Afery

Janusz Korwin Mikke też jest trybikiem postkomunistycznego systemu III RP. Argumenty nie do podważenia

Janusz Korwin Mikke też jest trybikiem postkomunistycznego systemu III RP. Argumenty nie do podważenia

liberalizm nowa prawicaTen krótki felieton adresuję do tych, którzy dali się nabrać na „antysystemowość” pana Janusza Korwina Mikke, jak i tych, którzy się wahają. Podsumuję w kilku punktach to, że ten człowiek wcale nie jest antysystemowcem, ale jednym z wielu trybików tego systemu partyjnego III RP. Dekady temu mawiano: „jeśli jeszcze nie masz opozycji, to powinieneś sam ją stworzyć i ją kontrolować„. Ten system znakomicie funkcjonuje w USA, gdzie od lat są dwie partie rządzące – Republikanie i Demokraci. Raz występują w roli koncesjonowanego rządu, a innym razem w roli koncesjonowanej opozycji. Tak samo jest w Polsce – od 2005 roku koncesjonowana koalicja (PiS a potem PO) i koncesjonowana opozycja (PO a teraz PiS).

Zawsze powtarzałem, że wygodnie jest popierać tego typu ludobójcze, faszystowskie ideologie jak korwinizm, kapitalizm, libertarianizm, jak ma się zapewnione papu od styranych życiem i codziennym kieratem rodziców. Wtedy taki gimbus czy licealista jest wiernym pretorianem swojego fuhrera w polskich internetach. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy taki pryszczaty, słuchający skomplikowanej muzyki „kuc Korwina” kończy tę swoją polibudę, i nie ma zapowiadanego el dorado. Zamiast bycia w 10-procentowej kapitalistycznej elicie, jak obiecywał Korwin – jest ciężki zapierdol w macu, kebabie itp.

W ostateczności, praca w biurze za niewiele większą, głodową pensję – 2500 brutto. Bo takie są dziś realia. Człowiekowi takiemu ciągle przybywa nowych umiejętności, skończonych kursów, szkoleń, mija 5, 10, potem 15 lat. A pracodawcy dalej, jak jeden mąż, oferują mu co najwyżej 2500 brutto za 12 godzinny dzień pracy. Częsty obrazek to korwinista wracający z podkulonym ogonem do mieszkanka rodziców i maminych kanapeczek, bo kapitalista albo nie wypłacił mu pensji, albo go skatował razem z kumplami, co wcale nie jest takie rzadkie jak by się mogło wydawać.

Wymieńmy teraz argumenty w punktach na temat tego, że Janusz Korwin Mikke jest po prostu trybikiem systemu i spełnia ważne dla elit i dla korporacji, pracodawców, zadanie:

1. antysystemowość Janusza Korwina Mikke jest wręcz identyczna, jak w 1980 – 1989 antysystemowość Lecha Wałęsy i całej tej kapitalistyczno-kościelnej ośmiornicy „solidarności”, która doprowadziła nasz kraj do zagłady. Jednym słowem: to już było, nie dajcie się nabrać! I to już było dwa razy. Bowiem identyczne, skrajnie neoliberalne hasełka powtarzał Balcerowicz, wcielając w życie plan zniszczenia kraju, wyprzedaży za złotówkę. Wtedy też modnym sloganem był kapitalizm, przedsiębiorczość, własność prywatna, prywatyzacja, liberalizm itp.

Takie same hasełka powtarzała także.. Platforma Obywatelska do 2007 roku. Wtedy też był na topie liberalizm, gospodarka, ekonomia, wzrost, przedsiębiorczość i tym podobne bzdury. Jaki jest obecnie rezultat obu tych eksperymentów? Nieludzki wyzysk, kapitalista, który jest nie tylko panem życia i śmierci, ale często także oprawcą, gwałcicielem i katem. No i pensje na poziomie Trzeciego świata przy cenach często wyższych, niż w krajach Zachodu.

Obecnie identyczną strategię ma Janusz Korwin Mikke. Po prostu gdy przelewa się pewna czara goryczy, elity podejmują decyzję, że musi nastąpić zmiana. Na przykład delikatna zmiana ustroju, albo zmiana w sejmie, by uspokoić żądny głów lud. Wtedy wystawia się taką polityczną marionetkę systemu, jak Wałęsa, później Tusk a teraz – Korwin Mikke. Daje się też na pożarcie kilka starych, skompromitowanych marionetek. Oczywiście, są to procesy na pokaz, które kompletnie nic nie zmieniają, bo nie o zmianę chodzi, ale o ciągłość trwania systemu, pod najróżniejszymi jego mutacjami.

