Ciekawe

Zapomniana rola zdrowej wody – eliksiru życia

Zdrowa woda czyli eliksir życia

woda dla zdrowiaJedną z głównych przyczyn chorób cywilizacyjnych  i starzenia się populacji ludzkiej jest odwodnienie tj. przewlekły niedobór CZYSTEJ  wody w organizmie. Jeśli komórki są stale odwodnione, słabną. Nie pijemy wystarczających ilości Czystej Wody, nasze komórki starzeją się bardzo szybko i często chorujemy.

W zasadzie proces starzenia się jest nieprzerwaną intoksykacją wywołaną kwaśnymi produktami przemiany materii i związanym z tym uogólnionym stanem uszkodzeń i niedoborów. Z punktu widzenia procesów biochemicznych organizmu, proces starzenia to nic innego jak zużycie składników mineralnych w celu neutralizacji kwaśnych produktów.

Tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na podstawę naszego żywienia, jaką z pewnością jest woda.

Warto zadbać o jej jakość, a wtedy mamy szansę na poprawę zdrowia i uniknięcie zażywania wielu szkodliwych preparatów farmakologicznych.  Należy korzystać  z metod naturalnych mających swój początek wiele tysięcy lat temu – do których między innymi należy leczenie wodą.

Współcześnie w związku z zanieczyszczeniem środowiska jesteśmy skazani na picie wody skażonej chemikaliami, bakteriami, metalami ciężkimi. Coraz mniej mamy miejsc na świecie, gdzie woda jest nieskażona i występuje w swojej czystej postaci.

woda zyciaNa szczęście istnieją jeszcze regiony, gdzie ludzie żyją w zdrowiu ponad 100 lat i można do nich dotrzeć w celach badawczych.  Do takich populacji zalicza się ludność w Królestwie Hunzów  w Północnym Pakistanie. Naukowcy z całego świata poszukiwali odpowiedzi na pytanie, co powoduje tak długie życie tych ludzi, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty środowiska, w tym żywieniowe itp.  Sekretem długowieczności okazała się woda jaką pili – woda zawierająca aktywny wodór. Uczeni zadawali sobie także pytania czym się wyróżniają się wody źródeł uzdrawiających: Lourdes, Tlacote, Nadana czy Nordeau.   W 1998 r. badania naukowców Japońskich (prof. Shirahata z Kyushu University) wykazały związek między wodą elektrolizowaną, a wodami ogólnie uznawanymi za uzdrawiające.

Wspólnym mianownikiem dla tych wszystkich wód jestł potencjał „Redox”, będący miarą występującego w nich aktywnego wodoru – który ma zdolność redukcji wolnych rodników,  a więc jest silnym antyutleniaczem (antyoxydantem).

Co więc może być skutecznym antyoksydantem?

Wszystko wskazuje na to, że jest nim Wodór – dlaczego ?

Ponieważ:  neutralizuje najgroźniejsze dla ludzkiego organizmu rodniki hydroksylowe. W przeciwieństwie do innych znanych antyoksydantów wodór nie powoduje działań ubocznych i nie obciąża organizmu. Łatwo przenika struktury biologiczne i gromadzi się dokładnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, to znaczy w warstwie lipidowej błon komórkowych.

Ponadto, w porównaniu do pozostałych antyoksydantów, nie wymaga wydatku energetycznego zarówno przy wchłanianiu do ustroju, przy transporcie wewnątrz, oraz usuwaniu. Na wszystkie te procesy, w przypadku pozostałych roślinnych i innych antyoksydantów, ustój musi wydatkować energię, a  w wypadku choroby jest to wydatek znaczący dla zdrowia i samopoczucia.

W jaki sposób możemy wprowadzić wodór do naszego organizmu? W postaci WODY odtlenionej, bogatej w aktywny wodór ( proste – prawda ?) –  lecz niestety takową można znaleźć aktualnie w niewielu miejscach na świecie.

Dobra woda alkaliczna (zawierająca aktywny wodór)  powinna się cechować następującymi właściwościami:

> powinna być idealnie czysta – pozbawiona przypadkowych minerałów oraz innych szkodliwych związków chemicznych i biologicznych.

> powinna być zrównoważona (przegotowana) – wg tradycyjnej medycyny chińskiej woda idealna nie powinna ani wyziębiać, ani rozgrzewać. Przegotowanie wody zmienia jej charakter z wyziębiającej na obojętną, czyli zrównoważoną. Dzięki temu oddziaływanie  takiej wody  na ludzki organizm jest optymalne.

> powinna być  zredukowana – tak jak wody z najlepszych uzdrawiających źródeł, powinna mieć  jak najniższy potencjał Redoks, czyli być mocno nasycona elektronami. Wzbogacenie wody wodorem obniża potencjał Redoks. Taka woda unieszkodliwia wolne rodniki i przywraca naturalną równowagę Redoks w organizmie.

> powinna być właściwie ustrukturyzowana  – tzn. zachowywać naturalną strukturę cząsteczek wody (klastrów). Struktura ta jest zwykle niszczona lub uszkadzana w trakcie produkcji zwykłych wód butelkowanych. Można temu zapobiec, poddając wodę procesowi strukturyzacji z zastosowaniem, na przykład, Technologii Grandera tuż przed zabutelkowaniem. Ustrukturyzowana w taki sposób woda ma większą biodostępność – jest bardziej aktywna chemicznie, a jej naturalne oddziaływanie jest wzmocnione.

W dzisiejszych czasach powszechnego stosowania chloru – silnego oksydantu – do uzdatniania wody pitnej, oraz znacznego zanieczyszczenia naszego srodowiska,  organizm przeciętnego człowieka ma przeważnie nadmiernie podwyższony parametr  Redox we wszystkich płynach ustrojowych. Dlatego powinniśmy dostarczać naszym organizmom możliwie dużo wody alkalicznej.

Przykładowo dla zawodników uprawiających sport rekreacyjnie lub zawodowo, ważne jest dostarczanie do ich organizmu przed, podczas i po wysiłku fizycznym odpowiedniej  ilości płynów, a przede wszystkim dobrej jakości wody. Wahania poziomu pH organizmu mają niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, wagę, samopoczucie, poziom zmęczenia oraz odczuwanie bólu – a poprzez to na wydolność treningową. Mięśnie pracują najlepiej w określonym zakresie pH. Podczas odpoczynku pH mięśni wynosi około 6.85, podczas gdy krew ma pH 7.35. Podczas dużego wysiłku fizycznego zachodzi proces spalania beztlenowego z powodu niedoboru tlenu. Dla uzyskania energii spalany jest glikogen zmagazynowany w mięśniach. W wyniku tego wytwarza się  m.in. kwas mlekowy i dwutlenek węgla – co powoduje, że pH mięśni obniża się tym szybciej im intensywniej ćwiczysz, a to wywołuje stan zmęczenia. Nagromadzenie kwasu w mięśniach ogranicza produkcję enzymu kumulującego i przenoszącego energię podczas wykonywania wysiłku. Kiedy pH mięśni spada poniżej 6.46, przestają one reagować w skoordynowany sposób. Jest to zauważalne, gdy zawodnicy tracą koordynację ruchu podczas długotrwałych wysiłków. Brak koordynacji występuje szczególnie podczas szybkich i gwałtownych ruchów. w takich kategoriach jak np. piłka nożna, piłka ręczna, tenis, koszykówka, siatkówka, boks itp.).  Odkładający się w komórkach mięśniowych kwas mlekowy tworzy środowisko kwaśne w którym następuje spowolnienie reakcji z powodu zaburzenia przekazu impulsu elektrycznego w układzie nerwowym.Należy pamiętać, że wysiłek fizyczny jest stanem ekstremalnym organizmu w którym wymaga on szczególnej troski w zakresie odpowiedniego nawodnienia oraz utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej.

Wprowadzenie do diety sportowców wody  alkalicznej skutecznie chroni przed zakwaszeniem i zabezpiecza wymienione potrzeby organizmu, oraz zwiększa jego wydolność – dając wymierne efekty zdrowotne i sportowe.

Jak już pisaliśmy utlenianie to ‘korozja’ naszego organizmu, ponieważ nadmiar wolnych rodników jest przyczyną starzenia się. Organizm człowieka posiada mechanizmy samo-regeneracji, jednakże nadmiar wolnych rodników spowodowany np. stresem, wysiłkiem fizycznym lub złym odżywianiem, znacząco zakłóca ten proces. Zakwaszanie organizmu jest również naturalnym procesem wynikającym przede wszystkim z procesu przemiany materii.

Jedynym sposobem na opóźnienie i spowolnienie procesu starzenia są działania przeciw utlenianiu oraz przeciw zakwaszaniu – realizowane poprzez prawidłowe nawadnianie organizmu.

Pijąc wodę alkaliczną uruchamiamy i wzmagamy proces odtruwania. W pierwszej kolejności następuje odkwaszenie organizmu oraz  uaktywnia się proces regeneracji komórek.  Woda alkaliczna powoduje o wiele szybszą wymianę wody w komórkach naszego ciała, nie zużywając przy tym cennej energii  – która jest potrzebna w ciągłym procesie odbudowy i regeneracji. O wiele łatwiej przenika ona przez błonę komórkową, a poprzez wymianę wody w jej wnętrzu następuje proces przyśpieszonego oczyszczania.
Bezpośrednim skutkiem takiego działania jest odmłodzenie organizmu zarówno wewnątrz  jak i na zewnątrz. Tylko sprawne, nieuszkodzone lub zregenerowane komórki zawierają odpowiednią ilość wody. Młody organizm zwiera do 85% wody, a w starszym wieku jej zawartość spada nawet do 45%. Proces starzenia to proces ‘wysychania’ organizmu – podobnie jak obraz liści na drzewach od wiosny do jesieni.

Świetne efekty dla skóry uzyskuje się stosując okłady z wody alkalicznej, która regeneruje głębokie warstwy skórne. Dzięki temu następuje redukcja zmarszczek oraz ujędrnienie skóry.

Woda alkaliczna może być także wykorzystana do zmywania makijażu, a okłady na oczy mają działanie odprężające i niwelujące podkrążenia i opuchlizny. Wcieranie w skórę głowy wzmacnia włosy, gdyż regeneruje mieszki włosów. Następuje wyraźna poprawa naszego wyglądu.

Źródło: http://artelis.pl/

Reklamy

10 odpowiedzi »

 1. Fenomen Hunzów to nie tylko woda z lodowca, to także stara odmiana pszenicy (a nie hybrydy nazywane pszenicą), także dużo dobrego tłuszczu z pestek moreli. Ale nade wszystko zbiór zasad życiowych, które mają działanie ochronne na ludzi.
  Błędem jest bowiem przypisywanie wszystkiego odżywianiu i piciu. Bardzo ważna jest równowaga psychiczna, która Hunzowie uzyskiwali dzięki wytężonej pracy, medytacji, wzajemnym szacunku i miłości. Ciekawe, jak tam jest teraz – czy udało im się w obecnych czasach zachować te cnoty.
  Wszystkim, którzy widzą zdrowie tylko w odpowiednim odżywianiu i dbałości o ciało fizyczne, polecam zastanowienie się nad rolą duchowości. Ciekawe widzenie świata – wszechświata – znalazłam w książkach Łazariewa. Łazariew odkrył w polu człowieka struktury, które zachowują i przenoszą informację z pokolenia na pokolenie (a nie są to geny) i nazwał je grupami informacyjnymi – po latach badania pola informacyjnego znalazł w nim deformację – chorobę.

  Łazariew mówi tak:

  – dla mechanizmu samoregulacji pola nie istnieje pojedynczy człowiek
  – u podstaw istnienia wszechświata leżą procesy informacyjne („na początku było słowo”)
  – jednym z podstawowych praw wszechświata jest niewyrządzanie zła nawet w myślach
  – skromność i pokora to okiełznanie swoich możliwości energetycznych
  – kontakt z Boskością odbudowuje harmonię struktur pola
  – pole informacyjne ma charakter pierwotny w stosunku do ciała i określa jego los, charakter i stan fizyczny
  – głównym warunkiem zdrowia fizycznego jest znajomość i przestrzeganie praw pola informacyjnego wszechświata, praw Jedności, Duchowości i Miłości
  – agresja w stosunku do jednego człowieka jest programem zniszczenia wszystkich jego krewnych i dzieci – ponieważ działa mechanizm samoregulacji pola, negatywne oddziaływanie powraca do atakującego i jego krewnych
  – gdy ktoś zrobi nam coś przykrego, nie wolno odpowiedzieć tym samym
  – badania struktur karmicznych na poziomie energetycznym demonstrują w widoczny sposób przykazanie biblijne: „Czcij ojca swego i matkę swoją, abyś długo żył na ziemi…”
  – cała potrzebna informacja o prawach wzajemnego oddziaływania w świecie, zawarta jest w przykazaniach religijnych…
  – używając języka medycznego – zdrowie ducha określa zdrowie ciała.

  Jeśli – jak twierdzi Łazariew – leczenie powinno oddziaływać i na ciało, i na duszę, a w pierwszej kolejności na duszę i na ducha (ponieważ to one są pierwotne w stosunku do ciała), to trudno się dziwić nieskuteczności zabiegów medycznych.

  Nic też dziwnego, że rozczarowują nas kolejne metody „naturalne”:

  „Ludzie z zachwytem witają nowo objawionego mesjasza lub guru obiecującego zbawienie i nowa prawdę. Wszyscy oczekują nowych rozwiązań, zapominając o tym, że warunkiem koniecznym do odrodzenia jest ciężka i wytężona praca, której sens jest znany ludzkości od dawna: to dążenie do zrozumienia otaczającego ją świata, badanie jego praw i życie zgodnie z nimi.”

  Dzisiejsi ludzie łamią wszelkie ochronne zasady, czym doprowadzają ten świat na skraj katastrofy. W zamkniętym świecie Hunzów zapewne łatwiej było zachować zasady, o których pisze Łazariew i dzięki temu zachować czystość pola informacyjnego. Skoro jednak wszechświat jest jednością, to na pewno już i na nich wpływają błędy świata. Byłoby pięknie, gdyby mogło być odwrotnie: żeby ich cnota rozlała się na resztę świata, niestety, to niemożliwe. Nie da się osiągnąć zrozumienia świata i praw nim rządzących bez ciężkiej pracy i dążenia do świętości.
  „W dzisiejszych czasach, aby przeżyć, gromadzenie informacji i jej wykorzystanie powinny się połączyć, nie niszcząc się nawzajem. Oznacza to, że handlowiec, polityk i uczony powinni być święci. Kwestia etyki powinna się stać dla nich najważniejsza. Jest to szczególnie ważne w bioenergetyce. Próby pogodzenia metod magii lub czarodziejstwa z nastawieniem tylko na osobiste korzyści zderzają się z wyższymi prawami wszechświata. Rezultat jest zazwyczaj tragiczny, chociaż nie zawsze natychmiast widoczny, ponieważ następstwa ujawniają się w sposób płynny, powoli i człowiek nie zawsze może powiązać przyczynę ze skutkiem.”

 2. Tania prosta metoda pozbycia sie prawie( wszystkiego zlego) jest kontrolowane mrozenie Wody . Tu chodz o cisnienie powstale przy mrozeniu. A u Grander to nic innego jak miedz i stal + i – . Prosta bateria .

 3. Co to za kolejna durnota?
  Tak jak ktoś napisał – pić tyle wody, ile potrzeba indywidualnie.

 4. Przegotowanie wody nie przekonuje. Przez miliony lat praludzie, zwierzęta i rośliny pobierały nie przegotowaną wodę. I co? Dopiero Chińczycy odkryli, że przez trzeba wodę gotować?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.