Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Afery » Niedobór tego składnika niszczy zdrowie Polaków. Dotyczy to nawet 90% z nas!

Niedobór tego składnika niszczy zdrowie Polaków. Dotyczy to nawet 90% z nas!

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

 • 23,692,950 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

Hej! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych informacji i na tym by było ich więcej, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, koncernów. Mogę dzięki temu dostarczać Ci kontrowersyjnych, zakazanych i niewygodnych dla systemu treści. Aparat władzy i opresji niechętnie patrzy na takie publikacje. Więc moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na poniższe obrazki:

Książki ezoteryczne, filozoficzne, o medycynie naturalnej i wiele innych:

Medycyna naturalna: Ogromny wybór ziół, suplementów, kosmetyków i innych preparatów:

Najlepsze soki, oleje i inne produkty medycyny naturalnej:

Niedobór tego składnika niszczy zdrowie Polaków. Dotyczy to nawet 90% społeczeństwa!

witamina d niedoborPoniżej wkleję Wam link do cennego opracowania na temat witaminy D3. Nie wkleję całego tekstu, bo nie za bardzo wiem kto ma do niego prawa autorskie, więc sami musicie kliknąć w link i tam przeczytać. Ktoś się bardzo postarał i zebrał do kupy wiele badań odnośnie witaminy D3, i je podsumował.

Przede wszystkim, jak już pisałem kilka razy – ludzkość nie przystosowała się jeszcze ewolucyjnie do mieszkania na europejskich szerokościach geograficznych, gdzie jest po prostu zbyt mała ilość słońca. Owszem, mamy bledszą skórę niż np mieszkańcy Afryki, co skutkuje większą produkcją witaminy D3. Jednak to nie wystarczy.

Większość z nas, Polaków i Europejczyków, nie wytworzy odpowiedniej dawki tej substancji. Powszechne niedobory odnotowuje się i w lecie, i w zimie (nawet 90% populacji). Niedobory krytyczne natomiast notuje się w wielu chorobach. W tym tych przewlekłych i wyniszczających, nazywanych też „cywilizacyjnymi”.

Przykłady tych chorób: nowotwory, stwardnienie rozsiane, zakażenia (m.in. HIV), depresja, cukrzyca i wiele innych. Suplementacja tej witaminy może znacznie poprawić stan wielu chorych, a nawet doprowadzić do całkowitego wyzdrowienia. Podobnie sprawa ma się z jodem, o którym pisałem poniżej:
Brom – tak samo szkodliwy jak fluor, jest wszędzie! „Kulisy jego wprowadzenia do żywności nie są jasne”
Od 70 lat wiadomo że fluor jest zabójczą trucizną, ale łapówki i fałszerstwa zrobiły swoje

Otóż jod należy do tych składników odżywczych, którego ogromna część globalnej populacji ma niedobór. Takich składników jest kilka, należą do nich też m.in. witamina C i magnez. Wracając do sprawy witaminy D3: sama nauka nie bardzo wie, jaką człowiek powinien mieć ilość tej witaminy w organizmie. Poleca się dawki 5 do 10 mikrogramów i niemowlętom, i dorosłym ludziom, choć ich zapotrzebowanie jest o wiele większe.

Wiadomo tylko, że biorąc takie małe dawki (5 do 10 mikrogramów – mcg) nigdy nie uzupełnimy niedoborów. Dlatego dopuszcza się stosowanie dawek większych, do maksymalnej 250 mcg. Zanim jednak zaczniesz brać te większe dawki, trzeba poruszyć kilka istotnych kwestii.

Otóż witaminy D3 nie powinny brać osoby ze zbyt dużą ilością wapnia (hiperkalcemią), chore na nerki i inne poważne i przewlekłe choroby. Poza tym, witaminę D3 zawsze należy zażywać razem z witaminą K2, najlepiej w formie K2-MK7. Na każde 25 mcg witaminy D3 powinno przypadać 50 mcg witaminy K2. Zażywanie witaminy D3 bez suplementacji K2 oznacza zagrożenie dla zdrowia – gromadzenie się wapnia w tkankach, zwapnienia organów i naczyń krwionośnych, miażdżyca.

