To mężczyźni są dyskryminowani! Feministki bezczelnie kłamią!

To mężczyźni są dyskryminowani! Feministki bezczelnie kłamią!

kobiety (2)Czy to prawda, że kobiety są dyskryminowane? Podejmę w tym krótkim felietonie kwestie nierówności typowo biologicznych, które nikogo nie obchodzą. Nierówności potężnych, przez które ogromna i wciąż rosnąca rzesza mężczyzn jest wykluczona z głównego nurtu życia. Czy feministki bezczelnie kłamią? Czy feminizm to jedno wielkie globalne oszustwo?!

Zacznijmy od początku. Komiks „Superman” zawiera również głębszy przekaz, serio. Jakie jest jego ukryte przesłanie? Otóż, aby „zdobyć kobietę”, facet musi się wykazać czymś więcej – nie wystarczy sam wygląd jak w przypadku kobiety. Mężczyzna często musi wręcz zaprzeczyć swojej prawdziwej naturze.

relacje damsko meskie (3)Superman to sztuczna kreacja, fałszywa tożsamość stworzona przez nieśmiałego okularnika, Clarka Kenta. I Clark Kent, i Superman mają relację z jedną z głównych bohaterek tej serii. Jednak ta kobieta wykazuje zainteresowanie tylko sztuczną kreacją – Supermanem, zaś Clarka ignoruje. Tak samo jest w życiu realnym.

Ile razy słyszy się, że dana kobieta ceni sobie jakieś wyższe wartości, po czym co rusz dowiadujesz się, że przespała się z jakimś dupkiem i teraz płacze, narzeka na niego? To jest nagminne. Powstał nawet społeczny stereotyp „friendzone” – czyli kobiety, która trzyma przy sobie wrażliwca w stylu Clarka jako „przyjaciela„, i narzeka mu na brutali, z którymi ma w zwyczaju sypiać.

kobiety i mezczyzniBrutal i dupek podnieca najbardziej pierwotne struktury w kobiecie. Zaś filmowy i komiksowy Clark Kent wywołuje co najwyżej odczucia przyjacielskie, koleżeńskie. Tak samo Superman. Superman, a więc siłacz, lewitujący i robiący inne niesamowite rzeczy, zyskuje zainteresowanie kobiety.

Dalszym, również zakamuflowanym przesłaniem Supermana jest to, że kobiecy ideał faceta nie istnieje w świecie realnym. Otóż Clark Kent dopiero pod postacią supermana, robiącego nierealne i niemożliwe do wykonania rzeczy, zyskuje sympatię kobiety. Mężczyzna z krwi i kości, istniejący realnie (Clark Kent) tej kobiety nie interesuje.

Całe życie wielu kobiet to wieczna pogoń za widmem, które tak naprawdę nie istnieje i nigdy nie istniało, nawet w starych, barbarzyńskich i konserwatywnych czasach. Wiąże się to z pierwotną, podświadomą naturą kobiety, a mianowicie hipergamią. Hipergamia to program wbudowany kobietom przez naturę, który skłania je do szukania najlepszych z najlepszych mężczyzn.

Cały problem z ars amandi tkwi w tym, że przeciętny mężczyzna interesuje się przeciętną kobietą. Kobieta nawet gdy jest średniej urody, to ma atencję i adorację mężczyzn, często więcej niż jednego. Natomiast przeciętnej kobiety nie interesuje przeciętny mężczyzna – ona szuka właśnie najlepszego z najlepszych. Od dawna przecież wiadomo, że kobieta nie musi się specjalnie starać, by zaspokoić najważniejszą, pierwotną ludzką potrzebę – seks.

feministkiWystarczy by była troszkę, podkreślam – troszkę ładna i by w miarę dbała o siebie. Jak jest u mężczyzn? Tu lista wymagań jest bardzo długa, są to: status społeczny, majętność, wykształcenie, praca, hobby, mieszkanie i samochód, umiejętności towarzyskie. A także: wzrost, waga, wygląd, muskulatura itp itd. Ta lista wydłuża się z każdą dekadą coraz bardziej i bardziej.

