Rosja odpowiada za zamachy w Paryżu! Celem wywołanie islamskiego powstania i uderzenie na Ukrainę

Rosja odpowiada za zamachy w Paryżu! Celem wywołanie islamskiego powstania i uderzenie na Ukrainę

ukraina wojnaChciałbym napisać tutaj kilka słów o tym, jak Moskwa rozgrywa swoje interesy polityczne, często rękoma niczego nie świadomych alternatywnych i antysystemowych autorów. Lub też tych świadomych, że służą interesowi wrogiego nam państwa..

Ja również dałem się kiedyś zapędzić w tę pułapkę. Postrzeganie totalitarnej Rosji jako alternatywy do równie mętnego systemu anglosasko-germańskiego, jest efektem utknięcia ludzi w systemie dualizmu. Przerażona jednostka widząc niewydolność i okrucieństwo systemu zachodniego, chętniej widzi w Rosji alternatywę. Jednak jest to taka sama iluzja. Twórcy NWO pokłócili się co do podziału łupów, i teraz hieny z Zachodu walczą z hienami z Rosji.

Propaganda moskiewska rodem z siedziby KGB na Łubiance, ma kilka chwytliwych tricków, by nęcić i ogłupiać Polaków. Pierwszy i najważniejszy – to udawanie „antysystemowości” i kreowanie wizerunku Rosji jako państwa sprzeciwiającego się NWO. Podkreśla się m.in. obowiązywanie w Rosji totalitarnego prawa godzącego np w mniejszości narodowe, opozycję czy osoby o innej orientacji seksualnej. Przeciwników NWO w Polsce, często niestety zatwardziałych konserwatystów, bardzo łatwo nakarmić więc taką iluzją.

Stąd na portalu „głos Rosji” i innych moskiewskich tubach propagandowych, czasami pojawiają się, jako przynęta, artykuły z przepowiedniami, z teoriami spiskowymi – mniej lub bardziej wiarygodnymi. Najczęściej tymi mniej wiarygodnymi. Na przykład wtedy, gdy doszło do zestrzelenia malezyjskiego Boeinga przez wojska rosyjskie. Drugi sposób na manipulowanie antysystemowo nastawionymi Polakami, to przedstawianie nowego rządu Ukrainy jako rzekomo popierającego „banderowców”. Co jest totalną bzdurą i prymitywną, bezczelną zagrywką bolszewików Putina na uczuciach narodowych Polaków. Dla moskiewskich propagandzistów każdy Ukrainiec to z marszu „banderowiec”.

Jest to oczywiście sprytna zagrywka propagandzistów KGB i GRU, by ożywić demony przeszłości, by skłócać Słowian (Rosja robi to od wieków) i by uniemożliwić pojednanie między narodami i moralne rozliczenie zbrodni wołyńskiej. Rosyjska wizja świata, którą tak wielu ludzi broni, to od wielu, wielu setek lat taktyka spalonej ziemi i milionów grobów. Trzeba pamiętać jaka jest mentalność Rosjan, a jaka Polaków. Są to mentalności krańcowo różne. Rosja to mentalność zbiorowa (szary demolud, masa), barbarzyńsko-azjatycka, przejęta wieki temu od Mongołów. Polacy, co by nie mówić o naszych narodowych wadach (sam na nie często narzekam), to mentalność zgoła przeciwna. Nastawiona przede wszystkim na indywidualizm, jest to mentalność europejska, która, przynajmniej oficjalnie, uznaje humanizm, humanitaryzm, prawa człowieka, wrażliwość.

Trzeci trick goebbelsów z Łubianki, to ideologia panslawizmu. Według „czarnego” satanisty Alexandra Dugina, głównego ideologa Kremla, ma istnieć jeden naród słowiański i jedno słowiańskie państwo. Oczywiście ze stolicą w Moskwie, z ustrojem nazistowskim i z Rosjanami jako „rasą nadludzi” władających w domyśle, całym globem ziemskim. Bo nie ukrywajmy – Rosji zależy najpierw na podboju Europy, a potem – całej planety. Putin i jego czekiści nienawidzą i Polski, i Ukrainy, bo te państwa jako pierwsze stoją na drodze do podboju świata i stawiają opór. Panslawizm to stara rosyjska ideologia propagandowa, mająca na celu podbój i wynarodowienie Słowian. Rosja Putina ma taki związek ze słowiańskością, że jest nowotworem, ciałem obcym na jej tkance.

