Afery

Czego Polacy nie wiedzą o Komorowskim, a co może ich zszokować?


Czego Polacy nie wiedzą o Komorowskim, a co może ich zszokować?

bronislaw komorowski wybory 2015Wklejam ten artykuł jako osoba której chyba nikt nie może podejrzewać o bycie „PiSowcem„, „katolem„, „prawicowcem„. Uznałem, że tego typu wiedza o jednym z kandydatów jest bardzo potrzebna, szczególnie teraz, gdy są wybory. I nie obchodzi mnie to, że ta tematyka jest poruszana przez społecznie skompromitowane partie polityczne i stronnictwa.

Ja patrzę na to pod tym kątem, czy jest to prawdziwe, czy nie, a nie pod kątem tego, jak każe ludowi myśleć Olejnik, Kraśko czy Sakiewicz. Stąd ten artykuł musi znaleźć się i na mojej stronie. „Nie zamieszczaj tego Kefir, bo nazwiemy Cię oszołomem” – sorry, ten argument na mnie nie działa.

Ujawnia on jedynie czubek góry lodowej. Cała rzecz dotyczy podejrzanych kontaktów Bronisława Komorowskiego, kandydata w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Miał on od dawna kontaktować się z co najmniej podejrzanymi osobnikami z radzieckich, potem rosyjskich i polskich służb specjalnych.

Wiele osób badających ten temat, mówi wprost, że Bronisław Komorowski jest zakładnikiem tych służb, w szczególności ludzi byłych WSI. Podejrzewam, że całości prawdy i tak nie poznamy nigdy, lub za 100 lat poznają ją nasze wnuki.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Czego Polacy nie wiedzą o Bronisławie Komorowskim?

Cytuję: „Polacy wciąż (w przytłaczającej większości) nie wiedzą o szeregu powiązań i przeszłości czołowych polskich polityków, z prezydentem Bronisławem Komorowskim na czele. Jego działalnością po roku 1989 roku zajmował się Wojciech Sumliński, który w toku swoich dziennikarskich śledztw dotarł do szeregu ciekawych informacji, które stawiają obecnego prezydenta w bardzo złym świetle.

Jak twierdzą informatorzy Sumlińskiego, już latem 1989 roku Komorowski spotyka się w rosyjskich nieruchomościach przy al. Szucha z ludźmi ze służb specjalnych, po którym to spotkaniu miał powiedzieć: „Teraz moja kariera potoczy się szybko”. I rzeczywiście w ciągu 20 lat kariera Komorowskiego nabrała rozpędu, a jej zwieńczeniem był wybór na urząd Prezydenta RP w 2010 roku.

W 1990 roku Komorowski (działacz opozycji antykomunistycznej!) jako wiceminister obrony narodowej rekomendował na szefa UOP w Krakowie Tadeusza Rusaka, który w 1981 na ochotnika zgłosił się do pacyfikacji górników w kopalni „Wujek”, a następnie, w 1997 roku został szefem WSI i funkcję tę sprawował do 2001. W 2006 roku, gdy rząd PiS likwidował Wojskowe Służby Informacyjne, Komorowski jako jedyny (!) poseł Platformy Obywatelskiej zagłosował przeciwko rozwiązaniu tej formacji, będącej bezpośrednim spadkobiercą komunistycznego wywiadu wojskowego. W rok później Bronisław Komorowski zostaje marszałkiem Sejmu, a więc drugą osobą w państwie.

Sumliński w czasie, gdy pracował jeszcze w TVP współtworzył program śledczy pod nazwą „30 minut”. W 2007 roku udał się wraz z ekipą do marszałka Komorowskiego, by zapytać go między innymi o stosunek do WSI i jej działalność w czasie, gdy Komorowski był szefem sejmowej komisji obrony i ministrem obrony narodowej. Komorowski chętnie na tę rozmowę przystał, jednak gdy padło pytanie o fundację „Pro Civili” Komorowski wzburzony wyrzucił ekipę Sumlińskiego z gabinetu.

W tym miejscu trzeba powiedzieć, że fundacja „Pro Civili” to fundacja założona przez żołnierzy WSI, która w założeniu miała pomagać jej funkcjonariuszom, którym z powodu różnych okoliczności nie bardzo wiodło się w życiu. Tak naprawdę fundacja była przykrywką dla szeregu nielegalnych działań jakie prowadzili wysocy oficerowie WSI. W wyniku działalności fundacji Wojskowa Akademia Techniczna straciła 400 mln złotych, a z banku PKO wyprowadzono ok. 1 miliarda złotych. A to tylko ułamek szemranej działalności fundacji. Najważniejsze jednak było to, ze Komorowski dobrze znający się z oficerami WSI stał się patronem Pro Civili i można z niemal 100% pewnością powiedzieć, że obecny prezydent o przestępczej działalności fundacji doskonale wiedział i co więcej krył ludzi w nią zamieszanych. Tymczasem ludzie interesujący się sprawą ginęli w tajemniczych okolicznościach, a sprawie, którą zajmowała się CBŚ, kolokwialnie mówiąc, ukręcono łeb.

