Afery

GMO to pewna śmierć. Ogromne protesty na całym świecie!

GMO to pewna śmierć. Ogromne protesty na całym świecie!

GMO jest szkodliweChoć tematyka organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) pojawia się u mnie rzadko, bo uważam, że jest wiele stron , które zajmują się tym tematem lepiej – to pomimo to, zapraszam do przeczytania poniższego artykułu. Żywność ze zmienionymi genami (GMO) powoduje ogromne kontrowersje na całym świecie. Z jednej strony, mamy dużo niezależnych od karteli spożywczo-transgenicznych wyników badań naukowych, które potwierdzają szkodliwość GMO. Mamy też związany z tym sprzeciw większości ludzkości.

Z drugiej strony, mamy ogromną propagandę ze strony albo wynajętych trolli piszących za pieniądze, bądź zmanipulowanych przez nich osób. Często zwą się oni „racjonalistami„, tudzież „sceptykami„. Jednak ich sceptycyzm jest bardzo wybiórczy. Ślepo wierzą oni we wszystkie „wersje oficjalne” serwowane przez media, rządy, korporacje, skorumpowaną naukę itp. Zaś sceptyczni są tylko wobec tych, którzy demaskują niejasne powiązania, fałszerstwa, korupcję czy nawet zbrodnie w medycynie, nauce, wielkim biznesie, u rządów.

Postawa ludności krajów, w których odbywają się te protesty, powinna być, w mojej opinii, wzorem dla Polski. W Polsce gdy celebrytka Doda ogłosiła swój sprzeciw wobec żywności transgenicznej (GMO), pojawiło się tysiące osób na manifestacji, jednak większość z nich przyszła tylko zobaczyć Dodę i ewentualnie zdobyć od niej autograf. Nasz kraj jest dopiero na początku drogi ku temu, by zauważyć, że z oficjalną medycyną, farmacją, nauką – jest coś bardzo nie tak.

O ile osoby uczestniczące w dyskusjach w internecie, w wielu przypadkach o tym wiedzą, o tyle mamy całe rzesze obywateli (nieco więcej niż połowa społeczeństwa), która internet i niezależne środki przekazu ma w dupie. Woli za to pooglądać Taniec z gwiazdami bądź M jak miłość. No i to właśnie ten nielubiany przez wiele stronnictw politycznych „elektorat telenowelowy” najchętniej głosował na Bronisława Komorowskiego, co pokazały statystyki z I tury.

A dlaczego? Ludzie Ci, kompletnie nic nie wiedząc o polityce, kierują się silnymi emocjami. Czyli albo strachem przed PiSiorami (na moje pokolenie – 18 do 30 lat – to już nie działa), albo tym, że Komorowski to taki „dobry wujek„, takie uosobienie „Ryśka z Klanu„. Człowieka spokojnego, nudnego jak flaki z olejem i przewidywalnego. A wszak „święty spokój” to najważniejszy polski święty.

Oczywiście, nie uważam Andrzeja Dudę który zwyciężył wybory, za prezydenta idealnego. Takiego zresztą nigdy nie będzie, bo nikt nie jest idealny. Jego wybór traktuję jednak jako minimalny rozwój świadomości Polaków. Nie dadzą się oni już oszukiwać nawet tym najbardziej zaawansowanym manipulatorom i inżynierom ludzkich emocji. Ponoć kampanię w drugiej turze wyborów prezydenckich poprowadził, po cichu, sam Tymochowicz – wyjątkowa kanalia, ale też wyśmienity spec od psychomanipulacji.

Ważne jest to, że „świadomość zbiorowa„, a więc globalny umysł zarówno pojedynczego narodu, jak i szerzej – całej ludzkości, ewoluuje powoli, stopniowo, małymi kroczkami. Co teraz, po wybraniu kościołolubnego konserwatysty, Andrzeja Dudy? Teraz pora na inną, nieco wyższą wiedzę, np tę o GMO. Wszystko kończy się na tym, że obecne metody modyfikacji organizmów (GMO, in vitro, klonowanie, a nawet krzyżówki genetyczne na drodze naturalnej) są skrajnie niedopracowane i generują wiele nieraz tragicznych błędów.

Sztuczne geny wszczepiane do GMO zamiast rozkładać się w układzie pokarmowym, jak głoszą jego zwolennicy, nie są rozkładane i wchodzą do genomu człowieka. In vitro jest metodą skrajnie niedopracowaną, o czym mówił wybitny naukowiec, profesor Cebrat, który wcale katolikiem ani oszołomem nie jest. Dzieci z in vitro częściej niż inne rodzą się z wadami wrodzonymi i są nieco bardziej chorowite – to sucha statystyka, a nie ideologia. Klonowanie – klonowane zwierzęta mają liczne choroby i żyją znacznie krócej. Krzyżówki na drodze naturalnej – wystarczy to, co zrobiono z pszenicą. Z dawnych odmian naturalnych (orkisz itp) wyprodukowano „pszenicę-terminatora„, która nie dość że zawiera dużo bardziej szkodliwe frakcje glutenu, to jeszcze zawiera ich kilka razy więcej, niż pszenica dawna.

