Afery

Skandal! Potężna cyber-armia trolli PO i Nowoczesna.pl przejmuje internet!

Ruszyła potężna i obrzydliwa kampania propagandowa PO i Nowoczesna.pl! Tysiące trolli przejmuje internetNowoczesna.pl program

Jak wiadomo, system w Polsce jest obecnie w stanie strukturalnej zapaści. Prezydentem nie będzie już nieco „niesprawny” umysłowo „wujek„, który nie kontroluje nie tylko swojej agresji, ale i reszty zachowania. Ostatni sondaż dla „Newsweeka„, czyli brukowca Tomasza Lisa, ujawnił, że PO może liczyć na najwyżej 20% poparcia. Partia Pawła Kukiza, która jeszcze nie powstała – na 25%, zaś PiS – 36%.

Właśnie zauważyłem, iż w internecie ruszyła zakrojona na ogromną skalę kampania socjotechniczna. Opłacani trolle pustoszą dyskusje na wielu portalach i platformach. Zachwalają oni partię Nowoczesna.pl jako „alternatywę„, jak i pośrednio, Platformę Obywatelską. Wiadomo że obie partie są popierane przez różnego rodzaju szemranych biznesmenów, którzy na krzywdzie Polaków wzbogacili się ponad miarę.

Wszystko wskazuje więc na to, że odpowiednie „środowiska” wyciągnęły wnioski z tego, że przegrały kampanię w internecie. I że to internet jest teraz coraz większą siłą opiniotwórczą, nawet wśród ludzi starszych i w średnim wieku. A ich brukowców typu GW, Polityka czy Newsweek już nikt o przytomnym umyśle nie czyta. Tak więc w ciągu kilku dni po utracie przez estabilishment stanowiska Prezydenta, stoimy w samym środku brutalnej cyber-wojny.

Ktoś” zapłacił gruby szmal na kampanię socjotechniczną, mającą zmienić podejście Polaków do szykowanej szalupy ratunkowej dla szczurów uciekających z tonącej Platformy. Ta szalupa ratunkowa, mająca zagwarantować dalsze trwanie systemu i grabież majątku Polaków, to oczywiście partia Nowoczesna.pl. Są to ci sami ludzie, którzy w latach 90-tych niszczyli nasze państwo, a potem przypieczętowali jego upadek w latach 2007 – 2015.

Tych komentarzy w internecie od dosłownie dwóch, trzech dni (obecnie gdy to piszę jest 1 czerwca 2015) jest tysiące pod każdym artykułem. Jeszcze kilka dni temu takich komentarzy nie było prawie w ogóle. Gdyż poza naprawdę marginalnymi środowiskami beneficjentów systemu, PO i Nowoczesna.pl są powszechnie i szczerze znienawidzone. I to nie tylko przez „nawiedzonych PiSiorów” jak głosi to mainstream, ale przez ludzi z najróżniejszych opcji i środowisk.

Moje słowa nie są komentarzem laika który przeczytał kiedyś w prawicowych mediach o trollach PO i bredzi od rzeczy. Z opłacanymi trollami wszelkiej maści – farmaceutycznymi, medycznymi, partyjnymi, korporacyjnymi, rządowymi – mam do czynienia od wielu lat, bo od sierpnia 2009 roku. Prowadziłem niezliczoną ilość polemik i demaskacji przeciwko nim. To właśnie to zjawisko było jedną z przyczyn, dla której zainteresowałem się szeroko rozumianą psychologią, a potem – psychologią tłumu. Można powiedzieć, że potrafię intuicyjnie rozpoznać dezinformatora / trolla na etacie.

Po raz pierwszy zauważyłem działalność trolli pracujących dla PO i dla Nowoczesna.pl na dużym i bardzo popularnym serwisie demotywatory.pl. Poniżej wklejam linki do dwóch demotywatorów (obrazków) dotyczących szalupy ratunkowej dla tonącej Platformy, czyli partii Nowoczesna.pl:
-„Nie dajcie się wkręcić w ‚nowe’ partie
-„To nie wygląd, nie charakter, nie wizerunek – to czyny pracują na szacunek

Poczytajcie tam komentarze popierające PO i Nowoczesna.pl i wyciągnijcie wnioski. Ja napiszę swoje wnioski poniżej:

-takiej mnogości komentarzy popierających te znienawidzone środowiska polityczne jeszcze kilka dni temu po prostu nie było. Rzadko kiedy pojawiał się pojedynczy komentarz, po czym był natychmiast minusowany i hejtowany.

