Brutalna prawda o kobiecych pretensjach i fochach, której boją się psycholodzy

Brutalna prawda o kobiecych pretensjach i fochach, której boją się psycholodzy

foch kobiecyWitam w kolejnym moim felietonie poświęconym relacjom damsko-męskim. Tym razem będzie o tym, co zostało zauważone nawet w pop-kulturze, czyli o tak zwanych „fochach” kobiet. Jak zwykle, prawda jest tutaj ukrywana tak potężnie, że każdy psycholog, choć to dobrze wie, aż drży ze strachu na samą myśl, że miałby pacjentowi tak brutalną prawdę przekazać. No i jeszcze jedna kwestia – prawo do wykonywania zawodu, lojalność wobec psychologicznej nowomowy i korporacji. Założenie bowiem jest takie, że klasyczna psychologia ma pomóc tylko trochę. Czyli nie wyleczyć przerażonej jednostki, nie podnieść wystarczająco jej samooceny, ale doprowadzić do „stanu używalności” dla kapitalistycznego systemu. Czyli minimum minimum: praca w korpo, samochód, żona i dzieci.

Psycholog powie przerażonemu pretensjami i fochami kobiety, 20 latkowi z niską samooceną, by więcej rozmawiał, by starał się rozwiązywać konstruktywnie konflikty, by był uczynny, miły itp. Tymczasem to nie działa i działać nie może. Dlaczego? Przede wszystkim, nie mówi się oficjalnie o tym, czym tak naprawdę są kobiece pretensje, czyli tak zwany „foch”. Wtedy padła by ta cała światowa konspiracja, a kobiety straciłyby potężną broń, której używają od wieków, kosztem nic nie wiedzących o życiu samców i ich nieopanowanych, zwierzęcych chuci.

Podstawową wiedzę większość Czytelników mojej strony ma. Kobieta jest żywiołem ciała, emocji i podświadomości, zaś mężczyzna – ducha logiki i świadomości. Podstawową „bazą”, rdzeniem „duchowej biosfery” tej planety, jest właśnie żywioł żeński – czyli żywioł ciała, emocji i podświadomości. To on „rządzi”, to on jest najsilniejszy. Męski żywioł, czyli: duch, logika i świadomość, to ledwie funkcjonująca i ledwie wykształcona „nakładka systemowa” na potężny system ciała, emocji i podświadomości. Żywioł męski, a więc mężczyźni, są, jak by to powiedzieć – „niekompatybilni” z duchową biosferą planety Ziemi.

To dlatego mężczyźni mają taką słabość do kobiet – poprzez kontakt z nimi, chcą się połączyć z duchową biosferą Ziemi, od której są odłączeni. I w związku z tym, całe życie odczuwają energetyczne braki. I to dlatego kobiety są tak pewne siebie, jak i potrafią znacznie skuteczniej kontrolować swoją seksualność – nie będąc tak seksualnie zdesperowane jak faceci. Typowa kobieta w wieku 20 lat to silna, niezależna, znająca swoje mocne strony istota, która wie, że seks może mieć w każdej chwili. Typowy 20 letni mężczyzna, to jeszcze pryszczaty, przerażony życiem chłopczyk, kompletnie nic nie wiedzący o życiu i o psychice kobiet, zdesperowany seksualnie i najczęściej samotny.

Idąc naprzód i wracając do meritum: kobieta Ciebie wybrała, bo czymś jej zaimponowałeś, bo w jakiejś ważnej sferze okazałeś się być inny, niż typowa szara masa – smutna, codzienna średnia statystyczna. Kobieta ta, poprzez generowanie różnego rodzaju spięć, pretensji, fochów – podświadomie Ciebie testuje, czy dalej jesteś taki „wszech mega zajebisty” jak wtedy, gdy Cię poznawała i się w Tobie zauroczyła. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że w kobiecym fochu tak naprawdę nie chodzi o logiczną treść focha. Dlatego kompletnie nie powinna Cię interesować jego logiczna, merytoryczna część. Nie o logiczne znaczenie tu chodzi, jak myśli większość nic nie wiedzących o psychice kobiet mężczyzn. Tutaj chodzi o jego treść emocjonalną.

A brzmi ona: „teraz będę dla Ciebie niemiła, strzelę focha z jakiegokolwiek, nawet totalnie bzdurnego powodu. Ale proszę Cię, nie, wręcz błagam Cię, zdaj ten mój podświadomy egzamin i pokaż, że nadal jesteś silnym samcem alfa„. Dobrze, w końcu to powiedziałem. Że największym błędem mężczyzn jest nie tylko to, że chcą zajmować się merytoryczno-logicznym elementem focha kobiety. Błędem mężczyzn jest też to, że w ogóle reagują na kobiece fochy i dają się wciągać w emocjonalną kaskadę. A na tym polu zawsze przegrywają. Bowiem jeśli obleją test, to kobieta zaczyna tracić szacunek. „Program” kobiecego focha ma zakodowany algorytm końcowy – czyli doprowadzenie do tego, by facet się kajał, przepraszał i kupował kwiaty. Takie zachowanie to niemal gwarantowana utrata szacunku i pociągu seksualnego do nas ze strony kobiet.