Na koniec mam taką odezwę do opłacanych krwawymi rublami, ruskich trolli. Choć wasi kompani i często kumple mordują Ukraińców na ich prawowitych ziemiach – Donbasie i Krymie, to nie możecie zamordować mojej wolności wypowiedzi!! Dlaczego użyłem słów: „często kumple”? Bowiem w Polsce działa już kilkadziesiąt tysięcy zielonych ludzików (terrorystów) Putina. Niektórzy z nich jeżdżą na regularne szkolenia organizowane przez rosyjskie, skrajnie prawicowe (neonazistowskie) organizacje terrorystyczne, wespół ze służbami specjalnymi tego państwa. Uczą się tam dywersji, sabotażu, obsługi różnego typu broni, destabilizacji sytuacji w państwach wrogich Putinowi.

Warto dodać coś jeszcze. Okazuje się, że to Rosja stoi za zamachami terrorystycznymi w Paryżu i ma plan wywołania islamskiego dżihadu na Zachodzie, by go zdestabilizować i uderzyć militarnie na Europę. Mówił to już w 2014 roku rosyjski dysydent. Twierdził on, że na początku 2015 roku, wybuchnie islamski dżihad w krajach Europy zachodniej. I wtedy Rosja uderzy na Europę z całą siłą i brutalnością. Jak dla mnie, ten człowiek albo miał wyjątkowo sprawdzone informacje, albo jest wyjątkowo trafnym.. jasnowidzem. Ale to nie wszystko odnośnie udziały Rosji w islamskim terroryzmie. Bowiem całkiem niedawno, szef terrorystów pustoszących ukraiński Donbas, powiedział oficjalnie, iż to Rosja Putina stoi za zamachami w Paryżu. Tego już nie zakrzyczycie i nie zakłamiecie swoją propagandą, rosyjscy trolle.

Rosja nie jest żadną alternatywą dla anglosaskiego NWO. Reżim w Rosji to taka sama gangrena jak USA i UE, albo jeszcze gorsza. Boleję nad tym, że wielu niezależnych autorów upatruje w totalitarnej Rosji Putlera jakąkolwiek nadzieję. Niech żyje Wolna Polska, niech żyje Wolna Ukraina! Krym, Donbas i Ługańsk – ziemie bezprawnie okupowane, wrócą do ukraińskiej Macierzy!

Do grupy rusofilnych i polskojęzycznych „zielonych ludzików” należy kilka portali uważających się za niezależne. Są to, a jakże, portale skrajnie prawicowe i judeochrześcijańskie:
wolna-polska.pl
gajowy marucha
monitor-polski.pl
grypa666 (na szczęście już zamknięty)

Uważajcie proszę na te zainfekowane rosyjską racją stanu strony. Obecnie, w związku z atakami terrorystycznymi w Paryżu, szerzą oni starą śpiewkę. Wklejają jawnie sfabrykowane przez czekistów z Łubianki zdjęcia i filmy, i mówią, że to był atak „fałszywej flagi” w celu wprowadzenia zamordyzmu. Owszem, taki atak zawsze jest wykorzystywany przez media w celu generowania globalnej fali strachu. Ale komu zależy na ukryciu faktu, że za islamskimi zamachami i być może zbliżającą się islamską intifadą w Europie, stoi Moskwa? Ano Moskwie właśnie.

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

37 myśli nt. „Rosja odpowiada za zamachy w Paryżu! Celem wywołanie islamskiego powstania i uderzenie na Ukrainę

  • miałem niezbyt dobry dzień ,a ty mnie chlopie dobileś . Dziś już nie wiem czy Ty to jeszcze Ty ,wygląda ze aplikowali twej główce trochę elektroniki, no jeśli nie to idz …..gabinety już otwarte.
   Pomyśleć ze jeszcze niedawno proponowałeś AdNovum z nowego ekranu współprace …..
   Tak jest jak nienawiść komuś odbiera rozum , jeszcze jeden prawdziwy polak…. . To co my myslimy, malo obchodzi zarowno tych z wschodu jak i zachodu oni mają własne interesy…Jestes jeszcze chlopcem bawiacym się łopatką w piaskownicy i właśnie narobiłeś w pory…

   Lubię

  • Zgadzam sie z opiną kolegi powyzej. Szukam logiki w rozumowaniu Kefira, i jej nie znajduje. Moze ISIS w Syrii to tez produkt Rosji a nie USA. ?

   Lubię

 1. Od tego wegetarianizmu pojebało się jarusiowi w głowie oj pojebało, ale tak to już bywa jak się mózg głodzi. Jaka by rosja nie była to jest przeciwna gmo i niema tam satanistów i polska za komuny miała lepiej po 100 kroć jak obecnie, sam przyrost naturalny i odbudowa kraju w tym budowa nowych fabryk, kopalni o tym świadczy. Każdy miał minimum godności i pewną przyszłość i zdrowsze jedzenie a teraz co?

