Banki i tajna władza

Wiedza Tajemna – dla elit i.. dla Ciebie! Racjonalistyczny ateizm i religie – dla mas


Wiedza Tajemna – dla elit i.. dla Ciebie! Racjonalistyczny ateizm i religie – dla mas

ezoteryka i duchowoscPodejmowałem ten wdzięczny i inspirujący temat już nie raz, ale odczuwam potrzebę powrotu do niego, jak i jego cennego uzupełnienia.

Otóż: zarówno racjonalistyczny ateizm (czyli materializm) jak i dogmatyczne religie (np katolicyzm) to dwie części tego samego kija, którym elity polityczne i biznesowe chłoszczą i batożą ciemne masy. Znane ezoteryczne porzekadło głosi: „przeciwieństwa są tym samym„. Jeśli poruszasz się w jednej i tej samej płaszczyźnie stworzonej przez system – nie pokonasz tego systemu. Ludzie już powoli zaczynają kumać, że wymiana jednych marionetek politycznych z PRL-solidarność, na inne, też z rodziny PRL-solidarność, nic nie da.

Tylko na to popatrzcie obiektywnym okiem. Elity studiują Wiedzę Tajemną, dzięki czemu mają przewagę nad tłumem. Kabała, gnoza, ezoteryka, wiedza masońska, i wiele innych odłamów tajemnej doktryny. Tak było od tysięcy lat. W starożytnym Egipcie i innych dawnych państwach, kapłani i elity miały znacznie lepszą wiedzę astronomiczną, niż dziś NASA i ESA razem wzięte. Wykorzystywali oni zaćmienia Słońca, by straszyć spanikowany lud i wymuszać kolejne podwyżki danin i podatków. Obecnie straszaki są inne (np urojone przez WHO epidemie), ale mentalność „kapłanów” wcale się nie zmieniła.

Co robimy w większości my, biedne żuczki, urodzone na tym łez padole? My kłócimy się i zabijamy się o to, która ograniczająca umysł ideologia narzucona przez te elity jest bardziej „prawilna”. Katolicyzm czy ateizm, racjonalizm czy spiskowe chrześcijaństwo biblijne, islam czy judaizm, a może myśl Marksa bądź myśl Rand? To jest poruszanie się stale po tej samej, bardzo ograniczonej płaszczyźnie. Jeśli chcesz się uwolnić, musisz nauczyć się „latać”, by wznieść się ponad tą systemową płaszczyznę i w końcu dostrzec wymiar 3D i wymiary głębsze.

Co wydaje się zrozumiałe, tajemna doktryna jest ośmieszana ze wszystkich stron systemu. Racjonalistyczny ateizm gardzi wszystkim, co nie jest materią i czego nie można zobaczyć, dotknąć lub zmierzyć aparaturą. Tak sobie myślę czasami i śmieję się w kułak. Otóż ciekawi mnie, ilu z nas, adeptów, ezoteryków, magów – ma takich kolegów racjonalistów-ateistów, których próbowali uświadomić na siłę poprzez terapię szokową? Np wejście takiemu ateiście, co pozjadał wszelkie rozumy, do snu, poprzestawianie mu kilka parametrów tego snu, by mieć ubaw jak robi w gacie ze strachu? To rozważania czysto teoretyczne, nie polecam tego robić, bo to łamie pewne fundamentalne zasady.

Domyślam się tego, iż wiele tych profili i stron internetowych typu: „anty NWO” lub: „stop masonerii, stop illuminati”, to w rzeczywistości strony redagowane przez.. masonów, elity. Po co? Ano po to, by obrzydzać masom wiedzę tajemną. Prawda że całkiem sprytnie to sobie wymyślili? Dla jednej grupy niekumatych – wmawianie, że człowiek jest kupą atomów i nic poza materią nie ma (racjonalizm, ateizm). Zaś druga grupa niekumatych – katolicy i chrześcijanie biblijni – zniechęcani, przez tych samych ludzi, do studiowania wiedzy ukrywanej.

To tak jak z partiami politycznymi. Każda z „nisz” ideologicznych jest obsadzona „swojakami” – bogobojny katolicyzm (PiS), neoliberalne „chuj-wie-co” (PO), lewica, wolnorynkowi neonaziści (KNP, UPR) itp itd. W TV kłócą się tak, że mało by sobie oczu nie wydrapali, a w sejmowej knajpie jedzą ośmiorniczki i frykasy z czterech stron świata, piją alkohole za 3000 złotych / butelka. I mają ubaw po pachy z naiwności wyborców.