Dobrze, ale jak we właściwy sposób zdać ten podświadomy test? Przede wszystkim, podstawą jest NIEREAKTYWNOŚĆ – czyli brak reakcji emocjonalnej focha. Najczęściej przydaje się jakiś ironiczny uśmieszek i natychmiastowa zmiana tematu. Kobieta się focha? Uśmiechasz się 2, 3 sekundy ironicznie, ale z pełną współczucia, wybaczającą miłością. Po czym zmieniasz temat, i mówisz, co zagadkowego, zapierającego dech w piersiach widziałeś, przeżyłeś, zauważyłeś dziś, wczoraj lub kiedykolwiek. Metod na pokazanie braku reaktywności jest wiele, podstawową sprawą jest to, by nie dać się podpuścić emocjonalnie.

W skrajnych wypadkach, gdy to nie skutkuje – robisz to, co robi każdy samiec alfa. Ubierasz się, trzaskach drzwiami (dosłownie, nie w przenośni) i idziesz do baru z kumplami. Picia alkoholu oczywiście nie popieram. Wracasz o 5 rano. Uzyskasz nawet tydzień milczenia, zarzutów, groźnych spojrzeń. To konieczna dalsza część testu na samca alfa. Musisz wybaczyć, kochać, współczuć – bo kobieta jest w zasadzie jak 3 letnie dziecko, ale swoje wiedzieć i swoje robić. Tak, wiem, jest to w pewny sensie draństwo „kontrolowane”. Jednak musisz być od czasu do czasu takim zimnym draniem. Nawet w pełnym miłości, romantyzmu i serdecznego ciepła związku, kobieta od czasu do czasu testuje tak swojego faceta, choćby z nudów. Gdy dasz za dużo poczucia bezpieczeństwa i słodyczy kobiecie, to ona zwyczajnie się znudzi, podświadomość powie jej, że: „coś tu nie gra, czyżby on stał się niedorajdą życiową? Dalej, wygeneruję focha i go tu przetestujemy!„.

Musisz wiedzieć, jakie realia panowały przez miliony lat i jakie wzorce się sprawdzały. Przetrwanie dawał agresywny i brutalny samiec. W pamięci zbiorowej kobiet, a więc i w podświadomości zapisał się pewien wzorzec. Że samiec który daje przeżycie, bezpieczeństwo, którym warto się seksualnie i związkowo interesować – to jednocześnie samiec, którego nie obchodzą kobiece fochy. Że to samiec, który nie daje sobie w kaszę dmuchać, który czasami jest agresywny i brutalny. To stąd się wziął zakodowany głęboko w czeluściach podświadomości kobiet masochizm. Gdy realizacji tego wzorca brak, podświadomość bije na alarm, że coś tu nie gra, i włącza focha – by przetestować faceta, czy dalej warto z nim być.

Dzisiejszym archetypem tego wzorca jest brutalny, nie znający litości gangster. Jest to bardzo częsty motyw filmów, teledysków, muzyki, i innych umysłowych odchodów, dla żartów nazywanych „pop-kulturą”. Zwykłe, pełne nieśmiałości i lęków chłopaki, starają się naśladować ten wzorzec, i idą do studia tatuażu. By poprzez tego typu okaleczenie, skrzywdzenie własnego ciała, upodobnić się do wydziaranego gangstera – do wzorca. Popatrz, jak traktuje kobiety taki gangster – samiec alfa. Traktuje je jako kolejny gadżet po sportowym samochodzie czy jachcie. Kobieta ma mu zapewnić seks, kręcić tyłkiem w towarzystwie kumpli, by zazdrościli, i to wszystko. Fochy, pretensje, nastroje, kompletnie go nie obchodzą. Można temu zaprzeczać, że tak nie jest – ale to właśnie tacy faceci są uwielbiani przez kobiety.

Co mogę powiedzieć kobietom w tym artykule? Przede wszystkim, zamiast narzekać na Jarka Kefira, że demaskuje niechcianą prawdę, warto poznać siebie i być siebie świadomym. Nawet, jeśli oznacza to upadek słodkich, ale i tak trujących iluzji, nawet, jeśli trzeba będzie się zmierzyć z czymś, co nie jest zbyt pochlebne. Ja, jak i wielu facetów (chyba większość), doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest w nas ta „zwierzęca połowa”. Czyli: lubimy kształtną pupę, ładne piersi i płaski brzuch u kobiet. Jest to normalne, nie trzeba temu zaprzeczać. To nasza zakłamana, judeochrześcijańska cywilizacja narzuca nam wzorce, które często nie są możliwe do spełnienia.

