Felietony i artykuły autorskie

Racjonalizm (ateizm) i religie – dwa bieguny tego samego oszustwa


Racjonalizm (ateizm) i religie – dwa bieguny tego samego oszustwa

ateizm i religieDziś krótki wpis o dwóch pozornie (tylko pozornie!) zwalczających się systemowych iluzjach, a tak naprawdę – po cichu się wspierających. Iluzja nr 1 to oczywiście religie. Iluzja nr 2 to materializm, nazywany też: „racjonalizmem”, „sceptycyzmem”, „ateizmem”, „atomizmem” itp.

W obu przypadkach chodzi o jeden cel – oddalenie mas ludzkich od transcendencji, mistycyzmu, od Stwórcy wszechrzeczy. Robi to i materializm, i paradoksalnie, religie. Pisałem o tym systemowym oszustwie wiele razy, napiszę więc jeszcze raz. Religie redukują duchowość o co najmniej 99%, sprowadzając ją do klepania modłów, pobytów w świątyniach i rytualnych praktyk. Praktyk mających nie tyle znaczenie mistyczne, co cementujące lokalną wspólnotę i umożliwiające kontrolę nad „owieczkami” (np spowiedź). I co najważniejsze – religia zamiast wiedzy, sprawdzenia, praktyki – czyli bezpośredniego kontaktu z Absolutem – oferuje co najwyżej wiarę w przeżycie kogoś innego. Np proroka sprzed wielu wieków.

Co ciekawe, religia zazdrośnie strzeże swojego obszaru kontroli. Wszelkie inne praktyki, najczęściej te pozwalające na żywy, bezpośredni kontakt z Siłą Wyższą – są zakazywane, demonizowane jako „szatańskie”, „zwodnicze”, niewłaściwe. Np medytacja, joga, tantra, różne formy magii, wizualizacje, itp. W przypadku materializmu (racjonalizm, ateizm, „ja wierzę w naukę”) – obojętnie jaki rodzaj wiedzy byś nie podał (doktryna masońska, gnoza, ezoteryka, new age i inne formy Lux Esoteria Occulta) – także usłyszysz potępienie. Powiedzą Ci, że to oszołomstwo, nieznajomość statystyki, iluzja, halucynacja, itp.

Obie formy zbiorowej iluzji – religia i materializm –  dążą do tego samego, czyli do obrzydzenia, demonizowania, ośmieszenia, zakazania tej wiedzy. Do tego, by trzymać „owieczki” pod kontrolą, w niewiedzy i ignorancji co do swoich możliwości i swojej mocy. Religia jest przeznaczona dla tych, którzy jakieś tam wyczucie transcendencji mają i w coś pozamaterialnego chcą wierzyć. Materializm z kolei jest doktryną dla tej grupy osób, którzy tego nie potrafią. Jest taka grupa ludzi, która tego po prostu nie umie, nie czuje. Tak samo jak są ludzie niewidomi od urodzenia, którzy nie znają pojęcia kolorów, czy ludzie głusi, nie znający koncepcji dźwięku. Czy to wina niewidomego, że nic nie widzi, bądź widzi maleńką plamkę? Czy to wina głuchego, że nic nie słyszy, bądź słyszy bardzo mało? Nie, ale nienormalnym by było, gdyby głusi i niewidomi zaczęli ustalać i narzucać normy dla tych, których oczy widzą, a uszy słuchają.

Kolejnym ciekawym zagadnieniem jest podejście obu doktryn do homeopatii. Ja sam czasami śmieję się z homeopatii, i wolę zioła, witaminy i aminokwasy, zamiast szkodliwych lekarstw czy niepewnej homeopatii. Jednak jest coś, co nie pozwala mi całkowicie odrzucić i zanegować homeopatii. Nie chodzi tylko o świadectwa ludzi, którym homeopatia pomogła (zawsze można to zrzucić na efekt placebo, czyli siłę psychiki – nomen omen, też nie docenianą). Chodzi także o stosunek i materializmu, i religii do tej metody leczenia. Religia jej zakazuje jako „szatańską”, „demoniczną”. Co wydaje się oczywiste, bowiem monopol na uzdrawianie ma tylko Jezus / allah / jahwe itp.

