Bareizmy

Badanie: konserwatyści z USA kłamią najchętniej i najbezczelniej

Badanie: konserwatyści z USA kłamią najchętniej i najbezczelniej

demokracja USAKrótka notatka dotycząca badania, jakie przeprowadzono w USA. Okazało się, że najchętniej i najśmielej kłamie konserwatywna stacja telewizyjna z USA, Fox news. Liberalne media, kojarzone z partią demokratyczną, kłamią równie chętnie, ale mniej „bezczelnie”. Poczytacie zresztą poniżej.

Trzeba jednak przyznać, że różnice pomiędzy Demokratami a Republikanami w USA są bardzo zatarte. Obie partie, pomimo kosmetycznych różnic, w zasadzie prowadzą podobną politykę. Ani partia Republikańska nie cofnie budzących sprzeciw konserwatystów ustaw Demokratów sprzed lat, ani nie stanie się to w drugą stronę.

I oczywiście, żadna z tych partii nie neguje rdzenia systemu, czyli drapieżnego neoliberalnego kapitalizmu. O ile w przypadku budzących grozę i powszechnie znienawidzonych neokonserwatystów jest to zrozumiałe, i tyle Demokraci (rzekoma lewica) to tak naprawdę cwane lisy i przechrzty, nie mające z prawdziwą lewicą nic wspólnego. Chyba, że pod względem obyczajowym i „poprawno-politycznym”, czyli najmniej istotnym.

Podobny plan był wobec Polski gdy Gazeta Wyborcza nagłaśniała przed laty „aferę Rywina”. Po upadku SLD, PO miało być lewicą, a PiS – prawicą (neokonserwatystami). Ale plan nie wypalił. PiS w ostatniej chwili się wycofał (do dziś na dobrą sprawę nie wiemy dlaczego). I obecnie, o ironio! To PO przypomina drapieżnych i znienawidzonych „neokonów” z USA, a PiS – lewicę (oczywiście, poza kwestiami obyczajowymi i kościołem..).

Zawsze to Wam powtarzam, napisałem o tym już wiele artykułów – strzeżcie się tych konserwatystów i purytan, twierdzących że są „pełni cnót„. Ten artykuł to kolejna mała cegiełka wiedzy, która potwierdza moją opinię.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Amerykańscy konserwatyści kłamią najczęściej

Cytuję: „Amerykański portal zajmujący się m.in. monitorowaniem rzetelności pracy dziennikarzy wiodących mediów w USA ujawnił wyniki najnowszego badania. Są wstrząsające. Najwięcej kłamstw i manipulacji jest udziałem konserwatywnej stacji FoxNews.

Truth-O-Meter to nazwa projektu uruchomionego przez dziennikarzy portalu Pundit Fact. Wraz z portalami Polit Fact i Tampa Bay tworzy on swoiste internetowe konsorcjum dziennikarzy kontrolujących jakość pracy swoich kolegów po fachu zatrudnionych w mediach głównego nurtu w Stanach Zjednoczonych. W ramach tego projektu grupa analityków na co dzień przegląda najważniejsze serwisy informacyjne, programy publicystyczne i talk showy, które są popularnymi platformami dla politycznych komentarzy. Podawane informacje oceniane są w kategoriach tego jak wiele prawdziwych, a jak wiele fałszywych elementów zawierają oraz na ile rzetelnie opisują całość danego zjawiska, które jest ich istotą. Potem tworzony jest specjalny ranking.

W przeprowadzonym niedawno badaniu w ramach projektu Truth-O-Meter najgorzej wypadała propagandowa tuba radykalnej amerykańskiej prawicy (niestety, niejednokrotnie bardziej liberalnej niż od polskiej umiarkowanej prawicy) – Fox News. Ponad połowę informacji określono jako „całkowicie nieprawdziwe”. Jedynie osiem proc. zaś zakwalifikowano jako „jednoznacznie prawdziwe”, a niecałe 40 proc. jako „częściowo prawdziwe” lub „w większości prawdziwe”.

Okazuje się jednak, iż liberalne, kojarzone z Demokratami, amerykańskie media kłamią równie chętnie. Stacja MSCNBC, która powszechnie uznawana jest za liberalny ekwiwalent Fox News, także podaje wiele fałszywych lub częściowo fałszywych informacji, niemniej, proporcja pomiędzy prawdą i kłamstwem zachwiana jest w nieco mniejszym stopniu. MSCNBC podje – zgodnie z wynikami badania – więcej informacji prawdziwych niż fałszywych, zaś jeśli chodzi o najniższą kategorię, wiadomości całkowicie zmanipulowanych, to stacji tej nie udało się osiągnąć nawet połowy wyniku Fox News. Pomiędzy MSCNBC i Fox News plasuje się CNN, ponad 40 proc. podawanych tam informacji określono jako „w większości prawdziwe”, 19 proc. zaś jako „częściowo prawdziwe” lub „całkowicie prawdziwe”.

Autor: BS
Źródło: Strajk.eu

Reklamy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.