Bowiem teraz wyzwolone, cwane i pewne siebie aż do przesady kobiety mówią wprost – chcemy chama i brutala tryskającego testosteronem, ale żeby był jednocześnie wrażliwym misiem. Niestety, ale taki mężczyzna praktycznie nie istnieje w świecie realnym. To jest właśnie ten paradoks Supermana, którego przesłanie głosi, że kobiecy ideał faceta nie istnieje.

Czy to jest sprawiedliwe? To jest cholernie niesprawiedliwe, bo ogromna rzesza mężczyzn jest albo wykluczona z głównego toru życia, albo co najwyżej pozwala im egzystować jako „żywiciel rodziny” z seksem raz w miesiącu. Bo przecież taki „żywiciel rodziny” nie podnieca seksualnie, więc żona mówi, że ją głowa boli. Romantyczna miłość, czyli sens życia miliardów ludzi, w rzeczywistości jest najbardziej okrutnym, nieludzkim i najbardziej szowinistycznym, wykluczającym systemem, jaki zna Ziemia.

Ot, paradoks. Jak to się ma do feminizmu? Czy jakakolwiek feministka, rzekomo walcząca o równouprawnienie, bierze pod uwagę te potężne, bo biologiczne nierówności? Czy którejkolwiek z nich obchodzi los wykluczonych z głównego nurtu życia mężczyzn? Absolutnie, że nie! Feminizm jest po prostu kolejnym systemem, któremu zależy na zacementowaniu bieżącego status quo.

Czyli na zatrzymaniu przywilejów wynikających z patriarchatu jak i dodaniu nowych, tych „genderowych„, „tęczowych„. Warto też dodać, że patriarchat jeszcze z XIX wieku a patriarchat dzisiejszy, to dwa zupełnie inne systemu. W dzisiejszym patriarchacie to mężczyzna ma przede wszystkim obowiązki, zobowiązania, wymagania.

Zaś kobiecie wolno więcej, bo niby jest równouprawnienie. Dodatkowo, dziś panuje wręcz „kult kobiety„. Są one przedstawiane jako istoty efemeryczne, boskie, niemal bez skazy. Wielbi się je, adoruje, nadskakuje, spełnia ich zachcianki i oczekiwania. To powoduje, że ich ego rośnie nieraz do ogromnych rozmiarów. Pewna swojej urody i seksualnej mocy kobieta jest w stanie wykorzystywać nawet kilku nadskakujących jej adoratorów, myślących, że zaliczą.

kobieca logika (2)Wszystko to powoduje, że pozycja mężczyzn jest coraz gorsza i gorsza. Nietrudno zauważyć, że kobiety zapędziły się dziś w ślepą uliczkę, z której nie ma wyjścia. Gonią one za widmem, które nie istnieje. Co w praktyce sprowadza się do tego, że kobieta wybiera do seksu / związku facetów w typie skrajnie pewnego siebie, ekstrawertycznego dupka. A potem płacze, najczęściej „przyjacielowi„, że dupek ją wykorzystał, zdradził, rzucił, pobił.

Autor: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

24 responses to “To mężczyźni są dyskryminowani! Feministki bezczelnie kłamią!

 1. JAK USZCZĘŚLIWIĆ KOBIETĘ

  MUSISZ TYLKO BYĆ:
  1. Przyjacielem
  2. Kompanem
  3. Kochankiem
  4. Bratem
  5. Kimś jak ojciec
  6. Nauczycielem
  7. Mentorem
  8. Kucharzem
  9. Ogrodnikiem
  10. Cieślą
  12. Inżynierem
  13. Mechanikiem
  14. Dekoratorem wnętrz
  15. Stylista
  16. Seksuologiem
  17. Ginekologiem / położnikiem
  18. Psychologiem
  19. Psychiatrą
  20. Terapeuta
  21. Dobrym ojcem
  22. Gentlemanem
  23. Dobrze zorganizowany
  24. Porządny
  25. Bardzo czysty
  26. Atletyczny
  27. Uczuciowy
  28. Przyjazny
  29. Uważny
  30. Ambitny
  31. Dający się lubić
  32. Elokwentny
  33. Odważny
  34. Bohaterski
  35. Twórczy
  36. Śmiały
  38. W stanie zrobić wszystko
  39. Zdecydowany
  40. Inteligentny
  41. Pomysłowy
  42. Interesujący
  43. Pruderyjny
  44. Cierpliwy
  45. Uprzejmy
  46. Namiętny
  47. Szanujący
  48. Słodki
  49. Silny
  50. Uzdolniony
  51. Wspierający
  52. Współczujący
  53. Tolerancyjny
  54. Wyrozumiały
  55. Kimś, kto uwielbia zakupy
  56. Kimś, kto nie stwarza problemów
  57. Kimś, kto nigdy nie ogłada się za innymi kobietami
  58. Bardzo bogaty

