Wolność od systemu istnieje, poszukaj jej!

Wolność od systemu istnieje, poszukaj jej!

upadek systemu i iluzjiDziś kilka cytatów dotyczących tego, co nazywamy „systemem„, „matrixem„. Pisałem już kilka razy, że system ten jest bardzo prosty do zrozumienia, jest wręcz toporny. Choć dotarcie do tej prawdy jest bolesne i wiedzie przez całą dżunglę społecznych, pokolorowanych dla nie poznanki pięknymi emocjami iluzji.

Otóż system w którym żyjemy – „matka natura” czy „świadomość zbiorowa planety Ziemia” to system skonfigurowany na minimum, na najniższe możliwe opcje, energie. Pomnażanie dóbr (kapitalistyczny zysk za wszelką cenę), pomnażanie wpływów, jak największe rozmnażanie – to główne „programy” składowe tego systemu. Realizowane są one jako programy najważniejsze, za wszelką cenę.

Systemu nie obchodzi szczęście, samorealizacja, spełnienie powołanych do życia istot, bo system skonfigurowany na najniższym poziomie, tych pojęć nie rozumie. Nie operuje on empatią, szacunkiem, wrażliwością, humanitaryzmem, etyką, moralnością, „zasadami”. Jest to więc system zwierzęcy, pierwotny, a na poziomie naszego gatunku – system psychopatyczny.

Jedną z prób wytłumaczenia, dlaczego jest tak źle na świecie, dlaczego kapitaliści gromadzą góry pieniędzy nawet za cenę zagłady biologicznej planety – jest teoria, że rządzą nami psychopaci. Nie tylko chodzi o CEO korporacji, polityków, czy wykorzystujących lęki pospólstwa kapłanów. Ale także chodzi o to, że psychopaci, w tym psychopaci typu borderline, to nawet 5% społeczeństwa. Ogromna większość psychopatów pozostaje niewykryta przez system opieki zdrowotnej. A skutki ich legalnych przecież działań doprowadziły świat na skraj zapaści, nie tylko ekologicznej.

Psychopatia, w tym psychopatia borderline, jest więc idealnym modelem przystosowania się do systemu. Dla systemu, który jest pierwotny, zwierzęcy, barbarzyński – psychopatia nie jest wynaturzeniem, ale wręcz przeciwnie – przystosowaniem. To dlatego psychopaci płci męskiej są uwielbiani przez kobiety. Kobieta ma wewnętrzny „moduł ochrony systemu„, który przez tysiąclecia umożliwiał dziecku przetrwanie i dostosowanie się. Kobieta intuicyjnie więc wyczuwa, że psychopata jest kompatybilny z systemem tej planety.

Nie jest to jednak całość prawdy o tym świecie. Całość prawdy to patrzenie w kontekście holistycznym, a więc całościowym. Każdy z nas ma takiego „wewnętrznego potwora” w sobie. Często nazywany jest on nazwą ego. Jeden więcej, inny mniej. Droga do tego, by tego wewnętrznego potwora uciszyć i przestać słuchać jego destrukcyjnej „blablaniny„, nazywana jest często duchowością, oświeceniem. Jest to opcja, którą na szczęście ten system umożliwia nam, pozwala na to. Więc może właśnie to jest sensem naszego życia na tym łez padole? By przestać być niewolnikiem systemu, którego cząstkę ostatecznie nosimy w sobie?

Polecam też poprzednie artykuły na ten temat:
Wiedza która szokuje! Kto odpowiada za zło na Ziemi?
Największe tabu: przeludnienie doprowadzi do cywilizacyjnej zagłady?
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Jak zrobiono z nas nieszczęśliwych niewolników? Kluczem nie polityka i spiski, a psychologia
Kapitalizm i wolny rynek stały się toksyczną religią
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Cytuję: „W środowisku zdominowanym przez współzawodnictwo, chaos i sofistykę tracimy z oczu prawdziwe skutki oddziaływania 16 milionów psychopatów na amerykańskie społeczeństwo, jego struktury, wewnętrzne relacje, dynamikę oraz cele. To prowadzi nas właśnie do sedna sprawy – prawdziwym skutkiem działań psychopatów jest w istocie owa dżungla rywalizacji, chaosu, sofizmatów, a ostatecznie destrukcji, która zapewnia im „cieplarniane” warunki oraz wyselekcjonowaną opiekę matriksa; w rzeczywistości, to perwersyjny, samonapędzający się mentalny ekosystem.
(…)

Sposób myślenia psychopatów ewoluował pod kątem pełnej dominacji w środowisku rywalizacji i konfliktów, a my uznaliśmy rywalizację za domyślną cechę procesów ekonomiczno-społecznych. Dlatego też, żebyśmy mogli sprostać owym socjopatycznym regułom i warunkom, współczesna edukacja próbuje wyposażyć nas w odpowiednie kompetencje.

Aby skompensować potencjalne efekty naszego głównego obciążenia, towarzyszącego rywalizacji, tzn. empatii, współczesne systemy edukacyjne zawczasu usiłują do pewnego stopnia zamaskować lub złagodzić wydźwięk takich cech jak: rywalizowanie, oportunizm, nieustępliwość, egocentryzm, bezwzględność, manipulowanie, przebiegłość, sofistyka, hierarchia czy wykorzystywanie (czytaj: „zwyciężanie”), dzięki którym psychopaci panują nad nami pod postacią drapieżców.

