Ciekawe

Armia USA utajnia informacje na temat komet, asteroid i planetoid z jej satelitów

Armia USA utajnia informacje na temat komet, asteroid i planetoid

kometa 2013 ison

„Wojsko Stanów Zjednoczonych poinformowało niedawno, iż nie będzie informować o kometach, asteroidach, planetoidach i innych ciał pozaziemskich wchodzących w atmosferę naszej planety.

Tymi informacjami wojsko USA dzieliło się przez poprzednie 15 lat. Badacze kosmosu posiadali dzięki temu dostęp do danych z satelitów należących do armii. Jednak ta decyzja będzie miała niekorzystny rezultat – wszelkie obiekty odkryte przez satelity wojskowe obiekty będą nieznane cywilom a dane o nich będą miały klauzulę „poufne”.

komety w 2013

Naukowcy są zaskoczeni taką decyzją wojskowych. Pojawiają się głosy sprzeciwu i naleganie, by odwołano tę niekorzystną dla astronomów decyzję. Powiedziano też, iż ta decyzja jest dość dziwna, gdyż jest nagła. Jej rezultatem będzie utrata równowagi astronomów i armii w kwestii tak ważnej, jak ochrona naszej planety przez niebezpieczeństwami czyhającymi w przestrzeni kosmicznej.

Podkreślono też, że brak jawności w tej sferze będzie przyczynkiem dla rozmaitych teorii spiskowych, których propagatorzy, tą jedną decyzją, uzyskali legitymizację do spekulacji i wzmagania strachu przed nieznanym.

komety 2013 ison

Reklamy

2 odpowiedzi »

 1. hmmmm…. zbliża się do Ziemi asteroida… i łubuduuu.
  po niewczasie okazje się, że ta „asteroida” była ‚made in usa” i jakos tak dziwnym trafem zakaziła Ziemię jakimiś bakcylami, wirusami, amebami (?)…..
  bo…… obliczenia niezależnych naukowców wskazują, że ta „asteroida” spadła na Ziemię z orbity okołoziemskiej…
  ale wobec powszechnej (niewiadomo skad..sie wzięła…..) epidemii, któżby sie przejmował głosami jakichś tam mądrzastych okularników…
  Baza pod lotniskiem Denver jest gotowa….
  na jak długo?????… szacunkowo na 3 do 5 lat auto-blokady

 2. muszą mieć coś ciekawego na orbicie, że tak chcą to ukryć… niedługo stany odetną się od reszty świata, nie zdziwię się jak jeszcze postawią obiecany „mur” […]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.