Uważamy, jako ludzkość, że jesteśmy „bogami„. Tak jednak nie jest i w ogóle nie będzie. Nie zdziwiłbym się, gdyby natura miała jakieś nieznane nauce „blokady„, które uniemożliwiają poprawne przeprowadzenie GMO, i vitro, klonowania, czy przeprowadzania radykalnie zmieniających genom krzyżówek naturalnych. Możliwe jest też to, że te metody wymagają radykalnego dopracowania i lepszej, dokładniejszej technologii, tak by nie szkodziły i nie generowały tylu wad u manipulowanych organizmów.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Masowe protesty na całym świecie przeciwko GMO i korporacji Monsanto

Cytuję: „W Marszu Przeciwko Monsanto (MAM), według organizatorów, wzięło udział 48 państw z całego świata. Były to przede wszystkim Stany Zjednoczone. Ludzie protestowali w Meksyku, Wenezueli, Kolumbii, w Ekwadorze, Boliwii, Argentynie i Brazylii. W Europie natomiast demonstracje odbyły się w Wielkiej Brytanii, we Francji, Niemczech, Hiszpanii, w Czechach a nawet w stolicy Rosji i Ukrainy. W Polsce takiego marszu nie zarejestrowano.

Mieszkańcy wielu krajów wyrażali swój sprzeciw wobec żywności modyfikowanej genetycznie i korporacji Monsanto, lecz niektórzy korzystali z okazji aby wyrazić niezadowolenie np. wobec kontrowersyjnego porozumienia handlowego, określanego jako TTIP.

Co ciekawe w Waszyngtonie, a dokładniej pod samą siedzibą główną koncernu Monsanto, miała miejsce kontrdemonstracja, która popierała wspomnianą firmę oraz GMO, określając żywność modyfikowaną genetycznie jako bezpieczną. Obie demonstracje spotkały się w tym miejscu i doszło do ostrej wymiany poglądów, lecz na szczęście obyło się bez bójki.”

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/masowe-protesty-calym-swiecie-przeciwko-gmo-korporacji-monsanto

Reklamy

4 odpowiedzi »

 1. gmo powinno byc oznakowane i pozwolic ludziom wybrac a nie wszystko podstepem, pylkowanie/zatruwanie organicznej kukurydzy gmo i pozniej powiedza ups juz wszystko jest gmo nic sie nie da zrobic i oto im chodzi dlatego graja na czas w stanach zgenetyzowali juz lucerne podstawa pozywienia krow i jak sie pomiesza z gmo przez pylkowanie znowu bedzie ups i kolejna roslina bedzie powodowac tzw alergie ktore sa niczym innym jak prawidlowa reakcja na gmo albo chemie zawarta w rosline, reakcja alergiczna utrwala sie w organizmie i nawet jak pozniej zacznie sie jesc organicznie to alergia nie ustepuje bo organizm pamieta ze sie zle czul jak zjadl kukurydze i czlowiek choruje juz do konca zycia, gnojki zydo azjatyckie wiedza co robia

  Polubienie

 2. Jarek napisał:
  . „Nie zdziwiłbym się, gdyby natura miała jakieś nieznane nauce „blokady„, które uniemożliwiają poprawne przeprowadzenie GMO, i vitro, klonowania, czy przeprowadzania radykalnie zmieniających genom krzyżówek naturalnych. Możliwe jest też to, że te metody wymagają radykalnego dopracowania i lepszej, dokładniejszej technologii, tak by nie szkodziły i nie generowały tylu wad u manipulowanych organizmów.”
  Chyba są takie blokady. Nad powszechnie znanym kodem genetycznym jest jeszcze kod wyższego rzędu w którym są zapisane inne informacje a nie tylko budowa białek.
  Nie tak dawno był o tym artykuł w internecie:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odkryto-drugi-jezyk-programowania-zaszyty-w-ludzkim-dna
  Proponuję cikawą dyskusję pod tym artykułem

  Polubienie

 3. Odnośnie szkodliwości GMO się zgadzam. Co do wyboru Dudy nic i nikt mnie nie wrobi swoimi manipulacjami w to że to będzie dobry prezydent. Owszem zaden nie bedzie idealem ale temu brakuje do oceny dobrej a do bardzo dobrej nigdy nie dojdzie. Odnośnie invito to nie jest żadna modyfikacja genów. Jest to sztuczne zapłodnienie komórki jajowej i sztuczne wprowadzenie jej do macicy czyli na właściwe miejsce do rozwoju dziecka – tu widać brak wiedzy autora o temacie

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s