  JEDNOCZEŚNIE MUSISZ ZWRACAĆ UWAGĘ NA TO, CZY NA PEWNO:
  59. Nie jesteś ani zazdrosny ani za mało zainteresowany
  60. Dobrze dogadujesz się z jej rodzina, ale jednocześnie nie spędzasz z nimi więcej czasu niż z nią
  61. Dajesz jej swobodę, ale okazujesz zainteresowanie
  tym, co robi

  PONAD WSZYSTKO WAŻNE JEST, BY:
  62. Nie zapominać dat:
  * rocznic (wesele, zaręczyny, pierwsza randka, itd.)
  * urodzin
  * menstruacji
  Ale nawet, jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek perfekcyjnie, nie masz 100% pewności, ze będzie ona szczęśliwa, ponieważ pewnego dnia może uznać, ze dusi ją
  > nieskończona perfekcja< jej życia z Tobą i uciec z pierwszym dzikim zapijaczonym, nieokrzesanym dupkiem jakiego spotka…

  JAK USZCZĘŚLIWIĆ MĘŻCZYZNĘ:
  Pozwól mu pobawić się swoimi cycuszkami…

  Lubię

  • masakra! toz to oznaki unieszczesliwienia jej:(by the way!same robia z siebie ofiary bo ich mamuskie takie same byly:?*’strach sie bac:(

   Lubię

 2. Manifest mężczyzny  

  Proszę Pani, Panienko, Dziewczyno, Narzeczono, Kobieto, Żono i wszystkie inne kobiety  

