Bareizmy

Szok! Bezdomnemu mężczyźnie odpadły stopy, czekał bezradnie na śmierć!

Gdyby nie kobieta, która na przystanku autobusowym podsłuchała rozmowę dwóch mężczyzn – pomoc mogła przyjść za późno. Straż Miejska w szałasie nieopodal cmentarza znalazła bezdomnego mężczyznę. Odpadły mu stopy, które odmroził sobie zimą!

Okazało się, że informacja, którą kobieta zasłyszała na przystanku autobusowym w Goleniowie jest prawdziwa. Wysłany na wskazane miejsce patrol strażników, znalazł w zaroślach prowizoryczny szałas, a w nim dwóch bezdomnych mężczyzn. Jeden z nich nie miał stóp – powiedział strażnikom, że odmroził je zimą tego roku, a kilka miesięcy temu stopy mu odpadły! 44-latek kikuty nóg obwiązał szmatami. Jak oświadczył, razem z kolegą w prowizorycznym szałasie za cmentarzem w Goleniowie przebywają w tym miejscu od dwóch lat.

Strażnicy wezwali policję, pogotowie i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Ratownicy medyczni założyli mężczyźnie na nogi opatrunki, ale bezdomny mężczyzna, któremu odpadły odmrożone stopy kategorycznie odmówił  przewiezienia go do szpitala i umieszczenia w ośrodku pomocy społecznej mówiąc, że chce umrzeć w tym miejscu. Obaj bezdomni byli trzeźwi. Żywili się tym, co sprawny mężczyzna znalazł w śmietnikach.

Mężczyzn straż miejska zostawiła w ich szałasie. Jednak nie na długo. Dzisiaj (24 października 2013 r.) przewieziony do Szpitalnego Centrum Medycznego w Goleniowie. Czeka go operacja nóg. Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Goleniowie nie pozwoliła na pozostawienie chorego człowieka bez pomocy. Rozwiązania tej sytuacji były dwa: uzyskanie postanowienia sądu o skierowaniu na leczenie albo udzielenie pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia. Ponieważ stan bezdomnego ewidentnie zagrażał jego życiu, ponownie na koczowisku pojawili się pracownicy OPS w asyście strażników miejskich razem z lekarzem, który skierował chorego do szpitala.

Źródło: http://www.tvs.pl/46945,makabra_bezdomnemu_mezczyznie_odpadly_stopy_znalazla_go_straz_miejska_zdjecia.html

Reklamy

Kategorie: Bareizmy

Tagi: , , , , ,

11 odpowiedzi »

 1. Takie są efekty NIEWIDZIALNEJ RĘKI RYNKU. Zasoby ludzkie, które się nie sprawdziły wyrzucone poza nawias społeczeństwa jak bezużyteczne śmieci. Że też beneficjenci ustrojowych przemian nie wstydzą się swojego bogactwa, a rządzący nie mają wyrzutów sumienia. To nie PKB, mityczny bóg wolnego rynku świadczy o kondycji społeczeństwa, ale obszar wykluczenia społecznego ludzi wyrzuconych poza nawias życia w ojczyźnie, która powinna być matką, a nie wyrodną rodzicielką, która hołubi młodych, pięknych, bogatych i bezkompromisowych, żarłocznych wyzyskiwaczy. Tak trudno jest odnaleźć się człowiekowi wrażliwemu w tym „piekle” urządzonym przez „elytę” dla siebie (:

 2. Och i ach! -„Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Goleniowie nie pozwoliła”… Takie postępowanie powinno być normą!

 3. No, żeszku… Żeby w Polsce, w kraju, który leży na węglu, zimą komuś było zimno?!?!?!?!? Żeby w Polsce, która zaraz po Ukrainie jest spichlerzem Europy ktoś musiał przymierać głodem?
  Przecież nasza Ojczyzna spokojnie wyżywi, ogrzeje i schowa pod dachem nie 40 mln, ale 120 mln Polaków! Co się, do cholery, dzieje?

  • Bzdura. Wielkość naszej gospodarki to 15 milionów osób i około 7 milionów miejsc pracy. Stąd tak wielkie bezrobocie, emigracja.
   Gdyby w Polsce żyło te 120 albo i nawet 380 milionów ludzi – ale miejsc pracy jest tylko dla 20 milionów. To co? Bo przemysłu nie mamy własnego, kopalnie zamknięte, stocznie zamknięte. Nic nie jest nasze. Kapitał zamiast zostawać na miejscu, jest transferowany za granicę.

 4. Amazing masz 200% racji , tylko mlodzi , piekni i bogaci czyli zarloczne hieny , czlek uczciwy z piekna wrazliwa dusza nie ma prawa bytu w tym stworzonym przez skurwysynow szambie .

 5. Ostatnio los bierze za dupsko tych, którzy kpili dotychczas z bezdomnych, nazywając marginesem a sobie wystawiając świadectwo zaradności i życiowej przedsiębiorczości.
  Ten proces będzie postępował, to przyspiszał, to zwalniał, bo lemingów jest dużo.

   • Już przeskoczyłem!
    Byłem bezdomnym ale to przeżyłem.
    Nadal mam dowód bez adresu. Jak będę potrzebował, kupię zameldowanie.

    Natomiast, nikt, dokładnie NIKT, nie podał mi ręki.
    Moi znajomi a także rodzina udzielali mi tylko rad i nie powiem źle – skorzystałem.
    Jestem z zawodu konstruktorem maszyn i różnych urządzeń i 50 lat za sobą.
    Nie rozpaczałem, wziąłem się za usługi serwisowe ale jak to robić, gdy nie ma gdzie, a także trzeba za coś kupić profesjonalne wyposażenie?
    Latałem z walizeczką od adresu do adresu i robiłem co możliwe.
    Dzisiaj mam firemkę z wirtualnym adresem ale i prawdziwy własny dach nad głową (a nie kwaterunkowy) nie mogę się w nim zameldować (i chwalę to sobie), bo brakuje 5 cm do wysokości stropu, aby był to dom mieszkalny tak samo na pięterku.
    Radzę sobie jakoś.

    Moi koledzy już się tak nie smieją, niestety są w większości w trudnej a niektórzy opłakanej sytuacji finansowej i lokalowej. Ostatnie dwa lata położyły niektórych. Na emeryturkę za młodzi, do roboty za starzy.

    ———————————

    W przyrodzie jest tak, że trzeba walczyć, kto tego zaniecha ginie.
    Gość z odmrożonymi nogami też miał wybór i wybrał.
    Taka była jego wola.

    Spotkałem też bezdomnych, którzy zimy spędzają w pierdlu.
    Jest ciepło, jest micha, rozrywki, pogadanki.
    Niektórych nawet bez klawiszy można spotkać, jak grabią liście na skwerach w Warszawie a na kolacyjkę są już w „sanatorium” i nie opuszczą go aż do wiosny. Nie ma obawy, że uciekną.

    Bynajmniej nie chwalę tutaj poczynań rudego i ferajny, że w takim fajnym kraju żyjemy. Dobija mnie natomiast, ogólny brak jaj.

    Czego WY do cholery boicie się stracić? ŻYCIA? Już je straciliście.

 6. To nie wina kraju czy systemu… pomoc społeczna działa i daje ludziom schronienie i żywność to ich własny wybór, że nie chcą z niej skorzystać. Często przez alkohol, który jest w ośrodkach pomocy zakazany. Nawet do szpitala nie chciał pójść… jak można użalać się nad taką patologią…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.