Podobnie jest z Muzyką. Elity mają istnego pierdolca na punkcie Muzyki klasycznej, i w mniejszym stopniu elektronicznej, takiej jak Jean Michael Jarre czy Vangelis. Zaś nam podaje się muzykę, która działa destrukcyjnie na zdrowie, psychikę i ducha, typu rap, metal, pop, itp. Dlaczego? Muzyka klasyczna i elektroniczna typu Vangelis jest balsamem na ludzką duszę, lekarstwem w formie dźwięku. Zauważyła i przeanalizowała to na części pierwsze Germańska Nowa Medycyna. Otóż ta Muzyka zawiera takie ułożenie nut i dźwięków, które jest „dostosowane” do leczenia ludzkiej podświadomości, rozwiązywania konfliktów wewnątrz niej.

Dalej, uważam, że popełniamy pewien błąd, chcąc walczyć z elitami i kreatorami systemu, duchowymi czy tymi ziemskimi. Akceptować ich poczynania – nie, ale również nie powinniśmy inwestować w uświadamianie ludzi negatywnych emocji. Te negatywne emocje uderzają tylko w Ciebie, w Twoją podświadomość. Bo ona nie odróżnia, do kogo żywisz tą nienawiść – do masonów, illuminatów, czy.. do siebie samego. Więc podświadomość interpretuje to tak, jakbyś żywił nienawiść do samego siebie. Oni przed tego typu nienawiścią, generowaną przez miliony częściowo uświadomionych ludzi, są zabezpieczeni. Zabezpieczają ich ich rytuały angażujące siły egregora (jahwe), od którego są oni zależni, jak narkomani.

I o tym będzie następny akapit. Otóż, ci ludzie – elity polityczne, które się zaprzedały egregorowi, są w katastrofalnej sytuacji. Nasze dusze, obojętnie na jakim etapie jesteśmy, mają się rozwijać – zarówno poprzez doświadczenia dobre, jak i traumatyczne. Natomiast ich dusze, z każdym kolejnym wcieleniem, są coraz bardziej uszkodzone, zacofane, zdegenerowane.

Oni, by funkcjonować, potrzebują, tak jak ich egregor, z którym współpracują – czerpania złej, negatywnej energii. Energii cierpienia. Dlatego oni tak tworzą ziemskie systemy, by ludzie jak najbardziej cierpieli. Są to swego rodzaju „kosmiczne ścierwojady”, które muszą pożywiać się gównem najgorszego sortu. Człowiek, nawet ten mało świadomy, ma szansę na poznanie prawdy i „odżywianie” się życiodajnym nektarem wprost ze świadomości naszej planety, czy kosmosu. Oni są od tego odcięci, nie mają już możliwości powrotu. I nic nie zmieni to, że przeciętny ich posiłek kosztuje tyle, co moje zarobki z 10 lat. Na poziomie duchowym pożywiają się oni odchodami.

Wielu ludzi ostatnio mnie pyta: „Kefir, no dobrze, ale co będzie, jak NWO wygra? Czy wszyscy umrzemy?” Odpowiedź jest jedna. Oni jedną decyzją mogą unicestwić setki miliardów różnych niewinnych istot na rozmaitych planetach, razem z sobą. Mają takie środki, zdolne do anihilacji całych planet. Jednak paradoksalnie, nic im to nie da. My w większości odrodzimy się na innych planetach, w nowych ciałach, z zapisanymi nowymi doświadczeniami – każdy o mały stopień wyżej. Oni, nawet gdyby coś takiego przeżyli i ewakuowali się – po iluś tam latach i tak umrą. Wtedy w każdym nowym wcieleniu, będą coraz bardziej źli, zdegenerowani, zamknięci na kolejne i kolejne źródła „duchowego” pokarmu, i wewnętrznie nieszczęśliwi. „Kto chce zachować życie, ten straci je, kto chce je stracić – zachowa je„.