Kobiety powinny wiedzieć, że taki model reakcji posiadają. Gdy to wiesz, możesz powoli uczyć się to obserwować, a potem, w miarę pracy nad sobą – kontrolować a nawet sukcesywnie zmieniać. Wzorce reakcji, bezmyślnie przekazywane z pokolenia na pokolenie (jedno nieszczęśliwe, chlejące pokolenie, płodzi drugie nieszczęśliwe, chlejące pokolenie) można zmieniać. Nikt nie powiedział, że mamy być wiecznie wierni cierpiętniczej, judaistycznej (bo chrześcijańskiej) tradycji. Czas na wyrwanie się z tego ziemskiego, emocjonalnego piekła, jest Tu i Teraz. Choć realia tej planety to obóz koncentracyjny bez drutów, kosmiczny psychiatryk bądź piekło, można się z niego wydostać. Klucz, jak zawsze, jest w Tobie. Jednak aby to zrobić, potrzeba wiele pracy. A gdy upadają iluzje, przychodzi etap załamania, który ja nazywam „Ciemną Nocą Ducha”. Ja już z niego wychodzę, chcę Ci podać rękę.

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc moje niezależne inicjatywy i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj (link).

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym zapoznać się z tą tematyką.

 

45 responses to “Brutalna prawda o kobiecych pretensjach i fochach, której boją się psycholodzy

 1. musze sie zgodzic po 30 latach doswiadczenia z nimi, kreuja problemy z powietrza zeby tylko sprowokowac wtedy najlepiej zawsze wyjsc i wrocic nastepnego dnia nic tak nie dziala jak wyjscie

  Liked by 1 osoba

 2. Tylko… po nagłą cholerę ta cała wiedza, jeśli nie zamierzamy się rozmnażać? A niech sobie te od zapuszczania fochów żyją obok i zapuszczają fochy same sobie przed lustrem.
  Wiesz, ile mógłbym mieć kandydatek? Jedna desperatka nawet znalazła gdzieś telefon do mnie do pracy (choć jej nie dawałem). Pewnego razu posunęła się w swojej desperacji do tego, że usiłowała mi zapodać focha przez telefon, choć nic nas ze sobą nie łączyło oprócz zwyczajnej znajomości. Zlałem, wyłączyłem telefon i poszedłem robić swoje. Czyli zachowałem się jak… nadsamiec alfa🙂. Dała spokój, jeszcze kiedyś, po roku, czy dwóch próbowała mnie zaczepić, ale grzecznie ją zgasiłem i zdecydowanie rozwiałem jakiekolwiek wątpliwości co do mojej chęci wejścia z nią w jakąkolwiek głębszą relację.
  Inna też mi właśnie chyba zadała focha i wyobraża sobie, że to na mnie działa… Ja nic – twardo. Istotnie – kiedyś mi ojciec powiedział, że najlepiej na kobietę działa nie adorowanie, zdobywanie, zabieganie, ale właśnie – olewka. Miał rację.
  Obu tym paniom na samym wstępie, kiedy wyraziły swoje zainteresowanie moją osobą, uczciwie powiedziałem, że nie mogę z nimi nic „kręcić”, bo nie zamierzam się żenić.
  Po prostu nie zawracam sobie głowy pierdołami damsko – męskimi, dzięki czemu nie muszę zgłębiać wiedzy tajemnej ani zastanawiać się nad psychowięzią emocjonalną z matką ziemią, którą najdalej za kilka miliardów lat trafi szlag tak, że zostanie z niej obłoczek zjonizowanego, atomowego gazu.
  Jeśli usuniesz seks ze swojego życia – sam zobaczysz, jakie to wszystko jest banalne.
  A ja życie traktuję jak tort z którego wyjadam tylko rodzynki i bakalie. Korpo – tak, dom – tak, brak kredytów na karku – tak, samochód – tak, żona – brak, dzieci – brak, problemy psychoemocjonalne – brak. Spokój – jak dotychczas – święty.

  Liked by 2 people

   • Nie słuchaj AdRe. Prawdziwe życie zaczyna się w momencie wyleczenia z seksu. Seksu potrzebuje nie zdrowy facet, tylko zdrowy samiec.

    Lubię

  • Usunąłeś sex z życia…

   Są 3 przypadki „usuwaczy” sexu z życia:

   1- nie było go dotychczas więc strzelil focha.
   2- brak testosteronu.
   3- onanista.

   Zdrowy facet potrzebuje sexu i nie da sie go usunąć z życia.