-komentarze tych trolli często ukazują się pod anonimowymi nickami (czyli bez logowania), w stadach. Te anonimowe nicki też są bardzo interesujące, rzekłbym „freudowskie„. Wiele nicków to zlepek przypadkowych znaków z klawiatury, np: „ccb46fgeyiig„. Sugeruje to ogromny pośpiech i wklejanie wielu komentarzy pod różnymi nickami. Dlaczego takie osoby nie dają sobie nicku choćby: „~Adam1994” jak zrobiłby normalny człowiek, tylko przypadkowy zlepek znaków?

-jeśli są one pisane przez zalogowanych użytkowników, to bardzo interesująca jest jedna rzecz. Otóż, są to profile nowe (widać po dacie rejestracji), osoby takie nie dodają własnych demotywatorów (czyli obrazków). Są zajęci tylko i wyłącznie taśmowym „trzaskaniem” komentarzy. Zawsze przy takim koncie użytkownika, przynajmniej w serwisie demotywatory.pl, można przejrzeć wszystkie komentarze użytkownika w jego profilu. Naprawdę polecam to zrobić, szczególnie niedowiarkom.

-standardowe zachowania opłacanego trolla które odróżnia go od „normalnego” komentatora? Komentarze trolli są bardzo do siebie podobne. Najczęściej jest to kilka, kilkanaście, do kilkuset „gotowców” w zależności od wielkości portalu i intensywności dyskusji. Argumenty i retoryka bardzo często się więc powtarzają (o tym poniżej). Komentarze opłacanych trolli cechuje przede wszystkim: zimny, suchy, bezemocjonalny, profesjonalny styl. Pamiętajmy, że nie są to komentarze normalnych, czyli wkurzonych i nieszczęśliwych obywateli tego smutnego kraju, ale profesjonalistów. To znaczy, pisane są przez profesjonalistów od psychomanipulacji jako szablony. Zaś fizycznie ich wklejaniem na portale zajmują się najczęściej pracownicy agencji PR bądź studenciaki.

-„normalny” komentator, wiadomo – ma swoje sympatie i antypatie polityczne, wiele rzeczy go denerwuje. W dyskusji zwykły człowiek będzie próbował przekonywać, „ewangelizować„, zawzięcie dyskutować. Będzie się wkurzał, czasami wręcz wkurwiał, będzie łapał często „ból dupy„, bluzgał, używał wyjątkowo nacechowanych emocjonalnie zwrotów. Czy slangu, również nacechowanego silnymi emocjami. U opłacanych trolli PO i Nowoczesna.pl tego nie ma  – to dla nich tylko praca, którą często podświadomie gardzą, ze względu na jej skrajną nieetyczność.

-zbiór argumentów jakich używają trolle PO i nowoczesna.pl – jest bardzo zawężony. Używa się argumentu, że każdy kto krytykuje te dwie partie, to: „PiSior„, „oszołom„, „katoliban„, itp itd. Oprócz tego jest bardzo duży atak na stronnictwo Pawła Kukiza. Przedstawia się go jako osobę bez programu, bez zaplecza, co jest sporą ironią, bo to głównie obecny estabilishment to bezideowe „barachło” dążące do uwłaszczenia się i upadku naszego kraju. Kolejny ciekawy argument przez nich stosowany – „Nowoczesna.pl to partia nowa, szansa na zmianę, bo przecież nie chcemy PiSu„. Inny sztandarowy argument trolli tych partii, to: „jeszcze nic się nie zawiązało formalnie, a Wy już argumentujecie, że to szalupa ratunkowa dla upadającej Platformy„.