  1. Jeżeli sadzisz, że jesteś gruba, to najprawdopodobniej jesteś gruba. Nie zadawaj mi takich pytań, odmawiam odpowiedzi  
  2. Jeżeli czegoś chcesz, to wystarczy o to poprosić. Postawmy sprawę jasno: jesteśmy prości. Nie rozumiemy żadnych subtelnych, pośrednich próśb. Pośrednie bezpośrednie prośby nie działają. Te pośrednie postawione bezpośrednio przed naszym nosem tez nie działają. Po prostu powiedz czego chcesz  
  3. Jeżeli zadajesz pytanie, na które nie oczekujesz odpowiedzi, nie zdziw się, ze otrzymasz odpowiedz, której raczej nie chciałaś usłyszeć  
  4. My jesteśmy PROŚCI. Jeżeli proszę o podanie mi chleba, to nie mam na myśli nic innego. Nie mam do ciebie pretensji, że nie ma na stole chleba. Nie ma tu żadnych niedomówień czy żalu. My jesteśmy naprawdę prości.  
  5. My jesteśmy PROŚCI. Nie ma sensu pytać mnie o czym myślę, bo przez 96.5% czasu myślę o seksie. I nie, nie jesteśmy opętani. To po prostu nam się najbardziej podoba. Jesteśmy PROŚCI.  
  6. Czasem nie myślę o tobie. Nie szkodzi. Proszę przywyknij do tego. Nie pytaj o czym myślę, jeżeli nie jesteś przygotowana do rozmowy na temat polityki, ekonomii, filozofii, piłki nożnej, picia, piersi, nóg czy fajnych samochodów.  
  7. Piątek/ sobota/ niedziela =żarcie =kumple =piłka nożna w telewizji piwo = tragiczne maniery.  
  8. Zakupy nam się nie podobają, i ja nigdy nie będę ich lubić  
  9. Gdy gdzieś idziemy, cokolwiek założysz, będziesz w tym wyglądać doskonale. Przysięgam.  
  10. Masz wystarczająco dużo ciuchów. Masz wystarczająco dużo butów. Płacz to szantaż. Bankrutowanie mnie nie jest okazywaniem uczucia z twojej strony.  
  11. Większość mężczyzn posiada 3 pary butów. Powtarzam raz jeszcze, jesteśmy prości. Skąd ci przychodzi do głowy pomyśl, że pomogę ci wybrać z twoich 30 par, te która najlepiej pasuje.  
  12. Proste odpowiedzi jak TAK i NIE są doskonale akceptowane, bez znaczenia na jakie pytanie.  
  13. Jeżeli masz jakiś problem, przychodź do mnie tylko po pomoc w jego rozwiązaniu. Nie przychodź się użalać jakbym był jakąś twoja przyjaciółką.  
  14. Ból głowy, który trwa 17 miesięcy, to nie ból głowy. Idź do lekarza.  
  15. Jeżeli powiem cos, co może być zrozumiane w dwojaki sposób i jeden z nich spowoduje, że będziesz nieszczęśliwa czy zmartwiona, wiedz ze mam na myśli to drugie.  
  16.Wszyscy mężczyźni znają tylko 16 kolorów. Śliwka to owoc a nie kolor.  
  17. I co to za durny kolor ta fuksja? I poza tym jak się to pisze?  
  18. Lubimy piwo tak samo jak wy lubicie torebki. Wy tego nie rozumiecie, my również.  
  19. Jeżeli cię pytam co się stało a ty odpowiadasz „Nic”, wtedy ci wierze i jestem przekonany, że wszystko jest w porządku  
  20. Nie pytaj mnie „Kochasz mnie?” Możesz być pewna, ze gdybym cię nie kochał, nie byłbym z tobą.  
  21. Reguła podstawowa w przypadku najmniejszej wątpliwości dotyczącej czegokolwiek : Weź to co najprostsze.  
  MY JESTEŚMY NAPRAWDĘ PROŚCI.  

  PROSZĘ ROZESŁAĆ TEN MANIFEST DO JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI KOBIET, ŻEBY W KOŃCU ZROZUMIAŁY MĘŻCZYZN RAZ NA ZAWSZE  

  Liked by 1 osoba

 3. Wszystko fajnie i pięknie, tyle, ze w Supermanie, to akurat Superman jest prawdziwa twarzą Kenta Clarka, a Kent Clark jest sztucznym tworem wymyślonym aby wpasować się w amerykańskie społeczeństwo.
  Tak więc Superman to jest ta prawdziwa, a Kent to jest ta udawana postać.

  Liked by 1 osoba

 4. Jak widzieć mężczyznę, jak postrzegać kobietę?
  Najbardziej głupim i, przepraszam za słowo, dalece prymitywnym jest widzenie tych ,,bytów” w oddzieleniu, osobno, po przeciwnych stronach czegoś, co niektórzy potrafią nazwać barykadą.

  To jedna z najbardziej zamaskowanych pułapek, w którą dają się wciągać ludzie; zarówno mężczyźni jak i kobiety.

  Z jaką łatwością my, malutcy prostaczkowie, pozwalamy stawiać siebie w narożnikach ringu: w jednym kobieta, po przeciwnej stronie mężczyzna.W nadziei na wygraną, przed zorganizowaną dla nas walką, patrzymy na siebie złowrogo, napinamy mięśnie, szczerzymy zęby, wmawiamy sobie, że jesteśmy silni, źli, wściekli.
  Czy takie odczucia staną się udziałem mężczyzny patrzącego w przeciwległy kąt klatki bokserskiej, w którym stoi kobieta?
  Absolutnie NIE! No chyba że ma się do czynienia z bydlakiem. Lecz tu nie jest mowa o bydlakach, ale o mężczyznach, prawdziwych z krwi i kości, normalnych, wspaniałych ludziach. To samo tyczy się kobiety. Zamiast chęci walki widzieć będzie w mężczyźnie obronę, wsparcie i przyjaciela.