   Lubię

 3. Świetny tekst, cała prawda. Chciałbym dodać, że kobiecy foch jest też pewną formą próby, jak może ona się daleko posunąć. Gdy Pani widzi przed sobą wolny teren fochy przybierają na sile lub też stają się częstsze i bardziej denerwujące, żeby nie użyć słowa bardziej dosadnego. Wielkim błędem facetów jest uleganie narzuconym emocjom i poddanie się klimatom focha. W mojej ocenie jest to pewna forma walki kobiet o dominację w związku. Grunt to im nie ulegać. Pozdrawiam. T.

  Lubię

  • Zauwaz ze foch kobiecy jest bardzo podobny do focha przelozonego/pracodawcy. Czesto jest on irracjonalny, ale majacy na celu zdominowac ofiare, wlasnie poprzez przeforsowanu nielogicznej kwestii. Bywaja miksy fochow irracjonalnych z racjonalnymi, co tez jest celowym zabiegiem, gdy facet wejdzie w dyspute, to kobieta zaczyna wywlekac logiczne argumenty z focha, naciagajac temat, wywlekajac sprawy z przeszlosci, choc na dobra sprawe jej foch to w wiekszosci zwykla dziecinada.

   Lubię

 4. Ten artykul mozna spuentowac tym, co niektore kobiety mowia meskim poczciwinom „byles za dobry”.

  Zauwazcie panowie, ze czyms bez czego kobieta nie moze sie obejsc jest nie tylko testowanie, ale i wybór. Kobieta nie majaca wyboru czuje sie bardzo niedowartosciowana. Ona wybierajac faceta, ustawia sie w roli sprzedawcy prezentujacego produkt i dyktujacego cene.
  Sprzedawca majacy tylko jednego klienta, nie ma zadnej sily przebicia. Jesli ona ma tylko jednego adoratora to sobie stworzy drugiego, chocby go nie bylo, byle tylko ubic piane, ze wybrala, pozwolila temu a nie tamtemu byc krzyżówka wibratowa i bankomatu.

  Liked by 1 osoba

 5. I tak, i nie. Moim zdaniem są dwa rodzaje kobiecego focha – pierwszy to powyżej opisany shit test oraz drugi o zgoła innym założeniu. Chodzi mianowicie o sprawdzenie, ale nie tyle męskości faceta, co jego „uczuć” (rozmyślnie wzięte w cudzysłów). Kobieta w pewnym momencie poczuje się niedoceniona, niewystarczająco kochana i wówczas na podobnego focha należy reagować tak, jak radzą psycholodzy – oczywiście bez tendencji pantoflanych. Nie oszukujmy się, brak komunikacji to jeden z podstawowych problemów i opisane przez Ciebie zachowanie tylko go pogłębi. Zabraknie rozmowy, każdy będzie myślał swoje, nastawi się – być może zupełnie błędnie. To nie są podstawy dojrzałego związku, nie wiem jak mogą stanowić podstawy jakiegokolwiek związku. Piszesz, że kobieta chce się czuć bezpieczna – ale jak ma się tak czuć, jeśli facet ucieka od problemu, idąc do baru z kumplami? Mam w tej chwili na myśli poważne „fochy”, nie te wzięte znikąd, puste fochy równie pustych panien. Anyway trochę za dużo w Twoim tekście generalizowania, więc nie wiem, które dokładnie miałeś na myśli.
  Pozdrawiam!

  Liked by 1 osoba

 6. Czy podobny mechanizm focha, moze i czy jest rowniez stosowany przez spokrewnione kobiety do mezczyzn w rodzinie? Np. siostre lub matke?

  Lubię

 7. Czy podobny mechanizm focha, moze byc i czy jest rowniez stosowany przez spokrewnione kobiety do mezczyzn w rodzinie? Np. siostre lub matke?

  Lubię

 8. Chyba nie jestem kobietą…. uważam fochy i wymyślony ból głowy, za przejaw powolnie rozwijającej sie choroby psychicznej. Lubię rozmawiać, ale nie tak, jak większość kobiet. Ja lubię konstruktywnie – mało słów, a dużo treści…
  Jest jednak coś, co przewyższa kobiece fochy. To męska miłość do pilota od tv i nieszczęsny laptop/smartphon, którymi to prowokują kobiety do „fochów”.
  Tak wiec panowie…. nie chcecie fochów? poświęćcietyle uwagi swoim kobietom, co przerzucaniu programów w tv, albo buszowaniu po necie. Zwróćcie wtedy uwagę, jak Wasze kobiety zaczną się zmieniać🙂
  Zapamiętajcie kilka szczegółów z ich wyglądu i zwracajcie uwagę na zmiany. Zapamiętajcie kolor ich oczu i choćby obudzeni w środku nocy, albo po ostrej libacji z kolegami, macie wiedzieć i bez wątpliwości opowiedzieć o tym, jak bardzo są piekne. Sukces murowany.
  Tylko uwaga! ja nie potrzebuję tego typu wybiegów. Przy mnie facet nie ogląda tv, a telefon/laptop wyłącza…….