  Tak wygląda naprawdę propaganda rosyjska i trudno się z nią nie zgodzić:
  (bolszewicka propaganda usunięta by Admin, jeszcze raz i ban)

  Ale żeby tak jak jaruś dojść do wniosku że za zamachem we francji stoi rosja to trzeba być wybitnym debilem. I tu się zemną będzie mało kto kłócił po za jarusiem który ma dużo jak zwykle do powiedzenia ale co z tego jak wszystko to bezsensowny bełkot potłuczonego idioty.
  Nawet na wolnej polsce takiego gila by nie wypuścili.

  Lubię

  • A o milionach zamordowanych Polaków to szanowny pan czekista nie wiedział? Spróbuj jeszcze raz napisać „Polska” małą literą, jak to zrobiłeś powyżej, radziecki czekisto.
   P.S. ile tym razem rubli zinkasowałeś za powyższy bełkot?

   Lubię

   • Skoro juz mowimy o pomordowanych Polakach, to dla oddania sprawiedliwości powiedzmy takze o tych ktorych pomordowali Polacy. Niestety ta historai z X-XIII w jest skrzetnie ukrywana, bo i po co o niej wspominać. My takze nie jestesmy święci, a co do zdarzen we Francji, to gołym okiem widać, że Rosjanie nie mieli z tym nic wspolnego..

    Lubię

   • po co to mowic rosja polska ukraina to bezsens, kazdy bialy kraj na swiecie (prawie) jest przejety i rzadzony przez mongolskich zydow ktorzy sa plus minus poslusznymi zwierzetami pracujacymi dla chinskiej hyper lozy HONG ktorej zadaniem jest mord slowian i przejecie ich terenow przez najpierw zydow a pozniej docelowo chinoli.kropka. reszta to teatrzyk mniejszy czy wiekszy, putin to finski zyd ktorego celem jest mord slowian, myslal ze jak wysadzi nam samolot rzadowy to wywola wojne polska ruska takby zginely miliony polakow i rosjan ale sie nie udalo ale ciagle probuja, zydzi w stanach wysylaja tysiace amerykanskich slowian na rzez na sztuczne wojny lecz chwala bialym amerykanom ze maja duzo bialych dzieci po 5 srednio, w polsce wiadomo ludzie przestraszeni kosztami utrzymania maja jedno czasem dwa albo wcale, HONG chce napuscic arabow na slowian zeby 200 milionowa armia chinska miala mniej do roboty jak wkroczy do europy, chinole z zydami planuja to juz od 6000 lat, zatruwaja wszystko u slowian na potege, trujacy aspartam jest w lekach napojach i gumach do zucia o glutaminianie nawet nie wspomne jest we wszystkich wedlinach zupach itd fruktoza powodujaca cukrzyce nawet u dzieci jest dodawana do kazdego soku dzemu, sredniowieczne zarazy w bialej europie to sprawka agentow zydowskich trujacych wode naraz w roznych miejscach, 2 lata temu chcieli nas zatruc szczepionkami wyposazonymi w h5 wirus ale czesi wyprubowali je na fretkach ktore zdechly, nie mozna nic brac na slowo wszystko trzeba sprawdzac wlasnorecznie i nie kupowac zywnosci z duzych korporacji chodz to prawda ze polskie produkty to okropne dziadostwo pelne fruktozy glutaminianu sztucznych kolorow i zapachow wszystkie wedle goplany uzywaja utwardzanych tluszczow w slodyczach ktore pozniej nam utwardzaja zyly… tak mozna wymieniac do usran ej smierci bo polskie produkty to szmelc, na warzywa i mieso nie ma zadnych zdrowotnych standartow oprucz swiezosci, warzywa i owoce sa pelne pestycydow powodujacych alzheimera, mieso ze zwierzat wcinajacych maczke gmo ze stanow czechow i brazyli powoduje choroby jelit, polacy sa skazani na zaglade pod kapitalstami bo kapitalizm to wyprodukowac go wno najtaniej i sprzedac najdrozej i zeby sie szybko zepsulo zeby kupic nowe go wno i tak w kolko, jedyna szansa wyrzucic kolorowych i przywrocic panstwo slowian, utopia ? moze ale inaczej czeka nasz smierc

