Umysł ponad materią, który stwarza rzeczywistość! Niezwykła prelekcja video Jackowskiego

Umysł ponad materią, który stwarza rzeczywistość! Niezwykła prelekcja video Jackowskiego

matrixWklejam dziś Wam bardzo ciekawą prelekcję video Krzysztofa Jackowskiego, znanego i medialnego w Polsce jasnowidza. Nie, nie jest to wcale kolejna przepowiednia, co do której, jak zawsze, można mieć wiele wątpliwości. Np takich, że dany jasnowidz mówi ogólnikami, i przedstawia sytuacje, które od zawsze miały i mają miejsce. W tym nagraniu Krzysztof Jackowski mówi o czymś zupełnie innym – o naturze wszechświata, ezoteryce, globalnym „hologramie oszustwa”, i umyśle ponad materią.

Krzysztof Jackowski przedstawia ciekawą hipotezę o życiu jako „filmie”, który mamy odtwarzać jako główni aktorzy, jak i o iluzji przeszłości i przyszłości. Tak naprawdę istnieje tylko teraźniejszość. Jednak, co jest paradoksalne – konstrukcja naszej podświadomości, ego, jest taka, że praktycznie nie potrafimy żyć w teraźniejszości, co sprawia ogromny dysonans i cierpienie. Ciągle albo wspominamy przeszłość, albo wybiegamy w przyszłość. Szczególnie często widzimy w przyszłości nasze szczęście, i dlatego nie potrafimy być szczęśliwi tu i teraz, w chwili obecnej. Ciągle sobie mówimy:

-„będę szczęśliwy, jak skończę studia i pójdę do pracy”
-„będę szczęśliwy jak awansuję zacznę zarabiać więcej”
-„będę szczęśliwy jak kupię samochód i zamieszkam na swoim”
-„będę szczęśliwy jak znajdę sobie dziewczynę”
-„będę szczęśliwy jak weźmiemy ślub”
-„będę szczęśliwy jak pojawią się dzieci”
-„będę szczęśliwy po śmierci, gdy spełnię wszystkie nakazy swojej religii, w raju”

I tak w nieskończoność, do śmierci. Zdecydowana większość ludzi na Ziemi żyje w ten sposób. To jedna z przyczyn tragedii tej cywilizacji. Bo szczęścia jak nie było, tak nie ma – są tylko kolejne i kolejne oczekiwania i zachcianki naszego ego i społeczeństwa, które jak roboty spełniamy.

3 myśli nt. „Umysł ponad materią, który stwarza rzeczywistość! Niezwykła prelekcja video Jackowskiego

  1. Największe oburzenie, największe tabu w społeczeństwie wychodzi na jaw, gdy powiesz ludziom że w cale nie dążysz do szczęścia, a do zwiększenia mocy, świadomości i wiedzy. Jest to niemal zakazane, każdy musi z automatu chcieć tego szczęścia. A czym jest to szczęście? Stanem wiecznego orgazmu? Przecież to nonsens.
    A jeśli chodzi o determinizm to Pan Jackowski przeczy sam sobie. Najpierw mówi że wszystko dzieje się jak w filmie, żeby po chwili stwierdzić że może przecież zarżnąć swojego rozmówce nożem (ale ma WYBÓR). O tym że wolna wola naprawdę istnieje świadczą nietrafne przepowiednie.

    Lubię

  2. A może by tak dokładnie przyjrzeć się tym „reżyserom”, tym którzy pociągają za sznurki czyli mają drukarnie i mendia oraz ustawiają poza rządowe organizacje ?

    Czas skończyć z „rozrywką” dla mas i zacząć myśleć nad tym co najważniejsze, aktorzy scen polityki i religii czy nasze życie ?

    Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s