  To już ludzki intelekt tak nisko upadł, że przestrzeń między kobietą i mężczyzną odbiera jako zaduch spoconej, bezcelowej walki?

  Wszyscy, którzy wchodzą na taki życiowy ring nie zasługują na miano mężczyzny i kobiety.
  Mogą co najwyżej nazwać siebie opłacanymi zawodnikami w igrzyskach i swoją walką dać innym czerpać korzyści z wcześniej typowanych zakładów.
  Oto pułapka, w której ludzie – mniej lub bardziej świadomie – dają się podzielić na dwa walczące ze sobą obozy: kobiet i mężczyzn.
  ,,Jesteśmy dyskryminowani!” – krzyczą panowie.
  ,,Jesteśmy dyskryminowane!” – krzyczą panie.
  To okrzyki wzbudzające niezadowolenie, żal, złość, w końcu wściekłość – idealne morale zagrzewające do walki. Do ciągłej bitwy, w której pod przyłbicami nie rozpoznaje się ani mężczyzny, ani kobiety.

  Średniowiecze mamy już za sobą. Wystarczy zdjąć zbroje, spojrzeć na siebie i zapytać o sens narodzin kobiety i mężczyzny na Ziemi, na której różnych wojen jest pod dostatkiem.
  Wstydźmy się! Walki płci w obrębie jednego gatunku! Nawet wśród zwierząt takowe nie istnieją!

  MĘŻCZYZNA JEST JAK OKRĘT. POTRAFI GO ZBUDOWAĆ I NIM STEROWAĆ NA WZBURZONYCH FALACH. KOBIETA JEST KOMPASEM NA TYM OKRĘCIE. I MĘŻCZYZNA I KOBIETA, JEŚLI NIE ZNAJĄ SWOJEJ ROLI, PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ WPŁYNĄ NA MIELIŹNĘ, KTÓREJ MOGĄ DOŚWIADCZAĆ NAWET PRZEZ CAŁE ŻYCIE.

  Serdecznie pozdrawiam.

  Liked by 1 osoba

 5. Masz racją. Wydaje się że kobiety nie wiedzą czego chcą. Z jednej strony chcą potulnego faceta który będzie im przyznawał non stop rację i robił to co one chcą. A z drugiej strony chama i gbura który czasem im przyłoży i przejmie inicjatywę. I weź tu człowieku bądź mądry.
  Na pocieszenie dla męskiej części czytających ten artykuł, odcinek Pyta pl i kongresie kobiet. xD

  Lubię

 6. Znowu przypomnę, że widzisz świat bardzo jednowymiarowo i w uproszczonej (a więc przekłamanej) wersji. Otóż mężczyźni zazwyczaj zwracają uwagę jednak na coś więcej niż odrobina urody. Poradniki dla singielek cały czas podkreślają, że jeżeli kobieta źle nie wygląda, a dalej jest sama to znaczy, że jest nudziarą i nie ma hobby. Wymagania wobec kobiet są równie wysokie jak wobec mężczyzn. Mamy dobrze wyglądać, mieć olej w głowie, hobby, dbać o mężczyzn, ale bez przesady itd.

  Jeśli facet bierze pierwszą lepszą to niech się nie dziwi, że go taka pierwsza lepsza nie chce, bo to znaczy, że jest desperatem, a desperatów obie płcie unikają.

  Lubię

  • Poradniki dla singielek?
   Nie jest moim zamiarem nikomu sprawiać przykrości ani tym bardziej obrażać.

   Gdzie zatem dziewczyna, kobieta ma oczy, uszy, serce? Gdzie i kiedy skorzysta ze swojej intuicji, w którą nie są wyposażeni mężczyźni – przynajmniej znakomita większość – co wcale nie jest w ich przypadku czymś złym?

   Owszem, dobre porady są potrzebne, lecz czy książkowe myślenie, zachowanie, postępowanie nie odbiera kobiecie [mężczyźnie] jej własnej kreatywności, wyczucia, jej indywidualnego spojrzenia i oceny?

