Niewyjaśnione zjawiska

Ciekawe i niesamowite: czy globalny umysł istnieje?

Ciekawe i niesamowite: czy świadomość zbiorowa istnieje?

racjonalizm (2)Zapraszam do wysłuchania krótkiego nagrania Ruperta Sheldrake’a o tym, że każdy gatunek, w tym ludzie, ma swoją świadomość zbiorową. Tematyka ta była wielokrotnie poruszana na mojej stronie. Tym, którzy jeszcze nie czytali, polecam poniższe artykuły:

Dr Bruce Lipton: geny nie rządzą naszym życiem, to kłamstwo!
Dr Bruce Lipton: świat jest w stanie zapaści, ale nadchodzi wielka zmiana

Okazuje się, że każdy gatunek, w tym ludzie, każda jego zbiorowość (plemię, naród, cywilizacja, stado, wataha) są połączone niewidzialną nicią. Tworzą one tzw świadomość zbiorową, nazywaną polem morficznym. Jest to baza pojęć i komunikacji pomiędzy osobnikami. Umożliwia ona niemal natychmiastową łączność, którą ludzie nazywali futurologicznym określeniem – telepatia.

Powinniśmy w końcu przełamać niechęć i lęk przed tym, czego nie da się dostrzec „mędrca szkiełkiem i okiem” (czyli zmysłami), bądź nie da się zmierzyć aparaturą. Świat nie składa się z samej fizyczności, podobnie jak umysł nie składa się z samej racjonalności i logiki. Obecna racjonalistyczna nauka dotarła obecnie do kresu swoich możliwości. Jeśli dalej będziemy tkwić w kartezjańsko-newtonowskim paradygmacie racjonalizmu i materializmu – to nic już więcej nie odkryjemy i nie osiągniemy.

Polecam też odszukanie innych nagrań Ruperta Sheldrake z You Tube.

Autor tekstu: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

4 odpowiedzi »

 1. Należy mieć na uwadze, że oprócz pól morficznych występuja także pola morfogenetyczne, to dwa rózne pojęcia.

  Pola MORFOGENETYCZNE tworzy świat roślin i zwierzat. Są ono odpowiedzialne za kształtowanie i utrzymanie własciwej formy organizmu. Vide „Zasada setnej małpy”

  Natomiast pola MORFICZNEe tworzy gatunek ludzki, to pola percepcyjne, behawioralne, pola aktywności umysłowej. Pola morficzne stanowią strefy wpływów, które sa ulokowane w czasie i przestrzeni, nie tylko wokól systemów, ale także w nich samych. Maja bardzo wiele wspólnego z teoria kwantów odnosząca sie do zależności działających na odległość (vide Nielokalność wg D. Bohma). Pole morficzne nazywane jest takze polem organizującym i zawsze jest ono polem przyczynowym, gdyz zawsze jest schematem zarówno form jak i zachowań.

  Własciwosci pól morficznych:
  1. Tworzą samoorganizujace się całości
  2. Funkcjonują w czasie i przestrzeni, tworząc czasoprzestrzenne wzorce aktywmności
  3. Przyciagaja systemy znajdujące sie pod ich wpływem dążąc do osiagnięcia celu (prawo magnesu)
  4. Tworzą system wzajemnych zalezności, koordynują i łaczą mniejsze w wieksze wg hierarchii gwiezdnej.
  5. Działaja na zasadzie rachunku prawdopodobieństwa
  6. Posiadaja własną wewnetrzną pamięć bedącą wynikiem rezonansu podobnych systemów z przeszłości, które z czasem przechodza w nawyk. Prawa natury nie są niczym innym, jak nawykami (powtórzeniami)

  • Człowiek definiuje, tworzy algorytmy, nazwy i zachowawcze hierarchie.
   Stwarza narzędzia, za pomocą których jest w stanie opisać, określić istotę, którą analizuje.
   Ale przecież spektrum istoty, przedmiotu badań nie kończy się na poziomie poznawalności przez człowieka.
   Dla przykładu. To co jeszcze niedawno określano mianem cudu, dziś umysł ludzki uzbrojony w wiedzę z zakresu fizyki kwantowej jest w stanie pojąć jako naturalny proces lub zjawisko.
   Codziennie stoimy przed nieznanym i coraz bardziej skłaniamy się do tego, że nie tylko racjonalna wiedza i świadomość, ale też sfera odczuwania ma kapitalne znaczenie w pojmowaniu świata, o którym wiemy, że jest energią przejawiającą się w rozlicznych formach[ zagęszczeniach].
   Zatem myślę, droga Gaju, że przedstawianie cech pól morficznych w formie aksjomatów nie jest właściwe, ponieważ ciągle jesteśmy na drodze do WŁAŚCIWEGO.
   Póki co definiujemy na poziomie naszego obecnego percepcjonizmu i mamy świadomość jego niedoskonałości a jednocześnie rozwoju.
   ,, 5. Działaja na zasadzie rachunku prawdopodobieństwa”
   Ta cecha pola wydaje mi się najbardziej kontrowersyjną, ponieważ dopuszcza zaistnienie zdarzeń zgodnie z algorytmem znanym człowiekowi na podstawie ówczesnych jego możliwości poznawczych, które ciągle podlegają weryfikacji.

   Serdecznie pozdrawiam.

 2. , 5. Działaja na zasadzie rachunku prawdopodobieństwa”
  Ta cecha pola wydaje mi się najbardziej kontrowersyjną, ponieważ dopuszcza zaistnienie zdarzeń zgodnie z algorytmem znanym człowiekowi na podstawie ówczesnych jego możliwości poznawczych, które ciągle podlegają weryfikacji.

  rozsądna uwaga

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.