Polecam kilka artykułów z mojej strony i nie tylko o procederze „komentatorów na etatach” czy też „opłacanych trolli„, nie tylko z PO i Nowoczesna.pl:

Najważniejsze cechy opłacanego trolla i dezinformatora (WolneMedia.net)
Trolle internetowe: jak rozpoznać?
„Komentatorzy do wynajęcia” to nie teoria spiskowa, ale fakt
Uwaga na opłacanych trolli korporacji farmaceutycznych! Niszą dyskusje dosłownie wszędzie
Oszustwo Lotto zdemaskowane! Zatrudnili armię „komentatorów” do poprawy wizerunku?
Partie i korporacje zatrudniają potężne armie opłacanych komentatorów! Większość dyskusji na forach to sztucznie generowana fikcja
Komentatorzy na etatach. Nawet 2 złote zarobku za wpis propagujący farmację, GMO czy „racjonalizm”!

nowoczesna.plNowoczesna.pl BalcerowiczCiekawa sytuacja miała miejsce na portalu WirtualnaPolska.pl. Otóż pod jednym z zapewne sponsorowanych artykułów o „nowej” partii Nowoczesna.pl, było tysiące negatywnych, wręcz nienawistnych komentarzy. Miały one setki, a nawet tysiące „plusów”, czyli ocen pozytywnych, i po kilkanaście negatywnych. Jednak w pewnym momencie, moderator WirtualnejPolski (?) wyciął te komentarze. I zaraz pojawiły się anonimowe komentarze zachwalające partię Nowoczesna.pl.

Trolle pisali na przykład, że: „wreszcie pojawiła się alternatywa dla PO i oszołomów z PiSu i od Kukiza„. Tym razem te komentarze miały anormalną ilość plusów, dochodzącą nawet do czterech tysięcy. Cóż, jaki kraj (wirtualny, „istniejący tylko formalnie„), taki portal – Wirtualna Polska. Dowodzi to także temu, że kampania propagandowa którą obecnie przygotowano, jest zakrojona na naprawdę szeroką skalę. Rzekłbym nawet – mają rozmach, skurwysyny! Mają też ogromne pieniądze na takie kampanie, w końcu przez 25 lat zdążyli się uwłaszczyć na majątku z trudem budowanym przez powojenne pokolenia.

Artykuł był też publikowany przeze mnie w serwisie PressMania:
http://pressmania.pl/?p=14938
Nowe informacje o Nowoczesna.pl w linku poniżej:
https://kefir2010.wordpress.com/2015/06/04/bardzo-wazne-ostrzezenie-oszustwo-po-czyli-nowoczesna-pl/

O partii Nowoczesna.pl i ogólnie, o socjotechnice używanej na potęgę przez estabilishment, pisałem w linkach poniżej:

Robią nas w konia! Tworzą nową partię z Balcerowiczem, nie dajcie się nabrać!
Estabilishment używa socjotechniki na ogromną skalę! A nam wmawia, że to „teoria spiskowa”
Psychomanipulacja jest powszechna, potężni inżynierowie emocji manipulują nami na każdym kroku!

Autor: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich. Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników i więcej uświadomionych ludzi.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem 🙂
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

16 odpowiedzi »

 1. na gazeta.pl roi sie od minusow na antysystemowe wpisy i plusy na dziecinne wypowiedzi i wlasnie tysiace plusow to musi byc sprawka admina nigdy nie widzialem 1000 plusow albo minusow juz przechodza sami siebie

  Polubienie

  • Dzieje się to, o czym nie tylko ja wspominałam [podziemnatv i inni], komentując wpisy na temat A. Dudy tuż po drugiej turze.
   Proponuję, Jarku, na twojej stronie głównej, na zdjęciu lasu wkleić – na tej czerwonej ścieżce – ostrzeżenie w stylu:
   TROLLE PO I NOWOCZESNEJ.PL KRYJĄ SIĘ ZA KAŻDYM DRZEWEM! NIE DAJMY SIĘ ZMANIPULOWAĆ! TO, PÓKI CO, NASZ LAS!