    Lubię

  • Hej, a co masz do przyjaciół zwierząt?! Ja też nie jem moich przyjaciół (mięsa), a uważam, że Kefirkowi coś zaszkodziło! Ale on chyba tak już ma… po kilku świetnych artykułach strzela samobója! A swoją drogą młody on jeszcze, to nie pamięta jak się wtedy NAPRAWDĘ żyło normalnym, przeciętnym ludziom! (oczywiście pomijam wczesne lata powojenne grasującego NKWD i walki o władzę)

   Lubię

   • Już mam:

    „​W Europie wiosną wybuchną zamieszki islamskie – alarmuje były doradca Putina”

    Cytuję: „Kraje i narody europejskie nie powinny być zaskoczone, jeśli wiosną w przyszłym roku, pojawi się rodzaj masowego ruchu islamistycznego, islamska wiosna w Europie destabilizująca państwa Europy – powiedział na antenie Telewizji Republika Andriej Iłłarionow, były doradca, reprezentant Władimira Putina na spotkaniach grupy G20.”
    (…)
    Skonsumuje ona energię i uwagę liderów europejskich w czasie, kiedy Władimir Putin będzie próbował dokończyć swoje neoimperialne projekty – powiedział. Zwracając uwagę, że działania ISIS odwracają uwagę od agresji Rosji na Ukrainie. A eskalacja działań islamistów w Europie całkowicie skoncentruje uwagę zachodnich społeczeństw.”

    Dalej: http://niezalezna.pl/61892-w-europie-wiosna-wybuchna-zamieszki-islamskie-alarmuje-byly-doradca-putina

    „„Gubernator” Doniecka sypie Putina. Czy za paryskimi zamachami stoi Kreml?”

    Cytuję: „Kreml eliminuje niechcących podporządkować się rosyjskich separatystów na Ukrainie. Obawiający się o swoje życie „ludowy gubernator Noworosji” Paweł Gubariew twierdzi, że za zamachami w Paryżu stoi Moskwa. „Dysponujemy zapisami rozmów czeczeńskich bojowników z prezydentem Ramzanem Kadyrowem” – powiedział samozwańczy „gubernator” Doniecka.
    W nagranych rozmowach, już po ataku na redakcję lewicowego pisma Charlie Hebdo, Kadyrow ma się chwalić wynajęciem Algierczyków, którzy mieli dokonać zamachu.
    „Noworosja potępia działania Kadyrowa i ataki terrorystyczne wymierzone w ludność cywilną. Jesteśmy gotowi podzielić się ze światową opinią publiczną informacjami, jakimi dysponujemy” – miał oświadczyć Gubariew.

    Dalej: http://niezalezna.pl/63196-groza-smiercia-tomaszowi-sakiewiczowi-dzisiaj-charlie-hebdo-jutro-gazeta-polska

    ____________________________________________

    -podsumowując: te dwa powyższe doniesienia prasowe miażdżą rosyjską propagandę. Mam nadzieję, że Rosja odpowie za swoje zbrodnie przed Trybunałem międzynarodowym.

    Lubię

   • Przeczytalam te bzdury i az mnie zatkalo! Putin i zamach w Paryzu, dobre! Putin tez zrobil pewnie zamach na WTC i od tej pory prowadzi wojny w krajach arabskich. Pare miliardow USD dal Ukrainie zeby zrobic tam rozpierduche bo mu to bylo bardzo na reke, czyz nie? Co by tu jeszcze…? Acha, oczywiscie polskie media pisza sama prawde i warto sie na nie powolywac. Popatrz sobie Kefir na mape swiata i zobacz, gdzie maja swoje stale bazy wojska USA a gdzie rosyjskie i kto prowadzi wojny i destabilizuje kraje po Pierestrojce na swiecie (w tym Polske) – Twoim zdaniem Putin? Daleka jestem od gloryfikowania Putina ale zagrozenie dla Europy (i dla Rosji) to ja widze z zupelnie innej strony, tej mianowicie, ktora od lat prowadzi wojny na swiecie, ktora wedlug wlasnych potrzeb i wlasnego widzimisia wprowadza swoj porzadek podporzadkowujac kolejne panstwa pod swoja hegemonie stopniowo zaprowadzajac globalne rzady jednego kraju. Ty sie boisz, ze Putin wyciagnie rece po Polske a nie widzisz, ze on glownie broni Rosji przed zdobywcami swiata? Nie widzisz, ze kto inny juz dawno rece po Polske wyciagnal i ja dusi az oczy jej z orbit wychodza? Nie wiem, moze Ty ogladasz inny film niz ja?

    Lubię

 2. I rozmawiaj tu z dzieckiem które nie dorosło do poważnych tematów. Szanowny imbecylu, napisze polska z małej, bo obecnie polski niema, to twór teoretyczny, na papierze, rządzony przez zdrajców i agentów.

  (ciach.. Admin. Już dość tego dobrego)

  Lubię

 3. Już się zaczyna. Zielone ludziki działające przeciwko Polsce grożą rozlewem krwi i zamachami terrorystycznymi w Polsce:

  „Grożą śmiercią Tomaszowi Sakiewiczowi. „Dzisiaj Charlie Hebdo, jutro Gazeta Polska”

  Cytuję: „Podający się za agentów rosyjskich służb specjalnych twórcy facebookowego profilu „Ruska Agentura w Polszy” grożą śmiercią redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi oraz dziennikarzom tygodnika.”

  Dalej: http://niezalezna.pl/63196-groza-smiercia-tomaszowi-sakiewiczowi-dzisiaj-charlie-hebdo-jutro-gazeta-polska

  Lubię

  • Buhahaha żeby cytować „niezależną” sakiewicza to niezłym trzeba być tumanem albo syjonistą.

   Zamach na Partyzanta, czyli Charli Hebdo po polsku..

   (sowiecka propaganda ciach! By Admin)

   Lubię

 4. To do zielonych ludzików Putina działających w Polsce. Służby wiedzą kim jesteście i wasze aresztowanie jest kwestią czasu!

  Cytuję: „W Polsce służby też się taką armią trolli interesują, więc uważaj trollu, co za pieniądze Kremla na porządnych polskich portalach, wypisujesz..

  Dalej: http://kresy24.pl/60050/jestes-trollem-kremla-ten-artykul-jest-dla-ciebie-przeczytaj-i-zacznij-sie-bac-sluzby-juz-o-tobie-wiedza/

  Lubię

 5. … ten świat jest totalnie chory przez rządy, władzę, religie, materializm, bezmyślną konsumpcję i pożądanie pieniądza jako symptom tego globalnego obłędu, który w ludziach żyje niczym wirus umysłu… może ludzkość potrzebuje jakiegoś kosmicznego wstrząsu … bo zdaje się, że nic nas nie zdoła już ocalić przed nami samymi … życie ludzkie, to taki wyrok śmierci w zawieszeniu na doczesność … ci, którzy to zrozumieją odejdą stąd z poczuciem ulgi, nie ulegając iluzji pożądania ego materialnego umysłu … moje serce coraz bardziej ubolewa nad tym biednym gatunkiem człowieczym …

  Lubię

 6. https://www.youtube.com/watch?v=0ajZistQVYI … Nassim Haramein, według mnie jeden z genialniejszych umysłów obecnej cywilizacji, uduchowiony fizyk, badacz ezoterycznych mądrości starożytnych cywilizacji … polecam obejrzeć wszystkim ten wywiad w 4 częsciach, bo jeżeli jego przemyślenia odnośnie transformacji kosmicznej na Ziemi jako gatunku są prawdziwe, to wszystko co obecnie się dzieje jest tego przejawami … nasza planeta wchodzi w pewien cykl galaktyczny i to ma odzwierciedlenie w gatunku ludzkim i samej Ziemi jako planecie …

  Lubię

 7. nie było żadnego zamachu w paryżu to jest teatrzyk medialny mediów z zachodu – widać to po koordynacji pokazywania tych filmów i historii opowiadanych jest niesamowita dokładność w pokazywaniu tego https://www.youtube.com/watch?v=jH8dejYGa5A dziś komisarza prowadzącego śledztwo odwiedził seryjny samobójca i po sprawie nie ma świadków 🙂 (nie sądze by rosja była tak silna by „podbić europe” i nie ma po co to robić jest to totalnie nieopłacalne dziś się podbija gospodarczo nie militarnie a walki na ukrainie sa efektem strachu rosji bo bazy natowskie osaczają niedzwiedzia z każdej strony https://www.youtube.com/watch?v=UMvPlkyBOBQ) która mimo wszystko ma wsparcie usa oczywiście gdyby Polske Rosja najechała to USA by nie zareagowały ale już niemców nie wolno ruszać bo wujek sam tam rządzi
  rosją rządzi mafia skupiona wokół służby specjalnych FSB KGB GRU itd itp https://www.youtube.com/watch?v=PD3ufaenico normalny reżim w Polsce widzimy jego lajtową wersję ale widać inspiracje moskiewską z tym że polskie służby klęczą przed żydoameryką i żydoniemcami
  gdy się spojrzy na ekspansje baz natowskich i us-owskich wokół rosji to jasne się staje że ktoś tu planuje napad i raczej nie rosja na siebie…

  Lubię

  • znowu rosja mowic jest bez sensu zydowski gang putina ma za zadanie wykrwawic biala rase zanim skosni przyjaciele putina napadna na wszystkich bialych, putin udaje ze dba o narod bialych slowian a tak naprawde go gnebi ile sie da, bieda w rosji to juz kryminal w polsce zreszta tez tylko warszawka jakos tam ciagnie

   Lubię

 8. warto sobie zadać pytanie kto na tym zyskał? napewno ten teatrzyk z tym marszem przez ulice paryża był wcześniej przygotowany że liderzy całej europy i (natanyahu nawet tam był) się naglezlecieli w jedno miejsce i do tego te tłumy ludzi zaraz po rzekomym zamachu WIEMY JAK TRUDNO WYPROWADZIĆ LUDZI NAGLE NA ULICE SPRÓBUJCIE SAMI TO ZROBIĆ JEST TO BEZ MEDIÓW NIEMOŻLIWE to musiałobyć oczywiste że będzie zamach wszystko zadziałało perfekcyjnie nawet koszulki mieli z nadrukiem „je suis charlie” kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy !!!! nagle się pojawiły z NIEBA 😀 to była przygotowana akcja – jeżeli rzeczywiście będzie wiosna jihadu w europie i to się sprawdzi to będzie można powiedzieć że miałeś racje bo tu jest jasny osąd i 100 % pewność „Rosja odpowiada za zamachy w Paryżu!” a żadnych dowodów prócz rzekomych wpisów jakiegoś rosjanina które można łatwo spreparować FAKTEM jest że trwa wojna informacyjna między zachodem i rosją od majdanu conajmniej i obie strony łżą jak psy i należy wszystko brać przez filtr myślowy nie łykać nic bez przemyśleń

  Lubię

 9. Wydaje mi się, że nie dostrzegłes większego obarzu rzeczywistości którą podjołes się opisać. I stąd niezbyt logiczne tezy wysuwasz. I owszem, hieny z Zachodu walczą z hienami z Rosji. I hienami będą.. Więc Polska ma przejebane i owszem, jakby na to nie patrzeć. Ale tak jak w rzeczywistości, jak i na ulicy – MUSISZ MIEĆ PLECY. My nie Turcja że jesteśmy niezależni i wszystko mamy ewentualnie w dupie. Stąd w którąś stronę musisz wyciągnąć rękę, (dosadniej nazwał to po imieniu Sikorski:) ale wtedy odkrywasz plecy i dupę. Teraz te zimno wieje nam właśnie ze wschodu w owe dupsko ale to bardzo duży błąd tak się zachowywać. Roztropność polega na pertraktacjach i wywarzeniu stosunków z oba stronami, by nie patrzeć się za siebie, bo one będą tak czy inaczej. W 39 -tym to najlepiej odczuliśmy jak powierzyliśmy swoje bezpieczeństwo jednej stronie. Właśnie dlatego robi się koalicje ale i teraz stają się pionkami w jeszcze większej grze szachowej panów…:(

  Myślę, że dokładnie tak samo uważałem jak to, co tu prezentujesz, zanim zacząłem się bardziej interesować tematami Euro Majdanu. To właśnie te wydarzenia nakreśliły mi na nowo otaczającą rzeczywistość i uzmysłowiło mi, że Rosja swoje kroki stawia w ODPOWIEDZI NA MANEWRY ZACHODU- czyli czytaj USA. Tka jest kolej rzeczy. Jak sam zauważyłeś jest to walka o wpływy (jedno i drugie jest złem imperialnym, co nie ulega wątpliwości), ale to EUROPA Z USA NA CZELE ZROBIŁY PIERWSZY KROK DO PRZODU INGERUJĄC W UKRAINĘ WALCZĄC WŁASNIE NA POSZERZANIE SWOICH WPŁYWÓW, NIE ROSJA. A to jest diametralna w tym aspekcie różnica.

  Podam Ci przykład obrazujący to zagadnienie:

  Gdyby przed twoim domem za płotem miedzę sąsiada prawie zajumali w imię znienawidzonej innej gminy (obcej, agresywnej, która chce się dorwać i do twojej ziemi, bo np. chce na tych terenach postawić wielką śmierdzącą fermę kurzą- albo np. tarczę (anty)rakietową skierowaną w ciebie…) to czy też byś był zadowolony z takiego obrotu sprawy? Przecież byłoby roztropne i poprawnie gdybyś wziął sprawy w swoje ręce i starał się pomóc nieborakowi sąsiadowi (za wszelką cenę- nawet jak Kargul z Pawlakiem go nie nawidzisz) by ta gmina nie zajęła jego ziemi? Bo to byłby twój najważniejszy interes??? Tak właśnie niestety działa współczesna geopolityka… i to właśnie miało miejsce…
  Więc o sprawie Ukrainy więcej napisałem np. tu:
  Co powinieneś wiedzieć o kryzysie na Ukrainie [2014] PL
  https://ripsonar.wordpress.com/2014/02/22/co-powinienes-wiedziec-o-kryzysie-na-ukrainie-2014-pl/

  Tak swoją drogą ludzie się dziwią, że Polska w ogóle się angażowała w kwestie Ukrainy. Przecież nam do nich jest na pewno nie blisko z pobudek przede wszystkich historycznych! Powyższy przykład odbija się w takim razie i echem do nas samych. Tylko tutaj dodajmy czynnik motywujący z innego źródła: to my jesteśmy na posyłki tych, którzy tą obcą gminę motywuje do działania…. nonsensy….

  Podkreślę jeszcze raz: boję się Rosji, drżę o naszą Polskę i jej przyszłość szczególnie z zagrożeniem ze wschodu,

  https://ripsonar.wordpress.com/2014/04/07/sprawa-polski-w-sytuacji-zagrozenia-rosyjskiego/

  ale wiem też że wierzganie Niedźwiedzia jest spowodowane jego ciągłym drażnieniem przez nas samych tj. UE, NATO a to wszystko na polecenie USA by permanentnie zwierzakowi ciągle igły w dupę wbijać. Tak więc jego reakcja jest normalna i racjonalna, …

  Porównaj sobie strategię zagraniczną USA i Rosji i zauważysz różnice. Tu jest tylko jedna strategia agresywna, choć dobrze zakamuflowana pod osłona demokracji a nie obie. I tutaj właśnie tkwi problem…

  https://ripsonar.wordpress.com/2014/09/09/strategia-putina/
  https://ripsonar.wordpress.com/2014/12/13/amerykanska-strategia-zagraniczna-imperium-strachu/

  Na zakończenie: logikę swoją mam, analizuję i kminię pochłaniając masę informacji i z tych rozważań stwierdzam właśnie to co powyższe…choć początkowo, moje wnioski były zgoła inne i de fakto dokładnie takie jak zaprezentowałeś. Ale to tylko wierzchołek rozgrywek na górze, a takie rzucone emocjonalne słowa tylko kumulują złość, nienawiść i i agresję, a nie ją rozwiewają….. a to błąd.

  Ave

  Lubię

 10. Miał by racje taki artykuł, gdyby uświadamiał czytelnika o istocie zagrożenia lub wskazywał realne siły, natomiast od wytypowanych tub różni się tylko „preferowaną” alternatywą nie mającą z rzeczywistością wiele wspólnego. Polega to na tym, że autor używa pseudo języka typu „Rosja odpowiada”, „Moskwa rozgrywa”, „Rosja robi to od wieków” bagatelizując fakt, że tylko życie mówi jak jest, a nie język.
  Otóż poza dwoma, bardzo krótkimi okresami (Iwan Groźny, Stalin z niewielkim poślizgiem) Rosja to kolonia i nie można mówić o żadnej ciągłości ideowej.

  Otóż nie istnieje coś takiego jak pojednanie między narodami. A o moralnym rozliczeniu zbrodni może mówić tylko niezorientowana osoba, bo używa pseudo określen typu „Rosja odpowiada”.

  Żadne Państwo, w tym Polska nie ma mózgu, rąk czy nóg – to zawsze decyzje osoby lub osób, najpotężniejszych (a naród z założenia taki nie jest) w danym okresie i miejscu.

  Rosyjska [lub każda inna, mająca cechy narodowe] wizja świata to propaganda, którą autor się kieruje.

  Lubię

 11. Panie Jarku , śledzę pańskie wypowiedzi , ale czasami Pan przegina .
  Czy fakt że napisali iż jeden z napastników miał niebieskie oczy oznacza iż jeden to Putin a drugi Obama .
  Rozwagi i równowagi – wtedy to służba dla bliźnich.

  pozdrawiam

  Lubię

 12. Jarku wypada zaczynać swoje felietony od zdania – MOIM ZDANIEM to i tamto ……. Bo wtedy przedstawisz własny pogląd, obecnie przedstawiając problematykę konfliktów światowych przedstawiasz to jako pewniki powołując się na różne osoby więcej lub mniej kompetentne, za co zbierasz baty i niepotrzebnie wdajesz się niepotrzebne spory obniżające Twoje notowania. Działania możnych tego świata będą realizowane czy chcesz czy nie, a Twój brak szacunku do wroga – wrogów jest troszeczkę zaskakujący co też nie pozostaje bez wpływu na Twój portal. Im głupsze są masy i narody tym manipulacja łatwiejsza na którą Ty, ja i inni maluczcy tego świata nie mają absolutnie żadnego wpływu.
  Takie to moje skromne sugestie.
  Pozdrawiam

