Afery

UNICEF na zlecenie koncernów szpieguje i szantażuje przeciwników szczepień w Polsce

UNICEF na zlecenie koncernów szpieguje i szantażuje przeciwników szczepień w Polsce

szczepionki i szczepieniaPrzedstawiam wpis autorstwa dr Jerzego Jaśkowskiego, który tuż po ogłoszeniu wyniku szpiegowania polskiego internetu przez UNICEF, został pozwany za ujawnianie prawdy o szczepieniach. Niedawno ten proces wygrał.

UNICEF przeanalizował około 20.000 stron, stowarzyszeń i blogów. Celem pracy UNICEFu było szpiegostwo, czyli nawet takie sprawy, jak ustalenie danych osobowych miejsca zamieszkania przeciwnika szczepień. Warto również dodać, kto poprzez setki milionów dolarów sponsoruje WHO, UNICEF, ONZ. Tak, zgadliście! Robią to korporacje farmaceutyczne.

Mamy coraz bardziej świadome społeczeństwo. Do grona przeciwników szczepień dołączyły nawet dotychczas popierające szczepienia media, na razie skrajnie prawicowe, takie jak Fronda, Gazeta Polska, TV Republika czy Niezalezna.pl. Nic już nie pomagają agresywne zastępy trolli farmaceutycznych skrzykujące się pod tagami #ttdkn czy #neuropa. Przeciwników szczepień ciągle przybywa, ciągle zmniejsza się też zysk korporacji farmaceutycznych. Postanowiono więc za pomocą zaawansowanych narzędzi przeczesać cały internet Europy środkowej (w tym Polski) i zebrać dane przeciwników szczepień. Po co? Na wypadek gdyby chcieli wprowadzić jeszcze ostrzejsze sankcje? To im się nie uda już.

Przeczytaj też na ten temat:
UNICEF monitoruje zrzeszenia ludzi sceptycznie nastawionych do szczepień. Zobacz zaskakujący dokument
Dr Jerzy Jaśkowski: skorumpowany UNICEF szpieguje przeciwników szczepień dla korporacji farmaceutycznych

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

____________________________________________________________

Sąd lekarski w sprawie oskarżenia o szczepienia

Cytuję: „Jak informowałem przed rokiem, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, lekarz Jolanta Orłowska-Heitzman, w ślad za inwigilacją prowadzoną przez UNICEF, w 3 miesiące po moim wywiadzie telewizyjnym, wystąpiła z oskarżeniem mnie, że: „W dniu 02 stycznia 2013 roku w Gdańsku, biorąc udział w programie telewizyjnym „Minęła Dwudziesta” w TVP INFO stwierdziłem, iż szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym nie przynoszą korzyści zdrowotnych, są szkodliwe, ponieważ zmniejszają odporność osób szczepionych oraz wywołują różnorakie powikłania, i ludzie światli wycofują się ze szczepień, szczepienia są powszechnie stosowane, dlatego że przynoszą zysk firmom farmaceutycznym”.

Na żadne z moich pism nigdy nie odpowiedziała. Przypomnę.

Otóż w sierpniu ubiegłego roku UNICEF, czyli ONZ-owska organizacja ds. pomocy dzieciom, a więc organ administracyjny, przeprowadził wielomiesięczne śledzenie tzw. ruchów antyszczepionkowych w krajach Europy Środkowej tj. głównie Polski, Rumunii, i Rosji. Wiadomo, są to największe rynki zbytu dla przemysłu szczepionkowego. Pozostawiam bez odpowiedzi pytanie jak finansowano tą inwigilację, jako pomoc dla Afryki?

Oficjalny tytuł tego „programu” mówił o „śledzeniu wzrostu nastrojów antyszczepionkowych w Europie Środkowej i Wschodniej”. Śledzenie miało się odbywać za pomocą on-line, europejskich sieci społecznościowych, takich jak: Google, Twitter, Facebook, Youtube, itp. Cały ujawniony raport jest dostępny w internecie. Niestety, ta ujawniona część sprowadza się do ogólników i przedstawienia sytuacji istniejącej w tych krajach w przedmiocie szczepienia.

