Kobiety związki i seks

Przesłanie Johna Lennona na nowe czasy

Przesłanie Johna Lennona na nowe czasy

cytaty John LennonWklejam poniżej ciekawą wypowiedź Johna Lennona z The Beatles. Jest to wypowiedź ciekawa w kontekście tematów, jakimi się interesujemy – przynajmniej w mojej opinii. Czy John Lennon był osobą przebudzoną, oświeconą, wtajemniczoną?

Wiemy że umarł tragicznie. System wykańcza takich ludzi. O ile np Anthony de Mello zmarł o wiele za wcześnie, po przeżyciu zaledwie 56 lat, o tyle Lennon został zamordowany. Życie takich ludzi jest zawsze uosobieniem pewnego tragicznego schematu.

Tak jak np Jezus Chrystus, głosząc niepopularne jak na swoją epokę prawdy, zostają oni napiętnowani, wyśmiewani, a na końcu mordowani. Z ezoterycznym nauk Chrystusa żądni władzy i pieniędzy zrobili potem religię krepującą do dziś rozwój cywilizacji. I to nie jedną. Bo najpierw stworzyli katolicyzm, potem ci sami ludzie dla opanowania Afryki i Azji stworzyli islam, a następnie prawosławie.

Zaś z przesłania Johna Lennona i ogólnie The Beatles, stworzono „drugs, sex, rock ‚n’ roll„. Od jakiegoś czasu zwracam uwagę na to, iż wiele baśni, powieści, filmów, a także innych dzieł pop-kultury ma więcej niż jedno przesłanie. Z reguły pierwsze, dosłowne przesłanie odczytujemy jako dzieci. Drugie przesłanie – będąc dorosłym, a trzecie przesłanie, najbardziej ukryte – negując świat przez tych „dorosłych„, ale nie dojrzałych, stworzony.

Ogólnie, patrząc z boku na ten świat, na jego szaleńczą gonitwę nie wiadomo już za czym (chyba za zagładą, w tym ekologiczną?) można dojść do wniosku, że wszystko jest tutaj postawione na głowie. Wszystkie pojęcia i wartości „coś” lub „ktoś” pozamieniał o 180 stopni. I nakazał (?) ludziom dochodzić do sedna. Nie wiem kim jest konstruktor tego systemu. Ale to, co zostało stworzone na tej planecie, to modelowy przykład dla całego kosmosu (?) jak NIE NALEŻY stwarzać życia.

Z drugiej strony, kim ja jestem by pouczać Architekta systemu? A może to ma swój sens i cel, tylko nie taki, jak nam się wydaje? A może ten „ktoś” co jest „na górze„, ma po prostu dobry ubaw patrząc na swoje stworzenie, i tylko o ten ubaw mu chodzi?

Zapraszam do przeczytania cytatu. Jak myślicie, o co chodzi w tej myśli?:

Cytuję: „Kazali nam wierzyć, że miłość, ta prawdziwa, zjawia się tylko jeden raz w życiu i do tego zazwyczaj przed trzydziestym rokiem życia.
Nie powiedziano nam, że miłość nie jest sterowana i nie przychodzi w ściśle określonym czasie.

Kazali nam wierzyć, że każdy z nas jest połówką pomarańczy, że życie ma sens tylko wtedy, gdy znajdziemy tę drugą połowę.
Nie powiedziano nam, że rodzimy się w całości, że nikt w naszym życiu nie zasługuje na to, by nieść na swoich barkach odpowiedzialność za dopełnienie naszych braków: rozwijamy się w sobie. Jeśli jesteśmy w dobrym towarzystwie, to jest to po prostu przyjemniejsze.

Kazali nam uwierzyć w formułę ‚dwa w jednym’: dwoje ludzi, którzy myślą tak samo, zachowują się tak samo, że jedynie tak to działa.
Nie powiedziano nam, że to ma swoją nazwę: anulowanie siebie; że jedynie osoby o własnej osobowości mogą budować zdrowe związki.

Kazali nam wierzyć, że małżeństwo jest koniecznością i że pragnienia ‚nie o czasie’ muszą być stłumione.

Wmówili nam, że piękni i szczupli są bardziej kochani, że ci, którzy uprawiają mało seksu są zacofani, a ci, którzy uprawiają go zbyt wiele nie są wiarygodni.

Kazali nam wierzyć, że istnieje tylko jeden przepis na szczęście, taki sam dla wszystkich, i ci, którzy starają się go ominąć, skazani są na marginalizację.
Nie powiedziano nam, że ten przepis nie działa, frustruje ludzi, alienuje ich i że istnieją inne alternatywy.

Ach, nie powiedzieli nam nawet tego, że nikt nigdy nam tego nie wyjaśni. Każdy z nas odkryje to na własną rękę.”
~John Lennon

 

Reklamy

4 odpowiedzi »

 1. no to ja powtorze nowa bajke:)kazdy zna lustereczko lustereczko powiedz przecie:)))))a ja zmienilam:) biedroneczko, biedroneczko powiedz przeciez kto jest najpiekniejszy na swieci? ty jestes piekna ale piekniejsza jest od ciebie natura:))i czy taka osobka bedzie chciala rywalizwoac z natura czy brac z niej przyklad?

  Polubienie

 2. Mówi się, że De Mello i Tomas Merton zginęli nie przypadkowo i jakoś było przy okazji nadmieniane Opus Dei.
  Ale któż to wie… Chociaż okoliczności śmierci są identyczne… Tyle, że SYSTEM myśli, że jak zabije człowieka to zabije idee, a tego nie da się zabić, chociaż można opóźnić jej działanie.

  Polubienie

 3. „Nie wiem kim jest konstruktor tego systemu.” juz odpowiadam skurwielami nas biala rase prubujacymi wyniszczyc ssac sa reptoidy ksiezycowe yahwe belzebub szatan i tysiace tzw demonow wyzszego wymiaru im podleglym sami nie potrafia mieszac w naszym wymiarze wiec do tego uzywaja szarakow a od 6000 lat swoich nowych hybryd pol ludzkich azjtaow zydow turkow arabow i saksonow, reptoidy nadaja tzw tv ksiezycowa ktora podswiadomie zmusza do okrucienstw mordow gwaltow wojen rzezi etc reptoidy lataja naszym ksiezycem ktory jest z ziemia dopiero od 13000 lat, za czasow arkadianow nie bylo zadnego ksiezyca… wiec jest to nowy pasozytniczy satelita ziemi wielkosci 1/4 ziemi… nie ma takich satelit nigdzie we wszechswiecie 1/4 wielkosci planety tylko ziemia ma takiego pasozyta wykorzystujacego pole ochronne naszej planety

  Polubienie

  • Oczywiście, że był zarówno przebudzony, jak i oświecony. I sądzę, że takoż wtajemniczony.

   „Imagine”
   Imagine there’s no Heaven
   It’s easy if you try
   No hell below us
   Above us only sky
   Imagine all the people
   Living for today

   Imagine there’s no countries
   It isn’t hard to do
   Nothing to kill or die for
   And no religion too
   Imagine all the people
   Living life in peace

   You may say I’m a dreamer
   But I’m not the only one
   I hope someday you’ll join us
   And the world will be as one

   Imagine no possessions
   I wonder if you can
   No need for greed or hunger
   A brotherhood of man
   Imagine all the people
   Sharing all the world

   You may say I’m a dreamer
   But I’m not the only one
   I hope someday you’ll join us
   And the world will live as one

   Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s