Obecny prezydent oprócz związków z Pro Civili podejmował także inne działania, którymi powinny zająć się organy ścigania. Komorowski w czasie przesłuchania w warszawskiej prokuraturze w 2008 roku, przyznał, że oficer WSI, oferował mu dostęp do tajnego aneksu do raportu z likwidacji WSI. Ówczesny marszałek Sejmu wstępnie wyraził zainteresowanie tą ofertą. Zatem przyznał de facto, że chciał nabyć nielegalnie aneks do raportu, a trzeba tu dodać, że Komorowski może być jednym z głównych bohaterów aneksu (patrz: powołanie 10/04/10 gen. Kozieja na szefa BBN, w siedzibie którego aneks się znajdował). Podczas przesłuchania w prokuraturze, Komorowski przyznał także, że miał kontakty z oficerami WSI, którzy z kolei mieli kontakty z rosyjskim wywiadem, a mimo to, nie zgłosił tego odpowiednim służbom.

W ten sposób prezydent Komorowski stał się człowiekiem solidnie uwikłanym w związki z oficerami byłych peerelowskich służb i Rosjanami. Uwikłanie na własne życzenie trzeba dodać. Można również przypuszczać, że Komorowski jest szantażowany przez ludzi z byłej WSI i jego działania jako prezydenta RP mogą być w wielu przypadkach wymuszone zewnętrznymi naciskami. Przy okazji warto zastanowić się nad tym, czy na przykład ostatnia afera taśmowa nie jest elementem takich nacisków. Na temat działalności Komorowskiego jest ponad 2000 stron dokumentów, a także nagrania przekazane przez skruszonego, wysokiego oficera WSI. i niebawem, na rozprawie, która toczy się przeciwko Sumlińskiemu (a pod koniec roku w jego książce) te dokumenty mają ujrzeć światło dzienne. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Polacy ujrzą prawdziwe oblicze prezydenta Bronisława Komorowskiego i dobrze zastanowią się przed przyszłorocznymi wyborami na kogo zagłosować.”

Autor: Marcin Strzymiński
Źródło: https://strzymin.wordpress.com/2014/06/26/czego-polacy-nie-wiedza-o-bronislawie-komorowskim/

Reklamy

9 odpowiedzi »

  • Ja pie ….ę! Prezydent!!!!!!! Głowa państwa! W rozmowie z ludźmi potrzebuje baby suflera! Przecież to masakra! A raczej makieta!
   ,,Przytulmy panią, zaprośmy do PAŁACU! ” No, wymiękam.
   Przecież ja potrafiłabym sama rozmawiać z tą biedną, zdenerwowaną kobietą!
   Żenada!.
   Czy nasz pan prezydent przejawia symptomy braku kontaktowości ze społeczeństwem?
   A cholera wie? Może bez jego wiedzy, podczas snu, zaaplikowano mu potrójną szczepionkę powodującą autyzm. To by dużo wyjaśniało i moje wzburzenie należałoby zamienić na współczucie.
   O! Ja głupia! Że też człowiek nie pomyśli, a najeżdża! …

   No, Areckir, masz u mnie sześć pięćdziesiąt! To chyba dobra stawka? …Hmm?

   Polubienie

 1. Czy głową Państwa powinna być ofiara zastraszona przez mafię?
  W normalnym Państwie taką sprawą od razu zajęłyby się służby i wojsko przegnało by takie mafie z kraju bo po to ono jest. Ich obowiązkiem jest chronić Polaków.

  Ale tutaj pracownikiem wywiadu może zostać tylko osoba, która złoży ślubowanie zdrady narodu i służby zagranicznym władzom.

  Polubienie

 2. Jestem w dupie że tak to ujmę, napiszę jasno , nie byłem nie jestem i nigdy nie będę pisowcem ale jestem zmuszony zagłosować na ich kandydata i mieć nadzieję że wygra i Polsce coś się zmieni i że zwykli mordercy i złodzieje zostaną odsunięci od władzy i rozliczeni. Od razu
  zaznaczam nie dla calego programu pisu nie dla lizania dupy dla kościoła nie dla dlalszej prowokacji wobec Rosji ale ktos musi to szambo odsunąć od wladzy

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s