Bareizmy

Podczas warszawskiego biegu zmarł człowiek, organizator winien zaniednań!

Biegnij Warszawo: śmierć człowieka podczas warszawskiego biegu

Cyt. ”

Piszę to ponieważ jest nas tu prawie 5000 osób i czuję się w obowiązku wobec człowieka, który dziś przy mnie umarł żeby napisać PRAWDĘ! …bo to co słyszę w mediach powoduje, że chcę pakować walizki i uciekać z tego kraju

Dziś w Warszawie odbył się bieg na 10km tzw. Biegnij Warszawo w którym brała udział moja przyjaciółka. Poszłam jej kibicować.

Ustawiłam się przy bramce, tuż obok mety czekając aż ona wbiegnie.

W końcu obok mnie położyli chłopaka, który zasłabł. Zajęła się nim sanitariuszka, albo ktoś taki. I zaczęła z nim robić wywiad o jego stanie. Chłopak ledwo mówił, ale był z nim kontakt. Miał jakby drgawki. Leżał. Sanitariuszka (pomocnica?) nie mając ŻADNEGO sprzętu medycznego do pomocy trzymała na nim rękę, żeby dać mu poczucie bezpieczeństwa. Wzywali telefonicznie pogotowie. Chłopak dalej leżał, miał drgawki, ale jeszcze był z nim jakiś kontakt.

Trwało to ok 10-15 min. Ktoś z sanitariuszy przyniósł mu folię, którą go okryli. NIC INNEGO NIE MIELI! Sanitariuszka cały czas obejmowała go ręką. …Bo co innego mogła zrobić bez sprzętu? Bez karetki?

Chłopak nadal leżał na ziemi…

Po ok.15 może 20 min na naszych oczach nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Sanitariusza wraz z innymi pomocnikami zaczęli go reanimować.

Minutę, dwie, trzy, pięć, dziesięć. Byli czerwoni i spoceni ze zmęczenia, próbując przedłużyć mu czas agonii.

KARETKI NADAL BRAK! ZERO! ECHO!

Po ok. 15 min od zatrzymania pracy serca i ok.30 min od jego zasłabnięcia – PRZYJECHAŁA KARETKA Z ELEKTROWSTRZĄSAMI.

Jak się sami domyślacie, człowiek już nie żył. Był sztucznie, bo przez reanimacje, podtrzymywany przy „życiu” – stąd newsy w mediach, że zmarł w szpitalu – co jest pół prawdą i pół kłamstwem – jak w telegrach.

Biegnij Warszawo: bieg warszawski i śmierć człowieka na nim

Instynktownie, będąc Polka, czułam, że organizator wyprze się, że jako organizator imprezy masowej ( ok. 15.000 uczestników) nie zagwarantował wystarczającej ilości ambulansów, pomocy medycznej – nagrałam wszystko na swoją kamerę. Przekaże materiały rodzinie zmarłego, niech służą jako dowód w sprawie.

Nie wiem czy chłopak by teraz żył dalej.Ale wiem, że karetki nie było ok. 30 min od momentu kiedy sam zgłosił się do organizatorów po pomoc..
[*]

Źródło: https://www.facebook.com/KlaudiaKlaraVLOG

Reklamy

6 odpowiedzi »

 1. Szczerze – aż się nie chce wierzyć, aby taka impreza sportowa nie była obstawiona karetkami S
  Chyba, że nie w tym miejscu, a dojechać szybciej nie było jak przy takiej masie ludzi. Ratownicy medyczni, tak jak strażacy – kochają swoją pracę! Lekarzy nie wymieniłem celowo w tej grupie.
  Piszę to jako obserwator muzycznej imprezy jaką open’er festiwal i ogromna rzesza fanów Muzyki.

 2. Brawo , wiecej takich osób.
  Już przed 4 laty nawoływaliśmy do fotografowania, nawet telefonem komórkowym każdego wypadku. Skończyłyby się manipulacje

  Jeszcze raz gratuluję przytomności umysłu i refleksu

  dr Jerzy Jaśkowski

 3. Lepiej nie biegać, ten który w czasach starożytnych tak biegał, też umarł od biegania. Poobserwować, jak się ludzie dla zdrowia zamęczają warto i wyciągnąć wnioski.
  Człowiek nie jest stworzony do biegania dlatego jest to zabójcze i męczące.
  Wszystko się moźe w nim urwać i wychlupać.

  • W chacie też lepiej nie siedzieć, bo sufit się może zawalić. Jeździć rowerem też raczej nie, bo jak przednie koło się urwie to wylądujesz na asfalcie i samochód nie zdąży wyhamować. O basenie nie wspomne, drobny kurcz i idziesz pod wodę. Najlepiej owinąć się skafandrem ułożyć na jakimś pastfisku i tak żyć.

 4. Wiele wskazuje na to, że doznał on wylewu (drgawki, brak duszności). W tej neurologicznej sprawie defibrylator nic by nie pomógł.
  Szkoda człowieka ale takie sytuacje bez wyjścia się zdarzają.
  Podobna sytuacja wydarzyła się w zeszłym roku na kąpielisku.
  Dziewczyna wyszła z wody i po paru minutach, drgawki i zmarła.
  Karetka szybko przyjechała.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.