  Pozdrawiam Was Samce Alfa😉

  Venus

  Lubię

  • Venus
   sęk jest w tym, że to zawsze faceci muszą coś zrobić aby wasze samopoczucie było lepsze (Twój wpis jest tego świetnym przykładem). A to „musi coś zauważyć, a to powiedzieć coś odpowiedniego a to…a to…”
   W którymś momencie, nawet jak facet wie, że tak to działa, nudzi mu się ciągłe robienie czegoś aby jej było wygodnie.

   Przy Tobie nie wyłącza urządzęń bo…ich nie posiada😉

   Lubię

   • W jakich nieszczęsnych relacjach partnerskich trwać panowie musicie, skoro tylko jedna połówka usiłuje robić COŚ po to, aby drugiej osobie (w Waszym przekonaniu – kobiecie) poprawić samopoczucie?

    Lubię

   • kobieta to narkotyk, z nierzadk darmowa próbką, finalnie ekstremalnie wysoka cena, bujaniem w oblokach, highem endorfinowo dopaminowym, syndrom odstawienia, myslami samobojczymi, bankructwem, rujnujacym zdrowiem; jest jakas roznica miedzy kobieta, a twardym narkotykiem?

    Lubię

 9. Dobry i prawdziwy art.
  Polemizowałbym tylko z tą metafizyką potrzeby kobiet w życiu mężczyzny. Jestem zwolennikiem bardziej przyziemnego wyjaśnienia tego zjawiska.
  Natura wyposażyła nas w pociąg seksualny w celu przedłużenia gatunku. Mężczyzna do tego jest całodobową „fabryką” nasienia. Wszystko to jest ze sobą powiązane.

  Nasienie produkowane całą dobę jest z czysto „prozaicznego” powodu – zapłodnić jak najwięcej kobiet, co z punktu widzenia przetrwania gatunku jest kluczowe.
  Aby wykorzystywać ten potencjał, mamy jednocześnie popęd. Bez popędu nie byłoby chęci do prokreacji.

  I to tyle w kwestiach tej „metafizyki”.

  Doczepiłbym się tez do szczegółu „trzaśnij drzwiami”. Takie teatralne zachowania to nie natura samca alfa.

  Odp dla Herklotz – matka, siostra to też baby. Działają tym samym schematem jak inne. Osiągnąć zaś chcą to samo – kontrolę nad Tobą.

  Nie ma nic gorszego jak dopytywanie się sfochowanej laski „o co ci chodzi?? co zrobiłem nie tak??”
  Na focha trzeba reagować tak jak jest napisane w arcie.

  Pozdrawiam.

  Lubię

 10. A co wtedy jak kobieta nie potrzebuje „krzyżówki wibratora i bankomatu”??????????????? Może napisz o związkach, gdy to facet bardziej korzysta po wieloma względami, a nie uogólniasz i wrzucasz kobiety do jednego worka infantylnych stworzonek kiepsko zarabiających i miotanych jakimiś pierwotnymi instynktami??????

  Lubię

  • Ale… ale rozmawiajmy normalnie, ok?🙂 Owszem zdarzają się, takie związki, ale nam chodzi o podświadomość… ludzie nie robią złych rzeczy całkowicie świadomie. Kobiety podświadomie testują faceta, bo chcą mieć pewność, czy to aby on da najlepsze nasienie na dziecko i tyle. My mamy taką wadę, że np. oglądamy się za innymi kobietami, właśnie dlatego, że jesteśmy tak skonstruowani i tyle.
   Niedawno koleżanka do mnie pisała z problemem, napisałem do niej ironicznie „geniuszko”, reakcja? foch.
   A, tak, kręcimy(kręciliśmy?) ze sobą, chyba było za nudno:/
   Pierwotne instynkty działają u wielu ludzi, u większości, dlatego że nie są tego świadomi. Wraz z uświadomieniem powoli zanikają, czy też je kontrolujemy. A samoświadomą kobietę… ciężko znaleźć ;/ mógłbym się nawet odnieść do zadania wielu coachów na temat kobiet w biznesie ^^ no ale to kwestia sporna.
   Rozmawiajmy normalnie :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ^^

   Lubię

  • Mowa tutaj o mechanizmach determinujących ogół. Wyjątki zdarzają się zawsze ale jak to mawiał klasyk „to patologia i na ten temat w ogóle nie ma co mówić”😉

   Lubię

  • Jesli lubisz rozmowy o wyjatkach, to znajdz bialego kruka i kloc sie z naukowcami, by nie przedstawiali kruka jako czarnego bo to uogolnianie😀

   Lubię

 11. W ten Wigilijny wieczór, cóż, Panowie i Panie…
  Czy mi się tylko wydaje, czy też większość z nas /aby nie całość/ ma tendencję do generalizowania czy też inaczej nazwijmy to jako skłonność do wyciągania średniej. Średniej z sumy naszych doświadczeń życiowych. Tych zobaczonych, usłyszanych, dotkniętych, zasmakowanych i wywąchanych wszystkich nazwijmy to „doznań” , które to stanowią o tym, kim poniekąd niby jesteśmy /lub też mamy być, lub też jesteśmy/. Tak. {To tak jak z „białymi krukami”, jakoś to tam było z tym co nie istnieje, ale może istnieć, tylko jeszcze nie zostało odkryte…}
  Reasumując, powyżej generalizujemy ludzi pod pewnymi względami. Dajemy sobie prawo do oceniania innych [„Foch” jest to zjawisko zachowania występujące głównie u kobiet, pod wieloma czynnikami wpływu], lecz wybaczcie, ale klasyfikacja ludności, mimo, iż zaczyna być oczywista /była, jest i będzie/, poniekąd jest tak nierealna.
  Tylko jak nas ze sobą porównywać, jaką miarę wyjściową przyjąć, tzw skalę porównawczą.
  Główne kategorie? Rasa, płeć, wyznanie, pochodzenie? Jak nazwać szuflady klasyfikacji w czasach rozwoju ludzkiego umysłu?
  Jak można porównywać osobniki różnej płci tego samego gatunku? Pod względem gęstości owłosienia, szczebioczego głosu i innych tam wygibasów znanych w przyrodzie?
  Człowiek Rozumny.
  Na szczycie naszej drabiny ewolucyjnej.
  Świadomość samoświadomości.

  Lubię

 12. Drogi Kefirku. Moim zdaniem mylisz sie co do źródła kobiecego focha, demonizujesz go i przekształcasz. Foch nie jest źródłem kobiecej mocy, wprost przeciwnie. Otóż kobieta pewna siebie i znająca swoją wartość oraz czująca sie pewnie w związku nie strzela focha. Fochy strzelają kobiety, które boją sie swojej pozycji, podświadomie wyczuwają, że nie są dla faceta całym światem (chociaż bardzo tego pragną) i myślą, że przez focha uda im sie utrzymać przy sobie swojego meżczyzne. Czy widział ktoś kiedyś niezależną kobiete, która strzela focha? Bo ja nie🙂

  Lubię

  • Witam, znam drugą stronę medalu. Dużo się zmieniło w moim postrzeganiu kobiet w ciągu ostatnich 2 tygodni. Do dziś upadł we mnie prawie cały uszeregowany system postrzegania płci pięknej. Wiem, że prawda jest znacznie bardziej skomplikowana, a ja popełniłem błąd, że skupiałem się tylko na negatywnym wycinku rzeczywistości.

   Lubię

   • Wiesz Jarek jaka jest nagla przyczyna zmiany pogladow uksztaltowanego pesymisty po wielu latach na z deka bardziej optymistyczne ? Fascynacja, albo narkotyki, w tym milosc.
    Wiem, ze niezbyt ladnie gdy sie gospodarzowi robi analize psych. na forum publicznym, ale masz jeszcze w sobie pewne poklady naiwnosci, kielkujace na podatnym gruncie pt. „male sa sprawy tego swiata, gdy patrzysz z dystansu”.
    Zaufanie dla ludzi wrazliwych, to jedna ze skladowych dobrego samopoczucia, latwo wpasc. Z punktu widzenia szachisty kazda sentymentalnosc, uczuciowosc, empatia jest slaboscia przy ostatecznym wyniku, warto wszystko przekalkulowac.

    Lubię

     • Niestety, ale to pieklo narzuca nienawisc, to ono nakresla ramy stopnia nienawisci, tym ktorzy chca nazywac czarne czarnym, a immanentna cecha piekla jest destrukcja. Cena jest ekstremalnie wysoka, bo wplywa na zle samopoczucie, mysli depresyjne, suicydalne. Ogranicza dzialania, gdy czlowiek jest zbyt ostrozny i przenikliwy.
      Trudno obwiniac przesadna ostroznosc, negacje pracownika Fukushimy, owinietego w ochronny skafander,z nietęga mina, unikajacego dluzsze przebywanie w napromieniowanym miejscu.