Nauka akademicka (medycyna) do dziś nie przyznała się do kłamstwa cholesterolowego, związanego pośrednio właśnie z witaminami D3 i K2. Otóż to nie cholesterol jest przyczyną miażdżycy, problemów kardiologicznych i udarów, ale m.in. niedobór witamin K2 i D3, niedobór magnezu, nadmiar wapnia niezjonizowanego. Powstają wtedy zwapnienia w naczyniach krwionośnych. Organizm by chronić te naczynia, wyciąga cholesterol i „zalepia” nim te wapniowe blaszki. Jest to więc mechanizm obronny przez zwapnieniami i miażdżycą, a nie przyczyna miażdżycy! Bo to nie cholesterol był tam pierwszy, tylko odkładający się wapń.

Co ciekawe, jeśli masz za małą ilość cholesterolu, bo obniżasz go lekarstwami (statynami) to skóra nie jest w stanie produkować witaminy D3 podczas nasłonecznienia. Bowiem witamina D3 (a także DHEA – hormon młodości, testosteron, kortyzol) powstają z.. cholesterolu. Jest to bardzo ważny „szlak cholesterolowy”, który jest zaburzany przez statyny. Szybko się sypie wtedy cały organizm. Zamiast chronić się przed miażdżycą, jak zapewniają lekarze – wręcz przeciwnie, narażasz się na nią! Bo organizm nie ma skąd brać cholesterolu, by „łatać” nim zwapnienia naczyń krwionośnych.

To kolejny przykład, jeden z wielu, gdy leki sprzedawane przez koncerny farmaceutyczne nie tylko nie leczą choroby na którą są stosowane, ale wręcz pogarszają jej przebieg. O oszustwie cholesterolowym pisałem w artykułach poniżej:
Cholesterol nie szkodzi zdrowiu! Nie daj się propagandzie koncernów, ich „leki” mogą zabić!
Cholesterolowe kłamstwo które kosztuje życie milionów ludzi rocznie

Podczas suplementacji witaminą D3 i K2 należy badać: poziom metabolitu witaminy D3 we krwi (25 OH D), wapnia zjonizowanego i wapnia całkowitego. Prawidłowy poziom witaminy D3 to od 50 ng/ml do 80 ng/ml. W przypadku przewlekłych chorób górna granica to 100 ng/ml, bo chorzy potrzebują tej witaminy więcej. Objawy toksyczności zaczynają się po przekroczeniu pułapu 100 ng/ml.

A teraz zapowiadany przeze mnie link do obszernego opracowania o witaminie D3. Zapraszam:
„Stosowanie witaminy D3 w praktyce klinicznej” (kliknij tutaj)

Jako słowo zakończenia.. Medyczni lobbyści różnego rodzaju (wielokrotnie omawiani na mojej stronie „zwolennicy nauki”, racjonaliści, sceptycy itp) również nie lubią witaminy D3 tak, jak całej medycyny alternatywnej. Przyczyna tego jest prosta – zdrowi ludzie nie potrzebują drogich lekarstw więc firmy farmaceutyczne nie miałyby zysku. I nie mniej ważny argument – zdrowy i sprawny umysłowo człowiek nie będzie „potulną owcą”, idącą z kościoła do lokalu wyborczego. To dlatego promuje się ograniczające ilość cholesterolu statyny, które powodują nic innego jak ogłupienie. Bo cholesterol to jedno z podstawowych źródeł energii dla mózgu.

Dlatego nie patrzcie na ich narzekania, że branie witaminy D3 stało się już „modą”, podobnie jak wcześniej z witaminą C. I tak robi to bardzo mały odsetek społeczeństwa. Póki co, jedyną „modą” jaka nam naprawdę zagraża, to mody na:
-alkohol, narkotyki (tak, uzależnienie od nich dotyczy większości dorosłych);
-fast-foody;
-farmaceutyki (i to ich boli, że ludzie powoli od nich odchodzą).