  Lubię

 13. Znasz może Jarek plany trzech wojen światowych A,Pike’a ,właśnie na naszych oczach przebiega jego realizacja czyli szczucie jednych na drugich takimi akcjami ,które nawet się w rzeczywistości nie wydarzyły koszty niewielkie a można nabuntować jednych i drugich przeciwko sobie bo ludzie tak sami z siebie nie są skłonni do wojaczki.trzeba im w tym pomóc.

  Lubię

 14. Kefir, Ty masz rozdwojenie jazni czy zyjesz na innej planecie? Te Twoje informacje i cytowane slowa wywodza sie z niewiadomych zrodel. Jesli chcesz rzeczywiscie cos wiedziec jak sie robi (i kto je robi) zamachy pod falszywa flaga, siegnij do informacji, ktore badal (i bada) Dr. Daniele Ganser, szwajcarski naukowiec i to taki z prawdziwego zdarzenia, ktoremu polityka chce zamknac usta. On bazuje na faktach i dokumentach a nie na tym, ze ktos cos gdzies powiedzial. Poszukaj sobie jego ksiazek albo przynajmniej posluchaj jego wykladow albo wypowiedzi na YT – to bedzie cos jak kubel zimnej wody na Twoja rozpalona anty-rosyjska propaganda glowe. Nie twierdze, ze Putin to nowy Mesjasz ludzkosci, ale nie widzisz drzewa wsrod lasu. Jesli chcesz pisac swoje czarne wizje o Putinie, to przynajmniej powoluj sie na wiarygodne zrodla. Ja zagrozenie dla Polski widze zupelnie gdzie indziej ale nie bede dyskutowac z kims, kto widzi oczami mediow glownego nurtu. Putin-bandyta to obraz stamtad zywcem sciagniety. Z jednej strony wieszasz na media psy a z drugiej strony sam nie widzisz, jak nimi Twoj poglad na swiat juz przesiaknal. Gdybys sie chwile logicznie zastanowil, to byc moze znalazlbys podobienstwa z 11 wrzesnia 2001 r. a tam prozno szukac macek Putina – czyz nie? Kto stworzyl „Araba-Terroryste” i w jakim celu? A kto w krajach arabskich wywoluje rozruchy i podobne na Ukrainie wywolywal pare lat wczesniej i w ubieglym roku, zrzuca bomby na tamte kraje, stwarza w nich chaos, ustanawia tam prezydentow i okrada te kraje z ich zloz ropy i gazu? Putin??? Putin i jego koncerny okradaja Polske? Putin sadza w Polsce swoich sprzymierzencow na stolki? Rosja ma zasoby ropy i gazu, wiec kto chce sie do nich dorwac? Slyszales o Pik Oil? Oj, Kefir – pogubiles sie troche.

  Lubię

  • Witam. Szanowny Panie,
   Proszę nie uprawiać radzieckiej, krasnej propagandy na mojej stronie. Propagowanie bolszewizmu, w tym modnego wśród polskich „zielonych ludzików” bolszewizmu narodowego, jest surowo zabronione na mojej stronie.
   Pozdrawiam, Admin.
   P.S. zdania nie zmienię. To Putler odpowiada za zamachy we Francji i to Putler finansuje isis, boko hamar, hamas, hezbollach, taliban itp itd. 🙂

   Lubię

   • Nie zauwazylam, ze ten wpis w lutym juz skomentowalam i dzisiaj w innym miejscu wypowiedzialam sie podobnie jak tu. Musze Cie Kefir rozczarowac – nie uprawiam radzieckiej propagandy, tylko mysle logicznie i samodzielnie oraz staram sie o obiektywnosc. Polozenie jest wyjatkowo trudne, smierdzi kolejna woja w Europie, ktorej akurat Putin wcale nie chce ale jest stale prowokowany. Zamiast wypisywac brednie na podstawie doniesien mendialnych moze pomysl co by tu napisac zeby ludzie w Polsce nie rzucali sie sobie nawzajem do gardel. Jak czytam Twoje madrosci o Putinie to tak jakbym czytala Michnika. Silisz sie na zbawce narodu ale Twoj blog wyraznie zalatuje podejrzanym swadem.

    Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s