Wybaczenie i pogodzenie się z systemem – tak. Akceptacja dla jego działań, spisków, zbrodni itp – zdecydowanie nie. Uświadamianie innych ludzi o tym – jak najbardziej tak, ale bez generowania negatywnych emocji. Pamiętajmy o jednej, starożytnej maksymie: „Fas est et ab hoste Doceri” – „Godzi się uczyć i od wroga„.

Autor: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc to co robię i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym poznać tę prawdę.

 

Reklamy

26 odpowiedzi »

  • mala porada, jesli szukasz zmacdonaldyzowanych lemingow, ktore na kazde fekalia mowia hamburger po to by uniknac szuflady teoretyka spiskowego, to tutaj ich raczej nie znajdziesz

   Polubienie

  • Jarku dużo piszesz o polityce,a co jeśli wśród ludzkich reinkarnacji nie ma polityki?Z moich doświadczeń wynika jednoznacznie,tu /czytaj po śmierci/nie ważne co robisz tu na ziemi,ważne to o czym myślisz lub co myślisz.Ale myślę że to wyższa szkoła jazdy.Jestem osobą wysoce energetyczną i starym aniołem/wielu pomyśli wariatką/ ważne jest to co mamy w głowie=to jest odpowiedż na wszystkie bolączki

   Polubienie

 1. Judaizm rabiniczny na swojej ewolucyjnej drodze dopracował się tezy,że od ateizmu jest gorsze chrześcijaństwo.Ma zatem sprzyjających tej tezie wojujących bezbożników,vide Jarek Kefir.

  Polubienie

 2. https://www.youtube.com/watch?v=RPjUfYLy1Pw … Tu jest niesamowita wiedza tajemna, lux occulta 😛 … najciekawsze są analizy tzw. biblijnej liczby Bestii – 666 3:) … to jest dopiero konspiracja jahwistów, że powszechnie znany i fałszywie interpretowany rzekomo ‚satanistyczny” znak 666 jest niczym innym jak znakiem „trójcy boskiej” i zawiera takie niesamowite kody liczbowo symboliczne, i że liczba 9 ma takie kodowanie w sobie.
  Nikola Tesla był wtajemniczonym gnostykiem, o czym świadczą jego słowa : „Jeśli tylko zrozumiesz niesamowitość 3,6 i 9 , będziesz miał klucz do wszechświata”. Polecam Ci Jarek przyjrzeć się tym filmom, być może zainspirują Cie do kolejnych, wnikliwie ezoterycznych refleksji 😉

  Polubienie

  • W ramach ewolucji ludzkiego myślenia odkrywamy również prawa związane z astrofizyką.Jest wiele hipotez związanych z powstaniem Wszechświata,czy też Wszechświatów,ale otwarte jest pytanie czy zostanie poznana PRAWDA ABSOLUTNA?!

   Polubienie

  • TEZY Tadeusza Zielińskiego z opisanego w HELLENIZM A JUDAIZM listu rozwodowego :
   I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
   II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
   III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
   IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
   V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
   VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.

   Polubienie

  • Bezbożnych wojowników nie sieją sami się rodzą.Pomaga w tym judaizm rabiniczny,który ateizm postawił wyżej od chrześcijaństwa.
   Nie wykluczone,że Jarek Kefir to klasyk jeżeli chodzi o efekt działania żydowskiej monolatrii.

   Polubienie

    • Biorąc pod uwagę jak powstawał zaciąg do armii bezbożnych wojowników,to związek z korzenie sięgają judaizmu rabinicznego i ta linia działania jest bezsporna..
     Nie twierdzę,że JK na swoim blogu kooperuje z Żydami.

     Polubione przez 1 osoba

    • Nie rozumiesz, że ewangelizowanie nic nie daje, a jeśli już, to skutek odwrotny do zamierzonego?
     Gdy katolik mnie ewangelizuje, co najwyżej wzbudzi drwinę (już nie złość, już nie mają takiej mocy nad moją istotą).
     Gdy katolik się modli do żydowskiego diabła jahwe o to bym się nawrócił, to ta czarna, piekielna energia wraca do niego w formie wszelakich klątw.
     Czyli wszystko na odwrót. Tak, jak w przypadku relacji podświadomość-świadomość.

     Polubienie

  • czyli chcesz powiedziec ze jeszcze nie dostrzegles, ze zyjesz w jednym wielkim psychiatryku, zawieszonym w kosmosie gdzie „lekarzami” sa policjanci, sedziowie i wojsko.

