Ciekawe

Umysł ponad materią, który stwarza rzeczywistość! Niezwykła prelekcja video Jackowskiego

Umysł ponad materią, który stwarza rzeczywistość! Niezwykła prelekcja video Jackowskiego

matrixWklejam dziś Wam bardzo ciekawą prelekcję video Krzysztofa Jackowskiego, znanego i medialnego w Polsce jasnowidza. Nie, nie jest to wcale kolejna przepowiednia, co do której, jak zawsze, można mieć wiele wątpliwości. Np takich, że dany jasnowidz mówi ogólnikami, i przedstawia sytuacje, które od zawsze miały i mają miejsce. W tym nagraniu Krzysztof Jackowski mówi o czymś zupełnie innym – o naturze wszechświata, ezoteryce, globalnym „hologramie oszustwa”, i umyśle ponad materią.

Krzysztof Jackowski przedstawia ciekawą hipotezę o życiu jako „filmie”, który mamy odtwarzać jako główni aktorzy, jak i o iluzji przeszłości i przyszłości. Tak naprawdę istnieje tylko teraźniejszość. Jednak, co jest paradoksalne – konstrukcja naszej podświadomości, ego, jest taka, że praktycznie nie potrafimy żyć w teraźniejszości, co sprawia ogromny dysonans i cierpienie. Ciągle albo wspominamy przeszłość, albo wybiegamy w przyszłość. Szczególnie często widzimy w przyszłości nasze szczęście, i dlatego nie potrafimy być szczęśliwi tu i teraz, w chwili obecnej. Ciągle sobie mówimy:

-„będę szczęśliwy, jak skończę studia i pójdę do pracy”
-„będę szczęśliwy jak awansuję zacznę zarabiać więcej”
-„będę szczęśliwy jak kupię samochód i zamieszkam na swoim”
-„będę szczęśliwy jak znajdę sobie dziewczynę”
-„będę szczęśliwy jak weźmiemy ślub”
-„będę szczęśliwy jak pojawią się dzieci”
-„będę szczęśliwy po śmierci, gdy spełnię wszystkie nakazy swojej religii, w raju”

I tak w nieskończoność, do śmierci. Zdecydowana większość ludzi na Ziemi żyje w ten sposób. To jedna z przyczyn tragedii tej cywilizacji. Bo szczęścia jak nie było, tak nie ma – są tylko kolejne i kolejne oczekiwania i zachcianki naszego ego i społeczeństwa, które jak roboty spełniamy.

Reklamy

3 odpowiedzi »

  1. Największe oburzenie, największe tabu w społeczeństwie wychodzi na jaw, gdy powiesz ludziom że w cale nie dążysz do szczęścia, a do zwiększenia mocy, świadomości i wiedzy. Jest to niemal zakazane, każdy musi z automatu chcieć tego szczęścia. A czym jest to szczęście? Stanem wiecznego orgazmu? Przecież to nonsens.
    A jeśli chodzi o determinizm to Pan Jackowski przeczy sam sobie. Najpierw mówi że wszystko dzieje się jak w filmie, żeby po chwili stwierdzić że może przecież zarżnąć swojego rozmówce nożem (ale ma WYBÓR). O tym że wolna wola naprawdę istnieje świadczą nietrafne przepowiednie.

    Polubienie

  2. A może by tak dokładnie przyjrzeć się tym „reżyserom”, tym którzy pociągają za sznurki czyli mają drukarnie i mendia oraz ustawiają poza rządowe organizacje ?

    Czas skończyć z „rozrywką” dla mas i zacząć myśleć nad tym co najważniejsze, aktorzy scen polityki i religii czy nasze życie ?

    Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s