Człowiek nauki – wierzący w tabletkową medycynę racjonalista, powie, że homeopatia jest oszołomstwem, które nie działa, bo zawiera znikomą zawartość substancji czynnej. Dla niego działać mogą tylko substancje opatentowane i sprzedawane przez jakiś koncern. Tutaj też mamy do czynienia z tym, że metoda zakazywana (homeopatia), wkracza na teren zarezerwowany tutaj dla nauki, i podbiera jej pacjentów.

Jako trzeci przykład wiedzy politycznie niepoprawnej, wyklętej zarówno przez religie jak i materializm, podam NLP. Czyli neurolingwistyczne programowania – zaawansowana wiedza psychologiczna. Kościół powie, że to jest nieetyczne, niemoralne, i w pewnych momentach ociera się o „szatański okultyzm”. Naukowiec powie zaś, że NLP nie działa, że jest fałszywe, że to bzdura. Akademicka psychologia od około 2 dziesięcioleci toczy zawzięte spory o to, czy włączyć NLP do oficjalnej psychologii, czy uznać je ostatecznie za „oszołomstwo” czy „pseudonaukę”.

Dzieje się tak nie tylko z powodu skuteczności NLP, jego skrajnej niepoprawności politycznej, i faktu, że jest sporą konkurencją dla psychologii akademickiej. Która leczy, leczy, leczy.. i tak nieraz przez dziesiątki lat, z mizernym efektem. Czyli zupełnie jak polityka koncernów farmaceutycznych, polegająca na nie leczeniu przyczyny choroby, ale dożywotnim uciszaniu uciążliwych objawów. O konflikcie między tradycyjną psychologią a NLP, pisałem bardzo szczegółowo w poniższym felietonie:
Ostateczny zmierzch psychologii. „Ta pseudonauka nie działa..”

Ostatecznie, gdyby włączono NLP do psychologii akademickiej – to konsekwencje społeczne takiej decyzji byłyby trudne do przewidzenia. Oto nagle wielu ludzi dostałoby do ręki potężną wiedzę, potężną i wciąż nie do końca zbadaną moc. Podobnie jest z naukami ezoterycznymi / okultystycznymi. To jest ta druga strona medalu. Tutaj rozumiem trochę postępowanie tych, którzy utrudniają dostęp do tej potężnej wiedzy. Przecież na podobnej zasadzie, gdy dasz małpie brzytwę, to zrobi krzywdę sobie, Tobie i innym małpom w stadzie. Małpa, nie nawykła do używania brzytwy czy innych narzędzi, nie będzie umiała z nich korzystać we właściwy sposób. Zawsze dostrzegajcie to drugie dno.

Można psioczyć na te działania i decyzje elit politycznych, które zamiast rzetelnej wiedzy, dostarczają te dwie iluzje (religie i materializm). Można argumentować, że dostęp do tej wiedzy mógłby być nieco łatwiejszy. Ale trzeba próbować to postępowanie zrozumieć, jak i zrozumieć to, że nie każdy jest gotowy do właściwego użycia takiej wiedzy. Nawet teraz, gdy tego typu wiedza jest piętnowana i ośmieszana – całe tabuny niedoszłych wiedźm i czarnoksiężników ląduje albo w kaftanie i z psychotropami do końca życia, albo z przerażeniem szuka ratunku u dotychczasowego wroga – u katolickiego egzorcysty. Chcieli dostąpić czegoś zbyt szybko, z czymś postępowali nieostrożnie, bądź używali tej mocy w niewłaściwym celu (np w celu pompowania ego). Raz, dwa razy, sto razy się im to udawało, aż pewnego dnia przyszedł krach.