W szkołach wymaga się wiedzy pamięciowej, co prowadzi do spychania na margines bardziej złożonych funkcji mózgu, dzięki którym myślimy i analizujemy nasze postępowanie w kategoriach moralnych. Osobowość psychopatyczna to idealny przykład adaptacji ewolucyjnej do środowiska, w którym dominują konflikty i rywalizowanie, a nawet chaos. Dzięki bezwzględnej, oportunistycznej taktyce w stylu „wszystkie chwyty dozwolone” psychopata sprawnie posuwa się naprzód, podejmując wyrachowane, egoistyczne decyzje, niewzruszony wynikającymi z nich konsekwencjami, które mogą dotknąć innych lub środowisko naturalne (tzw. „szkody poboczne”).”
~Martin Duncan

__________________________________________________________

Cytuję: „Każdy ma swo­jego bo­gina, każdy czegoś się boi. Lu­dzie po­zba­wieni obaw i lęków nie ist­nieją. Nigdy nie wierz tym, którzy z wy­piętą do przodu piersią opo­wia­dają o swojej od­wadze życia. Za ta­kimi sło­wami kryje się naj­czę­ściej pa­ra­li­żu­jący strach przed samym przy­zna­niem się do wła­snych sła­bości. Każdy się boi. I każdy może swój strach po­konać. Ale naj­pierw trzeba umieć go zi­den­ty­fi­kować i przy­znać się do niego przed samym sobą. To nie jest wdzięczne, ani przy­jemne za­jęcie — lecz droga na skróty tutaj nie istnieje.”
~Wojciech Wawrzak

__________________________________________________________

Cytuję: „Cóż mogłaby mi dać duchowość? – Zapytał Mistrza pewien alkoholik. – Upojenie bezalkoholowe – brzmiała odpowiedź.”
~Anthony de Mello

__________________________________________________________

Cytuję: „Energia seksualna jest tak silna, że żadna religia jej nie powstrzyma. Zohydzono seks, zdeprawowano go – i zabrano ludziom możliwość doświadczenia Boskości. Pozostał im strach, podziały, nienawiść, rozpacz i modlitwy, by inni cierpieli tak samo jak ja. Tak więc pragnienie ciała jest, ale umysł wierzy że to jest złe, że Pan Bóg się tym brzydzi. Chcesz, ale boisz się konsekwencji – grzechu, Szatana i piekła, które to idee Ci wmówili zarabiający na Twym strachu, urzędnicy największej światowej korporacji. Robisz “to”, a potem spowiadasz się i płacisz, służysz wiernie komuś, kto tak Cię od dziecka zastraszył, zmanipulował.

Energia zostaje zablokowana poglądami umysłu, przekształca się w dewiacje bądź choroby psychiczne. Coś co może Cię wznieść, niszczy Cię, czyni ubogim prostaczkiem, słabą bateryjką zasilającą cudze interesy. I owszem, możesz “to” robić, ale zainstalowany w dzieciństwie strach, skutecznie Ci seks obrzydzi, zniechęci, a z czasem doprowadzi do impotencji albo chorób. Masz wewnętrznego nadzorcę, “czarnego” opiekuna, który dba byś nie był szczęśliwy, spełniony; byś nie zaznał swej Boskości, bo wtedy urwiesz się ze smyczy.”
~Marek Kotoński z „Samcze Runo

__________________________________________________________

Cytuję: „Ziemia jest tym prawdziwym poligonem, gdzie spotykają się dwa światy. Świat materii, który ewoluował pod kontrolą świata Ducha, aby w istocie zwanej człowiekiem nastąpiło zjednoczenie świata koncepcji ze światem materii, czyli doświadczanie koncepcji. Po to, aby doświadczyć kreacji na tym najtrudniejszym z planów.

Zatem uświadom sobie – ja wiem, że to nie jest łatwe – iż świadomość, to ta część ciebie, którą wykreowałeś na tym planie, gdzie żyjesz obecnie. Jest to pewna część, o której sam o sobie myślisz ja. Tę świadomość stworzyłeś w oparciu o swoje doświadczenia, przekonania. Są to też wszystkie twoje myśli i wszystko, co posiadasz, kiedy myślisz Ja jestem. Ta świadomość nie jest fizyczna. Zabierasz ją ze sobą, gdy kończy się egzystencja twojego ciała. Twoje JA istnieje nadal.”
~Henryk Markowski

__________________________________________________________

Cytuję: „Ziemia i jej biosfera – której jesteśmy częścią – to zintegrowany żywy system. Choć zdaje się on teraz chwiać w posadach, to jednak planeta także może doznać spontanicznej remisji. Aby do tego doszło, potrzebna jest fundamentalna zmiana naszej świadomości i przekonań na temat tego, kim naprawdę jesteśmy. Jesteśmy przeświadczeni, że nowa wiedza naukowa gruntownie odmieni zbiorowe przekonania naszej cywilizacji na temat istoty życia. Nasza cywilizacja znajduje się w fazie dezorganizacji i rozpadu.

Ewolucyjny przeskok jest pilnie potrzebny i nie mamy już czasu na ewolucję powolną i stopniową. Nauczyciele duchowi od tysiącleci radzą nam kierować się w stronę miłości. Obecnie nauka potwierdza tę odwieczną wiedzę. Wszyscy jesteśmy komórkami ewoluującego gigantycznego super-organizmu, który nazywamy ludzkością. Ponieważ każdy z nas ma wolną wolę, możemy wybierać, czy wzniesiemy się na nowy poziom, czy też odpadniemy z gry jak dinozaury.”
~Bruce Lipton, Steve Bhaerman

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s