Felietony i artykuły autorskie

Czy lękasz się piramidy z wszystkowidzącym okiem?

Czy lękasz się piramidy z wszystkowidzącym okiem?

nwoMałe info dla tych, którzy negują coś tylko dla zasady, bo tego nie znają i się zabobonnie boją. Piramida i wszystkowidzące oko, a raczej piramida z brakującym, górnym ogniwem, taka jak na ilustracji w tym poście. Jest to symbol powszechnie znienawidzony, ale dlaczego?

novus ordo seclorum symbolika co to jestPiramidę można interpretować jako symbol całości naszego jestestwa. Można ją także interpretować w sensie społecznym. Symbolika piramidy jest uniwersalna. Wartości które są najniższe, są na samym dole piramidy i ilościowo jest ich najwięcej. Wartości „średnie” to oczywiście środek piramidy i jest ich już wydatnie mniej. Natomiast najmniej jest tych wartości najbardziej cenionych, które symbolizuje czubek piramidy. Omówię tutaj szczególny rodzaj tego symbolu, a więc piramidę z nieobecną górną częścią. Na grafice powyżej jest nieobecna część piramidy jest przedstawiona jako „wszystkowidzące oko”. Nie jest ono połączone z resztą piramidy, dopiero się do niej zbliża.

A więc dół piramidy symbolizuje to, co jest najniżej – czyli emocje, instynkty, popędy, żądze, namiętności, rozrodczość, itp itd. Środek piramidy to rozum, czyli typowa, „ścisła” logika. Ideologia która hołubi ten poziom to materializm (inne nazwy tej ideologii to: racjonalizm, sceptycyzm, ateizm, atomizm). Tego typu racjonalna logika, jeśli nie ma poprawnego połączenia z poziomem wyższym (brakującym ogniwem piramidy), jest po prostu niepełna, kaleka, bardzo ograniczająca człowieka. Adam Mickiewicz, który był wtajemniczonym okultystą, nazwał takich ludzi: „bez serc, bez ducha, szkieletów ludy„. Inny jego cytat doskonale opisujący to zjawisko, to: „czucie i wiara lepiej do mnie przemawia, niż mędrca szkiełko i oko.” Jezus Chrystus który był także osobą wtajemniczoną, nazywał ich faryzeuszami.

Jeśli zaś nie ma ona połączenia z poziomem niżej (emocje, empatia, odczuwanie), co jest bardzo częste – to wtedy jest to logika psychopatyczna, zimna, bezduszna. Częstą postawą jest wtedy: „po trupach do celu”. Właśnie takich ludzi, gloryfikujących logikę oderwaną od naszego holistycznego (całościowego) jestestwa, przyciąga nauka, medycyna, polityka, świat wielkiego biznesu. To oni rządzą tym światem i to dlatego jest on na krawędzi systemowego upadku. Upadku ekologicznego (biologiczna zagłada), społecznego, moralnego, ekonomicznego i każdego innego.

Jak wiemy, górnego ogniwa w tej piramidzie życia wciąż brakuje. Górna część piramidy, która ma dopiero w przyszłości połączyć się z dwiema dolnymi jej częściami, to oczywiście symbol metafizyki, duchowości, transcendencji, a także wiedzy. Obecnie zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i w wymiarze całej cywilizacji, odczuwamy dotkliwy brak aktywności tej sfery, dotkliwie odczuwamy rozdzielenie. To właśnie dzięki owemu rozdzieleniu trapi nas tyle dylematów, oczywiście nierozwiązywalnych, i tak mało wiemy o świecie. To właśnie dzięki temu rozdzieleniu (braku najwyższego ogniwa), większość ludzkości woli całe życie opierać się na tych wartościach najniższych – emocjach i biologii.

Człowiek jest istotą którą należy postrzegać całościowo. A nie tak jak współczesna medycyna, która ignoruje nawet powiązania między układami ciała, lecząc pojedynczy organ albo objaw. Piramida zaś, w tym piramida z wszystkowidzącym okiem są symbolami uniwersalnymi i żadna organizacja ani stowarzyszenie nie ma na nie monopolu. Idąc dalej, czubek piramidy przedstawiony jako wszystkowidzące oko na powyższej ilustracji, ma dopiero zstąpić na piramidę i zintegrować się z nią. To właśnie jest nazywane przebudzeniem. Kwestią dyskusyjną i kontrowersyjną jest to, czy owo przebudzenie jest możliwe tylko w przypadku pojedynczych jednostek, czy także w przypadku całej naszej cywilizacji.

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

Reklamy

10 odpowiedzi »

 1. Na pewno znacie teorie David’a Icke’a. Nie twierdzę, że ma rację ale przyjrzyjcie się dokładnie wszystkowidzącemu oku z jednodolarówki. To bez wątpienia nie jest oko ludzkie.

  Polubienie

 2. oko jest reptylskie, wszystkie religie to narzedzia wrednego reptyla kosmity yahwe do zbierania energi z wiernych a raczej biernych i durnych, zgadza sie yahwe nie nasyla plag na swoich biernych ale zabiera im energie zyciowa powodujac choroby bo ma ich w d, licza sie tylko zniwa,prawdziwa piramida wyglada tak ale rzadko kto na ziemi to czai

  Polubienie

 3. No to możemy poużywać sobie do woli ….
  To oko bez piramidy jest w symbolach starodawnego Egiptu.
  Obecnie do niego i starego Egiptu odnoszą się wielkie koncerty muzyczne
  Piramida z okiem jest obecna w wielu kreskówkach
  Piramida ta symbolizuje wiedzę i władzę ….
  Trzynaście poziomów dostępne dla świata materialnego, brak pomostu do świata duchowego oznacza blokadę , dalsza wiedza dostępna po opuszczeniu tego łez padołu…
  Stare przekazy mówią iż Bóg jest duchem ,energią sprawczą , jest wszystkim …
  Jego posłańcy ( aniołowie) mogą przybrać formę duchowa lub materialną .
  Przez nich kontroluje wszelkie byty
  W naszym duo świecie, nasze duszyczki muszą doświadczyć jasnej i ciemnej strony bytu, równo po połowie …
  Wielu próbuje odgadnąć kto tak naprawdę rządzi światem , kto kreuje ,pisze scenariusz zdarzeń , kontroluje .
  W przestrzeni dziejów ludzkości pojawiają się szczególne jednostki ,ich działania ,wiedza ,odkrycia , myśli tworzą określony ciąg zdarzenia .

  Schodząc na ziemię , podstawa piramidy napis 1776 rok … rok ten to …

  ,,Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych – akt prawny autorstwa m.in. Thomasa Jeffersona, uzasadniający prawo Trzynastu Kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej do wolności i niezależności od króla Wielkiej Brytanii, Jerzego III. Ogłoszona 4 lipca 1776 w Filadelfii podczas II Kongresu Kontynentalnego.”

  Trzynaście warstw to trzynaście koloni

  ,,Tekst Deklaracji niepodległości można podzielić na pięć części. Pierwsza część służyła przedstawieniu intencji, którymi kierował się Kongres, uchwalając ten dokument. Zaraz potem zawiera on skondensowaną filozofię polityczną odpowiadającą ówczesnym trendom myślowym. ”

  trzy górne warstwy określają wartości , …….wszystko widzący Bóg – strzeże praw ludzi , prawo do życia,do wolności, do poszukiwania szczęścia

  ,,Za niezbite i oczywiste prawdy uważali tutaj Amerykanie fakt, iż ludzie zostali stworzeni przez Boga równymi sobie. Rozwinięciem tej myśli są słowa, że na pierwszym miejscu postawić należy prawo do życia, do wolności i do poszukiwania szczęścia. Właśnie te słowa stały się myślą przewodnią całego dokumentu, a także ukształtowały mentalność amerykańską. Tak sformułowany dokument odwoływał się do intelektu, serca, wyobraźni. ”

  Czy my powinniśmy się jej lękać…..straszą nas nią , byśmy nie znali prawdy ,ale już poznałeś , a znak ten przewrotnie stał się symbolem zniewolenia ,kojarzony z wielkim bratem ,Orwell.się kłania…

  Polubienie

 4. ,,Wszechwidzące oko, starożytny symbol przywłaszczony przez Iluminatów Bawarskich. Wszechwidzące oko znamy bardzo dobrze z jednodolarówki, gdzie widnieje na szczycie piramidy w świetlistej otoczce. Trzynastostopniowa piramida jest symbolem inicjacji zaczerpniętym od różokrzyżowców, natomiast światłość otaczająca wszechwidzące oko symbolizuje masońskie oświecenie, spływające na dolną część piramidy, zamieszkałą przez ociemniałych Gojów.”

  Jedna z wielu teorii spiskowych? Może rzecz warta przyjrzeniu się przez historyków?
  Powszechnie ignoruje się symbole jako coś, co nie ma większego wpływu na rzeczywistość.
  Niewielu zdaje sobie sprawę, że wszelka symbolika, szczególnie przestrzenna jest źródłem wibracji o określonych częstotliwościach i w ich skali mieszczą się pasma pozytywne – jasnej strony mocy zsynchronizowane z właściwym oddziaływaniem na umysł ludzki i wibracje serca – lub pasma destrukcji, zahamowań, ograniczeń, a więc tworzenia obszaru dla kontroli i zwierzchnictwa.
  Symbolika używana współcześnie w wielu przypadkach sięga swoimi korzeniami do kultów babilońskich, egipskich. Istnieje w religiach i okultyzmie, chociaż i jedno i drugie nie pozbawione jest wspólnych pierwiastków.
  W każdym wierzeniu występuje kult obiektu, ceremoniał, rytuał, symbolika.
  Warto zwrócić uwagę na fakt, że religia wprowadzająca w swój obszar rytuały okultystyczne, przestaje być nauką o Bogu – Stwórcy Wszechrzeczy[ np. zamykanie czakr energetycznych za pomocą znaku krzyża, który jest symbolem śmierci, zastoju, unicestwienia; nota bene nie ma żadnych przesłanek – Biblia i źródła historyczne – które wskazywałyby na używanie tego symbolu we wczesnym chrześcijaństwie do soboru nicejskiego, IV w., po którym wiele nauk Jezusa zostało zniekształconych, zainfekowanych ,,ludzkimi naukami”]
  Wracając do piramidy i wszechwidzącego oka …
  Symbol masoński – wszechwidzące oko
  Symbol iluminatów -piramida z wszechwidzącym okiem

  Jeżeli ta symboliką posługują się tajne stowarzyszenia kreujące kontrolę, zwierzchnictwo, dehumanizację, władzę a więc niewolnictwo, to niezbyt szczęśliwym jest doszukiwanie się w tej symbolice rozkwitu, rozwoju, wzrostu i budzenia ludzkiej świadomości.
  Proszę zwrócić uwagę, że oko nad piramidą odcina się od niej, nie jest tym, co reszta budowli, a jednocześnie ma ogląd jej całości.
  Interpretacja przytoczona w artykule może zobojętnić na wrogą symbolikę, ale jednocześnie spowodować jej użycie, przyjęcie, akceptację.

  Czyż nie o to chodzi wrogim ludzkości stowarzyszeniom, które wpływają na nią podprogowo za pomocą symboliki? Używanej prawie wszędzie.
  Energia podąża za uwagą.
  Nie demonizujmy zatem symboliki używanej przez niesprzyjających nam ludzi, ale jednocześnie nie doszukujmy się w niej pozytywnych dla nas wibracji.
  Lepiej dla nas jest być obojętnym aniżeli ślepo wierzącym w coś, o czym nie mamy pojęcia.
  Człowiek koduje informacje również podświadomie i to bardzo wiele.
  Wiedzą doskonale o tym kreatorzy złej dla nas rzeczywistości.

  Serdecznie pozdrawiam.

  Polubienie

 5. Tak do końca sceptycyzm nie idzie w prze razem z ateizmem i racjonalizmem sceptyzyzm idzie w parze wtedy kiedy ateista próbuje zanegować dowody świadczące przeciwko skuteczności nauki spotkałem na forach wpisy wielu ateistów którzy nie mają nic przeciwko innym teoriom spiskowym , jednakże do akcji wkroczył racjonalista który powiedział ludziom że w teorie spiskowe wierzą wariaci itp. kiedy ktoś wklei ten link http://whois.domaintools.com/wolnomularstwo.pl na stronę racjonalisty jest od razu banowany zresztą oni też się ujawnią to tylko tylko kwestia czasu jak się przyznają że są masonami szkoda tylko tej masy naiwniaków czytających te brednie o demokracji itp. to tylko kwestia a co do oka to symbol lucyfera w którego tak wierzą.

  Polubienie

 6. Ale wiesz, że racjonalizm to nie jest to samo co ateizm, albo atomizm, więc pisanie, że to ta sama ideologia, wrzucanie tych pojęć do jednego worka nie jest do końca poprawne.

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s