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 


36 komentarzy

 1. Mefju pisze:

  Polecam książkę „ukryte terapie” Jerzego Zięby. Dużo w niej o witaminie C/Kwasie askorbinowym, witaminie D oraz odmianach wit. K. Książkę mam gdzieś w pdf, mogę się ewentualnie podzielić.

  A sam artykuł , jak to w temacie zdrowotnym u Kefira, bardzo trafny!

  Lubię

 2. Ola pisze:

  Bardzo dziękuję za ten artykuł i pozdrawiam!

  Lubię

 3. gmo zabija pisze:

  mercola.com od lat trabi o d3 i k2 i nie jedzeniu cukrow i glutenowych ziaren

  Lubię

 4. Halina pisze:

  Bardzo ważny temat, świetny tekst. Dziękuję.

  Czy mogę prosić o pdf-a na alleksa@o2.pl ?
  Dziękuję 🙂

  Lubię

 5. Bartek pisze:

  Można by było poprosić o podesłanie książki w pdf na bartek123.96@wp.pl. Dziękuję z góry

  Lubię

 6. laura11 pisze:

  moge prosić o podesłanie na pdf -z góry serdecznie dziękuję
  nelcia10@wp.pl

  Lubię

 7. jacenty pisze:

  Bardzo proszę o podesłanie pdf książki na adres jack113@vp.pl z góry dziękuję

  Lubię

 8. Emilia pisze:

  Witaj.Poproszę o pdf „Ukryte terapie”.Mój adres: moje76@wp.pl Pozdrawiam i dziękuję!

  Lubię

 9. Emilia pisze:

  Proszę o pdf książki „Ukryte terapie”. moje76@wp.pl. Z góry dziękuję.

  Lubię

 10. megi pisze:

  poprosze o podeslanie pdf ukryte terapie megi29@hotmail.com

  Lubię

 11. Mariola pisze:

  proszę o przesłanie pdf ukryte terapie
  marbasia640@op.pl
  pozdrawiam

  Lubię

 12. Joanna pisze:

  Proszę o przesłanie na email asia.dudek04@wp.pl książki Ukryte terapie. z góry dziękuję.

  Lubię

 13. Piotr pisze:

  Proszę o przesłanie książki Ukryte terapie na adres: ompiotr@gmail.com. Dzięki.

  Lubię

 14. Ela pisze:

  Witam, Ja również bardzo proszę o przesłanie książki „Ukryte terapie” w pdf na maila: elzbietakrol@op.pl. Pozdrawiam!

  Lubię

 15. Emilia pisze:

  Proszę o pdf Ukryte terapie na maila moje76@wp.pl.

  Lubię

 16. Ania Orzeł pisze:

  proszę o przesłanie pdf ukryte terapie
  ann0114@wp.pl
  Z góry dziękuję

  pozdrawiam

  Lubię

 17. Anna pisze:

  Brom i fluor ogłupiają i czynią spolegliwymi społeczeństwa, takie ilości jakie już zażywamy działają zbyt wolno, więc nie dziwi mnie że polskie wodociągi mają przejść w obce ( żydowskie) ręce…. A wspaniała wiedza Jerzego Zięby wywołuje u wielu ludzi wzruszenie ramion i niedowierzanie. To się pięknie wiąże….

  Lubię

 18. Dariusz pisze:

  Czy nie sądzicie, że rozsyłanie książki w tej formie to działanie na szkodę zasłużonego autora. Myślę, że warto zapłacić kilka zł ( około 40 zł) za masę cennych rad. Pan Zięba nieźle się natrudził żeby zdobyć wiedzę, którą się z nami dzieli. Walczy z mafią farmaceutyczną dla naszego zdrowia więc zamiast piratować książkę należy go wspierać

  Lubię

 19. efa pisze:

  Macie jakieś sprawdzone suplementy?

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Zapraszam na moje strony na FaceBooku:

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 1 126 obserwujących.

Najnowsze artykuły – zapraszam:

Partnerzy strony:

%d bloggers like this: