Czy lękasz się piramidy z wszystkowidzącym okiem?

Czy lękasz się piramidy z wszystkowidzącym okiem?

nwoMałe info dla tych, którzy negują coś tylko dla zasady, bo tego nie znają i się zabobonnie boją. Piramida i wszystkowidzące oko, a raczej piramida z brakującym, górnym ogniwem, taka jak na ilustracji w tym poście. Jest to symbol powszechnie znienawidzony, ale dlaczego?

novus ordo seclorum symbolika co to jestPiramidę można interpretować jako symbol całości naszego jestestwa. Można ją także interpretować w sensie społecznym. Symbolika piramidy jest uniwersalna. Wartości które są najniższe, są na samym dole piramidy i ilościowo jest ich najwięcej. Wartości „średnie” to oczywiście środek piramidy i jest ich już wydatnie mniej. Natomiast najmniej jest tych wartości najbardziej cenionych, które symbolizuje czubek piramidy. Omówię tutaj szczególny rodzaj tego symbolu, a więc piramidę z nieobecną górną częścią. Na grafice powyżej jest nieobecna część piramidy jest przedstawiona jako „wszystkowidzące oko”. Nie jest ono połączone z resztą piramidy, dopiero się do niej zbliża.

A więc dół piramidy symbolizuje to, co jest najniżej – czyli emocje, instynkty, popędy, żądze, namiętności, rozrodczość, itp itd. Środek piramidy to rozum, czyli typowa, „ścisła” logika. Ideologia która hołubi ten poziom to materializm (inne nazwy tej ideologii to: racjonalizm, sceptycyzm, ateizm, atomizm). Tego typu racjonalna logika, jeśli nie ma poprawnego połączenia z poziomem wyższym (brakującym ogniwem piramidy), jest po prostu niepełna, kaleka, bardzo ograniczająca człowieka. Adam Mickiewicz, który był wtajemniczonym okultystą, nazwał takich ludzi: „bez serc, bez ducha, szkieletów ludy„. Inny jego cytat doskonale opisujący to zjawisko, to: „czucie i wiara lepiej do mnie przemawia, niż mędrca szkiełko i oko.” Jezus Chrystus który był także osobą wtajemniczoną, nazywał ich faryzeuszami.

Jeśli zaś nie ma ona połączenia z poziomem niżej (emocje, empatia, odczuwanie), co jest bardzo częste – to wtedy jest to logika psychopatyczna, zimna, bezduszna. Częstą postawą jest wtedy: „po trupach do celu”. Właśnie takich ludzi, gloryfikujących logikę oderwaną od naszego holistycznego (całościowego) jestestwa, przyciąga nauka, medycyna, polityka, świat wielkiego biznesu. To oni rządzą tym światem i to dlatego jest on na krawędzi systemowego upadku. Upadku ekologicznego (biologiczna zagłada), społecznego, moralnego, ekonomicznego i każdego innego.

Jak wiemy, górnego ogniwa w tej piramidzie życia wciąż brakuje. Górna część piramidy, która ma dopiero w przyszłości połączyć się z dwiema dolnymi jej częściami, to oczywiście symbol metafizyki, duchowości, transcendencji, a także wiedzy. Obecnie zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i w wymiarze całej cywilizacji, odczuwamy dotkliwy brak aktywności tej sfery, dotkliwie odczuwamy rozdzielenie. To właśnie dzięki owemu rozdzieleniu trapi nas tyle dylematów, oczywiście nierozwiązywalnych, i tak mało wiemy o świecie. To właśnie dzięki temu rozdzieleniu (braku najwyższego ogniwa), większość ludzkości woli całe życie opierać się na tych wartościach najniższych – emocjach i biologii.

Człowiek jest istotą którą należy postrzegać całościowo. A nie tak jak współczesna medycyna, która ignoruje nawet powiązania między układami ciała, lecząc pojedynczy organ albo objaw. Piramida zaś, w tym piramida z wszystkowidzącym okiem są symbolami uniwersalnymi i żadna organizacja ani stowarzyszenie nie ma na nie monopolu. Idąc dalej, czubek piramidy przedstawiony jako wszystkowidzące oko na powyższej ilustracji, ma dopiero zstąpić na piramidę i zintegrować się z nią. To właśnie jest nazywane przebudzeniem. Kwestią dyskusyjną i kontrowersyjną jest to, czy owo przebudzenie jest możliwe tylko w przypadku pojedynczych jednostek, czy także w przypadku całej naszej cywilizacji.