      Aczkolwiek mozna w tym swiecie znalezc odrobine przyjemnosci, chocby ulotnej, dostrzec piekno muzyki, dzwieku natury, tej z pieknego spiewu ptakow, szumu wody i lasu a nie wycia zagryzanej sarny przez wilka. Uslyszec smiech czy gaworzenie dziecka, nawet w calym tragizmie jego pasozytniczej egzystencji kosztem rodzicow, a pozniej czesto innych ludzi, gdzie wolnosc i godnosc jego sciera sie lub bedzie scierac z wolnoscia i godnoscia innych.
      Zacytuje pewien kawalek Nirvany „hate your enemies, save your friends, find your place, speak the truth”.
      Nie polecam dzwieku tego kawalka tym, ktorzy nie fascynuja sie grungem🙂.

      Lubię

   • Z tym pantoflem też bym nie przesadzała, bo jak kobieta chce z mężczyzny zrobić pantoflarza, to znaczy, że jest niepewna siebie. Rozumiem, że przestraszone modliszki, które obcasem, płaczem i fochem potrafią nieźle namieszać w męskich głowach, a te zwykłe, pewne siebie i nie płaczące z byle powodu kobiety nie zostawiają wypalonego w sercu śladu na całe życie.

    Co chcę powiedzieć. Drodzy mężczyźni: nie skupiajcie się na wariatkach, bardzo was proszę🙂 Jest wiele normalnych kobiet, które rozumieją swoje uczucia, wiedzą skąd się biorą i nie zwalają wszystkiego na mężczyznę, nie oczekują, że tylko dzięki niemu staną się pewne siebie (bo to niemożliwe) i tylko on im udowodni, że są piękne (bo to też niemożliwe). Oczywiście lwia część kobiet nie rozumie siebie („bo ja taka krejzi jestem”), swojej emocjonalności („bo ja taka wrażliwa jestem”) ani czego chcą. Polecam wam poszukać takiej, która to rozumie. Od razu też ostrzegam, jeśli znajdziecie taką przestraszoną sarenkę, którą widzę, że modnie jest teraz wrzucać do wora borderline, to absolutnie jej nie próbujcie uczyć ani starać się naprawiać. My naprawdę mamy w sobie siłę i moc żeby to odkryć. Wystarczy odpowiedni czas i miejsce🙂

    PS. Najważniejsze w związku to równość i partnerstwo.

    Lubię

    • Pieknie🙂, szkoda, ze papier, a raczej formularz do napisania komentarza wszystko przyjmie, a rzeczywistosc idzie swoim brutalnym torem szachow zycia, w ktorym kazdy chce sie nienarobic, a zarobic, znalezc ruchome schody w zyciu (bogatszy umocowany spolecznie partner), nie stracic zdrowia dla wyzyskiwacza, moc walczyc o swoja godnosc nie wstydzic biedy, miec kase na dobre wakacje i piekne elaboraty na forum tego nie zmienia.
     Faceci to wzrokowcy wiec kobiety sie maluja, a kobiety to specjalistki od sluchania, dlatego faceci klamia.

     Lubię

     • Tak, to wszystko to prawda. Czasem lepiej żyć samemu niż w takim związku. Ludzie boją się samotności dlatego wolą się (i siebie) oszukiwać, zdradzać, udawać, że się kochają, a tak naprawdę zależy im na pieniądzach, dobrym wrażeniu, super fot na Facebooku i wszystkich tych rzeczach, które mamy zaprogramowane i wpajane od małego.

      A o czym czytamy miedzy innymi u Kefira? Że to iluzja i nie musimy wcale spełniać tych norm społecznych🙂

      Lubię

      • Witam!
       Tak, to wszystko to raczej prawda. Wypada się zgodzić z faktami, których podważyć się nie da, ale uwierzyć w, że ja także mam prawo tak postępować to już co innego. My jako ludzie lubimy dzielić się swoim bólem, a nie lubimy dzielić bólu innych. Nasze tragedie nie są splotem nieszczęśliwych przypadków, czy wytworem ludzi, którzy to nam taki los zgotowali, to raczej my mamy trudność z przyznaniem się przed sobą, że sami weszliśmy w tą grę z wiarą, że to nam uda się wygrać, a zostaliśmy wyrugani przez system, nie pomyśleliśmy wcześniej czy zasady tej gry są uczciwe, wydawało się nam, że to my jesteśmy na tyle sprytni i mądrzy, że to nam uda się zabajerować innych, ale zderzyliśmy się z twardą rzeczywistością, że są gry w których nie da się wygrać. Słowem było nie grać, to byśmy wygrali.
       Pozdrawiam Marta!
       Szacun za Twoją wyjątkowość i chęć mówienia.