   Coś z chłopakiem, mężczyzną poszło nie tak.
   Nie zastanawiam się, nie analizuję, nie używam odczuć serca. Biorę książkę do ręki, wyszukuję w niej opis zbliżonej sytuacji i wyuczam się jej, zapamiętuję, aby przy następnym spotkaniu użyć tych słów, gestów, zachowań.

   A gdzie jest moja oryginalność, niepowtarzalność, prostota, spontaniczność?

   Siedząc w kafejce przy stoliku, na przeciwko mężczyzny nie patrzę mu ze spokojem w oczy, nie słucham jego interesującej opowieści, nie zbliżam delikatnie swojej ręki do jego dłoni, nie przeżywam cudownego, elektryzującego ciepła jego rąk, nie oznajmiam przyjemności tej chwili uśmiechem na mojej twarzy, który pojawił się samoistnie, spontanicznie, z czułością.
   Te wszystkie rzeczy nie dzieją się, ponieważ mój łeb zajęty jest wertowaniem stron poradnika, dopasowywaniem rozwoju sytuacji do tego co jakiś autor napisał, zszablonował.

   Ta kobieta w książce to przecież nie ja!
   Dlaczego utożsamiając się z bohaterką poradnika mam dołączyć do stada tak samo myślącego i postępującego?
   Przecież, gdy to będę czynić, właśnie wtedy stanę się nudna, powtarzalna, tuzinkowa.
   Zatracę w sobie to coś, co należy tylko do mnie, jest moją niepowtarzalną prawdą o mnie samej. Po co mi hobby, jeżeli w środku jestem pusta, co najwyżej wypełniona wyrachowaniem, strategią i przewidywaniem wcześniej zaplanowanych ,,akcji”.
   Nie ufając własnym odczuciom, intuicji, a posiłkując się poradnikami, nigdy nie dowiem się na ile jestem sobą, a na ile powtarzanym schematem, obok którego mężczyźni przechodzą obojętnie i co nie powinno dziwić.

   Czy w kawiarni, czy na spacerze, czy na wycieczce, czy w łóżku znajdują się kobieta i mężczyzna, czy raczej w relację z sobą wchodzą dwa poradniki?

   Uczepiłam się tych przewodników turystycznych z uporem maniaka, ale myślę, że warto spojrzeć i z tej strony..

   Moje serce nie potrzebuje zimnego instruktażu. Ono doskonale wie co ze mną robić, aby moje szczęście stawało się udziałem innych.

   Wydaje mi się, że jeśli kobieta zagubi swoją delikatność, uczuciowość, intuicję, radość życia, jej tylko przypisaną wyjątkowość, spontaniczną ciekawość mężczyzny, to nawet gdyby kolekcjonowała planety, i tak na dłuższą metę stanie się nudą. Książkowym, statystycznym szablonem, którym nikt się nie zainteresuje.
   A cóż dopiero mężczyźni! Równie jak kobiety, wspaniali ludzie lecz mniej kombinujący, żyjący prościej, czasami gubiący się na zakolach zawiłych ścieżek swoich partnerek.
   Wiem coś o tym, bo jestem babą !🙂

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

   • Książki warto czytać, bo pokazują świat widziany oczami kogoś innego, sama byś w życiu nie wpadła na to, co ktoś inny może wymyślić, dlatego lubię czytać nawet Kefira, bo sama bym na takie teksty nie wpadła😉

    Co do obruszania się poradnikami. Kiedy człowiek jest bezradny i szuka odpowiedzi czemu jest sam to i poradnik wydaje się kołem ratunkowym🙂

    Lubię

    • Masz, Marto, całkowitą rację. Mądre książki to wiedza, na której samodzielne zdobycie nie starczyło by nam naszego życia.
     Poruszałam kwestię dotyczącą relacji damsko męskich, w których bycie sobą, ze swoją wrażliwością, intuicją, indywidualnością ma szanse największego powodzenia.
     Ale jednocześnie każdy z nas ma prawo decydować co dla niego jest najlepsze i najbardziej właściwe.

     Serdecznie pozdrawiam.

