Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Apele » Szokująco skuteczne metody obrony przed manipulacją. Psychopaci i manipulanci wymiękają!

Szokująco skuteczne metody obrony przed manipulacją. Psychopaci i manipulanci wymiękają!

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

 • 23,969,485 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

Hej! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych informacji i na tym by było ich więcej, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, koncernów. Mogę dzięki temu dostarczać Ci kontrowersyjnych, zakazanych i niewygodnych dla systemu treści. Aparat władzy i opresji niechętnie patrzy na takie publikacje. Więc moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na poniższe obrazki:

Książki ezoteryczne, filozoficzne, o medycynie naturalnej i wiele innych:

Medycyna naturalna: Ogromny wybór ziół, suplementów, kosmetyków i innych preparatów:

Najlepsze soki, oleje i inne produkty medycyny naturalnej:

Szokująco skuteczne metody obrony przed manipulacją. Psychopaci i manipulanci wymiękają!

obrona przed manipulacja i agresjaDo napisania tegoż jakże uroczego felietonu skłoniła mnie wczorajsza wymiana zdań z pewnym korwinistą który dał sobie nick „antysocjalista”. Człowiek ten skończył dyskusję jak każdy przedstawiciel tego gatunku jamochłonów – na agresji, jadzie i wyzwiskach.

Człowiek ten wspominał co nieco o zasadach. To tak, jakby kibol, dla którego skatowanie kobiety, pobicie słabszego w pięciu czy okradzenie domu starców nie jest problemem, nawijał o honorze. Wystarczy przypomnieć postawę zwolenników Janusza Korwina Mikke w związku z toczonym w sejmie protestem rodziców niepełnosprawnych dzieci. Korwiniści i libertarianie to kliniczni psychopaci pozbawieni jakichkolwiek zasad i wrażliwości.

Ale nie o tym miał być ten artykuł.

Przedstawię Wam, drodzy Czytelnicy, kilka ważnych zasad jeśli chodzi może nie tyle o manipulację ludźmi, co obronę przed nią.

Zaczynamy:

1. Broń się przed manipulacją: nigdy się nie tłumacz. Nigdy!

Jest takie powiedzonko internetowe: „nigdy się nie tłumacz. Twoim przyjaciołom nie jest to potrzebne, a Twoich wrogów i tak to nie przekona”. Wbrew pozorom jest tam zawarta niezwykle ważna życiowa mądrość.

Kolejne życiowe powiedzonko to: „winny się tłumaczy”. Nie chodzi o to, by zaprzestać bronienia swojej racji bądź dobrego imienia. Chodzi o to, by nie dać się wpuścić psychopacie w maliny wplątując się w lawinę tłumaczeń.

Tak to już jest, że jak psychopata / manipulant ma Cię zaatakować, to ma świadomie, albo podświadomie wymyślony już zestaw pytań. Będzie Cię on bombardował coraz to nowymi i nowymi pytaniami.

Wiesz jaki jest tego cel? Na którymś tam pytaniu „wymiękniesz”, odpowiesz nie tak jak trzeba, i manipulant będzie miał haka na Ciebie. Jakie jest więc rozwiązanie? Nie wdawać się w tego typu dyskusje. Ucinać je krótko i zwięźle. Jak trzeba – fizycznie opuścić pomieszczenie gdzie znajduje się psychopata / manipulant. W razie potrzeby wezwać policję.

Trzeba rozgraniczyć pomiędzy konstruktywną obroną swojej opinii i swojego dobrego imienia, a wikłaniem się w chore gierki manipulanta / psychopaty. Od obrony naszego dobrego imienia są instytucje, nie trzeba tracić nerwów na pogadanki i połajanki z manipulantem.

>>> Przeczytaj też: psychopaci typu borderline zrobią z Twojego życia koszmar! Wystrzegaj się..

2. Druga metoda obrony przed manipulacją: to, co nie zostało wypowiedziane, nie istnieje.

Ta metoda to pochodna znanego medialnego hasła: „jeśli czegoś nie było w telewizji (mediach) to to coś nie istnieje”. Jest też przedłużeniem myśli zawartej w punkcie pierwszym.

