zagranicznych stwierdził: „Mamy 500 dni na uniknięcie chaosu klimatycznego”. Owe 500 dni wypada 23 września 2015 roku.

Podsumowanie

Czy należy poważnie traktować wydarzenie Szmity? Oceńcie to sami. Zastanawiający jest jednak fakt, iż w ostatnich trzech z czterech cykli, dochodziło do bardzo poważnych krachów na przestrzeni 1-3 tygodni przed, lub po, Szmicie. Zważywszy, że okres siedmiu lat (jeden cykl) to ponad 360 tygodni – zbieżność jest interesująca.

Nie wiem, czy jest to przypadek, czy nie, ale omawiane święto zbiega się prawie dokładnie z modelem Armstronga, który dziwnym zbiegiem okoliczności, po dziewięciu latach spędzonych w amerykańskim więzieniu, bryluje w mediach, wskazując początek października jako dzień załamania na amerykańskim rynku obligacji.

Zarówno Armstrong, jak i Jonathan Cahn, mają cel w propagowaniu swoich teorii: pierwszy zarabia majątek na doradztwie inwestycyjnym i licznych konferencjach, drugi – na sprzedaży książki, wieszcząc finansowy koniec świata. Niezależnie od tego, ile rozsądnych uzasadnień znajdziemy w obu opracowaniach, nigdy nie należy przyjmować ich bezkrytycznie.

Nie zmienia to jednak faktu, że obecna hossa na rynkach akcji jest najdłuższą w historii. Obligacje po trzydziestu latach wzrostów, zawróciły kilka miesięcy temu. W takim otoczeniu ostrożność jest szczególnie wskazana.. i to bez podobnych zapowiedzi. Za niecałe dwa miesiące przekonamy się, co do trafności prognoz obu panów.”

Autor: Trader21
Źródło: Independent Trader – Niezależny Portal Finansowy
Link bezpośredni: http://independenttrader.pl/386,czy_szmita_wyznacza_kolejny_krach_na_rynkach_finansowych.html

Reklamy

1 odpowiedź »

  1. wszystko chodzi o ksiezyc takze nasza gwiazdka czy wielkanoc to swieta kseizycowe ruchome wyznaczane przez rabinow w zaleznosci od polozenia ksiezyca, ksieza to zniewolone smutasy wiekszosc nie wie ze sluzy ksiezycowemu k utasowi yahwe, yahwe zabral im seks w wiekszosci przypadkow, tym co przez rytualy sie tego nie pozbawili gwalca dzieci i wcale sie im nie dziwie, 60 lat bez seksu to mozna ocipiec, pelnie ksiezycowe to raj dla mordercow wtedy ksiezycowa telewizja podprogowa yahwe nadaje polecenia do mordu gwaltu itd

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.