     Lubię

 7. A poza tym właściwie nie zdarzyło mi się tutaj na tym blogu wytknąć głównych błedów wszystkich artykułów Kefira dotyczących rzekomo władzy seksualnej kobiet nad mężczyznami. Otóż rzeczywistość wygląda wprost na odwrót – poszerzająca się rzesza zdesperowanych singielek, które zrozpaczone szukają połówki i miotają się od randki do randki przeczą jakoby wszystkie samice umiały owinąć sobie mężczyzn wokół palca.

  Seks przestał być narzędziem władzy, bo seks stał się zbyt łatwo dostępny i nie mówię tu o prostytucji. Mogę powiedzieć jak wygląda świat widziany moimi i moich koleżanek – singielek – oczami. Jesteśmy tak naprawdę bezradne i nie rozumiemy czemu mężczyźni nagle urywają kontakt i przestają odzywać się po seksie czy pierwszej randce.

  W sumie powyższy i inne artykuły Kefira budzą we mnie dobroduszny śmiech, bo…w życiu bym nie wpadła na pomysł, że mężczyźni są tacy biedni i bezradni wobec kobiet🙂

  Lubię

  • Kobieta jest majestatem, mężczyzna perfekcyjnie wyrzeźbionym posągiem.

   Majestatyczności, duchowego wrażenia, temu posągowi może nadać tylko kobieta.
   Obchodząc wkoło posąg i uznając go za majestatyczny trzeba wiedzieć kobiecie, że się spóźniła i teraz może go tylko podziwiać, udając turystkę.
   Całe życie się na coś spóźniamy. Trochę za późno jesteśmy na siebie wkurzeni.
   Z uznaniem mężczyzny jako uosobienia spełnienia i dowartościowania kobiety też lubimy się spóźniać. Czasem z prozaicznego powodu – zbyt długo rozmawiamy z przyjaciółką, z którą rzeźbimy coraz to nowe posągi.
   A te prawdziwe majestatycznie odchodzą … Proste, grubo ciosane, ale z duszą w środku – tyle,że nie naszą …

   Lubię

  • To są właśnie te dwa światy – świat pewnych siebie i dominujących kobiet takich jak Ty, i świat realny. Przecież Ty nawet nie dopuszczasz myśli, że facet może być zagubiony. A jaki jest tego powód? Powodem jest to, że wybierasz tylko i wyłącznie samców alfa, typowych brutali (razem z koleżankami) a innych facetów ignorujecie.

   Lubię

   • Do ,, Jarek Kefir pisze:
    26 Czerwiec 2015 o 15:31″
    Czy ten wpis, Jarku, dotyczy mojego powyższego komentarza?
    Jeśli tak, to nie bardzo go rozumiem. Chociażby fakt, że mężczyzna może czuć się zagubiony, jak każdy, jest dla mnie rzeczą naturalną. W sferze odczuć, siły lub niemocy nie należy dzielić ludzi na mężczyzn i kobiety. Wszyscy jesteśmy pod tym względem jednakowymi istotami.

    Serdecznie pozdrawiam.

    Lubię

 8. Kefirze, nas kobiet wszędzie uczą, że jak facet nie odzywa się to nie jest nami zainteresowany i powinniśmy sobie dać spokój, unieść się honorem i z wysoko podniesionym czołem pozostać w swojej wieży z kości słoniowej😉. Czy to nieprawda? Wiem, że mężczyźni mogą być zagubieni, nawet doskonale rozumiem, bo sama bywam🙂

  Lubię

  • Droga Marto, używając zwrotu ,,nas kobiet wszędzie uczą” zabrzmiało tak, jakby wszystkie kobiety, w każdym miejscu były uczone tego doświadczenia, które stało się twoim udziałem.
   To naturalne, że nie jesteśmy w stanie, my ludzie, patrzeć inaczej, aniżeli przez pryzmat ,,swojego podwórka”.
   Z pełnym szacunkiem dla Ciebie, ale jeśli mężczyzna swoim milczeniem wyraża brak zainteresowania moją osobą, to nie unoszę się honorem i nie obracam się na pięcie, lecz stwierdzam, że to co sobą przedstawiłam najwyraźniej jest miałkie, bez wyrazu, koloru, głębi i obojętność jest tego sygnałem.
   Nie wszyscy ,,pracujemy” na tych samych falach – to też, myślę, jest przyczyną.
   Nigdzie nie jest napisane, że to mężczyzna ma obowiązek ,,dostrajania się”.
   A kobieta, obruszając się i odchodząc z fałszywą dumą, licząc na reakcję w stylu ,,Ależ zostań, nie odchodź! Proszę!”, najczęściej się przelicza.
   Myślę, że dlatego[choć nie tylko], po ulicach miast i miasteczek chodzi bardzo wielu dumnych szpanów i szpanerek, którzy swój samotny spacer zakończą w knajpce z takim samym kumplem przy piwie, a kobiety na czczych pierdołach z przyjaciółką, co to żale wysłucha i powie, że świat jest piękny ale porąbany.