Jedną z lepszych metod obrony przed manipulacją, konkretnie, przed atakiem, jest UNIKANIE. Ktoś w dyskusji Cię o coś oskarżył? Zarzuca Ci coś w rozmowie, a w internecie – robi z siebie fightera, włączył caps locka i myśli, że będzie łowcą, a Ty jego ofiarą?

Pierwsza i najważniejsza zasada: NIE MUSISZ na cokolwiek odpowiadać. Jeśli odpowiesz – choćby nie wiem jak logicznie, grzecznie, składnie – będzie kolejny atak i kolejny, i kolejny, aż w końcu popełnisz jakąś „wtopę”, którą psychopata natychmiast wykorzysta przeciwko Tobie.

Gdyż tak naprawdę w ataku emocjonalnym / psychicznym, nie chodzi o jakiekolwiek argumenty. Tutaj chodzi o emocjonalne zniszczenie Ciebie, wdeptanie Cię w ziemię. To wampiryzm energetyczny w czystej postaci. Tak obecnie ludzie toczą „dyskusje” – jeden manipulant sączy agresję, jad, nienawiść, a druga strona dyskusji – jego ofiara – pisze już 10.000 komentarz, próbując racjonalnie i logicznie argumentować.

I, co zrozumiałe, jego ofiara jest na skraju wyczerpania nerwowego, choć przecież mogła zamknąć laptopa i iść sobie gdziekolwiek – na rower, na siłownię, na spacer cieszyć się słońcem i śpiewem ptaków.. Ale nie, ona wybrała pisanie setek komentarzy przez te kilka godzin, bo przecież wbito jej do głowy bzdury typu: „nigdy się nie poddawaj” i że własnych poglądów trzeba bronić za wszelką cenę.

Jeśli nie odpowiesz na zarzuty, jeśli nie dasz się wciągnąć w toczącą się na setki komentarzy dyskusję – wbrew pozorom wygrasz. Psychopata może wyprodukować jeszcze kilka opinii o tym, że stchórzyłeś, że nie masz „honoru”. Ale przynajmniej nie będzie miał haków na Ciebie a reszta otoczenia – czy to ludzi z pracy, czy to użytkowników na forum dyskusyjnym, nie będzie świadkami napiętej, często kompromitującej Cię dyskusji.

>>> Przeczytaj też: metody obrony przed atakiem psychicznym / emocjonalnym

Dobro narodowe cebulaków. Źródło grafiki: https://www.facebook.com/pages/Micha%C5%82-Graczyk/170259136469237

Dobro narodowe cebulaków. Źródło grafiki: https://www.facebook.com/pages/Micha%C5%82-Graczyk/170259136469237

3. Trzecia metoda obrony przed manipulacją – uprzejmość i urzędowy ton.

Chodzi o uprzejmość aż do przesady, aż do zerzygania, połączona ze spokojnym, oficjalnym tonem wypowiedzi. Ja sam stosuje taką technikę wobec bóldupców i hejterów wypowiadających się czasami na mojej stronie.

To działa na tej zasadzie, że jak psychopata / agresor / manipulant zobaczy Twój spokój, uprzejmość i opanowanie, wtedy podbija stawkę i generuje jeszcze większy ładunek emocjonalny – ładunek jadu, gniewu, złości, nienawiści, agresji.

Ja specjalnie stosuje tę technikę, by wykańczać psychicznie takich ludzi. Wiesz dlaczego to ich wykańcza? Bo za każdym razem oni podwyższają stawkę i stosują większy ładunek emocji. A tego typu emocje niszczą tych ludzi. Kortyzol i adrenalina powodują uszkodzenia układu krwionośnego i mózgu.

Ty, jeśli odetniesz się od tego typu emocji – a jest to możliwe – nie dopuścisz do ich transferu na Ciebie. Bo tutaj chodzi właśnie o transfer tych emocji, a nie o żadne argumenty. Jeśli okażesz spokój, opanowanie, i w odpowiednim momencie się odetniesz – wtedy agresor zostanie sam na sam ze swoimi emocjami, całym ich negatywnym ładunkiem.