Z drugiej strony, to samo można powiedzieć o współczesnej technologii. Choć mentalnie, emocjonalnie i duchowo tkwimy wciąż bliżej okrutnego świata zwierzęcego, choć cywilizacja którą stworzyliśmy, powoduje potworne zniszczenie planety i cierpienie miliardów ludzi – mamy dostęp do coraz bardziej zaawansowanej i niebezpiecznej technologii. Mylnie uważamy, że antropocen (epoka dominacji człowieka rzekomo rozumnego) jest wartością samą w sobie. Ujarzmiliśmy energię atomu, a niektóre mniej lub bardziej wiarygodne teorie spiskowe głoszą, że armie świata mają narzędzia znacznie silniejsze. Latamy w kosmos, mamy ambicję podboju innych planet, chociaż ta nasza się już rozlatuje. Och, co za pycha! W tym względzie, przypominamy małpę nie tyle z brzytwą, co małpę manipulującą nad guzikiem bomby atomowej.

Poczytaj na temat racjonalizmu, sceptycyzmu ateizmu i współczesnej nauki na mojej stronie:
Nauka jest irracjonalna, przeżarta korupcją i służy interesom przemysłowców. Ukrywane fakty historyczne
Racjonalizm jest kultem religijnym!
Racjonalistyczna filozofia Ayn Rand jest filozofią psychopatki, mizantropijną fantazją okrucieństwa, zemsty i chciwości
-Racjonalistyczni liberałowie, czyli psychopaci?!
„Racjonalizm naukowy” czyni z nauki prostytutkę wielkiego biznesu!

Poczytaj też na temat iluzji religii, materializmu, jak i możliwej alternatywie:
Najstraszniejsza tajemnica nauki, czyli dogmat materializmu i racjonalizmu
Wiedza Tajemna – dla elit i.. dla Ciebie! Racjonalistyczny ateizm i religie – dla mas
Racjonalizm naukowy: o tym jak skorumpowany ekspert zastąpił księdza
Przez chorobę do samopoznania. Racjonalizm i materializm, czyli globalne oszustwo!
Nauka zmieniła się w skorumpowaną i dogmatyczną religię. Naukowiec ujawnia tajemnice
Ateistyczny racjonalizm wychodzi z mody. Pora na Wiedzę Tajemną!

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

Reklamy

4 odpowiedzi »

 1. Lubisz zrzucać dużą część winy na elity polityczne, które tym kierują (to dobrze, bo z tego względu, że to jest ukrywane siła tego rośnie), ale nadal największą moc ma konsument, który wybiera jak wybiera.

  Jak konsument porposi o lekturę prawdy to wydawnictwa zaleje taka lektura, jak prosi o „Przyjaciółkę” to ją ma.

  Elity są jak pasożyt, ale zanim powstał pasożyt, był żywiciel i to większa wina leży na nim.

  Złudzenia życiowe to choroba młodości, i pomimo grubych złudzeń szytych przez elity, jeśli ktoś sam się z nich nie ocknie, wyłącznie dzieki fizycznemu dorastaniu, to nic mu nie pomoże.

  Człowiek, który jest dorosły, a pomimo to nie używa mózgu, jest przyczyną takiego porządku jaki jest.

  Polubienie

  • Nic ująć, nic dodać …
   No, może tylko:
   Czując jeszcze smak kiełbaski wyborczej w ustach, odchodzi Polak od urny wyborczej, lekki, spełniony, z przeświadczeniem: ,, No, teraz mogę przez cztery lata pospać” …

   Druga połowa Polaków nie budzi się nawet na ten moment …

   Polubienie

 2. „całe tabuny niedoszłych wiedźm i czarnoksiężników ląduje albo w kaftanie i z psychotropami do końca życia”

  Zawsze mnie to zastanawiało dlaczego osoby ze zdolnościami parapsychologicznymi dają się spalić na stosie ewentualnie wsadzić do psychiatryka. Czy nie można użyć tych zdolności do obrony własnej?

  Polubienie

  • Bo im jądra koksu nie produkują, a raczej ich zdolności przysłaniały im myśli, że można byłoby choćby próbować uczyć się walczyć.

   Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s