   Polubienie

   • Mnie interesują wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ.Ma to związek z wypełnieniem się czasu oczekiwania na Zbawiciela.BOGOWIE ZESZLI Z OLIMPU I przyszedł czas aby dać świadectwo prawdzie nacyjnej.Stało się to podstawą rozwoju europejskiej kultury.
    Po religijnej rewolcie narodziła się TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA,która wyniszczająco jest pomocna judaizmowi rabinicznemu i bezbożnym wojownikom.

    Polubienie

 3. Błąd logiczny który zastosowałeś pisząc o racjonalistycznym ateizmie specjalnie albo i nie, sprowokował mnie do wypowiedzi się w tym temacie. Na początek wyjaśnijmy czym jest ateizm- bo mam wrażenie że poszerzasz jego znaczenie dla wprowadzenie czytelnika w błąd.

  Ateizm – odrzucenie teizmu lub pogląd bądź doktryna głosząca, że bogowie nie istnieją. W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie boga, bóstw i sił nadprzyrodzonych, jako sprzecznych z rozumem i nienaukowych, oraz negujący potrzebę religii.
  Ruch społeczny aktywnie przeczący religiom (aktywny ateizm) nazywany bywa antyteizmem (wiki)

  A teraz do rzeczy:

  I owszem, ateiści często tłumaczą wszystko empirycznie, jako ciąg przyczynowo-skutkowy a więc wykorzystują racjonalność w opiniowaniu widzianego świata (często towarzyszy temu sceptycyzm – co jest domeną szczególnie naukowców, a nie ich wadą – choć i tu jest cienka linia) ale tak jak wspomniałem powielasz błąd logiczny w tej kwestii, ponieważ powtórzę: ateiści obalają mit wiary religijnej. Nic innego.

  Dlatego dyskredytacja ateizmu tylko dlatego, że podpinasz pod to racjonalizm jest iście wywrotowe i perfidne z Twojej strony. Postaram rozwinąć owe myśli: (zacytuje sam siebie):

  „W racjonalnym myśleniu tkwi jednak jeden pewien szkopuł. Od okresu Oświecenia przyzwyczajeni jesteśmy do traktowania otaczającego nas świata, a w nim nas samych , w sposób racjonalny. Oznacza to, że staramy się zgłębić przyczyny i skutki zaistniałych zdarzeń oraz tłumaczyć je oddziaływaniem znanych nam do tej pory bądź nowo odkrytych sił natury (fizyki). Wszystko poza tym – staje się irracjonalne, a więc nie istotne, bo nieistniejące, tłumaczone jako złudzenie, iluzja, omany itp.. Nauka w takim przypadku- a tak niestety uważam że najczęściej jest – staje się niezachwianą wiarą (dogmatem) iż wszystko daje się racjonalnie (szablonowo) wyjaśnić.

  (i właśnie tutaj twoja dywagacja racjonalnego ateizmu staje się nonsensem już samym w sobie. Ale idźmy dalej w tych rozważaniach).

  „…Poszerzamy naszą wiedzę z każdych dziedzin nauki, poznajemy lub modyfikujemy (aktualizujemy), prawa, zjawiska, zdolności, – ogółem wszystko co nas otacza, które powiększają z roku na rok znany nam system postrzegania otaczającego nas świata. (…) Racjonalność więc ciągle ewoluuje. I to co do tej pory traktowano jako fakt (np., szacowanie wieku za pomocą datowania węgla C14), okazało się błędne, a to co brano za bajki, fikcję, okazało się faktem.

  Patrząc w takim wypadku na wzloty i upadki odkryć, ciągły postęp w każdej dziedzinie życia jak i liczne zmiany w podejściach w szerokiej gamie aspektów praw natury, czy też zasad rządzących otaczającego nas świata, może się okazać, iż po prostu pewne zjawiska, bądź wydarzenia, które przy obecnej naszej wiedzy uznajemy za nie możliwe, nie racjonalne – z przyczyn po postu zbyt nie wystarczających informacji – mogą okazać się niedługo rzeczywiste i prawdziwe.

  Tak więc dzięki nieszablonowemu myśleniu – które m.in wykorzystują ateiści (i owszem wykorzystując jak racjonalność – ale który staje się w takim wypadku plastycznym wzorcem, pierwszym filtrem rozważanego aspektu a nie jego ścisłym wyznacznikiem) dokonuje się przełomowych odkryć, gdyż w innym wypadku klasyczny racjonalizm blokuje i ogranicza owe postrzeganie i potęguję stagnację…”

  Tak więc Jarku twoje postrzeganie i wzniosłe i lekkim piórem pisane opinie są niekiedy jak trucizna w miodzie. W pierwszej chwili czytelnik łapie się na twój miód – pisanej analizy i argumentów, ale po chwili czuje jakże delikatny, ledwo wyczuwalny jad przenikający owe rewelacje.

  Otwartość zaprowadziła mnie właśnie do ateizmu – walki z religią, jako systemu zniewolenia ludzkość, natomiast postrzeganie otaczającego nas świata pozostawiam intuicji, rozumowi i analizy własnych spostrzeżeń. Jak już wspomniałem wyżej – racjonalizm staje się dla ateisty pomocnikiem w zrozumieniu świata, a nie jego ścisłym dogmatycznym wyznacznikiem. A to jest istotna różnica.

  Ave

  Polubione przez 1 osoba

  • No i gitara, na tym polega debata publiczna w demokratycznym państwie – każdy ma swój model postrzegania świata, i jak chce, to o tym pisze. Ty broń ateizmu, a ja zostanę przy swojej wizji – mistyce 🙂

   Polubienie

   • 🙂 Mistyka jest bardzo ciekawym aspektem poznawanego świata – i nie jest wcale mi obca (raczej bliżej mi z nią- mistyką- do nauk tajemnych jak u Różokrzyzowców czy wolnomularzy, niz prądów religijnych z tym związanych), ale to już pozostawiam na ewentualną inna dysputę.

    Polubienie

    • Pojęcia racjonalizmu, irracjonalizmu, ateizmu, mistycyzmu przestają być definiowane w sposób sztywny, ograniczony, zamknięty.
     Człowiek ewoluując zaciera lub przemieszcza granice między tym, co faktologiczne a tym, co do tej pory faktem nie było.
     Rozwijająca się myśl ludzka coraz intensywniej przedefiniowuje pryzmaty postrzegania istoty człowieka i otaczającego go świata w coraz pełniejszym jego spektrum.
     W moim postrzeganiu, najbardziej kreatywną i akceptowalną – aczkolwiek ciągle rozwijającą się – religią [ nie mylić ze ślepą wiarą ] staje się forma, w której materia i jej doświadczanie spełnia rolę szczerego pola dla przejawu wszelkich zjawisk duchowych.
     Już dawno materia nabrała cech energii, którą posiłkuje się mistycyzm.
     Nie ma oddzielenia. Ono istnieje jedynie w postrzeganiu przez ludzki umysł i rozum, które są coraz bliżej odkrycia wspólnego mianownika.

     Polubienie

  • Moim zdaniem największy poziom zrozumienia osiąga się będąc ponad tymi wszystkimi podziałami na ateistów, racjonalistów, katolików, muzułmanów itd. To są szufladki, każda w sobie zawiera ziarno prawdy i otoczkę cudzych interpretacji, które to właśnie, powodują najwięcej kontrowersji. Sam osobiście byłem swego czasu ateistą/racjonalistą (podobnie jak autor łączę te dwa pojęcia). Później, moje doświadczenia życiowe, skierowały mnie na drogę chrześcijaństwa (proszę nie mylić z katolicyzmem ponieważ moim zdaniem to nie są te same rzeczy), choć byłem w tym dość oporny i ‚z bólem’ odrzucałem po kolei swoje dawne przekonania, to z czasem pojawił się moment gdy byłem zagorzałym chrześcijaninem. Mogę chyba śmiało stwierdzić, że ten okres trwa nadal jednak z drobnymi ‚modyfikacjami’, które polegają na tym, że nie zamykam się na żadną wiedzę ani twierdzenia, tylko osobiście własnym rozumem sprawdzam ich wiarygodność. Jeśli natomiast nie jestem w stanie tego zrobić, zostawiam temat i czekam, aż odpowiedź sama do mnie przyjdzie. Jeszcze nigdy ta technika mnie nie zawiodła i każdemu ją polecam 😉 Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s