Ciekawe

Poznaj szokujące fakty o produktach zbożowych!

Czy pieczywo pełnoziarniste / razowe jest zdrowe?

Polecam też inne teksty o szkodliwości glutenu ze zbóż: Artykuł 1Artykuł 2Artykuł 3Artykuł 4 (przyp. Jarek Kefir)

pieczywo pelnoziarniste pszenica makarony dieta

Czy w pieczywie korzystniejsza jest twarda skóra czy raczej miękka? Chleb razowy jest naturalny, czy może sztucznie barwiony? A chleb chrupiący? Chleb jasny, jak i chleb razowy mają swoich przeciwników i zwolenników. To oczywiste, że są gusta i gusta, i z nimi się nie dyskutuje. Wiele chlebów jednak nie służy zdrowiu..

Gość Romana Czejarka tłumaczy, iż po zjedzeniu chleba / bułek niezwykle szybko wzrasta, a następnie spada poziom cukru w naszym krwiobiegu. Takie działanie powoduje bardzo szybki i gwałtowny przypływ głodu po takim posiłku. (Produkty pszenne to bomba z opóźnionym zapłonem – atakują trzustkę, powodując cukrzycę, epidemię otyłości i chorób serca – przyp. Jarek Kefir).

Od ziaren, lepiej wybrać kaszę! Najlepszą kaszą jest kasza jaglana, która nie zawiera toksycznego glutenu. Jest lekka, nie powoduje problemów trawiennych, działa rozgrzewająco. Poza dużą zawartością witamin, minerałów, kwasów NNKT, pozytywnie wpływa na wiele spraw – mówi Justyna Marszałkowska w programie: „Cztery pory roku”.

Jacy ludzie nie powinni jeść nieprzemielonych ziaren? Czemu lepiej nie przyzwyczajać naszych pociech do płatków śniadaniowych? Jaką ilość soli zawiera jedna miska płatków kukurydzianych?

Wysłuchaj cały program! (W programie nie ma przekazanej całej prawdy, bowiem każda forma glutenu zbożowego niszczy zdrowie, ale warto i tak wysłuchać – przyp. Jarek Kefir).

„Cztery pory roku” (link) na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 13.00. Zapraszamy!

Na podstawie: Polskie Radio

?????????????????????

Reklamy

7 odpowiedzi »

 1. FAKTY są szokujące nie tylko odnośnie szkodliwych białek zawartych w zbożach …

  Tak się szprycuje mięso chemią!
  To scena jak z filmu grozy, ale dzieje się naprawdę! Pracownik zakładu mięsnego wkłada niewielki kawałek szynki do specjalnej maszyny. Po chwili dziesiątki igieł pompują w tę wędlinę fosforany, rakotwórcze substancje konserwujące i wzmacniacze smaków. Efekt? Z ważącej kilogram szynki wychodzi kawałek o wadze dwukrotnie większej – by producent zarobił krocie! Takie napompowane chemią mięso trafia potem do sklepów. A my to kupujemy i się trujemy! Co gorsza, to wszystko jest legalne…

  http://pieniadze.fakt.pl/Tak-sie-szprycuje-mieso-chemia,artykuly,210356,1.html

 2. jeżeli chleb to tylko własny wypiek na zakwasie ( żytni lub orkiszowy), wcale to nie jest takie trudne jak straszą , a kilogramowy bochen chleba zostaje świeży przez kilka dni . jego skład to mąka, woda , zakwas, sól. Jeżeli mięso i przetwory to tylko od zaufanego rolnika.

 3. Niewiarygodne, a jednak prawdziwe!
  Pocztą majlową otrzymałam linka od zatroskanego o zdrowie Internauty -pozdrawiam serdecznie -poniższego linka do filmu, który został wyemitowany przez TV!
  Przyznaję, że to niebywałe …
  Polecam odnalezienie cześci I i obejrzenie całości 🙂

  Czterej Jeźdźcy Apokalipsy cz. 2

 4. To WAŻNE!
  (z sieci)
  Drodzy przyjaciele,

  Dwanaście krajów usiłuje zawrzeć umowę handlową, która umożliwi korporacjom pozywanie rządów za ustanawianie praw, które chronią nas, lecz zmniejszają ich zyski! Może to mieć wpływ na wszystko od wolności w Internecie po oznakowania żywności modyfikowanej genetycznie. Zostało zaledwie 24 godzin i trzy kraje się wahają. Jeśli masowo wezwiemy ich do utrzymania swej pozycji, to możemy zatrzymać to przejęcie świata przez korporacje, zanim Monsanto otworzy szampana:

  Monsanto ma szansę na największy sukces w historii, ale mamy czas do weekendu, by mu zapobiec.

  Partnerstwo Transpacyficzne (Trans-Pacific Partnership, TPP) to bardzo rozległa, ściśle tajna umowa pomiędzy dwunastoma największymi krajami, która może dać korporacjom bezprecedensową władzę – i pozwolić im na korzystanie z nowych światowych trybunałów do pozywania naszych rządów za ustanawianie praw, które chronią nas, ale zmniejszają zyski korporacji! Może to dotyczyć wszystkiego od oznaczania modyfikowanej genetycznie żywności do ochrony naszej wolności w Internecie. WikiLeaks ujawniło tę sprawę i sprzeciw szybko narasta, ale zaangażowane kraje chcą podpisać umowę w ciągu 24 godzin.

  To szaleństwo, ale mamy szansę je zatrzymać – 3 kraje wahają się i ich wycofanie oznaczałoby koniec negocjacji. Jeśli masowo przekonamy Chile, Nową Zelandię i Australię nawołując z całego świata do utrzymania swej pozycji, to mamy szansę zatrzymać przejęcie świata przez korporacje, zanim Monsanto otworzy szampana. Podpisz petycję i przekaż wszystkim znajomym:

  http://www.avaaz.org/pl/no_champagne_for_monsanto_loc/?bCOJbfb&v=32405

  Ujawniony projekt Partnerstwa Transpacyficznego czyta się jak długi list wielkich korporacji do Świętego Mikołaja – umowa ustanowiłaby światowe standardy tak, aby firmy mogły narzucić naszym rządom swą wolę za pomocą skomplikowanego systemu trybunałów. Sądy te mogą ograniczać dostęp do tańszych leków na rzecz leków markowych, a nawet umożliwić koncernom tytoniowym pozywanie rządów za wprowadzanie uregulowań zdrowotnych, ponieważ zagrażają one ich zyskom! To niemal zbyt absurdalne, by mogło być prawdą!

  Ale niemal nikt nie słyszał o TPP! Negocjacje są tak tajne, że nawet wybrani przez nas prawodawcy nie znają szczegółów – znają je jedynie negocjatorzy i 600 korporacyjnych lobbystów. Ujawnione teksty zaszokowały polityków i obywateli Chile, Nowej Zelandii i Australii. Przeciwstawiają się oni naporom korporacji oraz USA, które chcą za wszelką cenę podpisać umowę zanim opinia publiczna będzie mogła się przeciwstawić.

  TPP dotyka nas wszystkich – narusza nasze prawa i podważa demokrację, aby chronić interesy korporacji. Mamy tylko kilka dni, by ich powstrzymać. Przyłącz się do tej naglącej kampanii i powiedz o niej znajomym:

  http://www.avaaz.org/pl/no_champagne_for_monsanto_loc/?bCOJbfb&v=32405

  Z łatwością można poczuć się małym w obliczu wielkich korporacji, które wywierają wpływ na nasze rządy. Ale to ludzie, a nie pieniądze, są prawdziwym źródłem władzy. Nie raz nasza społeczność dowiodła, że jeśli połączymy siły, by chronić nasze prawa przeciwko korporacjom, możemy zwyciężyć. Powstrzymajmy również to bezprecedensowe zagrożenie dla naszych demokracji.

  Z nadzieją,

  Alice, David, Jooyea, Alex, Aldine, Julien, Ricken, i cały zespół Avaaz

  ŹRÓDŁA:

  WikiLeaks opublikowało rozdział tajnego projektu umowy Partnerstwa Transatlantyckiego (The Guardian)
  http://www.theguardian.com/media/2013/nov/13/wikileaks-trans-pacific-partnership-chapter-secret

  Pełen tekst ujawnionego projektu umowy (Wikileaks)
  http://wikileaks.org/tpp/

  Umowa Partnerstwa Transpacyficznego to absolutne przeciwieństwo ‘wolnego handlu’ (The Guardian)
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2013/nov/19/trans-pacific-partnership-corporate-usurp-congress

  Ryzykowne tempo dla pacyficznego paktu handlowego (Seattle Times)
  http://seattletimes.com/html/businesstechnology/2022349766_biztaltoncol01xml.html

  Dla dobra wolnego handlu, niech TPP nie zajmuje się własnością intelektualną (Huffington Post)
  http://www.huffingtonpost.com/bill-watson/for-free-trades-sake_b_4325963.html

  Philip Morris prowadzi walkę o standardowe opakowania na arenie światowego handlu (Bloomberg)
  http://www.bloomberg.com/news/2013-08-22/philip-morris-leads-plain-packs-battle-in-global-trade-arena.html

 5. dzień dobry,
  wklejam cytat ze strony radiowej Czwórki i chcę sprostować, że w swojej wypowiedzi NIE UŻYŁAM słowa „toksycznego”
  „Najzdrowszą jest kasza jaglana, która nie zawiera glutenu, jest lekkostrawna i rozgrzewa, ma mnóstwo witamin i minerałów oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, po prostu dobrze wpływa na wszystko – podkreśla Justyna Marszałkowska w „Czterech porach roku”.”

  http://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/829634,Buleczka-na-zdrowie-Lepiej-poczytaj-etykiety

  pozdrawiam
  Justyna M. Jakubik

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.