Nauka wszechświat i wojsko

Znany naukowiec przewiduje potężne trzęsienie ziemi i tsunami na zachodnim wybrzeżu USA

trzesienie ziemi usa kalifornia

 

Znany naukowiec przewiduje potężne trzęsienie ziemi i tsunami na zachodnim wybrzeżu USA (Kalifornia)

Cyt. „Ostatnie wielkie wstrząsy tektoniczne, do którego doszło na zachodnim wybrzeżu USA miało miejsce 17 października 1989 roku. Magnituda wyniosła wtedy 7 stopni w skali Richtera, a ponieważ dotknęło ono San Francisco, zainteresował się nim cały świat. Co ciekawe wstrząs ten został przewidziany przez eksperta z USGS, Jima Berklanda. Ten sam specjalista twierdzi, że zachodnie wybrzeże USA jest zagrożone kolejnym wielkim trzęsieniem ziemi.

Przewidywania Berklanda będą zaskoczeniem tylko dla totalnych ignorantów. Specjalista z USGS twierdzi, że nadszedł czas na potężne trzęsienie ziemi w okolicy uskoku Cascadia, znajdującego się w pobliżu Seattle ora Vancouver. Miejsce to ma wyjątkowy potencjał na generowanie mega trzęsień ziemi. W czasach, kiedy jeszcze na ziemiach przylegających do tego uskoku władzę sprawowali Indianie doszło do tak wielkiego trzęsienia, że zginęło wiele osób w Japonii.

Oznacza to, że wstrząsy musiały przekroczyć 9 stopni w skali Richtera. Gdyby do czegoś takiego doszło w czasach dzisiejszych tsunami wielkości tego, które spustoszyło Japonię w marcu 2011 roku uderzyłoby w ciągu 20 minut na stan Washington, Oregon i na Północną Kalifornię. Fala penetrująca wybrzeże mogłaby mieć nawet do 30 metrów wysokości.

Berkland mówi o tym otwarcie i dodatkowo zwraca uwagę na pewne poszlaki wskazujące na to, że to wielkie zdarzenie sejsmiczne jest w drodze. Jego zdaniem świadczy o tym wielka ilość dziwnych dźwięków notowanych od kilkunastu miesięcy na zachodnim wybrzeżu USA. Mowa tu o jękach ziemi a także niewytłumaczalnych gromach dźwiękowych. Jego zdanie ma to dowody na procesy zachodzące pod ziemią”

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.