Ekologia i przyroda

Mięso. Globalne konsekwencje ludzkiego apetytu [+18]

Mięso. Globalne konsekwencje ludzkiego apetytu [+18]

Усачевский рынокZapraszam na pełnometrażowy film dokumentalny (USA) o przemyśle mięsnym i globalnych konsekwencjach rosnącego zapotrzebowania na ten drogi surowiec.

Pora sobie w końcu uświadomić, że w skali planety nie stać nas na pokrywanie rosnących mięsnych apetytów. Produkcja mięsa angażuje znacznie więcej energii, pracy i surowców, niż produkcja roślin.

Osobne zagadnienie to fakt, iż nie istnieje coś takiego jak „humanitarny ubój”. Nie ma większego znaczenia, czy jest to barbarzyński ubój rytualny praktykowany przez islamistów i żydów, czy nieco mniej krwawy „katolicki” ubój z polskich rzeźni. Gdyby każdy musiał sam najpierw zabić, a potem przyrządzić sobie zwierzę do jedzenia – praktycznie nie byłoby w Polsce mięsożerców, nie licząc np myśliwych.

Cytuję: „Mięso – składnik diety większości ludzi na święcie. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na ten pokarm. Im bogatszy kraj, tym większy popyt na wyroby mięsne. Sama Unia Europejska eksportuje rocznie prawie 5 mln ton mięsa. Aby wyhodować paszę dla żywego inwentarza, kompanie przejmują ziemie biednych ludzi. Wzrost produkcji odbija się również na środowisku i warunkach, w jakich zmuszone są żyć zwierzęta. Ale trend powoli zaczyna się zmieniać – popularniejsza staje się dieta wegetariańska.”

„Mięsożercy – globalne konsekwencje ludzkiego apetytu” (kliknij tutaj by oglądać)

Polecam inne szokujące artykuły i nagrania o przemyśle mięsnym [+18]:
Szkodliwe antybiotyki w polskim mięsie. „To proceder na ogromną skalę”
Szokująca prawda o przemyśle mięsnym. Przeczytaj, o ile dasz radę! [+18]
Totalne obrzydlistwo! Czym szprycują mięso? Przeczytaj, jeśli dasz radę…
Holocaust na miarę XXI wieku: Smithfield, korporacja śmierci w Polsce
Spożywanie mięsa znacznie skraca długość życia i pogarsza jego jakość
Żywność coraz bardziej skażona. Chrząstki, skrzydła, pióra, a także.. papier toaletowy w produktach mięsnych. Smacznego!
Syntetyczne mięso GMO i obrzydliwe robactwo: to jest jedzenie przyszłości!
Bez mięsa można żyć, naprawdę!
Produkcja mięsa: obozy koncentracyjne dla zwierząt [VIDEO] Zobacz, o ile dasz radę.. [+18]
Epoka mięsa już minęła. Toksyczny koktail sterydów, antybiotyków i hormonów w kurczakach!

Reklamy

6 odpowiedzi »

 1. Wegetarianstwo czyli zastapienie miesa tonami cukru i maki to przepis na chorobe, wiem bo bylem na tym 7 lat i zacorowalem powaznie wiec nie polecam,wegetarianki przoduja procentowo w poronieniach.i rakach jelita grubego (brak vit d nie wystepujacej w roslinach) grupy @ i ab moga jesc niewiele miesa ale musza grupy b czy 0 zejda na badylach duzo wczesniej wiecej na
  Mercola.com

 2. gmo zabija – dawno się tak nie uśmiałem czytając Twój komentarz 🙂 chyba większych bredni nie da się wymyślić 🙂

 3. „Wegetarianstwo czyli zastapienie miesa tonami cukru i maki to przepis na chorobe, wiem bo bylem na tym 7 lat” – bo żeby być wegetarianinem, nie wystarczy tylko nie jeść mięsa, ale również interesować się dietą, żywieniem i tym co należy jeść, aby w organizmie nie powstały braki.

  Nie wiem skąd przekonanie, że mięso zastępuje się cukrem i mąką? Bardziej wegetarianizm to nastawienie na pokarm roślinny – warzywa i owoce.

  Z moich obserwacji wynika, że więcej mąki i cukru pochłaniają właśnie mięsożercy – bo wegetarianie w przeciwieństwie do nich, interesują się zdrową dietą i wiedzą co lepiej wyłączyć z diety.

  A inny problem, że jest wciąż dużo „wegetarian” dla których ryba to nie mięso, a ich dieta składa się w 95% z jogurtu beztłuszczowego i bułki – więc?! Jak tu mówić o zdrowiu, jeśli nie zna się zasad żywienia.

  • Pani Braunek to tylko jeden przypadek. Chcąc wyciągać wnioski z tego czy tamtego robi się średnią itp. Inny przykład – jeśli weganin pali 2 paczki dziennie, to musi się z tym liczyć, że nie jedzenie mięsa niewiele mu w kwestii zdrowia pomoże..

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.