   I zostawić takie ostrzeżenie aż do jesieni, moderując jego treść w zależności od rozwoju sytuacji, w której propaganda ,,obecnej władzy” z pewnością będzie przybierać na agonalnej sile. Możesz pod tym hasłem wklejać coraz to nowe linki do swoich artykułów i naszych komentarzy w tej tematyce. Z pewnością będziemy, powinniśmy, mówić o tym dużo, Jakkolwiek zabrzmi to patetycznie, jest to sprawa wagi państwowej i naszego być albo nie być. Jeśli ludzie otworzyli oczy, to niech wiedzą po co wstają.
   Nie jeden mądry człowiek, analizujący polską scenę polityczną przewidział:
   – podważanie wiarygodności PO i jej sługów [czarno widzący Polak chwyta taką kiełbę]
   – powstanie ,,nowych” partii
   – przejście pod inne szyldy tego samego gnoju w ,,nowych” mundurkach

   Pomimo ważkich tematów poruszanych na Twojej stronie, ten, dotyczący polskiej racji stanu po jesiennych wyborach wydaje mi się najistotniejszy.
   Słusznie zauważyłeś, że taka ilość trolli świadczy o zmasowanej i szeroko zakrojonej kampanii przeciwko wielkiej, jak się okazuje, sile internautów, którzy jednocząc się mogą zdziałać wiele dobrego.
   ,,Stara władza” musi nabyć przeświadczenia, że ,,Jaką bronią walczysz, od takiej giniesz”

   Inną równie ważną sprawą jest odciąganie ludzi od ściekowego mainstreamu i wskazywanie na źródła obiektywne. Masz w tym wielkie rozeznanie, podczas gdy ludzie – w tym ja – nie zawsze potrafią odróżnić ścieku od prawdziwej informacji.

   ,, Prowadziłem niezliczoną ilość polemik i demaskacji przeciwko nim. To właśnie to zjawisko było jedną z przyczyn, dla której zainteresowałem się szeroko rozumianą psychologią, a potem – psychologią tłumu. Można powiedzieć, że potrafię intuicyjnie rozpoznać dezinformatora / trolla na etacie.”

   Czy jest możliwe abyś na swojej stronie głównej, np. z lewej strony, zamieścił w jednym miejscu kilka wiarygodnych linków poruszających tematykę życia politycznego w Polsce?. Tymczasowo, do jesieni.
   Każde ułatwienie dostępu do informacji zgodnych z rzeczywistością wydaje mi się dobre.
   To tylko moje propozycje. Nie wiem czy nie są przesadzone. Co ty, Jarku, na to?

   Serdecznie pozdrawiam.

   Polubienie

 2. A co sądzisz o nowo powstającej Partii Razem? Może to będzie najlepsza alternatywa pomiędzy PO/Nowoczesna, a „antysystemowymi” konserwatywnymi liberałami z prawicy?

  Polubienie

 3. No nic i znów Kefir wyprzedził swoimi informacjami newsy z innych portali, a propos trolli Po, to na przykład dziś pod artykułem na temat Kidawy Błońskiej i hejtingu w PO, jest kilkanaście i wciąż rośnie komentarzy odnośnie Nowoczesna.PL, I PO, niejakiej kaśki (pisownia małą literą) z linią, nei muszę studiować, by rozpoznać trolla, ponieważ, niestety ta kaśka wrzuca co parę minut te same teksty, mało tego w jednym krytykuje PO i zachwala Nowoczesna, a w drugim zachwala PO ,a w obu straszy PiSem, na szczęście po ocenie internautów widać,że nie dają się ogłupiać i oceniają komentarze negatywnie. pozdrawiam

  Polubienie

 4. Niestety nie doczekamy sie idealnego rzadu ludzkiego bo czlowiek rzadzi ku szkodzie drugiego czlowieka. Ja postawilam na rzad, ktory obiecal Jezus pod jego rzadami zapanuje pokoj na calej ziemi….Objawienie 21:4,5 „I otrze z ich oczu wszelka lze, i smierci juz nie bedzie ani zalosci, ani krzyku, ani bolu juz nie bedzie. To , co poprzednie, przeminelo”. I zasiadajacy na tronie rzekl „Oto czynie wszystko nowe”. Mowi tez: „Napisz, poniewaz slowa te sa wierne i prawdziwe”. Czekam na wspaniala rajska ziemie, pod panowaniem Jezusa.

  Polubienie

 5. „Mówią: wpadł w ręce żydowskie. Oznacza to zupełny koniec”

  Anne-Jean-Marie-Rene Savary

  W wojnie nerwów wygrywa mniej zdenerwowany

  Ten co unika zbędnych dysput i dobrze wie

  Że skunks nie wyzbędzie się natury skunksa

  I że zachować trzeba równowagę ducha”

  Artur Międzyrzecki, fragment wiersza„Wojna nerwów”

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s