Nauka wszechświat i wojsko

Rząd przywraca kontrole graniczne. Czego boi się Tusk?

Cyt. „
Wracają kontrole na granicy z Niemcami, Czechami i Słowacją 2013-10-12 (03:32)

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz rozpoczął procedurę przywrócenia kontroli na granicach. Mają one obowiązywać od 8 do 23 listopada, a więc w dniach kiedy Polska w związku ze szczytem klimatycznym ONZ będzie pod szczególną ochroną – informuje serwis “rp.pl”.

Po raz ostatni kontrole na granicach przywrócono czasowo w związku z organizacją mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012. MSW zapewnia, że kontrole nie utrudnią przekraczania granic,a a ruch będzie odbywał się płynnie. Przywrócenie kontroli dotyczy granic ze Słowacją, Czechami oraz Niemcami.

Organizacja szczytu klimatycznego w Polsce, który ma się rozpocząć w Święto Niepodległości 11 listopada, budzi spore kontrowersje. W tym czasie w Warszawie zaplanowany jest np. prawicowy Marsz Niepodległości. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że data szczytu jest prowokacją, która woła zamieszki, bo do stolicy Polski przyjadą alterglobaliści z całego świata – czytamy w serwisie internetowym “Rzeczpospolitej”.

– Zrobimy wszystko, żeby zarówno obchody 11 listopada, jak i to wielkie wydarzenie międzynarodowe, jakim jest szczyt klimatyczny, odbyły się w spokoju – zadeklarował premier”

Źródło: Rzeczpospolita

Reklamy

10 odpowiedzi »

 1. Tusku powinien się bać ludzi myślących , świadomych tego bałaganu , który on i jemu podobni utrwalają w Polsce. Krzywdą dla Nas stało się to, że wszystkie zawieruchy jakie przeszły przez Polskę , unicestwiły inteligencję Polską / w dużej części/ . To jest tak , jak używanie kasku ma chronić głowę /centrum zarządzania/, tak powinniśmy chronić Polską inteligencję w naszym interesie i naszej przyszłości .

  • Masz rację Grab, ale dziś żyjemy w takim pomieszaniu, że inteligencja bywa POszmatława, ale wierzę w to, że jest ta prawdziwa i o Ni naprawdę warto dbać!
   Waldemara Łysiaka stawiam na podium, ale On i Jemu podobni wiedzą, że dobre rządzenie krajem zwanym Polska nie jest łatwe i lepiej nie wchodzić do bagna
   po okrągłostołowego!

 2. Histeria klimatyczna z ociepleniem zdemaskowana i jest klęską jej twórców !
  2013-09-29 12:02
  http://www.petycjeonline.com/forum/19081/start/2175

  Czas już zatrzymć tę głupotę. A żeby panu pomóc: oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazujaca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku. Czołowi amerykańscy naukowcy mówią teraz, że wkraczamy w okres od 15 do 30 lat globalnego oziębienia. Możliwe, że popełniliśmy jeden z największych, najgłupszych zbiorowych błędów w historii, przejmujac się tak bardzo globalnym ociepleniem.
  Nigel Farage: Największa zbiorowa głupota w historii

  http://www.youtube.com/watch?v=qmYS-8zJK1w&feature=share
  Teresa Wojda http://www.youtube.com/watch?v=qmYS-8zJK1w&feature=share
  Nigel Farage: Największa zbiorowa głupota w historii
  http://www.youtube.com
  Oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokr…Zobacz więcej

  Oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazujaca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku.

  ► Parlament Europejski, Strasburg – Strasburg – 11 września 2013 r.
  ► Debata: Orędzie przewodniczącego Komisji Europejskiej o stanie Unii.
  ► Mówcy:
  – Nigel Farage, UKIP, współprzewodniczący grupy EWD
  – Jörg Leichtfried , grupa S&D, Austria
  – José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej

  Nigel Farage:

  Panie Barroso!
  Nie tylko pan, ale całe niewybrane władze Europy są być może okazją dla naszych obywateli do refleksji, gdzie leży prawdziwa władza w tej Unii.

