Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Afery » Mity chrześcijaństwa zdemaskowane. „Bogów” było więcej?

Mity chrześcijaństwa zdemaskowane. „Bogów” było więcej?

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

 • 23,291,498 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

HEJ! JEŚLI ZALEŻY CI NA PRZEKAZYWANIU DALEJ NIEZALEŻNYCH INFORMACJI, MOŻESZ DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKĘ. DZIĘKI DAROWIZNOM JESTEM NIEZALEŻNY OD PARTII, IDEOLOGII, RELIGII, KONCERNÓW. MOJA DZIAŁALNOŚĆ ZALEŻY M.IN. OD WASZEGO WSPARCIA. KLIKNIJ JEDEN Z PONIŻSZYCH OBRAZKÓW:

Książki ezoteryczne, filozoficzne, o medycynie naturalnej i wiele innych:

Medycyna naturalna: Ogromny wybór ziół, suplementów, kosmetyków i innych preparatów:

Najlepsze soki, oleje i inne produkty medycyny naturalnej:

Mity chrześcijaństwa zdemaskowane. „Bogów” było więcej?

Powyższa grafika zawiera chyba wszystkie lęki tzw. "chrześcijan biblijnych" wielokrotnie u mnie demaskowanych.

Powyższa grafika zawiera chyba wszystkie lęki tzw. „chrześcijan biblijnych” wielokrotnie u mnie demaskowanych.

Prezentuję dziś ciekawy artykuł z zagranicznej witryny sott. net, przetłumaczony na język polski przez ekipę polskiego bloga „Pracownia”.

Opowiada on o licznych przekłamaniach, jakie występują w judeochrześcijańskiej Biblii. Biblia, nawet ta przekłamana, jest owszem, skarbnicą wiedzy ezoterycznej, ale trzeba pamiętać o pewnych faktach. Jak już wspominałem, dosłowna interpretacja Biblii jest błędem numer jeden. Dosłownie Biblię interpretują zarówno katolicy, protestanci, prawosławni, jak i stosunkowo nowy nurt dezinformacji – tzw. „chrześcijaństwo biblijne”. Jak już pisałem, owo „chrześcijaństwo biblijne” jest bardzo sprytnie zastawioną pułapką w matrixie, w której można utknąć na dobre.

„Chrześcijaństwo biblijne” jest silnie zakorzenione w klimacie teorii spiskowych (anty masoneria, anty illuminaci itp), co ma być przynętą na tych, którzy zaczęli się przebudzać. Ta doktryna odrzuca i demonizuje jednocześnie wszystkie dziedziny, w których człowiek może się konstruktywnie rozwijać i realizować. A więc: wiedzę tajemną, ezoterykę, Kabałę, wiedzę o UFO, medytację, psychologię, techniki wpływu na podświadomość, NLP, tantrę, itp. Jeśli „diabeł” i jego wpływy istnieją, to z pewnością on wymyślił „chrześcijaństwo biblijne”. Zwolennicy tej doktryny mają przekonanie, że im bardziej gorliwi i „prawi” są, tym bardziej nękają ich „demony”.

Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Im bardziej taki „chrześcijanin biblijny” będzie spychał swoje nie przepracowane lęki, kompleksy, traumy, archetypowe cienie do głębin podświadomości – tym bardziej będą one go atakowały. O ile u ateisty takie ataki z głębin podświadomości przybiorą np postać choroby, alkoholizmu, itp, o tyle u chrześcijanina biblijnego przybiorą one formę demonów. Cóż, podświadomość jest zawsze wierna Tobie, i zawsze „daje” Ci dokładnie to, co zamówiłeś na poziomie umysłu świadomego. Wiele o tym mówi jungowska psychologia głębi i jej ezoteryczne rozgałęzienia – ale w tej materii odsyłam Was do stron specjalistycznych, takich jak Ciemna Noc (link).

A więc po pierwsze – Biblię interpretujemy w sposób ezoteryczny, gnostycki. Czyli przenośniami, alegoriami, aluzjami, metaforami, symbolami – prawie nigdy dosłownie! Druga rzecz, jaką należy pamiętać przy interpretacji Biblii to fakt, że od ponad 2000 lat jej wersje ciągle się zmieniają. Każde kolejne wydanie Biblii to jakaś modyfikacja jej znaczeń. Autor poniższego artykułu przytacza fakt, że istnieje ponad 1000 wersji opowieści biblijnych. W poprzednim artykule było udowodnione, iż nowe wydanie Biblii znacznie „łagodzi” okrutną tyranię starożytnego ludobójcy – „boga” chrześcijan, muzułmanów i żydów – czyli jahwe. W starszym tłumaczeniu było, że żydzi, za na rozkaz jahwe, zabili swoich wrogów piłami, mieczami i pługami. W nowym tłumaczeniu tego fragmentu jest zaś to, że żydzi nakazali pracować swoim wrogom przy piłach, mieczach i pługach. Nie, że ich zabili. Więc zupełną nieprawdą jest twierdzenie także tych „chrześcijan biblijnych”, że nawet Watykan bał się zmieniać słowo Biblii, ze względu na nałożony przez Boga zakaz.

Trzeba też pamiętać o tym, iż ani chrześcijaństwo, ani nawet sama Biblia interpretowana poprawnie, nie jest wykładnią prawdy ostatecznej. Chrześcijaństwo to jedna z wielu ziemskich religii. A jak wiadomo, każda religia na Ziemi, tej Ziemi, uważa siebie za jedyną prawdziwą, a pozostałe – za heretyckie i zwodnicze. Oprócz Biblii jest mnóstwo tekstów i ksiąg, zarówno nowych, jak i starożytnych, które warto przeanalizować i przeczytać. Raczej starajmy się łączyć różne uniwersalne prawdy z każdej z religii, a resztę pomijać, na zasadzie oddzielenia ziarna od plew. Jeden motyw dajmy na to z chrześcijaństwa – np Komunia Święta, czyli przemienienie słowa w ciało (w materię) – jest obecny, pod innymi nazwami i modyfikacjami, w wielu innych religiach, kultach i systemach filozoficznych. Chrześcijańska Maryja to Isis z kultów pogańskich, czy też Szechina z Kabały, bądź archetyp mądrej matki z koncepcji psychologii Junga.

