Afery

Fundacja Szlachetna Paczka: jaki jest klucz dobierania wolontariuszy?

Fundacja Szlachetna Paczka: jaki jest klucz dobierania wolontariuszy?

Z e-maila:

Cyt. „Na wstępie napiszę, że jestem matką wychowującą samotnie ośmioletnie dziecko, mieszkam u matki kątem, nie mam stałej pracy. Utrzymuję się ponieważ nie jestem majętna osobą i raczej mam życiowo i zwłaszcza finansowo pod górkę  to korzystam z rożnego rodzaju pomocy społecznej. Na temat opieki OPS nie będę się wypowiadać bo jak wiadomo tam korupcja kwitnie – na ten temat można byłoby napisać oddzielny artykuł.

Jak pisałam mam kontakt z wszelkimi fundacjami które z zasady swojej funkcji POWINNY pomagać to także poprzez szkołę zostałam dodana do listy Fundacji Szlachetnej Paczki. Pani pedagog ze szkoły mojej córki poinformowała mnie że istnieje taka forma pomocy. Tak więc jak tylko zadzwoniła do mnie młoda wolontariuszka z tej fundacji to bardzo się ucieszyłam bo wiedziałam że jest to fundacja pozarządowa, więc jest nadzieja że tym razem będę mogła w ten sposób odrobinę zrekompensować mojej córce brak stałego dochodu. Pani umówiła się ze mną na  konkretny termin i przeprowadziła bardzo dokładny wywiad. Bardzo dokładnie wypytała mnie o stan mojej pracy, konkretnie moje starania jakie podejmuje w celu jej znalezienia.

Tak więc szczere powiedziałam ze właśnie pracy najbardziej potrzebuje. Że to jest moja najbardziej dotkliwa potrzeba. Jak się okazało nie należy być zbyt szczerym ponieważ szczerość teraz nie popłaca. Panienki po blisko 2 godzinach pożegnały się i poinformowały, że niedługo zadzwonią z wieścią czy w ogóle zostałam zakwalifikowana do tego programu.
Dwa dni później zadzwoniła jedna z nich i powiedziała słowa:

„Przykro mi, ale informuję, iż nie zakwalifikowała się pani do tego programu”. Na moje pytanie, dlaczego, odpowiedź brzmiała: „Wspólnie zadecydowaliśmy, iż nie potrzebuje pani pomocy w tym roku, ponieważ ma pani postawę roszczeniową”

Ciekawa jestem, w jaki sposób dobierana jest kadra wolontariuszy, na podstawie jakich kryteriów mają decydować o przyznawaniu pomocy, i co jeszcze ma do ukrycia kolejna katolicka organizacja charytatywna. Jak wiadomo, organizacja ta ma potężną promocję w mediach, w tym w TV. Sądzę, że może mieć coś interesującego za pazuchą”

Koniec cytatu.

Co o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji.

Reklamy

Kategorie: Afery

Tagi: , , ,

3 odpowiedzi »

  1. „Tak więc szczere powiedziałam ze właśnie pracy najbardziej potrzebuje. Że to jest moja najbardziej dotkliwa potrzeba. Jak się okazało nie należy być zbyt szczerym ponieważ szczerość teraz nie popłaca. Panienki po blisko 2 godzinach ”

    – i tu jest MYK – WYWIAD dzięki któremu SYSTEM już będzie znał daną osobe, jej potrzeby etc.

    Podobny myk był opisany wczoraj na onecie jak się osobom poszukującym pracę „obiecywało” klikanie w reklamy tylko „wypełnią WIELOSTRONICOWE ankiety” dokładnie wypytujące ich o tryb prowadzonego bytowania, jak i wszelkich znajomych ich zamozność etc. Wszysto to co potrzeba BESTII do wypełnienia bebechów (komputerowych) by później NWO mogło łatwo każdego namierzać przeszukując zgromadzone dane z ankiet, fb etc.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.