Internet i bezpieczeństwo

Trwają wielkie ćwiczenia wojskowe w całej Ameryce Północnej

Ćwiczenie Grid EX II trwa w Ameryce Północnej

awaria elektrycznosci

W USA, Kanadzie i Meksyku trwają wielkie testy tamtejszej infrastruktury energetycznej. 13 i 14 listopada 2013 roku są tam przeprowadzane ćwiczenia wojskowe Grid EX II. Różne agendy federalne Stanów Zjednoczonych i armia uczą się działać w warunkach długotrwałej awarii zasilania. Według przeprowadzanego scenariusza wydarzeń, może dojść do tego w wyniku ataku hakerów bądź kataklizmu naturalnego.

Atak hakerski to spore zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych. Można łatwo wyobrazić sobie zniszczenie większości infrastruktury elektrycznej. Amerykanie mogą spodziewać się ataku ze strony Rosji, Chin bądź Iranu. Prawdą jest, że gdy atakuje się tak wiele niepodległych państw na świecie, trzeba brać pod uwagę iż przeciwnicy uderzą w strategiczną infrastrukturę.

Trzeba także powiedzieć, iż równie możliwą przyczyną awarii elektryczności jest zwiększona aktywność ze strony Słońca. Ludzie zaczynają rozumieć, iż wydarzenia z XIX wieku (Rozbłysk Carringtona) mogą się powtórzyć, i to może być koniec dla współczesnej cywilizacji technicznej. Niestety, nie jest możliwa obrona przed takimi wydarzeniami, jedyne co możemy zrobić, to zmniejszyć szkody. Powrót do normalności trwał by długie lata, kto wie, może dekady.

Równie prawdopodobnym sposobem wywoływania rozległych przerw w dostawach prądu jest wykorzystanie bomb EMP, czyli ładunku emitującego impuls elektromagnetyczny. Tego typu broń zdetonowana wysoko w atmosferze również doprowadziłaby do rozległych przerw w dostawach prądu. To idealny sposób na wywołanie zamieszania w szeregach wroga. Powrót do normy po takim ataku trwałby równie długo jak w przypadku hiperaktywności Słońca.

Długotrwałe przerwy w dostawach prądu są obecnie czymś wysoce niepożądanym. To od energii elektrycznej zależy praca urządzeń kanalizacyjnych, gdyby prądu nie było odpowiednio długo w miastach mielibyśmy problemy z epidemiami spowodowanymi niskim poziomem higieny.

Prąd elektryczny wydaje sie być czymś normalnym jak powietrze, gdyby go zabrakło na dłużej każdy nagle zauważyłby jego nieobecność. Gdyby trwało to zbyt długo może to nawet doprowadzić do zamieszek, więc jest to bardzo zapobiegliwe, że Amerykanie ćwiczą zachowanie służb na wypadek symulowanej zapaści sieci energetycznych.

Źródło:

http://www.nerc.com/

Źródło polskie:

http://zmianynaziemi.pl/

awaria sieci energetycznej

Reklamy

1 odpowiedź »

  1. Re:mailing570ia
    I dlatego taką solą w oku dla nich jest wiara. Nie mogą nad takimi ludźmi zapanować dlatego ideologia gender i wszelkiego rodzaju nowości obyczajowe. Po takich „reformach” ma się ludzi sterowalnych

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.