Niewyjaśnione zjawiska

Okrutni „bogowie” starego testamentu [+18]

Okrutni „bogowie” starego testamentu [+18]

jahwe bogZapraszam do wysłuchania nagrania z udziałem niezawodnego badacza biblii i czasów starożytnych, Romana Nachta. Człowiek ten, by właściwie poznać tamte czasu, nauczył się kilku dawnych języków, w tym języka hebrajskiego. Jest to wbrew pozorom bardzo ważne, bo czytając ten sam stary testament lub nowy testament w tych starych językach, odnajdujemy tam zupełnie nowe, niewidoczne z poziomu języka polskiego treści.

Tematyka „boga” bądź „bogów” starego testamentu, jak i trzech żydowskich religii trzymających w niewoli świat (chrześcijaństwo, judaizm, islam) była podejmowana przeze mnie wiele razy. W wielkim skrócie – „bóg” chrześcijan, żydów i muzułmanów, zwany m.in.: jahwe, bóg, allah, demiurg, szatan – jest władcą ziemskiego matrixa. Trzyma on naszą planetę w duchowej niewoli, i żywi się energią zła i cierpienia. Niektórzy ezoterycy kojarzą ten złowrogi byt duchowy z planetą Saturn.

„Bogowie” Starego Testamentu – Roman Nacht:

Reklamy

5 odpowiedzi »

 1. nie, yahwe mieszka fizycznie w ksiezycu to oko wszedzie to wlasnie jego oczko patrolujace ziemie 24h na dobe, najwiecej morderstw jest popelniane podczas pelni kiedy yahwe najlepiej moze nadawac telewizje ksiezycowa ktora niemal zmusza niestabilne mozgi do mordowania niwinnych, biblijny bozek czerpie z mordow energie zarowno z ginacego jak i zabijajacego ktory czesto sam sie zabija bo nie moze wytrzymac presji i yahwe ma 2 trupy za jednym sygnalem, zyc nie umierac

  Polubienie

 2. http://davidicke.pl/index.php/artykuly/74-kult-mierci-saturna/324-kult-mierci-saturna-cz-1.html … tam jest 8 części, także polecam lekturę

  … ” Saturn i świt przemysłu ‘BOGÓW -GODS’ – ukryte połączenie pomiędzy globalnymi kataklizmami, rytuałami magii seksu i krwi oraz broni, ropy, narkotyków i niewolnictwa (guns, oil, drugs and slavery – GODS).
  Dosłowna, literacka i fizyczna podróż planety Saturn od bycia gwiazdą typu brązowego podczerwonego karła i oryginalnym słońcem Ziemi aż do jej banicji do zewnętrznych granic naszego aktualnego układu słonecznego jest zgodnie z tradycjami mitologicznymi, ezoterycznymi i okultystycznymi tradycjami historią znanych Wieków Człowieka.” …

  Polubienie

 3. zresztą obecnie stary testament w najstarszej wersji też nie jest po hebrajsku. najstarszt obecnie przekład starego testamentu to septuaginta czyli tłumaczenie greckie. Kodeks leningradzki czyli niby ten po hebrajsku z którego pochodzą niemal wszystkie obecnie tłumaczenia starego testamentu pochodzi z IX wieku i są to tak zwane tłumaczenia masoretów żydowskich tłumaczy, którzy sporo sfałszowali. Jeśli Nacht chce siętak niby wczuć w język jak to muwisz niech korzysta z septuaginty, które pochodzi z ok 250r p.n.e. bo ten pseudo hebrajski nie jest nawet prawdziwym hebrajskim, którym posługiwali się prawdziwi hebrajczycy. Kodeks leningradzki zwany przez naukowców obecnie hebrajskim nie ma nic współnego z prawdziwym hebrajskim to raczej bardziej język aramejski.

  Polubienie

  • Zadziwia mnie fakt, że wielu językoznawców i znanych teologów [niejednokrotnie poświęcając całe swoje życie na badania] uważają, że język Babilonu czyli aramejski [dzisiejszy hebrajski] wywodzi się ze staro hebrajskiego, paleo hebrajskiego, który nie ma nic wspólnego z hebrajskim.

   Nie sądzę aby ten fakt nie był zauważany! Jest to zatem jawne, a nawet celowe oszustwo.[chodzi m.in. o wtłoczenie w tetragram JHWH, oznaczającego potoczne słowo bóg, znaczenia Jehowa, Yehova, Yahwe – Yah: bóg Księżyca! – i nadania imienia Bogu, które z resztą pojawia się po raz pierwszy w tłumaczeniach biblijnych dopiero w 1611roku!]

   Septuaginta LXX powstała z tłumaczenia paleo hebrajskiego na wczesną grekę czyli grekę koine. Są na to niezbite dowody.
   Co ciekawe to greka i współczesny grecki zachowuje oryginalne imię Isus, które zmieniono na Jezus i w takiej formie pojawia się ono po raz pierwszy w tłumaczeniach biblijnych w XVII wieku!
   Tekst hebrajski masoreckiego Starego Testamentu oparty na Kodeksie Leningradzkim ma tyle wspólnego z oryginalnym językiem paleo hebrajskim i Septuagintą, co język polski z obecnym narzeczem jednego ze szczepów ludów afrykańskich, dziko żyjących.

   Warto więc przyjrzeć się pochodzeniu języka, jakim mógł posługiwać się Jezus [Isus] i Mojżesz, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Jezus był hebrajczykiem w dzisiejszym tego słowa znaczeniu, a więc Żydem, co nam się dziś wciska!

   Paleo hebrajski, Septuaginta [greka koine] i późniejsza greka, to nie aramejski, czyli hebrajski, którym posługują się narody żydowskie.

   Jezus [Isus, w tybecie znany jako Isa] był głosicielem bardzo niewygodnym dla kolonizatorów. Niemożność ,,wybicia” coraz to większej liczby wyznawców Prawdziwego Boga, Praźródła skutkowała założeniem religii, w której osobę Jezusa wykorzystano do sfałszowania jego pierwotnych i prawdziwych nauk i przekazów.
   Część z nich na szczęście przetrwała, dając możliwość właściwej interpretacji.

   Jezus [Isus] skierowywał uwagę ludzi na wiarę w siebie, swoje moce wewnętrzne, jako przejawianie się boskiej natury człowieka.

   ,,Gdybyście mieli wiarę jak ziarno gorczycy i rzekli tej górze: przenieś się stąd tam, przeniosłaby się i nic nie byłoby dla was niemożliwe (Mt l7, 19) ”

   Słowo ,,wiara” w powyższym zdaniu skrzętnie przypisywane jest wierze w boga Jahwe, [który w swej nazwie zaczął istnieć od XVII w.] , podczas gdy tyczy się to świadomości mocy wewnętrznych człowieka, które są w bezpośrednim związku z ZASADĄ ŻYCIA, SIŁĄ I MOCĄ PRAŹRÓDŁA.

   Takie nauki Jezusa nie mogły podobać się kolonizatorom, którzy wymagają ślepej wiary i posłuszeństwa człowieka, do którego co pewien czas przychodzą Prorocy, przypominając mu o jego wielkiej, wolnej duchowej naturze.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s