 2. Janusz Korwin Mikke jest kimś, kogo można określić jako „utrwalacza” obecnego status quo. Młodzi ludzie, z natury pełni energii i buntu, zawsze są pewnym problemem dla systemu. Stąd albo wysyła się ich na wojny, albo unieszkodliwia w jakiś inny sposób. Obecnie rolę unieszkodliwiaczy tego młodzieńczego żywiołu pełni w Polsce rozrywka, pop-kultura, alkohol i narkotyki, a także ideologie liberalne. Jest to inaczej kanalizowanie tego buntu młodych, tak, aby był on konstruktywny dla systemu.

I tak, tego typu młody człowiek, odurzony religią korwinizmu czy libertarianizmu, często o psychopatycznym rysie osobowości (korwiniści, kapitaliści, libertarianie to często kliniczni psychopaci), zamiast buntować się przeciwko niewolniczo niskim pensjom, buntuje się przeciwko ZUS. A powiedzmy sobie szczerze: ZUS jest instytucją niezbędną dla cywilizowanego państwa i nie ponosi nawet ułamka winy za niskie pensje. Wina jest w stu procentach po stronie kapitalistycznych wyzyskiwaczy, chyba dla żartu nazywanych „pracodawcami”.

Kapitalista płaci głodowe pensje nie ze względu na podatki – bo te należą do jednych z najniższych w Europie, jeśli nie na świecie. Pamiętajmy też, że większość korporacji, marketów, dyskontów itp, nie płaci w Polsce nawet złamanego grosza podatków. Tak samo umowy śmieciowe – na nich kapitalista jest zwolniony z podatków. W przypadku staży albo zatrudniania niepełnosprawnych, kapitalistyczny wyzyskiwacz jest zwolniony nawet z płacenia pensji. Pensję płaci państwo. Kapitalista płaci głodowe pensje, bo może, takie są prawa logiki.

Popatrzcie na zarobki np operatora koparki. Tutaj kapitalista nie może sobie pozwolić na płacenie głodowych pensji, bo tych specjalistów jest brak na rynku. Więc jakoś dziwnym trafem, tutaj pensje są na europejskim poziomie, w Polsce. Ale na innych stanowiskach już nie. Kasjerowi trzeba płacić 800 zł na rękę na czarno, bo niby „wysokie podatki”, a operatorom koparki i innym tego typu fachowcom, owe „wysokie podatki” już jakoś nie przeszkadzają w godnych zarobkach?

3. Janusz Korwin Mikke w czasach PRLu, co robił? W czasach, gdy prawdziwi opozycjoniści byli sądzeni, torturowani, mordowani? Przypomnijmy fakty historyczne. W tych ciężkich czasach, Janusz Korwin Mikke miał komunistyczny paszport. I często używał go, bumelując po krajach Europy zachodniej na turniejach pokera czy w co on tam gra (nie wiem).

4. Proponowane lekarstwo. Janusz Korwin Mikke to inaczej 99% korporacyjnego neoliberalizmu, partie typu PO to 90% korporacyjnego neoliberalizmu. Nie chodzi mi tutaj o encyklopedyczną definicję liberalizmu, bo to taka sama szkodliwa utopia, jak każda ideologia czy religia. Chodzi mi o to, jakie to ma rezultaty w praktyce – w poziomie pensji, praw pracowniczych, zabezpieczeń socjalnych itp. Otóż pan Korwin Mikke, na jawne objawy niewydolności neoliberalizmu, proponuje.. jeszcze więcej neoliberalizmu. Jest to tłumaczenie typowe dla każdej ideologii. Jeśli wprowadzisz dajmy na to – 50% liberalizmu, i nie będzie dobrze w państwie, to wtedy partia typu PO powie Ci, że będzie dobrze dopiero wtedy, jak wprowadzi się 90% liberalizmu. Zaś gdy przy 90% nie będzie dobrze, to taki Korwin, kolejny pionek systemu, powie, że dobrze będzie tylko wtedy, jak się wprowadzi 100% liberalizmu.