Autor wstępu: Jarek Kefir

Proszę o podanie dalej tego info!

____________________________________________________________

Wielu z tych bogów pochodzi z gwiazd

Cytuję: „Wywiad Valerie Tarico z religioznawcą, doktorem Tonym Nugentem. Dr Nugent zajmuje się symbologią i jest ekspertem w dziedzinie starożytnych symboli. Przez piętnaście lat był wykładowcą na Uniwersytecie w Seattle na Wydziale Teologii i Studiów Religijnych, jest także prezbiteriańskim pastorem.

– Większość Amerykanów wie, jak dzień 25 grudnia został wybrany na święto Bożego Narodzenia: Cesarz Konstantyn wybrał tę datę, ponieważ w kalendarzu juliańskim na ten dzień wypadało przesilenie zimowe – dzień narodzin umierających i zmartwychwstających bogów, takich jak Mitra i Sol [Invictus]. Niektórzy ludzie także wiedzą, że nasz wspaniały melanż zwyczajów i uroczystości bożonarodzeniowych pochodzi ze starożytnej tradycji nordyckiej, sumeryjskiej, rzymskiej i druidzkiej – lub, w przypadku Rudolfa, z Madison Avenue. Ale skąd pochodzi sama bożonarodzeniowa historia: Jezus w żłobie, aniołowie i mędrcy?

– Znana bożonarodzeniowa opowieść o dziewiczym poczęciu i narodzinach Jezusa znajduje się w ewangelii Mateusza i Łukasza. Uczeni podkreślają, że historie te nie są powiązane z innymi częściami tychże ewangelii i resztą Nowego Testamentu. Faktycznie, kiedy Jezus jako młody chłopiec jest w świątyni, jego rodzice jakby zapomnieli o niepokalanym poczęciu. Są zaskoczeni jego dziwnym zachowaniem. Nigdzie w Nowym Testamencie nie ma innej wzmianki o tych niesamowitych wydarzeniach! Te historie zdają się wynikać z późniejszych refleksji i zostały napisane później niż reszta ewangelii.

Żeby było jeszcze ciekawiej, te historie same w sobie zawierają nieścisłości i niejasności – na przykład sprzeczne genealogie. Nasza bożonarodzeniowa historia jest w rzeczywistości historią kompozytową (złożoną z dwóch lub więcej komponentów). Albo rozważmy ideę Maryi jako dziewicy. Grecki autor ewangelii Mateusza cytuje Izajasza mówiącego: „Partenos pocznie i porodzi dziecko”. Hebrajskim słowem użytym w Księdze Izajasza jest „almah”, co oznacza po prostu młodą kobietę. Ale greckie słowo partenos może oznaczać albo dziewicę, albo młodą kobietę, jednak przetłumaczono je jako „dziewica”. Współczesne przekłady Biblii poprawiły to przeinaczenie, a jednak element ten jest wciąż centralnym punktem opowieści wigilijnej.

– Wiele to komplikuje. Jeśli reszta Nowego Testamentu nie odwołuje się do tych opowieści ani ich nie potrzebuje, to w jaki sposób odziedziczyliśmy te opowieści? Skąd one pochodzą?

– Częściowo z kultury hellenistycznej. (To nie przypadek, wszystkie księgi Nowego Testamentu napisano w języku greckim.) W tej kulturze zakładano, że kiedy jakiś człowiek zrobił coś niezwykłego, to dlatego, że był odmienny – boski albo pół-boski. Tworzono historię o tym, jak to się stało, że był boski. O prawie wszystkich greckich bohaterach mówi się, że urodzili się z ziemskiej kobiety i męskoosobowego boga – nawet o Aleksandrze Wielkim, Oktawianie Auguście, czy Pitagorasie. Ojcem był zazwyczaj Zeus albo Apollo. Bóg schodził na ziemię i spędzał noc z kobietą, udając jej męża, albo przybywał jako błyskawica, czy coś a tym rodzaju. Grecka mitologia pojawia się również w Księdze Rodzaju: bogowie pożądali kobiet, zstępowali na ziemię i łączyli się z nimi.

– Dlaczego elementy te dodano do historii chrześcijaństwa?

– Żydowscy chrześcijanie – pierwsi chrześcijanie – nie wierzyli w niepokalane poczęcie. Wierzyli, że Józef był biologicznym ojcem Jezusa. Ich chrystologia zawierała „adopcjonizm” – myślano, że Jezus został adoptowany jako swoisty syn Boga w pewnym momencie swojego późniejszego życia. Pozostawało tematem spornym, kiedy to się stało: Marek sugeruje chrzest, Paweł – zmartwychwstanie. Z biegiem czasu miejsce żydowskiego chrześcijaństwa zajęło chrześcijaństwo nieżydowskie (gojowskie). Były wojny żydowsko-rzymskie. Żydowscy chrześcijanie byli marginalizowani i uciskani. Gojowskie odgałęzienie staje się dominujące. W końcu otrzymujemy ewangelię Jana, która przesuwa synostwo Jezusa z powrotem na początek czasu. Jej autor umiejscowił się na przeciwnym biegunie spektrum w stosunku do żydowskich chrześcijan. Ale Mateusz i Łukasz sądzą, że synostwo Jezusa rozpoczęło się w chwili jego narodzin, i chcą opowiedzieć historię, która uwypukli taki stan rzeczy. Mateusz i Łukasz są źródłem opowieści bożonarodzeniowej w wersji, którą zna większość z nas.

– Dlaczego autorzy nie postarali się usunąć sprzeczności?

– Usunęli, niektóre. Nazywa się to „ortodoksyjnym przekłamaniem Pisma Świętego” (Bart Ehrman: artykuł, książka) Wygląda na to, że te opowieści urodzeniowe zostały dodane pod sam koniec, więc nie zdążyły się zintegrować z całym Pismem.

– Zostałam wychowana w przekonaniu, że Biblia jest dosłownie idealnym, „bezbłędnym” słowem Bożym, zasadniczo podyktowana autorom przez Boga. To, co pan mówi o tych opowieściach bożonarodzeniowych, z pewnością podważa taki światopogląd.

– Która Biblia? Istnieją tysiące wariacji rękopisów. Większość biblijnych opowieści jest prawdopodobnie fikcją, a nie literaturą faktu. Są mitologią w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Ale musimy wyjść poza kwestię, czy biblijne historie wydarzyły się w przeszłości, w sensie historycznym, fizycznym, aby zrozumieć, co one oznaczają duchowo i mitycznie.

– Wracając do świąt Bożego Narodzenia. Spośród wszystkich obrazów przedstawiających Boże Narodzenie, ludzie najbardziej upodobali sobie anioły. Historia bożonarodzeniowa jest pełna aniołów, świetlnych istot. Czy to nie ze względu na związek z tradycją przesilenia?

– W rzeczywistości pochodzi to z Biblii hebrajskiej, z żydowskich tekstów, które zostały ostatecznie włączone w chrześcijańską Biblię jako Stary Testament. Pochodzi to również z literatury żydowskiej, napisanej w okresie pomiędzy Starym a Nowym Testamentem, która nie trafiła do biblijnego kanonu. Niektóre z tych tekstów są nawet cytowane w Nowym Testamencie, na przykład Księga Henocha z II wieku p.n.e., która jest pełna aniołów.

– Czym są anioły w tych opowieściach? Kim one są?

– Biblia nazywa ich synami Boga, Boską Radą. Słowo użyte na określenie Boga w części hebrajskiej biblii, Elohim, jest liczbą mnogą, czyli sugeruje rodzinę bóstw. Anioły są pomniejszymi bogami byłego panteonu starożytnego Izraela. Podlegają oni władzy Jahwe. Razem z Jahwe są częścią Elohim, rzeczownika w liczbie mnogiej, tłumaczonego w Księdze Rodzaju jako „Bóg”. Elohim/Bóg mówi: „Stwórzmy człowieka na nasze podobieństwo”. W rozumieniu chrześcijan odnosi się to do trójcy, ale jest to późniejsza interpretacja. Aniołowie pochodzą ze starożytnych panteonów Mezopotamii i Egiptu. Wielu z tych bogów przyszło z gwiazd. Istnieje silne astralny wymiar. „Niebiańscy Gospodarze” to gwiazdy.

– Opowieść Łukasza skupia się na jednym z aniołów, Gabrielu. Czy jest on archaniołem?

– Gabriel jest Aniołem Pańskim. Jest on jednym z dwóch aniołów, którzy są wymieniani w żydowskich i chrześcijańskich kanonach poza apokryfami: Gabriel i Michał. Są to anioły miłosierdzia i osądu. Gabriel oznacza „Mąż Silny Bogiem”. Pierwszy raz jego imię pojawia się w Księdze Daniela. Jeśli pójdziemy do kościoła prawosławnego, zobaczymy dwie ikony – na północy i południu. Michał jest na północy i ma walczyć z szatanem, który tam mieszka. Gabriel jest na południu i bardziej przypomina pierwotne anioły, czyli posłańców bogów. Bo to właśnie znaczy „anioł”. Ideę, że Bóg ma specjalnych posłańców, znajdujemy w mitologii Bliskiego Wschodu. Każdy z wcześniejszych bogów ma swojego specjalnego posłańca. Enki, który staje się Jahwe, ma Izimuda. Bogini Inana ma Ninszubura. Każdy z wyższych bogów ma wysłannika lub asystenta, który jest pomniejszym bogiem. Anioły Pańskie są tym samym. Rozróżnienie pomiędzy aniołami i bogami przyszło później.

– Czy jest on osobą z gwiazd? Lub jednym z tych pół-boskich potomków bogów i kobiet?

– Jest on jednym z bogów, którzy przybyli na ziemię.

– Dlaczego pan tak twierdzi?

– Potomkowie bogów obcujących z kobietami nazywani są Gaborim – słowo to ma ten sam rdzeń, co imię Gabriel. Gabriel pojawia się w Listach Apostolskich w II wieku n.e. Opowiada o Jezusie i tajemnych naukach, jakich udzielił apostołom po zmartwychwstaniu. Jednym z sekretów jest to, że w rzeczywistości jest on Gabrielem. Po tym, jak Gabriel ucieleśnił się i połączył z Maryją, stał się Jezusem. Idea, że Chrystus był aniołem, była bardzo popularna w początkach kościoła. Dopiero później znajdujemy ścisły rozdział pomiędzy ludźmi i aniołami oraz bogami i aniołami (więcej).

– Mamy czas na jeszcze jedną ulubioną historię bożonarodzeniową: Gwiazdę Betlejemską i Mędrców [zwanych też królami lub Magami].

– Mędrcy są astrologami. Są zaratusztriańskimi kapłanami. Na wschód od Imperium Rzymskiego znajdowało się Imperium Perskie, które było zaratusztriańskie. Widzą oni wschodzącą gwiazdę na niebie (lepsze tłumaczenia nie wspominają, że na geograficznym wschodzie). Astrologowie poświęcali wiele uwagi takim wydarzeniom. Jest prawdopodobne, że to wydarzenie odnosi się do heliakalnego wschodu – pierwszego w roku pojawienia się gwiazdy nad horyzontem. Myśleli, że był to znak żydowskiego mesjasza. Uczeni przypuszczają, że żyli oni w Babilonie, gdzie przebywało wielu żydowskich kupców. Żydzi byli tam do czasu wygnania z Babilonii. Mamy ich zapiski zrobione pismem klinowym.

– Zakłada pan, że ta opowieść jest historyczna?

– Pomyśl o tym jak o żabach i stawie. Staw jest prawdziwy, żaby nie. Są to fikcyjne opowieści toczące się w rzeczywistym miejscu. Szczegóły dotyczące miejsca nie zawsze są poprawnie przekazane, ale są to fikcyjne postaci w prawdziwych miejscach. Mędrcy podążali za swoją gwiazdą z Jerozolimy do Betlejem. Autor ma na myśli prawdziwą gwiazdę, która w tej sytuacji byłaby na wprost ciebie. Musiała to być gwiazda daleko na południowym niebie. Pamiętasz, co powiedziałem o Niebiańskich Gospodarzach, będących gwiazdami? Gwiazda u Mateusza i anioł u Łukasza są dwoma wariantami tej samej mitologii.

– Namieszał mi pan w mojej byłej fundamentalistycznej głowie. Chciałby pan coś dodać na zakończenie?

– Musimy umieć doceniać te opowieści jako mity, a nie jako dosłowne historie. Kiedy zrozumie się, skąd pochodzą, wtedy można zrozumieć ich duchowe znaczenie dla autorów i dla nas.

– To był kolejny wywiad. Dziękuję.

Autor: Valerie Tarico
Źródła oryginalne: Huffington Post, SOTT
Tłumaczenie i źródło polskie: PRACowniA
Za: Wolne Media


36 komentarzy

 1. Jony pisze:

  Z Nowym obrzezanym Rokiem Towarzysze!

  Lubię

 2. Mieczysław S.Kazimierzak pisze:

  Nie ma TEOLOGII JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKIEJ!!!
  Zatem o czym mowa skoro z MITOLOGEMATU powstał FILOZOFOMAT.Na bazie tej antycznej historii powstała kultura chrześcijańska,CYWILIZACJA ŁACIŃSKA i bezbożni wojownicy wzorujący się na judaizmie rabinicznym.

  Lubię

  • Jarek Kefir pisze:

   Jak najbardziej można połączyć judaizm z chrześcijaństwem – patrząc pod względem ezoteryczno-duchowym („bóg” chrześcijan i żydów to ta sama istota – jahwe) jak i pod względem psychologicznym. I judaizm i chrześcijaństwo to religie przeznaczone dla mas, które mają bardzo destrukcyjny wpływ na psychikę i podświadomość człowieka. Szczególnie małego dziecka. Gdy wmówisz małemu dziecku, że jest winne śmierci „boga”, że jest nieczyste, że ma grzech pierworodny – to wtedy te treści zapadną głęboko w psychice i będą działać destrukcyjnie całe życie. I judaizm i chrześcijaństwo to instalowanie w psychice dziecka takich „kodów”, by uczynić z ludzi niewolników.

   Lubię

 3. grab pisze:

  Każdemu prawda do czegoś służy . Naciągaczom … lecz my jesteśmy ponad tym . Kto Nas zamierza przekonać do czegoś ? „Młodość ,ty nad poziomy wylatuj ” , tak ,jedyna nadzieja w tym żywiole , nieskazitelność , całkowita szlachetność odruchów emocjonalnych . boska ręka czuwa nad tym . Młodzi w Was nadzieja oderwania tego stanu beznadziejności !!! Wszyscy sceptycy zasługują na odsunięcie od stołu Polskiego , od cieszenia się wspólnym obcowaniem , radością bycia Polakiem . Czy w tym jest coś zdrożnego ?

  Lubię

 4. nieustraszona pisze:

  Pan Miecio namolnie miesza skaczac z jednego gownotematu do drugiego podpierajac sie „autorytetem” i tytulomania, a licho nie spi, tylko uskutecznia plany depopulacyjne Polakow i pozostalych Europejczykow wytresowanych tez strachem przed skrzyzowanymi deskami, „lacinska” jarmulka z bibuly i kleju oraz z lacinska brzmiacym talmudycznym „prawem” i „medycyna” :

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-depopulacji-polski-faza-kolejna-2015-01

  Lubię

  • Mieczysław S.Kazimierzak pisze:

   @nieustraszona.
   Jak potrafię tak bronię dogmatów wiary katolickiej,która jest podstawą ewolucyjnego rozwoju CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.Korzenie sięgają początków greckiego myślenia.
   To takie proste i nie ma co tego komplikować,bo na tej fali podobnie jak Jarek Kefir nadaje też „nieustraszona”.
   Nikt nie zmusza do wiary w dogmaty religii katolickiej.Natomiast jak się jest niedouczonym to trzeba posłuchać katolickich filozofów.
   Nie ma takiego zdroworozsądkowo myślącego,że żydowska monolatria to wzorzec rasizmu!!!

   Lubię

   • Jarek Kefir pisze:

    Nie muszę słuchać katolickich filozofów. Wiesz dlaczego? Bo na tej samej zasadzie, nie chcę, nie muszę i nie będę słuchał islamskich „filozofów” z państwa islamskiego z Iraku i Syrii. Także na tej zasadzie legendy Korei Północnej o „wielkim i miłościwym wodzu Kim Ir Senie” też mnie nie interesują.
    Kumasz trochę jaka to zasada? Pieprzenie bez sensu czy to ideologiczne czy religijne mnie nie interesuje. No chyba, że chodzi o pokazanie, wypunktowanie i zdemaskowanie patologii takiego myślenia.
    Poza tym: ja, Jarek Adam Kefir, dziś, dnia 5 stycznia 2015, około godziny 20:30 czasu Polskiego, ogłaszam OSTATECZNY KONIEC następujących cywilizacji:
    -łacińskiej
    -bizantyjskiej
    -żydowskiej
    -muzułmańskiej
    -protestanckiej
    -anglosaskiej
    -germańskiej
    -chińskiej
    -azjatyckiej
    -latynoamerykańskiej
    -itp itd.
    I ogłaszam jednocześnie powstanie Nowej Cywilizacji – CYWILIZACJI ZJEDNOCZONYCH ZIEMIAN. 🙂

    Lubię

    • Dagmar Relinger pisze:

     Slusznie zupelnie slusznie popieram ipodpisuje sie pod tym obiema rekami!!!!!Witam w nowym Swiecie!!!

     Lubię

  • rybol pisze:

   Nieustraszona SzczukoŚroda.

   Lubię

 5. Krystyna pisze:

  Na litość Enki, Zeusa, Buddy, JHWH, Jahwe, Jehowy, Allacha, Wisznu, Sziwy i innych Bogów, których nie wymieniłam, za co serdecznie przepraszam!
  Na litość wszystkich półbogów, ćwierćbogów, gnomów, elfów, krasnoludów etc.!
  Mieczysławie, skończ wreszcie z tą CYWILIZACJĄ ŁACIŃSKĄ!!! Bo zaczynam stawać się średniowczesnym wyznawcą jednego z odłamów KULTURY ŁACIŃSKIEJ, a mianowicie prężnie rozwijającej się ŁACINY KUCHENNEJ!
  Błagać chyba zacznę Admina, aby któremuś z nas posłał BANA!
  No, chyba, że Jarek będzie miał na to w ….BANE!
  Ucz się, Krysiu pokory od Jarka, tego co i maluczkich wysłucha i wielkim MIECZYSŁAWOM czasu na polemikę nie szczędzi.

  Mieczysławie, kochany, najdroższy …- już nie wie mój ptasi móżdżek, jak cię nazwać!
  Przeczytaj proszę moją wypowiedź do ciebie w sanskrycie własnym pisaną, a umieszczoną 3 stycznia o godz.18 minut 16 pod Jarka artkułem:

  ,,Jak zrobiono z nas nieszczęśliwych niewolników? Kluczem nie polityka i spiski, a psychologia”

  Odpowiedz mi, proszę, jak zwie się CYWILIZACJA, w której rozwój ludzkości polega na coraz to bardziej permanentnym pieprzeniu w kółko cytowanych treści, bez wyrażania myśli własnej?!

  Przepraszam, ale bywają i takie wyżyny, na które człowieka ponosi.

  Pozdrawiam.

  Lubię

 6. a jak jeszcze zrozumiemy, że bogowie to historyczna elita, która po prostu była w stanie wykorzystać naiwność ludzką to i dzisiejsze opowieści o NWO, rządzie światowym też nie będą takie straszne, a oczywiste podążanie do „powrotu” bogów zamieszkałych wyspę i ludu produkującego „dobra”.

  Lubię

  • Mieczysław S.Kazimierzak pisze:

   @nieustraszona
   Psychologia jest na różny użytek stosowana.Również przez NOWĄ LEWICĘ,która radykalizuje wczesne myśli Karola Marksa.
   CYWILIZACJA ŁACIŃSKA przeszła swoją ewolucyjną drogę i jest opisana.Można inną tylko jaką?!
   Pytanie konkretne,a odpowiedzi brak!!!

   Lubię

   • Jarek Kefir pisze:

    Żenadłem tak bardzo gdy przeczytałem powyższy komentarz Mieczysława.
    Przede wszystkim, psychologia leczy, a religia NISZCZY – zaniża samoocenę, powoduje lęki, kompleksy, frustracje, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, itp. Ogólnie polecam się zapoznać z terminem „nerwica eklezjogenna”, bowiem destrukcyjny wpływ religii na psychikę jest znany nauce od dawna.

    Zauważyłem, że wszystko co działa, co leczy, co jest skuteczne, w czym człowiek może się realizować i twórczo rozwijać – uważacie za „złe” i pochodzące od demonów, diabła. Tymczasem prawda jest taka, że te demony to siedzą w Waszych głowach, a sami jesteście wyznawcami chyba największego diabła jaki istnieje na tej Ziemi.

    Lubię

  • Krystyna pisze:

   Za kogo uchodzili cywilizowani kolonizatorzy wobec podbijanych prymitywnych narodów i plemion? Czy kolonizowanie miało na celu polepszenie bytu podbijanych, czy raczej wykorzystanie ich jako darmowej siły najemnej [niewolnictwo] do wydobywania rud metali i innych bogactw?
   Czy nasza cywilizacja jest najbardziej rozwinięta?
   Kto oprócz wariata w to uwierzy?
   Jakie są choćby przesłanki ku temu, że podboje i kolonizacja miałyby dotyczyć tylko ziemskiej cywilizacji i na niej się kończyć?
   Skąd w nas zakorzeniona jest odwieczna chęć podboju i ograbiania rdzennych mieszkańców krain?
   Skąd zdobyliśmy wiedzę o bezcenności złota, z którego w zasadzie nie korzystamy w sposób praktyczny [ chociażby do wzmocnienia atmosfery ziemskiej i ochrony przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym w aspekcie cyklicznie słabnącego pola magnetycznego]?
   Dlaczego zabijamy się o grudkę tego kruszcu po to tylko, aby zapełniać skarbce? A może dla kogoś???
   Skąd u władców – i świeckich i świątynnych – nadrzędnym celem było i jest zagrabianie i gromadzenie wszystkiego co złote?
   Dlaczego utrzymujemy w skrajnej nędzy narody afrykańskie, aby nie były w stanie czerpać ze swoich bogactw? [ 50% światowych zasobów złota znajduje się pod piaskami Afryki]
   ,,Grabił głupiego, nie wiedział, że ograbią i jego.”
   Czy przypadkiem ciągłe wojny na Ziemi nie są w tym spektaklu celowe i drugoplanowe?[ gdzie przy okazji depopuluje się zbędną, konsumpcyjną masę]
   Czy w świetle powyższego człowiek nie wydaje się być cholernie naiwnym i prymitywnym?

   I ostatnie pytanie: Może się mylę?

   Lubię

   • Wierzyć można nawet w świętego Mikołaja i jego przeciwnika, Krampusа. Albo pozaziemską cywilizacje. Byle by nie zauważać elit.

    Lubię

   • Jarek Kefir pisze:

    To co przytoczyłaś powyżej, to niestety, ale potwierdzone info. Takie są FAKTY i nic nie wskazuje na to, że ma być jakaś zmiana.

    Lubię

   • IvanKruk pisze:

    Tak się zastanawiam, dlaczego po tylu wiekach obróbki psychologicznej człowieka, dalej przykręcają nam śrubę? W zasadzie, powinniśmy być już ugotowani na amen. Zero własnej inicjatywy, uwielbienie dla kleru i władców i motywacja do pracy za jeden uśmiech (nawet krzywy). A jednak wciąż wychodzi z nas dążenie do wolności i innych pięknych spraw. Ciągle fascynuje nas dążenie do absolutu. Wynika z tego że źródło wewnątrz nas ciągle bije i za nic sobie ma nieustanne próby zagłuszenia jego żywotności. Wystarczy odrobina informacji i już otwierają się następne komnaty tajemnic. W zasadzie to wszystko zawdzięczamy internetowi. Instrument, który miał służyć zaciemnieniu spraw, połączył umysły dociekliwych ludzi i sprawił ze furtki zaczęły się gwałtownie otwierać. Jeszcze rok, dwa takiej działalności i podstawa piramidy niewolnictwa rozsypie się w pył. Nie będą mieli kim rządzić.

    Lubię

    • infin pisze:

     Rok, dwa :D. Czlowiek czyta i mysli, ze sa tu ludzie pragmatyczni, ktorzy wiedza, ze niczym sie nie roznia od slugusow egipskiego faraona kilka tysiecy lat temu, a tu zaraz taki babol.
     W kazdym systemie sa pretorianie, ktorzy sprzedadza blizniego w zamian za profity, bo to sie oplaca vide dylemat wieznia.

     Lubię

    • IvanKruk pisze:

     Pisz za siebie sługusie egipskiego faraona 😉
     Widzisz, taki pretorianin będzie pierwszym, który w razie odmiany nastrojów zmieni front. Zmiany zaś zachodzą. Może to nie jest zasługą wyłącznie internetu. Może na górze toczy się jakaś wojna (masowe uznawanie Państwa Palestyńskiego przez parlamenty, otwarte wskazywanie źródeł powstania ISIL w kongresie USA), może układy planet sprzyjają zrywaniu więzów. W każdym bądź razie od kilku miesięcy obserwuję wyraźny zwrot w sposobie opisywania syjonistycznej zarazy. Jest nas więcej i jesteśmy bardziej otwarci.

     Lubię

    • infin pisze:

     Pretorianin zmienia front tylko tam gdzie ma osobisty zysk, jego nie interesuje spoleczny zysk, prawda, sprawiedliwosc, bo to nie daje mu przewagi ekonomicznej i prestiżowej w spolecznosci. Podczas rebelii poczeka na gotowca, az sie wedlug niego „naiwni” wykrwawia, a gdy sie wyłonia nowe swinie zaoferuje swoje uslugi.

     Lubię

    • Jarek Kefir pisze:

     @IvanKruk – napisałeś:
     „Może na górze toczy się jakaś wojna”

     -Tak.. ta wojna trwa od jakiegoś czasu. I masz racje, idą zmiany, wielkie zmiany.. Ale ja o tym pisał nie będę. Poszukaj info, głównie po angielsku.

     Lubię

    • infin pisze:

     System coraz bardziej przykreca srube, arogancja wladzy coraz wieksza czyli ch.. d… i kamieni kupa, socjalizacja strat, prywatyzacja zyskow, a ty opowiadasz o idacych wielkich zmianach.
     Luknij na kanal „polski pragmatyk” na youtube, zobaczysz jak sladowe ilosci go poparly. Kapitalizm wykastrowal ludzi i zatomizowal ich tak, ze liczy sie tylko konto i wlasna dupa.
     Gdzie jest okupacja wall street, gdzie sa ci z london riot, gdzie sa strajki w grecji, hiszpanii ?
     O czym ty opowiadasz.

     Lubię

    • podstawa piramidy niewolnictwa nie rozsypie się w pył, bo kapitalizm wciąż istnieje i większość jednak jest zdania, że żyjemy w niepodległym kraju, gdzie rządzi naród. Czym się różnimy od XIX wiecznych chłopów?

     Lubię

    • Krystyna pisze:

     @Tomasz
     Czym się różnimy od dziewiętnastowiecznych chłopów?
     Ano bardzo ważną kwestią, a mianowicie oni nie mieli pojęcia o istnieniu systemu, który oczywiście, że istniał., choć w mniej wyrafinowanej formie, adekwatnej do poziomu myślenia kontrolowanych.
     Czy nasza obecna świadomość uczyni rewolucję? Nie sądzę.
     Tam, dokąd idziemy, władza i kontrol już dawno stamtąd wróciła.
     Czy nie wydaje ci się, że obecna cywilizacja zatacza krąg?
     Jak Ziemia, która po roku znajduje się w tym samym punkcie własnym, bo przecież nie w tym samym punkcie przestrzeni kosmicznej, ponieważ ZAPIEPRZA PO SPIRALI PĘDZĄC ZA CIĄGLE PRZEMIESZCZAJĄCYM SIĘ SŁOŃCEM, OKRĄŻAJĄCYM WESPÓŁ Z MILIARDAMI GWIAZD CENTRUM GALAKTYKI.

     Odwrócenie się od wielu czczonych bogów, bogiń rzymskich zwrócenie się do wnętrza człowieka, do wiary w jednego STWÓRCĘ dało początek nowej cywilizacji – naszej.
     Obecnie, chcąc się wyrwać z ucisku na powrót ludzkość kieruje swoje dążenia do wnętrza człowieka, do jego mocy połączonej ze ŹRÓDŁEM [ezoteryka, mistyka i inne dziedziny z przedrostkiem ,,para”]. Ba! Nawet zimna nauka zdaje się potwierdzać empirycznie zjawiska uznawane do tej pory za nadprzyrodzone.
     Ten koniec cywilizacji jest początkiem nowej.
     Tak długo trwać będzie ta huśtawka, jak długo ciemny człowiek nie pojmie, że:

     NIE MA SYSTEMU BEZ UŻYTKOWNIKA!
     Jakość systemu zdeterminowana jest jakością i potencjałem użytkownika.
     A tak na marginesie, cholernie istotnym marginesie.

     Jeżeli dajemy wiarę szkolnym i akademickim wariatom w fakt, że Ziemia krąży dookoła Słońca po elipsie, A NIE PO SPIRALI W KSZTAŁCIE JAKI TWORZĄ CHOCIAŻBY CZĄSTECZKI KWASU DEZOKSYRYBONUKLEINOWEGO, to gratuluję mądrości i oświecenia!
     Okrąg, elipsa są płaskie, martwe, ograniczone przestrzennie. Spirala to życie!
     Widzisz ja w słoneczniku, w pnącej roślinie, w wirze wodnym, w zwiniętym płodzie, w skorupie ślimaka, w galaktykach etc.
     Weź do ręki książkę z fizyki lub astronomii i znajdź tam ruch spiralny Ziemi wokół Słońca!
     Próżny twój trud!

     Lubię

   • Mieczysław S.Kazimierzak pisze:

    @Jarek Kefir?
    Leczy psychiatria,a nie psychologia.

    Lubię

 7. nieustraszona pisze:

  O! Pan Miecio jest rowniez specjalista od „leczenia” psychiatria ? No coz , te wspolczesne „egzorcyzmy” zwane psychiatia lacznie z psychologia maja tez swoje wczesniejsze „lacinskie” korzenie, bo inkwizycyjne !!!

  Nie Panie Mieciu, nie zwariowalam i „psychiatria” mi tez zwisa ,a ponizej cala masa dowodow o tych sadystycznych katach duszy i ciala w kapotach kleszych czy w niewinnej bieli konowalow .

  http://www.cchr.org/

  Lubię

  • Mieczysław S.Kazimierzak pisze:

   Nic nie wnosi ten wywód.Psycholog daje diagnozę,a psychiatra leczy.

   Lubię

   • Krystyna pisze:

    Zgadzam się z tobą Mieczysławie co do roli psychologii i psychiatrii, oczywiście w CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ! z TEZAMI Zielińskiego. Koneczny też ujawnia ważne treści.
    Jednemu mądre słowo wystarczy, a drugiemu kaftan bezpieczeństwa i psychotropy nie pomogą!

    Lubię

    • Mieczysław S.Kazimierzak pisze:

     @Krystyna
     Niewielu pochyla się nad dorobkiem tych polskich badaczy.
     Moją intencją jest obrona wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,która przeszła swoją ewolucyjną drogę.
     Nie dotykam ani problemów historii dogmatów,ani tradycji religii katolickiej,bo miejsce do tego niewłaściwe.
     Mam nadzieję,że bezbożni wojownicy w końcu będą w stanie to pojąć,że kulturowe korzenie chrześcijaństwa sięgają antycznej Grecji,której kultura została rozprowadzona dzięki prawu rzymskiemu
     To tyle i aż tyle aby nie łączyć tego ani z psychologią,ani z psychiatrią.
     Powtórzę,że doświadczamy CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI,a powołując się na Feliksa Konecznego na tym traci ta,której wartości są wyżej postawione.

     Lubię

 8. nieustraszona pisze:

  Komus jednak bardzo zalezalo i zalezy na tym, zeby wyrugowac z pamieci wplywy kultur antycznych, bo jakze inaczej wytlumaczy fakt zlikwidowania nauki laciny klasycznej i greki w powojennych gimnazjach, ktore tyle ucza z laciny, co w chemicznych skrotach nazw pierwiastkow, a z greki symboli greckiego alfabetu stosowanych w fizyce.

  Wyglada to wszystko na podobienstwo do podstepu z klasycznym „koniem trojanskim” czyli do wpuszczania i glupiego tolerowania od pokolen dywersantow wewnetrznych, z ich krecia robota prowadzaca do rozkladu intelektualnego i materialnego gojow.

  Drewniany „kon trojanski” byl jednak bardziej wyrafinowanym trikiem niz dwie skrzyzowane deski i na ktore owczesne spoleczenstwa nie daly by sie nabrac juz z powodu skutecznego „prawa rzymskiego”, ktore nakazywalo izolacje i kary dla roznych nawiedzonych oszolomow czy guru religijnych.

  Owczesni Rzymianie mieli nawet obowiazek donosow o roznych straszacych agitacjach czy wystepach werbunkowych takich „religijnych” typow spod ciemnej gwiazdy wedlug zasady ” Pro publico bono ” czyli oczywiscie dla dobra publicznego !

  Niestety ten prymitywny trik z „krzyzem” „krzyzakow” i ich krucjaty prowadzone ogniem i mieczem i okrucienstwem „misjonarzy” do nawracania „niewiernych” zostal wzmocniony urywkami pismem lacinskiego z ” pisma swietego” cytowanego „naboznie” w „nabozenstwach” „mszy swietej” dla celowo trzymanego w ciemnocie ludu.