  Słucham pana od niemalże dziesięciu lat – najwyższa ocena za konsekwencję. Wie pan, jest pan człowiekiem, który lubi ustaloną ideologię. Zapewne przyswoił ją pan sobie, gdy był pan komunistą czy maoistą, czy kim pan tam był. I przez ostanie dziesięć lat wdrażał pan euro-federalizm połączony z narastającą zieloną obsesją.
  I pewnie, było dobrze! Dla biurokratów, wielkich przedsiębiorców, właścicieli ziemskich nie była to zła dekada; ale była to katastrofa dla ludzi biednych, ludzi bezrobotnych i tych o niskich zarobkach. Euro, które jak pan wierzył miało nam dać monetarną stabilność, zrobiło dokładnie na odwrót, była to błędna konstrukcja od samego początku. I jest całkiem oczywiste, że bezrobocie wśród młodych na poziomie niemal 50% w całym regionie Morza Śródziemnego jest prawdopodobnie prawie dwa razy wyższe niż by było, bezpośrednio w rezultacie błędnej konstrukcji, jaką jest euro. Mają niewłaściwą walutę, ale wiem, że nigdy w życiu tego nie przyznacie, a euro, jak sądzę, umrze bardzo powolną i bolesną śmiercią. Wszyscy jednak trwacie co do tego w zaprzeczeniu.

  Ale to zielona agenda wydaje mi się naprawdę bardziej interesująca. Mówi pan nam wciąż, że zmiana klimatu jest bezwzględnie najwyższym priorytetem i jest pan tutaj przyjmowany niemalże z histerią przez ostatnie dziesięć lat. No a ci z nas, którzy byli co do tego sceptyczni, byli wyszydzani, wyśmiewani, nazywani przeczącymi. Twierdziliśmy od początku, że nie jest to naukowo rozstrzygnięte, argumentowaliśmy bardzo stanowczo,że podejmowane przez nas środki, aby zwalczać to, co może być lub nie być problemem, szkodzą naszym obywatelom. I okazało się, że mamy rację. Dziesiątki milionów wpędzono w ubóstwo energetyczne. Przemysł wytwórczy jest stąd wypychany, bo oczywiście nasi konkurenci w Chinach i w Ameryce wybierają tanie kopalne alternatywy. I oczywiście turbiny wiatrowe niszczą krajobrazy i morskie pejzaże Europy. A dzisiaj w dalszym ciągu mówi pan o zielonym wzroście.

  Otóż konsensus za panem się kruszy. Wie pan, Komisarz Tajani parę dni temu powiedział, że w istocie mamy do czynienia systematyczną masakrą przemysłu. Czas już zatrzymć tę głupotę. A żeby panu pomóc: oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazujaca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku. Czołowi amerykańscy naukowcy mówią teraz, że wkraczamy w okres od 15 do 30 lat globalnego oziębienia. Możliwe, że popełniliśmy jeden z największych, najgłupszych zbiorowych błędów w historii, przejmujac się tak bardzo globalnym ociepleniem.

  Może pan to odwrócić w ciągu najbliższych siedmiu lub ośmiu miesięcy. Może pan obniżyć ludziom podatki. Jeśli nie, uwzględnią to przy głosowaniu w europejskich wyborach w przyszłym roku.

  Jörg Leichtfried:

  Panie Farage! Jest pan czasem całkiem zabawny. Ale coraz rzadziej. Siedzi pan sobie w pierwszym rzędzie i opowiada nam wszystkim, co powinniśmy zrobić lepiej; co pan Barroso winien zrobić lepiej, co wszyscy inni mają zrobić lepiej. Ale co pan w tym czasie zrobił, odkąd jest pan w Parlamencie Europejskim? Nie przedstawił pan ani jednego sprawozdania. Nigdy nie był pan sprawozdawcą posiłkowym. Nigdy nie sporządził pan żadnej opinii. Jedyne co pan robił, to w koło gadał. I zarzuca pan innym, że nic się nie dzieje? Jak pan śmie, panie Farage! Jak pan wytłumaczy swoim wyborcom, że nigdy pan tutaj nie pracował?

  Nigel Farage:

  O nie, wybacz stary, nie oskarżyłem was, że nie pracujecie – wręcz przeciwnie. Oskarżyłem was, że robicie stanowczo za dużo, a w istocie o utworzenie, kolektywnie w tej izbie, konsensusu – i wrócę tu do tej zielonej agendy. Wszyscy wykształciliście pogląd, że emisja dwutlenku węgla prowadzi do gwałtownego globalnego ocieplenia, i że jest to największy kryzys, z jakim kiedykolwiek ludzkość miała do czynienia, i w związku z tym musieliśmy zacząć opodatkowywać węgiel.

