Nauka wszechświat i wojsko

Potężne trzęsienie ziemi w Kalifornii lada chwila! Naukowcy zaniepokojeni


Czy Kalifornię w USA czeka wielkie trzęsienie ziemi?

Jakiś czas temu, dnia 18 października 2013, na plaży w Kalifornii znowu znaleziono wstęgora królewskiego. Z reguły takie znalezisko trafia się rybakom raz w życiu. Naukowcy są zdania, iż wyrzucanie na brzeg martwych wstęgorów zawsze zwiastuje wielkie trzęsienie ziemi.

To już drugi przypadek w tym miesiącu w Kalifornii.

trzesienie ziemi kalifornia

Wstęgor wyłowiony 18 października miał 4,3 metra długości i pojawił się na plaży w San Diego.
Ludzie, którzy uważają, iż Kalifornie czeka wielkie trzęsienie ziemi, przypominają wydarzenia z marca 2011 roku. Krótki czas przed falą tsunami w Japonii, trzęsieniem ziemi i zrujnowaniem elektrowni Fukushima, woda wyrzuciła na plażę około 20 tych głębinowych ryb.

Wydarzenie to wspomniał Mark Benfield z Louisiana State University.

To nie jest pierwszy przypadek, gdy ludzie nauki zauważają powiązania między zachowaniem się zwierząt a trzęsieniami ziemi czy wybuchami wulkanów.

Niepokojący jest zawsze fakt, że przed zdarzeniami tego typu zwierzęta są niespokojne i dziwnie się zachowują.

Inny fakt który może wskazywać na rychłe wielkie trzęsienie ziemi, to zwiększający się napór cząstek zjonizowanych, w tym promieniowania rentgenowskiego, na pole magnetyczne Ziemi. Te naładowane cząstki pochodzą ze Słońca i powstają przy słonecznych wybuchach.

Poniżej wklejam screen z sytuacji jaka miała miejsce dziś, 24 października w nocy. Kolor czerwony to maksymalna wartość promieniowania rentgenowskiego. Te naenergetyzowane cząstki powodują także naprężenia w skorupie ziemskiej, które ulegają rozładowaniu właśnie w postaci trzęsień ziemi.

kalifornia trzesienie ziemi

A teraz, dla przykładu, wkleję screen z sytuacji, jaka miała miejsce 9 marca 2011 roku, dwa dni przed katastrofalnym trzęsieniem Ziemi i tsunami w Japonii. Zakres promieniowania rentgenowskiego był znacznie większy niż dziś (24 października):

kalifornia trzesienie kataklizm

Trzęsienie ziemi da się przewidzieć i to jest FAKT. My, laicy, obserwując różne pomiary, możemy określić duże prawdopodobieństwo trzęsienia i jego przybliżony obszar. Natomiast naukowcy pracujący dla rządu wiedzą z wyprzedzeniem, gdzie dokładnie wstrząs nastąpi, jaka będzie jego siła i kiedy.

Czy stan Kalifornia w USA zostanie nawiedzony przez potężne trzęsienie ziemi? Czas pokaże. Przygotowania, ćwiczenia i zakupy, jakich dokonuje rząd USA i jego agendy, mogą dać wiele do myślenia i uzupełnić ten obraz.

Jarek Kefir

Źródło: https://kefir2010.wordpress.com/

Wesprzyj niezależne inicjatywy Jarka Kefira!

Przekazuj ten wpis dalej, kopiuj, umieszczaj na profilach społecznościowych.
Możesz też wspomóc finansowo moje świadome inicjatywy i projekty – tutaj link jak to zrobić:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/
Tylko działając samemu i wspierając niezależne media mamy cień szansy na zmianę!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Przeczytaj także:

San Diego, USA – Bardzo rzadka ryba głębinowa wyłowiona drugi raz w odstępie zaledwie pięciu dni, naukowcy prognozują silne trzęsienie ziemi w Kalifornii:

http://losyziemi.pl/san-diego-usa-bardzo-rzadka-ryba-glebinowa-wylowiona-drugi-raz-w-odstepie-zaledwie-pieciu-dni-naukowcy-prognozuja-silne-trzesienie-ziemi-w-kalifornii

Wstęgory królewskie wyrzucane na wybrzeżu Kalifornii mogą być zwiastunem trzęsienia ziemi:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wstegory-krolewskie-wyrzucane-wybrzezu-kalifornii-moga-byc-zwiastunem-trzesienia-ziemi

Reklamy

5 odpowiedzi »

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s