Afery

Zaginęły 22 pojemniki z radioaktywnym kobaltem w Polsce

Zaginęły 22 pojemniki z radioaktywnym kobaltem

radioaktywnosc i promieniowanieNiedawno w pobliżu Poznania zaginęły w tajemniczych okolicznościach 22 pojemniki z radioaktywnym izotopem kobaltu-60. Władze starają się bagatelizować sprawę, poprzez medialne wstawki typu: „jeśli nikt nie będzie próbował otwierać pojemników, to nie ma zagrożenia dla środowiska i ludzi”.

A co, jeśli ktoś będzie chciał je otworzyć? Obojętnie, czy w celu złomowania, czy w celu ataku terrorystycznego. Izotop ten jest bowiem idealny jeśli chodzi o konstrukcję tzw. „brudnej bomby” lub też zanieczyszczenia sieci wodociągowej.

Pojemniki te były przechowywane w niepilnowanym i nie odwiedzanym przez nikogo pomieszczeniu (właściwie, w jakimś garażu bądź zrujnowanej budzie), które swoimi standardami nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa.

To nie pierwszy raz, gdy giną pojemniki z tym izotopem kobaltu. W 2013 lub 2014 roku głośna była sprawa zniknięcia tych pojemników. Również w 2010 roku zaginęło około siedem tych urządzeń.

Z uwagi na sytuację międzynarodową, która staje się coraz bardziej napięta, do takich wydarzeń nie powinno dochodzić. Otwartym pozostaje pytanie, jak wiele na terenie naszego kraju jest tego typu „garażowych”, przez nikogo nie pilnowanych obiektów usadowionych gdzieś na odludziu, w których od lat znajdują się rozmaite niebezpieczne substancje, nie tylko radioaktywne.

Otwarcie mówi się o możliwości wystąpienia w Polsce tzw. „wojny hybrydowej”, czyli ataku opłacanych przez Rosję „zielonych ludzików”. Póki co, budują oni w Polsce swoje przyczółki polityczne i medialne. Gdyby nie daj Boże doszło do takiego scenariusza militarnego, tego typu niebezpieczne materiały mogą być użyte przez nich w celach dywersji i sabotażu.

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

Reklamy

7 odpowiedzi »

 1. … niezła schiza Jarek, zanim wszedłem tu, to myślałem o kolorze kobaltowym w kontekście pewnego obrazka … zaglądam, a tu o kobalcie piszesz O_o … niezła synchroniczność jungowska mi się teraz objawiła … ze mną od dłuższego czasu dziwne rzeczy się dzieją, różne koincydenty mam z liczbami, ciągle 44, 11, 22 mi się powtarza … kto wie, czy Ty i ja nie mamy jakichś karmicznych powiązań, mimo że jesteśmy z nieco innych planet astrologicznych 😛 … no chyba, że też jesteś Aries … ale od początku jak do Ciebie trafiłem na bloga, to mnie mocno to wszystko wciągnęło, dlatego w ramach uznania za swoją działalność podrzucam Ci ciekawe gnostyczne itp rzeczy 😉 …
  a ten kolor kobaltu, to wzięło się ze strony Esoterika Art, tam jest obrazek syrenki, którą nazwałem „kobaltowa sirenia” zanim tu zajrzałem 😉 …

  • … najlepsze jest to, że moja data urodzin ma zakodowane 444, a moje prawdziwe imię i nazwisko w gematrii angielskiej, to 111, jak to odkryłem, to byłem w szoku 😀 … Lucyfer mi od kilku miesięcy objawia taką gnozę, że co chwila doznaje oświeceń świadomości …

   • Kolego, ziom, wszystkie „lux occult od… („tego Kogo”, daj jeszcze!)” sprawdziłem… i na gematrix.org, też, hmm… To jest naprawdę zastanawiające. Wpisałem parę imion, niekoniecznie „niebiańskich”, i ciekawie złożyły się liczby. Niebiańskich imion też… Często jest symetria 234 i 432… W gematrii angielskiej. A ich suma to: Objawienie Jana, rozdział 13, wiersz 18, 666 itd… Mnożymy, dzielimy, dodajemy i ściemniamy na zerach i przecinkach. Ale szok! Wszystko sprawdziłem. Najlepiej wypadł kąt odchylenia ziemi od pionu, prawie 23,4 bo jest 23,44. A reszta jest w milach, więc mogą być przekłamania przy przeliczaniu jednostek, bo jak Jarku, „inżynierowie” wiedzą, to są tylko „przybliżenia”. 🙂 I koniec mojego adresu IP to 234. Nie wiem tylko dlaczego moje nazwisko dało 888? Co to oznacza, hmm. A Mój login, też… Liczbę taką… Aż się nie boję!!! Super! Wpisałeś tam może nazwisko przytoczonego wieszcza od „Polskich Bohaterów” co, to gadał, o imieniu 44… Mickiewicz, to był? Jarku, to chyba nie Polak? Ale coś tam znał… A miał liczbę 666. Dlaczego napisałeś „nie taki straszny diabeł, jak Go malują”? To namaluj Go nam trochę więcej…

 2. Połączcie te dwie informacje:

  „Zielone ludziki” mogą już tu być
  Tymczasem były dowódca grupy bojowej „Grom” widzi zagrożenie dla Polski, jego zdaniem trzeba na „zielone ludziki” spojrzeć nieco szerzej. – Musimy wziąć pod uwagę, że te osoby już mogą tutaj być – twierdzi mjr Jacek Kowalik, były dowódca grupy bojowej „Grom”.
  – One mogły być przygotowywane od wielu miesięcy, lat. Te osoby mogą być już tutaj, na tym terenie, mogą tutaj działać – dodaje.
  Dalej:
  http://www.tvn24.pl/amerykanskie-czolg-sa-juz-w-porcie-w-rydze,522975,s.html

  I to:

  „Poznańska policja zatrzymała pracownika firmy, z której skradziono 22 pojemniki z radioaktywnym kobaltem. – Mężczyzna miał pomagać złodziejom w kradzieży – podaje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. To już czwarta osoba zatrzymana w sprawie tej kradzieży.
  – Grupa operacyjno-śledcza powołana do sprawy poszukiwań zaginionego kobaltu cały czas pracuje. Mężczyznę zatrzymano we wtorek po południu. To pracownik firmy, z której skradziono kobalt. Postawiono mu zarzut współpracy. Miał pomagać się dostać tym osobom na teren firmy – tłumaczy Borowiak.”
  Dalej:
  http://www.tvn24.pl/kolejne-zatrzymanie-w-sprawie-kradziezy-kobaltu,523111,s.html

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.