  Nie było żadnego globalnego ocieplenia, proszę pana, od dwudziestu lat. Pokrywy lodowe znacznie wzrosły w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. A ja składam pozytywną propozycję, która może przywrócić do pracy dziesiątki tysięcy ludzi, i mówię: znieśmy te opłaty klimatyczne i zobaczmy, w którym kierunku pójdzie nauka w ciągu najbliższych kilku lat. Nie przychodzi mi na myśl nic bardziej pozytywnego, co zostało powiedziane w tej Izbie dziś rano.

  José Manuel Barroso:

  Pan Farage pokazuje, że populiści są niekiedy obskurantami. 99% nauki, panie Farage, uważa, że te zmiany klimatu są wynikiem ludzkiej działalności, 99% naukowców. Oczywiście są zawsze ludzie, którym płaci się, żeby mówili na odwrót. Ale żeby udawać, jak pan udaje, wbrew całej nauce, dobrze ugruntowanej nauce, że problem zmiany klimatu jest jedynie wynalazkiem zielonych, albo lewicy? To kompletny nonsens!

  Oczywiście, że musimy znaleźć rozsądny sposób, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Musimy poszukiwać jednocześnie konkurencyjności w Europie. Musimy uczynić to częścią naszej agendy na rzecz wzrostu i wierzę, że gospodarka ekologiczna wnosi wiele możliwości.

  Nigel Farage:

  Przyszłoroczne wybory europejskie nie będą rozgrywane wzdłuż starych linii podziału na lewicę i prawicę, i wielu liderów grup zgodziło się z tym dzisiaj. Szczerze mówiąc, to wszystko bez znaczenia. Będą się rozgrywały pomiędzy tymi z nas, którzy wierzą w narodową demokrację w ramach państwa narodowego, a tymi, którzy uważają, że 28 krajów wchodzących w skład UE, rządzonych jest lepiej przez te instytucje. Do tego się to w pewnym sensie sprowadza.

  Ale panie Barroso, ci z nas, którzy wierzą w narodową demokrację, wcale nie chcą wysłać nas z powrotem na front zachodni, czy do 1914 roku. Ci z nas, którzy wierzą w narodową demokrację, powiedzą panu, że jest to zdrowy sposób zademonstrowania swej tożsamości. Ale pokazuje to również głębsze zrozumienie, czym problemy Europy spowodowane były w przeszłości. To właśnie demokratyczne państwa narodowe w Europie są stabilne i nie wszczynają wojen ze sobą. I przypominam ludziom, że bez głosowania w Izbie Gmin dwa tygodnie temu, prowadzilibyśmy teraz wojnę w Syrii. Jakiż może być lepszy dowód na to, że demokracja państwa narodowego może być siłą na rzecz dobra?
  Opublikowano 4 days ago, autor: KarasekUS

  • NIE DAJMY SIĘ ZWODZIĆ FAŁSZYWYM RZECZNIKOM NARODU POLSKIEGO I FAŁSZYWYM OBROŃCOM ŻYCIA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM
   PRZED ISTNIEJĄCYMI PONAD 2 MLN ODWIERTÓW i następnymi planowanymi na naszej planecie !

   Zamiast niezwłocznych zakazów wydobywania węglowodorów i niszczycielskiej technologii hydraulicznego szczelinowania debatują jedynie o mnożeniu przepisów rzekomo zabezpieczających przed degradacją środowiska życia człowieka, ugrywając tym samym na rzecz lobby wydobywczego.

   Kto im i dlaczego nie pozwala na bezkompromisową walkę, przecież i o życie każdego z nich i ich rodzin, tak
   jak to czynią petycjonaruszki Parlamentu Europejskiego petycji 0578/2012 ?

   Obywatele KOntroluja z Joshem Foxem w Parlamencie Europejskim

   ….http://www.youtube.com/watch?v=r-flwQNYiTs
   „Oburzeni obywatele” – neosolidarnościowa droga donikąd pod skrzydłami amerykańskich fundacji 512
   http://www.youtube.com

   http://www.petycjeonline.com/forum/19081/start/2175

 3. czy ktoś w ogóle policzył ile bedzie nasz kraj kosztował ten podatek od ocieplenia ile zdrozeje wegiel i jaka grupa dostaje ten podatek w swoje rece?????

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.