   To takie moje myśli, które nie mają w zamiarze nikogo urazić.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

   • Rzeczywiscie stwierdzenie „to co sobą przedstawiłam najwyraźniej jest miałkie, bez wyrazu, koloru, głębi i obojętność jest tego sygnałem” jest malo obrazliwe😉

    To, ze skupiam teraz sie na tym jednym problemie nie znaczy, ze jestem mialka I nie mam innych problemow czy zainteresowan. Ludzie uwielbiaja generalizowac i wydawac szybkie opinie.

    Lubię

    • Zwróć, Marto, uwagę na kontekst. Pisałam wyłącznie o moich odczuciach. Nie użyłam formy ,,ty”. Mogę mówić tylko o sobie, o swoich niedoskonałościach, o pracy nad nimi, o wyciąganiu wniosków z sytuacji, w której to być może ja powinnam coś w sobie zmienić.
     Widzisz, życie nie da się sprowadzić do skończonej liczby wzorów i prawideł. Zawiera w sobie mnóstwo różnych, wzajemnie się przeplatających działań i zachowań, których jesteśmy jedynie wypadkową i to zmienną w czasie.
     To dlatego nie ma dwóch takich samych chwil, a co dopiero ludzi, żyjących w swoich wyjątkowych uwarunkowaniach. Sytuacje, odczucia nigdy nie są takie same. Mogą być jedynie podobne.
     Wydaje mi się bardzo istotnym, aby zawsze, nawet na przekór wszystkiemu, starać się widzieć, czuć siebie w przyszłych zdarzeniach i sytuacjach, w których jest nam dobrze, jesteśmy szczęśliwi.
     Energia podąża za uwagą. Nie jesteśmy w stanie zmienić tego kosmicznego prawa.
     Zawsze otrzymujemy dostatek i obfitość, tyle że ważne jest na czym się koncentrujemy i jakie uczucia w to wkładamy. Te ostatnie mają kapitalne znaczenie.
     Jeśli się czegoś obawiamy i nie chcemy tego, nie zdajemy sobie sprawy, że na tym właśnie koncentrujemy silne uczucia. Negatywne wibracje serca przyciągają podobne energie i w efekcie otrzymujemy to, czego najbardziej się obawialiśmy.

     Serdecznie pozdrawiam.

     Lubię

 9. Mamo, straszne biadolenie. We współczesnym świecie zarówno mężczyźni jak i kobiety są zagubieni. Jeśli to co napisałeś odwrócić w drugą stronę to uogólniając faceci poszukują kobiety pięknej ale nie za bardzo (żeby inni aż tak się nie oglądali), mądrej, ale nie za bardzo, żeby sami nie czuli się głupsi, zaradnej, ale nie za bardzo, żeby nie czuli się przy niej niemęsko. Ma być zadbana, ale bez siedzenia długo w łazience i wydawania pieniędzy, urodzić zdrowe dzieci i dwa tygodnie po porodzie wyglądać jakby nigdy nie była w ciąży, opiekować się rodziną całą dobę z pełnym spokojem i uśmiechem na twarzy, przywitać męża trzydaniowym obiadem a do tego pracować zawodowo. Można wymieniać w nieskończoność. Takie wydumane wzorce dotyczą obu płci i próbując na siłę się do nich dopasować sami kręcimy na siebie bat. Poza tym uogólnianie rzadko kiedy się sprawdza. Głowa do góry, znajdzie się ta jedyna🙂

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s