Ciekawe

Nassim Haramein: przekroczyć horyzont zdarzeń

Nassim Haramein: przekroczyć horyzont zdarzeń

Cyt. „Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy przytakują i tych, którzy zadają pytania.

Według jego teorii Geometrii Struktury Próżni planety nie krążą dookoła Słońca, lecz w przestrzeni ruchem spiralnym. Jego zdaniem najbardziej stabilną, najbardziej zrównoważona geometria jaką można znalezć jest czworościan. Nassim otrzymał ostatnio za to swoje teoretyzowanie prestiżową nagrodę za najlepszy artykuł (na University of Liège, Belgium podczas 9th International Conference CASYS’09) wyznaczający nowy paradygmat w fizyce kwantowej, w którym jądro atomu traktuje się jako mini czarną dziurę..

Nassim Haramein geometria

Podobno Albert Einstein powiedział: Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wytłumaczyć to tak naprawdę nie do końca to rozumiesz. Przytaczam ten cytat nie bez powodu, Nassim Haramein jest osobą, która potrafi w prosty, obrazowy i czytelny sposób bronić swoich tez. To cenię w nim najbardziej. Drugą jego zaletą to opieranie swoich wniosków nie o teoretyczne i skomplikowane modele lecz proste i logiczne założenia, które wykraczają poza samą fizykę czy matematykę ale potrafią dotknąć również biologii, a nawet filozofii. Nassimowi bliżej do starożytnych naukowców-filozofów niż do współczesnych wyspecjalizowanych ekspertów. Jego szeroka perspektywa przypomina mi sposób myślenia prezesa korporacji, w której pracuję. Takie umysły nie szukają drogi na skróty lecz zadają fundamentalne pytania. Szukają pierwotnych wzorców, dzięki którym można czerpać z efektu synergii. W przypadku mojego prezesa jest to synergia wielu spółek, w przypadku Nassima jest to synergia wielu dyscyplin naukowych, a nawet paranaukowych.

Nie da się ukryć, że Haramein jest postacią kontrowersyjną. Kilka lat temu skasowano go z Wikipedii, fascynują do kręgi zbożowe, łączy religię z nauką, nie posiada tytułów naukowych, Discovery Chanel zaprosiło go do skomentowania UFO wlatującego w słońce. Pomimo tego jest coraz częściej zapraszany przez ośrodki naukowe aby wykładał elementy unified field theory. Jestem głęboko przekonany, że jeszcze o tym człowieku usłyszymy czy to się współczesnej nauce podoba czy nie. Już coś drgnęło gdyż w 2009 roku Nassim dostał nagrodę środowiska naukowego za opracowanie swojej teorii Czarnych Dziur, jako portali komunikacyjnych w obrębie galaktyki i poza nią.

Nassim Haramein – Przekroczyć Horyzont Zdarzeń

Nassim Haramein – Od Makro do Mikro, Jednolite Pole

Nassim Haramein – Wszystko Jest Czarną Całością

Nassim Haramein – Ujawnienie Tajemicy
Jeżeli zdołaliście zobaczyć cały wykład to polecam poszukać na youtube dodatków uzupełniających „Przekroczyć Horyzont Zdarzeń”.

Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy przytakują i tych, którzy zadają pytania. Nassim Haramein już w wieku 9 lat zrozumiał, że należy do drugiej grupy. Wewnętrzne wizje, trzeźwo myślący umysł, połączony z pogodnym usposobieniem zaowocowały zdefiniowaniem rewolucyjnych naukowych teorii o naturze Wszechświata. Łączą one zaawansowaną wiedzę fizyczną, kosmologiczną, biologiczną, historyczną o starożytnych kulturach i filozoficzną z niezależną nauką o świadomości.Jeśli myślisz, że naukowe matematyczno-fizyczne teorie są trudne do pojęcia, będziesz zaskoczony. Nassim ma jeszcze jeden dar, wrażliwość edukacyjną. Najbardziej złożone konstrukcje teoretyczne potrafi przedstawić w pasjonujący i zrozumiały sposób.

Źródło: http://talbot.nowyekran.pl

Reklamy

7 odpowiedzi »

 1. Witam!
  Jako tłumacze tej serii, chcemy poinformować, że w pierwszej i drugiej części tego wykładu nanieśliśmy poprawki merytoryczne, które można znaleźć – jako same napisy – tutaj: http://www.swietageometria.info/pliki-do-pobrania

  lub naniesione (nie scalone) na film, tutaj:
  Część I: http://www.youtube.com/playlist?list=PL88EC46B974B4A4D4
  i tutaj:
  Część II: http://www.youtube.com/playlist?list=PL55DBC83C16DAF538

 2. Gdyby jądra atomowe były czarnymi dziurami, to w myśl teorii Hawkinga powinny wyparować w czasie absurdalnie krótkim. Czarne dziury parują. Dla „astronomicznych” czarnych dziur są to czasy rzędu tysięcy czasów istnień wszechświata, ale dla czarnych dziur o masie choćby Ziemi – to są bodaj jakieś mikrosekundy…
  No i rozpraszanie neutronów na jądrach atomowych nie zachodziłoby – neutrony byłyby pochłaniane przez te „carne dziury” Podobnie – nie mógłby zajść rozpad radioaktywny, bo produkty rozpadu nie mogłyby opuścić horyzontu zdarzeń…
  Czarnymi dziurami nie są nawet gwiazdy neutronowe – będące gigantycznymi jądrami atomowymi złożonymi z samych neutronów…

 3. Nassim Haramein to niekwestionowany Einstein współczesego świata. Genialny umysł. Skostniały światek pseudonaukowców nijak się ma do geniusza umysłu Nassima Haramein.

 4. W tym życiu niestety nie studiowałem nauk ścisłych. Dlatego też niewiele wiem o fizyce współczesnej. Praktycznie tyle, co znalazłem w prasie pisanej przez zwykłych dziennikarzy, a nie profesorów fizyki.

  Pamiętam książkę Taylora o czarnych dziurach. Ale to było już dawno temu i nieprawda. Niedawno jakaś zagraniczna profesorka pisała, że czarnych dziur po prostu nie ma. Że powstanie ich jest niemożliwe.

  O współczesnej fizyce tak naprawdę, na poziomie przeciętnego naukowca, nie wiem praktycznie nic. Obserwacje astronomiczne wskazują, że w Centrum Galaktyki są jakieś niezauważalne astronomicznie pola wielkich sił grawitacyjnych skupionych w niewielkich przestrzeniach. Czy są to czarne dziury — nie wiem.
  Tak naprawdę, tak na sto procent nie wiedzą tego i ci naukowcy.

  Ja zamiast fizyką wolałem w tym życiu zająć się metafizyką. Czy jak to dziś powiadają parapsychologią. Niewiele dotąd osiągnąłem. Dorastanie, prywatne lekcje języka obcego, wyjazd na studia za granicę bez pomocy tego państwa — RP. Tam rozpoczęcie pracy, studia typu distance education i wieczorowe z informatyki, zawarcie małżeństwa legalnego, w tym niestety w KRK, na stanowcze żądanie obu naszych rodzin. Tuż po studiach opuszczony przez żonę, która widać miała inne plany życiowe ustalone przed narodzeniem się jeszcze tam, w planach przednarodzeniowych poznałem marność tego świata. Otworzyły mi się moje wcześniejsze wcielenia.

  Co do tych czarnych dziur, to o ile pamiętam z popularnej książki Taylora mogą one nim wyparują być źródłem energii. Można do nich wrzucać wszelkie śmieci, aby je tam zutylizować. Także zapewne odpady radioaktywne. A tych niestety ciągle przybywa.

  Ufolodzy typu na przykład Andrzej Mostowicz i inni pisali fantazje, że diabli mogli zostać wrzuceni do owych czarnych dziur. Tylko wówczas nie mogliby nas kusić tu na ziemi.