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

Advertisements

11 thoughts on “Czy lękasz się piramidy z wszystkowidzącym okiem?

 1. Na pewno znacie teorie David’a Icke’a. Nie twierdzę, że ma rację ale przyjrzyjcie się dokładnie wszystkowidzącemu oku z jednodolarówki. To bez wątpienia nie jest oko ludzkie.

  Lubię to

 2. oko jest reptylskie, wszystkie religie to narzedzia wrednego reptyla kosmity yahwe do zbierania energi z wiernych a raczej biernych i durnych, zgadza sie yahwe nie nasyla plag na swoich biernych ale zabiera im energie zyciowa powodujac choroby bo ma ich w d, licza sie tylko zniwa,prawdziwa piramida wyglada tak ale rzadko kto na ziemi to czai

  Lubię to

 3. No to możemy poużywać sobie do woli ….
  To oko bez piramidy jest w symbolach starodawnego Egiptu.
  Obecnie do niego i starego Egiptu odnoszą się wielkie koncerty muzyczne
  Piramida z okiem jest obecna w wielu kreskówkach
  Piramida ta symbolizuje wiedzę i władzę ….
  Trzynaście poziomów dostępne dla świata materialnego, brak pomostu do świata duchowego oznacza blokadę , dalsza wiedza dostępna po opuszczeniu tego łez padołu…
  Stare przekazy mówią iż Bóg jest duchem ,energią sprawczą , jest wszystkim …
  Jego posłańcy ( aniołowie) mogą przybrać formę duchowa lub materialną .
  Przez nich kontroluje wszelkie byty
  W naszym duo świecie, nasze duszyczki muszą doświadczyć jasnej i ciemnej strony bytu, równo po połowie …
  Wielu próbuje odgadnąć kto tak naprawdę rządzi światem , kto kreuje ,pisze scenariusz zdarzeń , kontroluje .
  W przestrzeni dziejów ludzkości pojawiają się szczególne jednostki ,ich działania ,wiedza ,odkrycia , myśli tworzą określony ciąg zdarzenia .

  Schodząc na ziemię , podstawa piramidy napis 1776 rok … rok ten to …

  ,,Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych – akt prawny autorstwa m.in. Thomasa Jeffersona, uzasadniający prawo Trzynastu Kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej do wolności i niezależności od króla Wielkiej Brytanii, Jerzego III. Ogłoszona 4 lipca 1776 w Filadelfii podczas II Kongresu Kontynentalnego.”

  Trzynaście warstw to trzynaście koloni

  ,,Tekst Deklaracji niepodległości można podzielić na pięć części. Pierwsza część służyła przedstawieniu intencji, którymi kierował się Kongres, uchwalając ten dokument. Zaraz potem zawiera on skondensowaną filozofię polityczną odpowiadającą ówczesnym trendom myślowym. ”

  trzy górne warstwy określają wartości , …….wszystko widzący Bóg – strzeże praw ludzi , prawo do życia,do wolności, do poszukiwania szczęścia

  ,,Za niezbite i oczywiste prawdy uważali tutaj Amerykanie fakt, iż ludzie zostali stworzeni przez Boga równymi sobie. Rozwinięciem tej myśli są słowa, że na pierwszym miejscu postawić należy prawo do życia, do wolności i do poszukiwania szczęścia. Właśnie te słowa stały się myślą przewodnią całego dokumentu, a także ukształtowały mentalność amerykańską. Tak sformułowany dokument odwoływał się do intelektu, serca, wyobraźni. ”

  Czy my powinniśmy się jej lękać…..straszą nas nią , byśmy nie znali prawdy ,ale już poznałeś , a znak ten przewrotnie stał się symbolem zniewolenia ,kojarzony z wielkim bratem ,Orwell.się kłania…

  Lubię to

 4. ,,Wszechwidzące oko, starożytny symbol przywłaszczony przez Iluminatów Bawarskich. Wszechwidzące oko znamy bardzo dobrze z jednodolarówki, gdzie widnieje na szczycie piramidy w świetlistej otoczce. Trzynastostopniowa piramida jest symbolem inicjacji zaczerpniętym od różokrzyżowców, natomiast światłość otaczająca wszechwidzące oko symbolizuje masońskie oświecenie, spływające na dolną część piramidy, zamieszkałą przez ociemniałych Gojów.”