Tylko jest jedno „ale”. Owych 100%, czyli elysium, czyli cukierkowej utopii, nie da się nigdy wprowadzić, tak jest skonstruowany ten świat. Więc zawsze jest do czego dążyć i zawsze jest okazja, by wmawiać społeczeństwu, że owo ideologiczne i gospodarcze szczęście czai się „już za chwilę, już za rogiem, tylko wytrzymajcie jeszcze trochę, tylko wprowadzimy jeszcze kilka zmian„. Przypomnijmy, że pokoleniu naszych dziadków i pradziadków po wojnie mówiono, że trzeba odbudować kraj, by ich dzieci chociaż miały dobrze. Pokoleniu moich rodziców gangsterzy i oligarchowie z solidarności wmawiali, że trzeba zmienić ustrój, to wtedy ich dzieci, czyli my, będziemy mieć dobrze. Zauważcie, że teraz nam, pokoleniu lat ’70, ’80 i ’90 zaczyna wmawiać się to sama. A lata mijają, i kolejne pokolenie marnuje swoje życie w tym kraju, który jest obozem koncentracyjnym bez drutów, europejską, kapitalistyczną i niewolniczą manufakturą.

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

Reklamy

37 odpowiedzi »

 1. Polska bez zmian = źle
  Polska zmieniająca się w stronę kapitalizmu = źle
  Polska zmieniająca się w stronę socjalizmu = źle

 2. Co do Korwina – nie bronię go bo to nie jest mój ulubieniec ale…na Twoim miejscu byłbym ostrożniejszy w sądach, bo o ile takiego np Wałęsę mogliśmy poznać po „owocach” to Korwina nie.

  Co do reszty to chciałoby się napisać – „pierdolisz jak potłuczony” ale dictum kultury spowoduje, że napisze tylko ” jak potłuczony”.

  Po pierwsze nie masz zielonego pojęcia dlaczego gospodarczo jest w Polsce tak jak jest.
  Jesteśmy krajem kolonialnym, czyli ktoś inny czerpie zyski z naszej pracy.
  Od samego długu, samych odsetek mamy 54 miliardy dolarów – tutaj jest przyczyna tego, że coraz więcej harujemy a za zarobiona kasę coraz mniej kupujemy.
  Ktoś te długi z czegoś spłaca.

  Po drugie, sypnę banałem ale…załóż kolego firmę a zobaczysz jak to jest z tym płaceniem ludziom. Aby zatrudnić choć jednego pracownika i dać mu wynagrodzenie tylko 2 000 tys zł to twoja firma musi na starcie już przynosić co najmniej 9-10 tyś ZYSKU.

  Lewackie bicie piany uprawiasz niestety.

  • Jesli ktos narzeka na wyzysk, to polecasz mu klepac biede,a w dodatku zostac wyzyskiwaczem, albo bankrutem pseudofilantropem ? Sa jakies minimalne standardy placowe, organizacyjne i jesli kogo nie stac by je zapewnic, to sie nie nadaje do biznesu, proste, niech idzie sprzedawac precle.

   • No, kapitalizm to tego typu skrajności. 1% elity która ma miliardy, 9% klasy średniej która ma i tak ochłapy, i 90% tych, którzy nie mają nic poza 1100 zł netto. To jest właśnie istota dzisiejszego kapitalizmu, a nie encyklopedyczna utopia, której nikt nigdy nie wprowadził i nie wprowadzi. Bo korporacje od razu zabronią.

 3. Cenię sobie Twoje teksty i kawał dobrej roboty jaką tutaj wykonujesz. Jednak Twoje poglądy polityczne i na temat JKM w ogóle do mnie nie trafiają.
  Także uważam, że brnięcie ślepo w jakąś ideologie jest nierozsądne i zwyczajnie głupie. Nie można obrać jednego kierunku i tak podążać cały czas bez wprowadzania korekt. W Polsce mam wrażenie, że ciągle jeździmy po rondzie trzy pasmowym i jak już się wydaje, że skręcimy w jednym kierunku to nagle wracamy na wewnętrzny pas.
  Nie jestem fanem JKM, ale jego sposób wypowiedzi i poglądy są często przeciwieństwem obecnego rządu, w którym każda partia już rządziła.
  Patrząc prawdzie w oczy to szans na przejęcie władzy w Polsce to on nie ma, a tylko tak moglibyśmy zweryfikować czy mówi prawdę. Bez tego możemy sobie gdybać kim on jest i co by to było jakby zasiadł na królewskim tronie. A możliwość weryfikacji obecnie rządzących już mamy i wniosków jakoś w społeczeństwie nie widać.