  Widziałem w internecie znikających ludzi. Ponoć byli to podróżujący w czasie. Nie do mnie należy rozstrzygnięcie tego problemu. No i do tego słynny paradoks dziadka. Wracasz w przeszłość, zabijasz Twojego dziadka nim spłodzi dzieci. I co dalej? Albo znikasz od razu, albo po powrocie w przyszłość.

  W poprzednim życiu poznałem faceta, który podobno wrócił z innej galaktyki. Konkretnie z Galaktyki Andromedy. Jak się tam dostał? Opowiadał mi, że gdy miał 16 lat część jego świadomości została porwana przez jakiś astralny wir. Leciał przez środek Słońca, potem przez centra Vegi, Antaresa, kilku innych olbrzymów, przez Centrum Galaktyki do Centrum Andromedy. Potem już znowu był na brzegu owej galaktyki.

  Poleciał do pewnej gwiazdy. Zwano ją tam Ga. Na trzeciej planecie gwiazdy Ga, zwanej Iga miał się urodzić w jednej z klinik Centrum planety Iga. Potem wraz z matką przebywał w odosobnieniu na jakiejś wyspie. Co jakiś czas zjawiali się tam lekarze. Badali go i dostarczali mu materiałów szkoleniowych.

  Czy były to chore urojenia tego mojego znajomego? Czy istotnie on to przeżył? Gość ten zmarł wkrótce po mnie. Teraz już nikt nie dojdzie prawdy.

  Kilka zdań o tej planecie. Ludzie tam żyjący mieli po sześć palców u każdej kończyny. Okres obrotu tej planety liczył 24 i pół godziny ziemskiej. Mieli tam miarę utworzoną z 1 650 763, 73 długości fali Kryptonu 86 pomarańczowego prążka. Gdy poszukałem wzorca metra na Ziemi, wyszedł mi ten sam wzorzec.

  Badania zbrodniarza wojennego Strugholda w Stanach Zjednoczonych wykazały, że cykl życiowy ludzi z Iga idealnie jest zsynchronizowany z okresem obrotu Marsa wokół osi. Dziwne?

  Ludzie na całej planecie Iga mówili jednym prostym językiem zwanym Lana u, lub zwyczajnie lana. Dzielili się na kastę wtajemniczonych, na ludzi i na bydlaków.

  Mieli tam tylko dwie religie. Tą oficjalną dla bydlaków. I drugą tylko dla ludzi i dla wtajemniczonych.,

  Znali radio i telewizję, komputery i inną elektronikę. Jak słyszałem ponoć nie znali atomu, nie mieli zatem strachu przed bombami: atomowymi, termojądrowymi, czy neutronowymi. Nie produkowali żadnej broni chemicznej, ani biologicznej. Nie wydając praktycznie na żadne zbrojenia stworzyli tam krainę dobrobytu dla ludzi i dla bydlaków.

  Mieli posiadać maszyny projekcyjne produkujące dosłownie wszystko ad hoc. Jak Majka z serialu ,,Spadła z obłoków”.

  Dopiero dziś w dobie drukarek laserowych zastanawiam się poważnie, czy ten ,,świr” czasami nie mówił prawdy?

 5. Nassim przedstawia logiczną propozycje rozwiązania Teorii wszystkiego Einstaina. I zawsze podkreśla w filmach „Być może to, być może tamto…”, czyli dystansuje się i jest ostrożny w dążeniu do prawdy. Podoba mi się jego holistyczne podejście do rzeczywistości.
  A ten dynamiczny model czasoprzestrzeni oraz fraktalny podział struktury, zależność między akcją i interakcją, eksplozją a implozją, szukanie analogi w zachodzących wokół nas zjawiskach.
  Nie można przejść obojętnie, odrzucić jego przemyśleń na podstawie, chociażby prostych obliczeń mas neutronów jak czynią to co poniektórzy.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.