  Jedna z wielu teorii spiskowych? Może rzecz warta przyjrzeniu się przez historyków?
  Powszechnie ignoruje się symbole jako coś, co nie ma większego wpływu na rzeczywistość.
  Niewielu zdaje sobie sprawę, że wszelka symbolika, szczególnie przestrzenna jest źródłem wibracji o określonych częstotliwościach i w ich skali mieszczą się pasma pozytywne – jasnej strony mocy zsynchronizowane z właściwym oddziaływaniem na umysł ludzki i wibracje serca – lub pasma destrukcji, zahamowań, ograniczeń, a więc tworzenia obszaru dla kontroli i zwierzchnictwa.
  Symbolika używana współcześnie w wielu przypadkach sięga swoimi korzeniami do kultów babilońskich, egipskich. Istnieje w religiach i okultyzmie, chociaż i jedno i drugie nie pozbawione jest wspólnych pierwiastków.
  W każdym wierzeniu występuje kult obiektu, ceremoniał, rytuał, symbolika.
  Warto zwrócić uwagę na fakt, że religia wprowadzająca w swój obszar rytuały okultystyczne, przestaje być nauką o Bogu – Stwórcy Wszechrzeczy[ np. zamykanie czakr energetycznych za pomocą znaku krzyża, który jest symbolem śmierci, zastoju, unicestwienia; nota bene nie ma żadnych przesłanek – Biblia i źródła historyczne – które wskazywałyby na używanie tego symbolu we wczesnym chrześcijaństwie do soboru nicejskiego, IV w., po którym wiele nauk Jezusa zostało zniekształconych, zainfekowanych ,,ludzkimi naukami”]
  Wracając do piramidy i wszechwidzącego oka …
  Symbol masoński – wszechwidzące oko
  Symbol iluminatów -piramida z wszechwidzącym okiem

  Jeżeli ta symboliką posługują się tajne stowarzyszenia kreujące kontrolę, zwierzchnictwo, dehumanizację, władzę a więc niewolnictwo, to niezbyt szczęśliwym jest doszukiwanie się w tej symbolice rozkwitu, rozwoju, wzrostu i budzenia ludzkiej świadomości.
  Proszę zwrócić uwagę, że oko nad piramidą odcina się od niej, nie jest tym, co reszta budowli, a jednocześnie ma ogląd jej całości.
  Interpretacja przytoczona w artykule może zobojętnić na wrogą symbolikę, ale jednocześnie spowodować jej użycie, przyjęcie, akceptację.

  Czyż nie o to chodzi wrogim ludzkości stowarzyszeniom, które wpływają na nią podprogowo za pomocą symboliki? Używanej prawie wszędzie.
  Energia podąża za uwagą.
  Nie demonizujmy zatem symboliki używanej przez niesprzyjających nam ludzi, ale jednocześnie nie doszukujmy się w niej pozytywnych dla nas wibracji.
  Lepiej dla nas jest być obojętnym aniżeli ślepo wierzącym w coś, o czym nie mamy pojęcia.
  Człowiek koduje informacje również podświadomie i to bardzo wiele.
  Wiedzą doskonale o tym kreatorzy złej dla nas rzeczywistości.

  Serdecznie pozdrawiam.

  Lubię to

 5. Zmanipulowani czyli okłamywani „wyborcy” poprzez hipnozę mendialną czyli specjalistów od marketingu nie dość. ze „kupią” wszystko mentalnie dla „swojego dobra”, to jeszcze kłamcom na uslugach pejsatej „polityki” korporacyjnej zapłacą regularnie poprzez bezprawny „abonament RTV !!!

  Wygląda to podobnie do tego, że jakby jakiś bandyta włamal się do czyjegoś domu, rozkradł by i zniszczył wszystko łacznie z jego warsztatem pracy, zgwałcił i zabił żonę, pozabijał zwierzęta, dzieci i młodzież , a panu domu wystawił by jeszcze z uśmieszkiem rachunek za swoje „usługi” , który nie zapłacony spowodował by „prawne” wyrzucenie „zadlużonego” właściciela na bruk !

  Jak widać, to nawet żaden żydowski kryminał z przepisowym happy end, złapaniem i ukaraniem sprawcy nie może się kończyć takim absurdem, bo to by psuło oglądalność tych filmowych bajek z bredniami dla dorosłych i zachwiało wiarę w oficjalne
  ” prawo i sprawiedliwość” podpartą z przysięgą mówienia prawdy na „biblię”.

  W naszej realnej rzeczywistości niewyobrażalnie potworne horrory z tragicznymi końcami „wiernych” słuchaczy i telewidzów odbywają sie masowo na naszych oczach, które nie chcą tego widzieć dopóki sami jeszcze jako tako kręcimy się w tym wyścigu szczurów.

  Trwa rabunek, bezprawne wywłaszczanie i niszczenie wszelkiego dobytku ,miejsc pracy i środowiska . Ludzie uciekają za parę nędznych groszy do innych krajów, żeby nie umrzeć z głodu i dopomóc rodzinom w Polsce gapiących sie w telawizory oraz wrzucających klechom na tacę w oczekiwaniu na „cud” , „wsparcie duchowe” i pogrzeby tych, co się dali „leczyć” koszernym rzeźnikom i trucicielom żydowskiej antymedycyny.

  Wielu już ludzi doprowadzonych do czarnej rozpaczy przez szantażujące listy, „prawne papierki” z bohomazami żydowskich poborców podatkowych popełnilo samobójstwo , bo nie powinni byli wiedzieć, że cała ta „polityka”, „religia”, „prawo”, „medycyna” na czele z propaganda, to ZYDOWSKI GESZEFT DEPARTAMENTU PRACY PRZYMUSOWEJ kontrowany przez syjonistow z Waszyngtonu !!!

  Niepodważalny dowód rejestracyjny siedziby głównej telawizji żydowskiej na Polske !!!

  ► Home► UPIK® datensatz
  UPIK® Datensatz – L
  L Eingetragener Firmenname TELEWIZJA POLSKA S A
  L Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil TVP
  L D-U-N-S® Nummer 422193761
  L Geschäftssitz Ul. Jana Pawla Woronicza 17 !!!!!!
  L Postleitzahl 00-999
  L Postalische Stadt Warszawa
  Land Poland
  W Länder-Code 616
  Postfachnummer
  Postfach Stadt
  L Telefon Nummer 225478021
  W Fax Nummer 225478000
  W Name Hauptverantwortlicher Braun Juliusz Jan – ” szef polityki kłamstw, manipulacji i masowej hipnozy ”
  W Tätigkeit (SIC) 4833 klucz zakresu przemyslowej działalności z waszyngtońską rejestracją „oka piramidy” poniżej .

  Weitere Optionen:
  Möchten Sie zurück zur UPIK® Suche?
  Bitte auf UPIK® Suche klicken.

  Sie möchten kostenlos Ihre Stammdaten ändern?
  Sie müssen sich zuvor identifizieren.
  Dann bitte hier klicken:

  Sie finden keine entsprechende D-U-N-S® Nummer im aktuellen UPIK® Bestand oder möchten kostenlos eine neue D-U-N-S® Nummer beantragen?
  Bitte auf Neu anlegen klicken.

  Mein UPIK® – Login
  Benutzername: Passwort:
  Passwort vergessen?
  [Meine Vorteile] Meine Vorteile

  [Jetzt Registrieren] Jetzt registrieren

  Mehr zum Thema

  Welche Datenbasis liegt der Trefferliste zugrunde?

  Welche Datenbasis liegt dem UPIK®-Datensatz im Suchergebnis zugrunde?

  Was ist die D&B Worldbase?

  Gibt es eine weitere Beschreibung zu den angezeigten UPIK® Daten?

  Weitere UPIK® Hintergrundinformationen
  UPIK® Basics
  D&B Upik
  UPIK®-Suche
  D-U-N-S® Nummer anfordern
  eUpdate
  Mein UPIK®
  UPIK®-Basics
  Erfahren Sie mehr über Bisnode

  UPIK® ist ein Produkt von Bisnode Deutschland. Bisnode ist einer der führenden europäischen Anbieter für digitale Wirtschaftsinformationen. Erfahren Sie mehr über unser Unternehmen und unsere Angebote unter http://www.bisnode.de
  Erfahren Sie mehr über Bisnode
  Besuchen Sie Bisnode.de
  English | Datenschutz | Nutzungsbedingungen | Impressum | Sitemap
  UPIK® – Unique Partner Identification Key
  Bisnode D&B Deutschland Logo
  Home | News | Bisnode D&B Deutschland | D&B International | VDA | VCI | Kontakt | Login

  Department of Labor – DEPARTAMENT PRACY !
  A to Z Index | Newsroom | Contact Us | FAQs | About OSHA
  OSHA
  Bookmark and Share QuickTakesNewsletter RSS FeedsRSS Feeds

  We Can Help What’s New | Offices OSHA logo

  Home
  Workers
  Regulations
  Enforcement
  Data & Statistics
  Training
  Publications
  Newsroom
  Small Business
  Anti-Retaliation

  Division E: Transportation, Communications, Electric, Gas, And Sanitary Services
  Major Group 48: Communications

  Industry Group 483: Radio And Television Broadcasting Stations
  4833 Television Broadcasting Stations Kod SIC podany w powyższym „kluczu” rejestracyjnym !!!

  Establishments primarily engaged in broadcasting visual programs by television to the public, except cable and other pay television services. Included in this industry are commercial, religious, educational, and other television stations. Also included here are establishments primarily engaged in television broadcasting and which produce taped television program materials. Separate establishments primarily engaged in producing taped television program materials are classified in Services, Industry 7812. Establishments primarily engaged in furnishing cable and other pay television services are classified in Industry 4841.

  Television broadcasting stations – telawizyjny rozrzutnik gnoju mentalnego !!!

  [ SIC Search | Division Structure | Major Group Structure ]
  Freedom of Information Act | Privacy & Security Statement | Disclaimers | Important Web Site Notices | International | Contact Us
  U.S. Department of Labor | Occupational Safety & Health Administration | 200 Constitution Ave., NW, Washington, DC 20210
  Telephone: 800-321-OSHA (6742) | TTY
  http://www.OSHA.gov

  WYLACZ TELAWIZJE CZY RADIO I WŁACZ MYSLENIE !!!

  Oczywiście kopia z tych dowodów rejestracyjnych przesyłana masowo do żydowskich „firm” telekomunikacji i windykacyjnych, które kryminalnie z pogróżkami wyjudzają również haracze za propagandowe pranie mózgów to najskuteczniejsza samoobrona przeciwko grabieży tej całej mafijnie zorganizowanej bandy pasożydów, morderców i złodziei trikowych bazujących wyłącznie na znikomej świadomości i strachu ludzi otumanionych żydowską propagandą żydowskich aktorów teatru sceny „polityków” I klechów czyli zawodowych złodziei, kłamców, morderców i szabrowników.

  Przemawiam tym samym ludziom do „kieszeni” skoro jest ich jeszcze tylu „głuchych”, „ślepych” i co najgorsze OBOJETNYCH na ogrom cierpienia wokół !!!

  Lubię to

 6. Tak do końca sceptycyzm nie idzie w prze razem z ateizmem i racjonalizmem sceptyzyzm idzie w parze wtedy kiedy ateista próbuje zanegować dowody świadczące przeciwko skuteczności nauki spotkałem na forach wpisy wielu ateistów którzy nie mają nic przeciwko innym teoriom spiskowym , jednakże do akcji wkroczył racjonalista który powiedział ludziom że w teorie spiskowe wierzą wariaci itp. kiedy ktoś wklei ten link http://whois.domaintools.com/wolnomularstwo.pl na stronę racjonalisty jest od razu banowany zresztą oni też się ujawnią to tylko tylko kwestia czasu jak się przyznają że są masonami szkoda tylko tej masy naiwniaków czytających te brednie o demokracji itp. to tylko kwestia a co do oka to symbol lucyfera w którego tak wierzą.

  Lubię to

 7. Ale wiesz, że racjonalizm to nie jest to samo co ateizm, albo atomizm, więc pisanie, że to ta sama ideologia, wrzucanie tych pojęć do jednego worka nie jest do końca poprawne.

  Lubię to

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s