       Lubię

 13. Weźmy taki przykład. Kobieta słabo rozwinięta duchowo żyje ze swoim nie lepiej od niej rozwiniętym partnerem. Ona strzela focha niekoniecznie zaraz w tym celu żeby tym facetem manipulować, tylko dlatego że inaczej nie umie okazać że jej czegoś w tej relacji brakuje, sama nie ma jakiejś spójnej refleksji na ten temat, przez co niestety zachowuje się dokładnie jak dwuletnie dziecko. Ono nie powie dorosłym że jest, dajmy na to głodne, śpiące albo że je coś boli, tylko zaczyna głośno płakać, za co zresztą zaraz dostanie w tyłek bo „przecież ryczy bez powodu”.Dokładnie taki schemat powtarza się w życiu dorosłym, kiedy w związku spotyka się dwoje niedojrzałych, mało świadomych siebie i swoich potrzeb ludzi, (nauczonych zresztą tego że ich potrzeby i uczucia przeważnie były ignorowane), niezdolnych zupełnie do dialogu i empatii. Wtedy ona strzela focha a on „daje jej w tyłek” czyli wychodzi i trzaska drzwiami. Uważam że autor tego bloga,skądinąd bystry, całkiem niepotrzebnie demonizuje sprawy damsko męskie. Nie zawsze za kieskim związkiem stoi świadoma i makiaweliczna manipulacja, wystarczy upór i tępota aby wszystko zepsuć. I uprzedzenia. Panie Jarku zapewniam pana że kobiety w dzisiejszych czasach są na pewno nie mniej pogubione i przerażone od dzisiejszych mężczyzn a te demoniczne istoty które wyzierają z pana artykułow to są dla mnie jakieś mitologiczne boginie.

  Lubię

 14. W większości artykuł to kompletna bzdura. Foch nie to ma na celu co pisze autor. Jest formą nie gry lecz wyrażeniem emocji które nas ranią. Nie reagujecie na fochy to super to jak mamy Wam przekazać, że coś nie tak jak nie chcecie rozmawiać?????

  Lubię

  • W NORMALNY, MERYTORYCZNY sposób. Nie da się tak? Zamiast tych wszystkich szantaży, gierek psychologicznych, działania na emocjach, zamiast tego straszenia odebraniem seksu i innych przyjemności. Można też powiedzieć WPROST o co chodzi, zamiast czekać 5864854563454 lat aż facet się domyśli. Nie wiedziałaś o tym?🙂 Pozdrawiam serdecznie

   Lubię

   • I tu się, Jarku, zgadzam. Facet się nie domyśli. To zupełnie inna konstrukcja.
    Ale bywa jeszcze ciekawiej. Strzelam focha np.godzinę. Mąż nic sobie z tego nie robi, uznając te fochy za naturalny składnik w pakiecie ,,babskich zachowań”. Idzie sobie gdzieś, np. napalić w kominku i ta czynność pochłania go całkowicie. Jest już w zupełnie innym świecie.
    Mnie po godzinie na nowo szlak trafia [ bo on ma mnie po prostu w dupie!] i stwierdzam, że muszę mu o wszystkim powiedzieć [czyt.wykrzyczeć].
    Mąż otępiale wysłuchuje, po czym z autentycznym zdziwieniem pyta:
    – O co ci kochanie chodzi? Masz jakiś problem? – i jak gdyby nic dodaje – Nie widziałaś Krysiu kluczyków od mojego samochodu? Gdzie ja je wczoraj położyłem?… Poczekaj …, zaraz … A! już wiem! Przecież wczoraj byłem w tej skórzanej kamizelce!…No widzisz, kochanie, … i problem rozwiązany.

    JEŚLI DENERWUJE CIĘ COŚ, CO ZA DZIESIĘĆ LAT BĘDZIE MIAŁO ZNACZENIE, TO WARTO TO ROZTRZĄSAĆ I SIĘ TYM PRZEJMOWAĆ.

    I jeszcze jedno: Jeśli ktoś był dla ciebie zły od 11.55 do 12.00, to dlaczego drzesz się na niego o 13.00, gdy w tym czasie już nie jest zły?
    Warto przemyśleć.

    Serdecznie pozdrawiam.

    Lubię

 15. Panie Jarku, podziwiam odwage i pewnosc, z jaka pisze Pan prawde o kobiecych reakcjach nie bedac kobieta. Jednak te teorie moze i sie sprawdzaja, ale nie w przypadku prawdziwych kobiet. Kobieta z klasa nie stosuje takich zagrywek jak „foch”. Nie musi. I z cala pewnoscia nie bedzie uganiac sie za facetem ostrym i brutalnym, bo tak ma zakodowane w podswiadomosci.
  Zycze Panu, aby spotkal Pan na swojej drodze taka kobiete.

  Lubię

 16. W życiu większej głupoty nie czytałam. Jakby mój M. po kłótni znikł z domu na pół nocy, to zaręczam, że jego rzeczy poleciałyby w kosmos, a do domu nie dostałby się z powrotem. Tylko masochistki może kręcić facet typu „kutas”, który uśmiecha się szyderczo i olewa „focha” idąc na piwo.

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s