  O ile pozniej analfabetyzm zostal zlikwidowany, to tylko po to, zeby ludziom wciskac „jedynie sluszny” kit przez kontrolowanie wszelkich wydawnictw przez chmary pejsatych cenzorow, a zwyklym ludziom pozostawiajac jedyna mozliwosc samodzielnego pisania w formie osobistego podpisu na ” diabelskich cyrografach” , z drobnym maczkiem „prawniczym”, do wyrolowania kazdego nieostroznego glupka kupujacego na kredyt czy ubezpieczajcego sie na wszelkie mozliwe „nieszczescia” w swoim glupio „wiernym” zyciu.

  Moje wiec „credo” w tym calym gnojowisku wokol brzmi „non credo” – nie wierze i juz w zadne picowanie odwiecznego i najgorszego wroga Ludzi i Natury, ktory bojac sie zdemaskowania technologii jego prymitywnych trikow ubiera sie w piramidalne klamstwa o historii, kulturze i ” swietej religii” biblijnej, istniejace tylko na papierze, a przebrany jest do swojej „przewodniej roli” w rozne kiece „religijne” wraz z tymi „cywilizowanymi” garniturkami „politykow” i „naukowcow” i z krawatem czesto czerwonym, bo to jest jego ulubiony kolor krwi przelewanej niepotrzebnie przez ciemnych do tej pory, uposledzonych na umysle slepych i gluchych gojow czekajacych na „cud wybawienia”.

  A krzyzyk im na droge …. krzyzowej drogi zycia, z ktorej wiekszosc nie chce zlesc, bo tak im nakazuje cierpietniczo – masochistyczna „tradycja” przodkow ukrzyzowanych podstepna zaraza z „krzyzem” „plemienia zmijowego” i ktorego to przedstawiciele nie mieli wczesniej prawa zblizac sie w obrebie Rzymu, a jesli juz to tylko w odleglosci do ich widocznosci tylko na horyzoncie i ta ciekawostke historyczna opowiedzial mi pewien grecki znajomy interesujacy sie prawdziwa historia antyku, jego kultura i filozofia.

  Lubię

  • Mieczysław S.Kazimierzak pisze:

   Historyjka na użytek populistyczny typowo anty-krzyżowa jest pozbawiona jednak finału w postaci konsekwencji wynikającej z podjętej próby ekonomicznego synkretyzmu.Na bazie EKONOMII ŻYDOWSKIEJ nie udała się transformacja z EKONOMII POLITYCZNEJ SOCJALIZMU na EKONOMIĘ POLITYCZNĄ GLOBALIZMU.Stąd WOJNA O PIENIĄDZ,a w ramach niej militaryzacja handlu wojną i pokojem na Ukrainie.
   Jak w każdej wojnie są załatwiane grupowe interesy i coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.
   Oficjalna polska polityka historyczna nie uwzględnia ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.Nie można wykluczyć,że Radek Sikorski płaci rachunek za przeskok ze STRONNICTWA AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIEGO do PRUSKIEGO.

   Lubię

   • darek pisze:

    NO JAREK pieprzysz od rzeczy teraz, na podstawie jakiegoś głupiego artykułu ze stron anglojęzycznych walisz i mieszasz w głowach chrześcijan, nie ma naprawdę nic ciekawszego do analiz?

    Lubię

    • Krystyna pisze:

     Darku, a może ciekawszym byłoby przyjrzenie się, co oznacza słowo Yah, Yahwe i skąd pochodzi i kogo czci się, wymawiając to imię.
     Na prawdę można wiele informacji znaleźć na ten temat [ i chyba doznać szoku]
     Nie mniej ciekawe jest pochodzenie słowa ,,alleluja”.
     A już całkiem miesza się w głowach chrześcijan, gdy się zapyta ich o pierwotnie brzmiące imię Jezusa i co ono oznaczało, a co oznacza słowo Jezus.
     Do dziś jedynie w Grecji używa się pierwotnego imienia Jezusa.
     Pierwsze księgi Biblii spisywane były[wie o tym większość historyków i biblistów] w starogreckim dialekcie, nazwanym obecnie paleo-hebrajskim, a nie jak się powszechnie sądzi, że w języku hebrajskim – a to czyni ogromną różnicę.
     Warto poczytać, postudiować, aby wiedzieć, co się wymawia.
     Samemu osądzić, co jest spiskiem, a co prawdą. Dusza chrześcijanina jest bardzo wrażliwa – od razu to rozpozna.
     Jeśli mamy iść za pasterzem, to bądźmy owieczkami, a nie bezrozumnymi, ślepo wierzącymi baranami, i to wierzącymi w coś, o czym nie mamy zielonego jak trawa pojęcia.
     A wiesz, co oznaczają litery IHS zamknięte w słoneczku i umieszczane np.na albach dzieci idących do komunii? No przecież nie Jezus Chrystus, bo nijak to nie pasuje!

     Serdecznie pozdrawiam.

     PS Dla mnie takie artykuły, jak ten, który Jarek przytoczył, też wydawały się kiedyś idiotyczne. Tak je określała moja cholernie gruba i twarda skorupa ciemnoty i wygodnictwa pełzających po powierzchni li tylko materialnego świata.

     Lubię

 9. nieustraszona pisze:

  ” Radek Sikorski (zyd) placi ….”rachunek” chyba tylko za „skok” z grabieza majatku narodowego, bo „ekonomia zydowska” to nic innego jak LUDOBOJSTWO !!!

  Moze by tak w koncu konkretny pomniczek wystawic dla niezmordowanych wyznawcow „zlotego cielca” z niejakim „ekonomista” Radkiem Sikorskim na czele , bo projekt juz jest :

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Zapraszam na moje strony na FaceBooku:

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 1 114 obserwujących.

Najnowsze artykuły – zapraszam:

Partnerzy strony:

%d bloggers like this: