Nauka wszechświat i wojsko

Rok 2013 rokiem komet: w listopadzie będą widoczne 4 komety. Co zagraża Ziemi?

Rok 2013 rokiem komet: ISON, Linear, Encke, LoveJoy

Jak już pisaliśmy, w tym roku 2013 listopad będzie szczególnym okresem jeśli chodzi o obserwacje potężnych komet. Część obserwatorów nazywa rok 2013 i miesiąc listopad – czasem komet. Rzeczywiście tak jest, bo już niedługo, właśnie w listopadzie i grudniu 2013, w jednym kadrze aparatu fotograficznego będzie można zmieścić komety ISON, Encke, LoveJoy. Niektórzy uważają, iż takie zagęszczenie komet w pobliżu Ziemi i Słońca, będzie miało reperkusje dla naszej planety.

Jako pierwsza, peryhelium osiągnie kometa Encke, stanie się to już 21 listopada 2013 roku. Wtedy kometa Encke znajdzie się 0.339 jednostki astronomicznej (AU) od Słońca. Kometa Encke ma niezwykle krótki czas obiegu wokół Słońca, trwający trzy lata. Stąd ta kometa jest kometą krótkookresową. Odkryto ją w XIX wieku i od tej poru widziano ją 60 razy.

kometa 2013 encke

Tydzień potem, kolejna kometa roku 2013 osiągnie peryhelium. Będzie to kometa ISON. Kometa ISON to całkowite przeciwieństwo komety Encke, ponieważ jest to kometa nieokresowa, jednopojawieniowa. Dnia 28 listopada 2013 roku kometa ISON będzie o 0,0124809 jednostki astronomicznej od naszej macierzystej gwiazdy. Taka odległość to trochę ponad jednego miliona kilometrów.

kometa 2013 ison

Z kolei kometa C / 2013 R1 LoveJoy, jest następnym znaleziskiem astronoma amatora z Australii, Terryego Lovejoya. Ta kometa – LoveJoy – została odkryta zupełnie niedawno, 7 września 2013. Udało się zaobserwować, iż kometa ta ma skondensowaną komę. Znajdzie się ona najbliżej Słońca dnia 25 grudnia 2013 roku. Odległość peryhelium: 0.88 jednostki astronomicznej.

kometa 2013 lovejoy

Ta prawdziwa kumulacja komet w niewielkim okresie czasu, może spowodować kolizje Ziemi z meteorami. Jest powszechnie znanym fakt, iż komety ciągną za sobą mnóstwo pyłu i kosmicznego gruzu. Gdy nasza planeta będzie przelatywać w pobliżu tych stert kosmicznych obiektów, może dojść do powstawania zjawiska spadających gwiazd.

Źródła:

http://zmianynaziemi.pl/

Oprócz trzech powyższych, będzie możliwa też obserwacja czwartej komety roku 2013, Linear:

Kilka dni temu pisaliśmy o komecie C / 2012 X1 Linear, która nagle zwiększyła swoją jasność aż 150 razy. Nie wiadomo, co mogło być tego przyczyną, ale oznacza to, iż kometę tę będzie można obserwować nawet mało profesjonalnymi teleskopami.

kometa 2013 linear

Źródło: http://tylkoastronomia.pl/

Reklamy

3 odpowiedzi »

 1. Cyt: „Kilka dni temu pisaliśmy o komecie C / 2012 X1 Linear, która nagle zwiększyła swoją jasność aż 150 razy. Nie wiadomo, co mogło być tego przyczyną,…”

  Zgodnie z modelem elektrycznego wszechświata o który pisze od lat badacz James McCanney http://www.jmccanneyscience.com/
  komety wchodzą w elektryczne interakcje z ciałami niebieskimi (szczególnie ze słońcem), dzięki czemu powstaje jasna otoczka. Nie wiem nic o tej komecie ani gdzie się znajduje ale jeśli zrobiła się 150 razy jaśniejsza to znaczy, że zbliżyła się do jakiegoś ciała niebieskiego.

 2. Idzie Wojna o koszerny nazizm:

  „Postanowiłem pewną rzecz wam napisać.
  Dzisiaj mój pracodawca kazał mi wypełnić wniosek. Wszystkim facetom, bez ograniczeń wiekowych.
  Czy odbyłem zasadniczą służbę.
  Czy mam kartę mobilizacyjną.
  Jeśli tak to podać przydział.
  Czy zamierzam się odwołać jeśli powołają mnie wyniku mobilizacji.
  Śmierdzi mi, gdyż odbyłem zasadniczą służbę. Wiem czym to pachnie.
  Nie będę zabijał. Niech mnie rozstrzelają.
  Jestem przygotowany na śmierć.

  (http://nnka.wordpress.com/2013/11/03/raport-mniejszosci-dla-planety-ziemia-i-ludzkosci/#comment-22354)

  • Skąd tylu Jehowitów,i panikarzy.Chodzi tylko o to.
   http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/58707,wojny-wygrywaja-rezerwy.html
   Nasz Dziennik, Wojny wygrywają rezerwy, Maciej Walaszczyk:
   Rząd jest zmuszony poprawić ustawę o Narodowych Silach Rezerwowych. Bo to, co funkcjonuje na jej podstawie, okazało się nieporozumieniem. Polsce potrzebna jest solidna obrona terytorialna. I jest do niej wielu chętnych. Jeszcze w rym roku ma być gotowy plan przekształcenia Narodowych Sił Rezerwowych w jakiś nowy byt, który będzie naturalnym uzupełnieniem dla zawodowej armii. Ze wstępnych enuncjacji wynika, że z NSR ma zostać uformowana nowa formacja, podobna do amerykańskiej Gwardii Narodowej, która stanowi jeden z filarów bezpieczeństwa narodowego USA. Nową koncepcję przygotowuje Akademia Obrony Narodowej. Dzisiaj rząd przyjmie propozycje zmian w ustawach o powszechnym obowiązku obrony i o uposażeniu żołnierzy niezawodowych.
   Mają one zwiększyć atrakcyjność służby w NSR. W projekcie zaproponowano możliwość ochotniczego odbywania jednodniowych ćwiczeń wojskowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.