  A tak nawiasem mówiąc Panie Jarku, jest możliwe aby jakikolwiek rząd istniał nie opierając się na żadnej ideologii?

  • Napisałeś: „A tak nawiasem mówiąc Panie Jarku, jest możliwe aby jakikolwiek rząd istniał nie opierając się na żadnej ideologii?”

   -a rząd niech się opiera na ideologii. Mnie nie obchodzi rząd, ta cała chimera zasysająca z planety wszelkie możliwe zasoby – w tym pieniądze i energię. Jeśli już, to politykę (Korwin) opisuję w innym celu, niż proponowanie alternatyw, rozwiązań. Polityka nie jest rozwiązaniem, bo każde rozwiązanie obarczone jest tutaj złem, patologiami, problemami. W zasadzie zauważcie, większość problemów tego świata jest już absolutnie nie do rozwiązania. Stare systemy wykazują w XXI wieku straszliwą niewydolność, a póki co, nic nowego na horyzoncie nie ma.

 4. Korwin jest tylko malutkim elementem machiny zmian. On tylko to zapoczątkuje, co będzie dalej, tego nawet on nie może przewidzieć. Ludzie idą od skrajności w skrajność, a ja myślę że prawda jest tam gdzie powinna być, po środku.

 5. Poogladajcie debaty na youtube w np Tak czy Nie jak Ikonowicz miazdzy libertarian i obnaza ich systemowosc; libertarianie bronia korporacji i smieja wmawiac ludziom ze monopole same sie rozbijaja, co swietnie widac na przykladzie Microsofrtu kupujacego Skype i Nokie :D, ktos kto sie urodzi pozniej a szczegolnie w biedzie jest niewolnikiem statusu quo na terenie opanowanym przez prywatny kapital. Korwin jest chwytliwy dla mlodziakow, ktorzy egoizm i merkantylizm wyssali z mlekiem matki i utrwalili w zbrodniczym konsumpcjonizmie, dla ktorych wolnosc to mozliwosc oszukania ( w ramach prawa lub nie ) mniej sprytnego niz oni.
  Mikke swoja nowomowa robiaca z biednych ludzi idiotow i leni, tym samym kupuje ambitnych egoistow, ktorym marzy sie plaza, szampan, zielone cyferki zapieprzajace na wykresach i dziwki.

 6. Skąd czerpiecie wiedzę o Korwinie? Oglądaliście chociaż jakieś jego wypowiedzi na youtube (dłużej niż godzinę)?

  Nie jestem fanem żadnej ideologi.

  Nikt nie zauważa, że Jarek w wielu kwestiach ma poglądy identyczne jak on?
  I jest podobnie odbierany.
  Oczywiście, że całość ideologi jest błędna, ale nie macie chociaż odrobinę sprawiedliwości żeby zgadzać się z jego słusznymi tezami?

  A czy to jest szczere, to osobna kwestia. Jak każdy polityk chce władzy dla siebie, bo by nie był politykiem. Upatrywanie zbawcy w polityku jest z założenia błędne.

  • Nie widzisz diametralnej roznicy miedzy anarchokapitalizmem ( bliskie pogladom Korwina), a anarchizmem np. kolektywistycznym czy komunistycznym ( wnioskujac z artykulow, to bliskie pogladom Kefira ), ewentualnie ekonomia uczestniczącą ?
   To, ze ktos jest przeciw mainstreamowi, nie znaczy, ze ma konstruktywne humanistyczne poglady.

   • Widzę tylko, że wystarczy jedno, byłskawyczne rozwiązanie.
    Dochód maksymalny i obniżenie pensji politykom.

    Na drugi dzień znajdujesz się w świecie doskonałym.
    Tylko 99% idiotów nadal nie zgodzi się na to, aby zaistnaiała równość między nimi i elitą,

    A ja żyję w tym świecie gdzie większość to idioci i pod tym względem Korwin ma racje.
    To demokracja prowadzi do korpo-rządów elity. Tylko władza mądrzejszej mniejszości może zaprowadzić ustrój w którym dobrze jest także idiotom.

    • Libertarianie pokroju Mikkego jak slysza o placy maksymalnej, podatkach dla korporacji, to od razu sie wsciekaja. A tzw. idioci to tez produkt systemu i tak jak teraz sa kreowani przez pseudoszkoly i media, tak w czystym kapitalizmie rowniez byliby hodowani, bo zaden krol/pracodawca nie zgodzi sie by braklo mu tępego slugi, ktory mu tylek bedzie wycieral za ochłapy.
     Korwin ma racje w wielu kwestiach gdy atakuje system, tylko on uzywa jej by przeforsowac swoje dzikie zamiary, kreacji swiata w ktorym czlowiek jest tylko instrumentem, kobieta inkubatorem rozplodowym, a wszystko jest oszacowane od a do z.

 7. „Tylko jest jedno „ale”. Owych 100%, czyli elysium, czyli cukierkowej utopii, nie da się nigdy wprowadzić, tak jest skonstruowany ten świat.” – koła też się nie dało zrobić, lot w kosmos też był niemożliwy, samolotu też i ziemia też była płaska i za głoszenie tez o jej okrągłości ludzie byli paleni http://pl.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno – ja mam przekonanie że wszystko jest możliwe na tym świecie nie popieram wersji korwina w 100% czyli nie popieram jego wizji kapitalistycznej i prywatyzacyjnej ale podstawowe prawa jak volenti non fit iniuria jak najbardziej to jest podstawa wolności osobistej a żadna z tych band okupujących Polske nie chce tego zrobić prócz właśnie korwina – zróbmy ludzi ludzmi a nie bydlakami na zasiłku o które dba państwo i nakazuje im jak żyć

  • Korwin jest takim libertarianskim Walesa, chce usankcjonowac stare elity by zyli jak paczki w masle, bez zadnych podatkow i urzedow antymonopolowym, a jednoczesnie chce dorzucic swoich „styropianowcow” do burzujskiego stolu. Myslicie, ze on sie troszczy o rozwoj talentow ? On raczej chce stworzyc koloseum, wrzucic wszystkich razem i jak Cezar ogladac ktory z mlodych wilkow przetrwa i bedzie mogl byc jego pretorianinem, wyglaszac chwaly mamonie.

 8. Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Trafiłem tu klikając odnośnik dot. szczepień i tu sie pojawiła pierwsza myśl – dlaczego nie walczy Pan z obowiązkiem szczepień, a z samymi szczepionkami ? Są sytuacje, że lepiej zaryzykować (… ciach! By Admin)

  • Cóż, powiem brutalnie. Każda społeczna sfera, nawet anarchiści, mają swoje zasady i kodeksy. Nieprzestrzeganie ich w świecie realnym grozi np staropolskim wpierdolem. Tutaj co najwyżej mogę ocenzurować komentarz, bo więcej i tak nie ma sensu robić.
   Cieplutko pozdrawiam, Admin 🙂

 9. Staropolskie to mogło być wbicie na pal, bo wpierdol to coś jak dziś przycięcie paznokci 😉 a co do zasad i kodeksów to jeszcze od biedy można by uznać, ale już Pana i Władcę nie bardzo – w końcu anarchia to po grecku brak władcy, a więc także hierarchii 😉 Na tym chyba zakończę, bo nie chcę zaśmiecać wątku z którego tytułem nota bene się zgadzam, ale z rozwinięciem tej myśli już nie, również pozdrawiam i życzę spojżenia na świat trochę bardziej z dystansu – przy patrzeniu na szczegóły łatwo się pogubić.

 10. Z zainteresowaniem czytam Pana blog. Popieram czesciowy brak wolnosci slowa bo sama czasem nie umiem dyskutowac z pseudoracjonalistami zyjacymi w wyidealizowanym swiecie (np. wierzacych ze GMO jest dla ich dobra). Mam nadzieje ze przejde te cenzure:)

  Jestem uczennica klasy 3 gimnazjum i nie popieram kapitalistycznego niewolnictwa ktore promuje omawiany tu polityk. Dlatego niezbyt milo czyta mi sie opinie na temat poziomu edukacji na ktorym musze aktualnie byc (gimbusy itp). Jednakze na logike wiem ze ma Pan na mysli przecietna osobe w moim wieku, a w szkole niestety duzo jest tych ktorzy popieraja kongres nowej „prawicy”. Pana argumentacja moze przydac sie we wskazaniu im bledow w ich rozumowaniu, chociaz ostatnio zwatpilam w swoje sily.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s