Zadanie jakie sobie postawili urzędnicy UNICEF-u, lub zostało im nakazane, brzmiało: udzielić odpowiedzi na poniższe pytania.

1. Dlaczego rodzice odmawiają szczepień?
2. Jakie są obawy co do szczepień?
3. Jakie są wnioski rodziców i dlaczego?
4. Kto ma wpływ na dyskusję?
5. Gdzie się znajduje ta osoba?
6. Jak odpowiadać na zarzuty?

Innymi słowy, cały program polega na opracowaniu sposobu wychwycenia tzw. liderów uświadamiających społeczeństwo i na ich skutecznym blokowaniu, w taki lub inny sposób. Wykonawcy tego zlecenia się starali i przeanalizowali ponad 22.300 uczestników rozmaitych blogów. Stanowisko urzędników UNICEF jest tym bardziej uwłaczające, że śledzono wpisy dyskutantów na oficjalnych stronach internetowych organizacji pozarządowych. Wniosek z raportu: „Agencje międzynarodowe i inni partnerzy będą musieli połączyć siły i rządowe wsparcie, aby odwrócić te tendencje i wprowadzić wspólne programy i strategię promocji szczepień”.

W celu odpowiedzi na czyje tak naprawdę zlecenie działają urzędnicy UNICEF, jak zawsze należy sprawdzić źródło finansowania. Okazuje się, że tylko w jednym roku otrzymali na przykład 500.000.000 dolarów od firmy Merck, jednego z głównych producentów szczepionek, uwikłanego w głośne skandale m.in. ze szczepionkami i zmuszonego przez sądy do wypłat wielomiliardowych odszkodowań. Tylko w roku 2011 Departament Stanu zmusił Merck do wypłaty 950.000.000 dolarów z powodu oskarżeń, związanych z nieuczciwym obrotem leku o nazwie Vioxx, który spowodował ponad 60.000 ofiar śmiertelnych [inne źródła podają, że ponad 100.000 ofiar śmiertelnych zanotowano po tym preparacie].

Dziwny zbieg okoliczności: data podania do publicznej wiadomości ww. Raportu o śledzeniu społecznych opozycjonistów szczepień, zbiega się z aktem oskarżenia przeciwko mnie, wystosowanym przez p. lek med. Jolantę Orłowską-Heitzman. Ale oczywiście jest to zupełny przypadek i urzędnik Izby Lekarskiej nie podlega żadnym naciskom. W związku z moim wypadkiem i unieruchomieniem postawiłem wniosek o przełożenie terminu rozprawy przed Okręgowym Sądem Lekarskim w Gdańsku. Sąd nie uwzględnił wniosku i 15 października odbyło się posiedzenie pod przewodnictwem p. prof. E. Częstochowskiej, na którym Sąd postanowił nie uznać winnym zarzucanego dr J. Jaśkowskiemu czynu i uniewinnił lekarza od stawianym mu zarzutów.

W uzasadnieniu Sąd Okręgowy stwierdził: „Trzeba ponownie stwierdzić, że Obwiniony Jerzy Jaśkowski w czasie dyskusji telewizyjnej – do której został zaproszony w celu dyskusji na temat szczepień – nie apelował do słuchaczy i rodziców, by siebie i dzieci nie szczepili przeciwko chorobom zakaźnym. W ocenie Sądu nie można zatem twierdzić, aby propagował postawy antyzdrowotne, a jedynie wyraził swoją opinię, do czego miał w dyskusji telewizyjnej prawo. Warto zwrócić uwagę na fakt, że i wśród lekarzy również polskich, są przeciwnicy obowiązkowych szczepień dzieci przeciwko chorobom zakaźnym. Zresztą w niektórych krajach szczepienia te nie są obowiązkowe, a decyzje o szczepieniu podejmują rodzice.

Pediatrzy i neurolodzy dziecięcy ostrożnie oceniają cytowane oficjalnie dane na temat bezpieczeństwa, skuteczności i powikłań po stosowanych szczepionkach i kontroli nad nimi. Cytują działania niepożądane, które m.in. występują u szczepionych przeciwko krztuścowi. Zdaniem Okręgowego Sądu lekarskiego nie jest możliwa negatywna ani pozytywna ocena wypowiedzi obwinionego na temat zysków firm farmaceutycznych z tytułu sprzedaży szczepionek. Zauważyć jednak trzeba, że tak jak każde przedsiębiorstwo produkcyjne, tak i firmy farmaceutyczne są – co wydaje się oczywiste w warunkach gospodarki wolnorynkowej – również zainteresowane zyskiem i stwierdzenie, że osoby tym zyskom sprzyjające, są przez firmy „mile widziane”, nie jest pozbawione racji. W świetle powyższego Sąd uniewinnił obwinionego, lekarza Jerzego Jaśkowskiego od stawiania mu zarzutu przewinienia zawodowego”.

Podkreślę, że sprawa dotyczyła „słynnej” szczepionki przeciwko rzekomej świńskiej grypie – A1H1N1, znanej lekarzom od 1976 roku. Jak widzimy, Okręgowy Sąd Lekarski nawet nie zająknął się na temat merytoryczny, tj. czy szczepionka w ogóle była przebadana, czy miała jakąkolwiek skuteczność i dlaczego liczne kraje wycofały ją z obrotu,

Sąd nie wiedział także, że jak oceniła to grupa międzynarodowych ekspertów Cochrane Library, wartość tej szczepionki była taka sama, jak mycia rąk.

Po prostu specjaliści od marketingu w 2009 roku zmienili nazwę wirusa na bardziej „zrozumiałą” dla ludków. Szczepionka ta w samej małej Skandynawii spowodowała około 1000 przypadków ciężkiego uszkodzenia mózgu, pod nazwą narkolepsja. Jak widzimy, Sąd w 5 lat później nawet nie zająknął się o tym uszkodzeniu.

Przypomnę także, że owa dyskusja odbywała się z p. prof.mgr L.Brydak. Pani Brydak, zgodnie z ustawą jest osobą zupełnie niekompetentną w sprawie leczenia chorych. Ma takie samo prawo do wypowiadania się na temat metod leczenia, jak każdy znachor. A znachorów wymiar sprawiedliwości ściga z urzędu. Musisz sam pomyśleć PT Czytelniku, dlaczego znachora w tym przypadku przedstawia się jako eksperta.

Jako ciekawostkę można podać, że na posiedzenie specjalnie do Gdańska przyjechał z-ca Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej dr n. med. Mieczysław Orzeł. Jest to generalnie niespotykana sprawa. Normalnie na rozprawy, nigdy nie przyjeżdża kontrola z Warszawy. Oczywiście, była to delegacja służbowa, opłacana ze składek lekarzy. Stąd, między innymi, konieczność podwyżki składek na utrzymanie Izby.

Sąd także nie ujawnił w protokole z posiedzenia faktu nieobecności obwinionego na posiedzeniu. Czyli rozprawa toczyła się bez obwinionego. Czy coś to Państwu nie przypomina? Sąd w protokole nie tylko nie uwzględnił żadnego z moich wniosków, ale nawet nie wspomniał o nich, tak jak gdyby one w ogóle nie wpłynęły do Sądu, a dysponuję potwierdzeniem Sądu o otrzymaniu mojego pisma.

Czyli ciąg dalszy się szykuje?”

Autor: dr Jerzy Jaśkowski
Źródło: PrisonPlanet.pl

Reklamy

2 odpowiedzi »

  1. Dziwna sprawa. Okazuje się ze ruchy antyszczepionkowe (aka. proemiczne) są skorumpowane. Bo … niespodzianka … koncerny farmaceutyczne zarobiłyby znacznie więcej na leczeniu chorych. „koncerny zarabiają na szczepionkach ułamek tego, co zarabiałyby na leczeniu chorób, na które są szczepionki?”. Szach mat??
    Propagandowy komiks promujący szczepienia:
    http://demotywatory.pl/4448428

    • A od kiedy to choroby wirusowe sie leczy? Chyba, ze masz tu na mysli leczenie duzymi dawkami witaminy c i a , ktore sa tanie jak barszcz. Patrzac w statystyki, duzo osob nie choruje, wiec de facto wiele na tych witaminach nie zarobia 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.