Afery

Zwycięstwo Polaków w walce z farmaceutyczną ośmiornicą!

Zwycięstwo Polaków w walce z farmaceutyczną ośmiornicą!

korupcja i afery w medycynie

na co szczepicDzień 7 marca 2014 można potraktować jako pewien przełom, pewne zwycięstwo w walce z bezkarnością korporacji farmaceutycznych w Polsce.

Warto dodawać zawsze, że te firmy byłyby prawie bezsilne, gdyby nie potężna ośmiornica, jaką one zbudowały, a do której zaliczają się: SANEPIDy, tzw. „zespoły ekspertów”, różne prywatne inicjatywy lobbingowe i oczywiście politycy.

To taka prywatna armia najemników na usługach korporacji farmaceutycznych, a jak wiemy, najemnikom trzeba płacić, co pokazuje poniższy obrazek:

Na zdjęciu powyżej: sponsorzy jednego z dużych portali medycznych w Polsce

Na zdjęciu powyżej: sponsorzy jednego z dużych portali medycznych w Polsce

Chodzi o sprawę tuszowania i ukrywania szkodliwych działań niepożądanych szczepionek, co jest w Polsce nagminne. Polega to na tym, że prawie w ogóle nie odnotowuje się działań niepożądanych szczepionek w kartotekach, rodzice chorych dzieci pozostają bez pomocy. Zaś lekarze którzy odważą się raportować działania niepożądane do systemu – są zwalniani z pracy i szykanowani.

Takie coś to nie tylko zaprzeczenie jakimkolwiek standardom medycznym. Takie postępowanie to także przestępstwo, jednak prawo jest tak skonstruowane, iż chroni wszechwładną ośmiornicę. To pokazuje, jak wielka jest skala korupcji na styku korporacja-politycy-medycyna, w kraju, który jest jednym z wierniejszych rynków zbytu. Bo w krajach cywilizowanych, w większości, zniesiono prawny obowiązek szczepień, samych szczepień w kalendarzu jest mniej, i więcej ludzi ma świadomość ich szkodliwości, unikając ich.

Prokuratura Rejonowa Warszawa – śródmieście Północ 7 marca 2014 r. w odpowiedzi na przesłaną skargę przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP (link), wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków związanych z monitorowaniem skutków ubocznych szczepionek. Podstawa prawna: działanie na szkodę interesu publicznego, Art. 231 par. 1 KK.

Można określić tę decyzję sukcesem, gdyż jak dotąd farmaceutyczna ośmiornica blokowała wszelkie działania osób i instytucji w tej sprawie. Przed nami na pewno długa droga, ale wygramy to!

Póki co, zapraszam na strony prowadzone przez fachowców:
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”
System portali „Fakty o szczepieniach”
Duża grupa na FB: „Szczepienia”
Duże forum dyskusyjne „Nie szczepimy” – trzeba się zarejestrować by czytać tamtejszą obszerną bazę danych

Autor: Jarek Kefir

 

Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)
Dzięki wsparciu czytelników moja strona “Kefir 2010″ nie potrzebuje “sponsorów” i może zachować niezależność.

Reklamy

2 odpowiedzi »

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.