Ty sobie pójdziesz cieszyć się życiem, a on – zachleje się, wda się w bójkę i dostanie wyrok, będzie miał wypadek samochodowy, zawał serca, udar.. a w większości wypadków, skończy się to na totalnej, chwilowej depresji i zepsutym całym dniu. Psychopata chciał przelać całe negatywne emocje na Ciebie, znalazł jakiś bzdurny pretekst typu poglądy – a nie udało mu się to.

To niezwykle cenna nauka życiowa, której Ci nikt nie przekaże. Dlaczego? Bo najbardziej ukrywana konspiracja świata, to konspiracja psychopatów nad ich ofiarami. Ludzie do reszty źli, zepsuci wręcz w 101%, istnieją naprawdę, spotykamy ich codziennie – w szkole, pracy, sklepie, autobusie, w domu rodzinnym. Nikt nie uczy nas tego, jak się bronić, z prostej przyczyny – psychopaci straciliby swoje energetyczne zasilanie, swój żer, i ten system, oparty na globalnej kradzieży energii, by upadł.

Chcesz zobaczyć w praktyce jak to się robi? Wejdź w poniższe linki:
Link nr 1
Link nr 2

4. Broń się przed manipulacją i stosuj magiczne rytuały.

Nie chodzi o rytuały czarnomagiczne, ale o odcięcie się od generowanej przez psychopatę energii na płaszczyźnie duchowej. Możesz się śmiać, ale spróbuj w momencie kryzysu skorzystać z tych porad. Wtedy przekonasz się, że to działa naprawdę.

Wyobrażasz sobie, że całego Ciebie otacza biała kula – szlachetnej, mądrej, czystej energii. W myślach sobie powtarzasz kilka razy słowa: “dobro”, “piękno”, “błogość”, “czystość”, “niewinność”. Są to tzw afirmacje.

Później, także w myślach, wypowiadasz krótkie zdanie: “Ja, (tu Twoje imię i nazwisko) odcinam się od negatywnej energii i negatywnych emocji (tu imię i nazwisko napastnika) i przesyłam mu energię czystej, bezwarunkowej miłości i światłości“.

Uwaga! Powtórzenie pod koniec tego, co podkreśliłem: “i przesyłam mu energię czystej, bezwarunkowej miłości i światłości” jest bardzo ważne zarówno dla Ciebie jak i napastnika. Gdyż w ten sposób powodujesz rozproszenie negatywnej energii, napastnik dostaje tylko niewielką jej część z powrotem, i chronisz siebie przed ewentualnym powrotem złego losu – czy też złej karmy.

Ważne jest też, aby powyższy zabieg nie miał intencji szkodzenia napastnikowi, aby w jego stronę nie generować negatywnych emocji / energii, gdyż ona kiedyś wróci do Ciebie, i wtedy oberwiesz Ty.

>>> Przeczytaj też: Wiedza tajemna: jak wygrać z człowiekiem który chce Cię psychicznie zniszczyć w sporze? Sposób jest szokująco prosty! (2) (Polecam, jest to przedłużenie tez zawartych w tym artykule!)

Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

 

Możesz wesprzeć autora tej strony. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)
Dzięki wsparciu czytelników moja strona “Kefir 2010″ nie potrzebuje “sponsorów” i może zachować niezależność.


27 komentarzy

 1. LaRosa pisze:

  Bezbledny artykul. Fenomenalny. Nikt jeszcze nie zglosil Twojego bloga, Jarku, do tytulu „Blog Roku”?

  Lubię to

  • Edyta pisze:

   Super artykuł, ale ja niestety nadal nie moge poradzić sobie ze zniesławieniem „męża” psychopaty…niech ktoś mi coś dordzi

   Lubię to

   • jagam pisze:

    Tylko rozejście, wyłącznie pozostawienie Go, nie widzę innej możliwości; mam całe życie za sobą z takim gościem i nigdy się nie zmienił, „polepszył”, a szczególnie przy mojej uległości „dawał popisy”. teraz jestem już starsza, nauczyłam się z tym żyć, ale Ty uciekaj jak najdalej!!!

    Lubię to

    • Jolanta Wejda pisze:

     I ja z takim żyję ponad 40 lat,koszmar ale nie mam się gdzie podziać a starość za rogiem,nie ma na co czekać jak się jest młodym wiać gdzie pieprz rośnie!!!

     Lubię to

 2. Anka pisze:

  Ja kiedys przeczytalam o innym sposobie. Mianowicie wyobrazam sobie ciemna energie ktora idzie do mnie od danej osoby , krazy wokol mnie a potem zbieram ja cala w kule i wysylam z powrotem do danej osoby. Nie moge wyslac wiecej niz to co ona mi wyslala. No i musze byc calkowicie pewna ze to ta dana osoba wysylala mi zle energie. Ten sposob ktory znalazlam tutaj jest chyba milszy 😉

  Lubię to

 3. Coś mi się tu Jarku nie zgadza.

  Po 1. Wg mojej opinii psychopaci mają „wentyl bezpieczeństwa” skierowany na zewnątrz! Oznacza to, że frustrację i złe emocje wyładowują na otoczeniu. Psychopata się nie potnie, nie popełni samobójstwa, i nie wpadnie pod samochód. Gdy zobaczy, że nie może żerować na Tobie, znajdzie sobie inną ofiarę. Dlatego tacy ludzie unikają osób silnych a szukają zakompleksionych ofiar losu. To ludzie wrażliwi mają wentyl skierowany do wewnątrz i mielą problemy w sobie.

  Po 2. Twoja propozycja wysyłania miłości również oprawcy jest szlachetna i taka jest słuszna racja, pod warunkiem że nie będzie w nas negatywnych emocji, które znów zmielimy później w sobie jako efekt uboczny. Poza tym kłóci mi się to z tym co napisałeś wcześniej, a co może sugerować, że nie masz kompletnie zamiaru „wysłania miłości”, a raczej „słodkie dopier….nie” psychopacie:

  „Ja specjalnie stosuje tę technikę, by wykańczać psychicznie takich ludzi. Wiesz dlaczego to ich wykańcza? Bo za każdym razem oni podwyższają stawkę i stosują większy ładunek emocji. A tego typu emocje niszczą tych ludzi.”

  Niestety to ich nie niszczy, tylko Ciebie bo Twoją intencją jest „zniszczenie” – negatywna emocja dalej w Tobie siedzi.

  Od takich ludzi się tylko ucieka (I tu się z Tobą zgadzam), a gdy nie ma możliwości w ostateczności walczy.

  Fajny artykuł, ale byłeś niekonsekwentny.

  Słynny Filozof

  Lubię to

 4. zzz pisze:

  Ja zauwazyłemm pewną sprzeczność, pod koniec piszesz że ważna jest intencja nieszkodzenia i przesyłanie miłości a na początku chwalisz używane przez siebie metody jako takie które szkodzą psychopacie.

  Lubię to

 5. Adrem pisze:

  Ja stosuję inną technikę obrony siebie i odcięcia się od złości takiego psychopaty.
  Oczywiście najlepszym wyjściem w kontakcie z psycholem są drzwi, ale nie zawsze można wyjść, a czasem lepiej nie wychodzić.
  Otóż jak on tak się złości i złorzeczy, to ja sobie wyobrażam, że oto jest on ubrany w takie różowe ogromne majtasy w zielone groszki i w tych ogromnych majtasach tak się miota .
  Wtedy już nie słyszę co mówi, tylko chce mi się śmiać.
  Mój spokój i rozbawienie na twarzy wprawia agresora w stan kompletnej bezradnej wściekłości i … zapowietrzenie.

  Lubię to

  • Areckir pisze:

   A myślałem „Adrem’ie”, że zerwiesz te majtasy i go ten… Hi! Ale wiem, co miałeś na myśli. Dziękuję. Agresor, mój własny, też czasem się zapowietrza…

   Lubię to

 6. Miras pisze:

  Trzepanie kapucyna.Nie lepiej kopa w dupę ,to 10 lat perswazji.

  Lubię to

 7. x pisze:

  Cenny tekst.
  Magiczne rytuały są szczególnie skuteczne również wobec agresorów najeżdżających na tył samochodu (jazda na zderzaku).

  Lubię to

 8. Wojtek Mis pisze:

  miałam taką osobę w pracy. Nowo przyjęte osoby obsypywała pochlebstwami a po czasie słyszeli krzyki,obelgi i upokorzenie. Bali się odezwać bo zawsze było źle.Po kolei się zwalniali .Wreszcie całą załoga (4 osoby) w jednym czasie nie przyszła do pracy i wampirzyca została sama a teraz ma nowe ofiary. Jestem szczęśliwa że nie mam z nią nic do czynienia. Parę z nas przeszło terapię i farmakologiczne leczenie nerwicy lękowej ale jesteśmy WOLNI. Współczuję jej dziecku i mężowi oni nie takiej możliwości jak my.

  Lubię to

 9. anna pisze:

  100% działa wypróbowałam na człowieku psychopatycznym

  Lubię to

 10. G.C. pisze:

  Czytam wypowiedzi i zazdroszczę tym którzy nie mają do czynienia z takimi osobami. Ja niestety mam szczęście do psychopatów i socjopatów. Sama mam Nerwicę i fakt nie zawsze można wyjść i zostawić kogoś takiego z jego frustracją, tym bardziej żyjąc w sąsiedztwie i będąc narażonym na obelgi i kpiny za plecami, oni tak łatwo nie odpuszczają. Ale Pomysły są bardzo dobre i warte zapamiętania 🙂 Pozdrawiam.

  Lubię to

 11. nieustraszona pisze:

  Róbcie nagrania psychopaty w czasie ich „występów”, bo jak są na opętańczej fali , to wyłazi z nich cała ilość gówna, którym obrzucają „jak zwykle” swoje otoczenie uderzając w ich ciała emocjonalne .

  Oczywiście trzeba po tym nie tylko postraszyć ich policją, ale zachować te dowody do przeprowadzenia postępowania karnego według paragrafów kodeksu cywilnego !

  Kto odważny, niech puści w internet takie „występy” bez ujawniania danych czy gęby wariatów . Zresztą szybko kruszeją już po pierwszym sfilmowaniu i robią minki niewiniątek.

  Lubię to

 12. Marta pisze:

  troche podpadaja mi te porady jak te zupelnie pasujace do rad malzenskich, tylko pod tytulem Jak niezwariowac w malzenstwie. LOL

  Lubię to

 13. Jakub pisze:

  Wydaje mi się, że jest tu kilka błędnych założeń. Psychopata to osoba z definicji pozbawiona autorefleksji czy poczucia winy, psychopata nie odczuwa empatii, nie dotkną go Twoje opinie i nie zrozumie że popełnił błąd. Trudno więc liczyć na to że się będzie złościł choć świetnie umie to udawać. Z moich doświadczeń wynika że jedyna metoda walki z psychopatą to odsunięcie się na jak największą odległość, najchętniej poza zasięg wzroku.

  Lubię to

 14. Ciesze sie ze moge poczytac i poznac sposoby …ktore dzialaja tez je stosuie ale chyba mam za malo cierpliwosci ,,,bo dopada mnie zlosc chociaz wiem ze nie powinnam sie dac prowokowac ,,,,,,,ale czasem musze dac upust mojej zlosci i,,,,jestem zla sama na siebie ze braklo mi spokoju ,,,,,,mysle ze to co przeczytalam ,,,AFIRMACJE,,, cos dadza i bede bardziej spokojna ….???!!!

  Lubię to

 15. SantaFaust pisze:

  Spoko z wyjątkiem tego pierdolenia o „obronie magicznej”.

  Lubię to

 16. Ola pisze:

  „cokolwiek złego życzysz mi, wróci do ciebie razy trzy” – łatwe, proste i skuteczne.

  Lubię to

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Zapraszam na moje strony na FaceBooku:

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 1 132 obserwujących.

Najnowsze artykuły – zapraszam:

Partnerzy strony:

%d blogerów lubi to: