Nauka wszechświat i wojsko

To się zbliża, nieuchronnie. „Bądź przygotowany do szukania schronienia na wiele miesięcy..”

Zbliża się chwila zadania ciosu w „the American way of life”

Cyt. ”
Elity światowe poczyniły wiele przygotowań, użyła wszelkiej propagandy, aby odwrócić uwagę od zasadniczego planu wykonania ludobójstwa Białych Amerykanów tak samo, jak wykorzystała I WŚ do wymordowania 100 mln Rosjan. James Rawles ostrzega: „Bądź przygotowany na szukanie jakiejś mety na wiele miesięcy”

James Wesley Rawles (ur. 1960), amerykański pisarz najbardziej znany z pisania w gatunku survivalowym. Rawles jest byłym oficerem wywiadu armii USA, a także konsultantem ds. spraw survivalu i bloggerem.

Ministerstwo Finansów USA podaje datę bankructwa kraju

Ostrzeżenie przed katastrofą

Do czego szykuje się FEMA?

Gdy weźmiemy pod uwagę zagrożenia, jakie przed nami stoją i dostępne opcje, jakie mogą wypełnić najgorszy scenariusz, nie ma wątpliwości, że trzeba rozejrzeć się za wyjściem z sytuacji, gdy dojdzie do całkowitego upadku krajowej sieci energetycznej. Czy to będzie cyber-atak, o jakim mówiła sekretarz DHS J. Napolitano, że wystąpi ze 100% prawdopodobieństwem, czy użyta będzie broń super-EMP zdetonowana gdzieś na niebie Ameryki, czy klęska żywiołowa z udziałem bardzo naładowanej ładunkami masy z korony Słońca, możliwość realizacji tego scenariusza jest całkiem realna.

Niektórzy uciekną z głównych miast w góry, ale biorąc pod uwagę, że większość populacji USA jest skoncentrowana w 146 spośród 3000 powiatów, są szanse, że większość z nas znajdzie się w samym centrum czegoś najgorszego, co ludzkość ma do zaoferowania.

Opracowanie strategii, która obejmie wszystko, od przygotowania żywności i zbierania wody, do bezpieczeństwa i łączności, powinno być na szczycie naszej listy priorytetów. Na to zwraca uwagę szanowany autor i założyciel bloga na temat survivalu, James Rawles w swym najnowszym wywiadzie z zespołem alternatywnych wiadomości SGT Report.

Twoje szanse na przeżycie są dość niskie, jeśli mieszkasz na głównych obszarach metropolitalnych. W prawdziwej sytuacji zniszczenia sieci energetycznej, polecam dosłownie bycie gotowym na szukanie sobie bezpiecznej mety na wiele miesięcy„.

Upadek sieci energetycznej: James Wesley Rawles

Wśród innych ważnych tematów, James Rawles omawia skutki i strategie przetrwania w takiej sytuacji w dużych ośrodkach miejskich:

„Dla kogoś z obszaru miejskiego, kto planuje się schować i nie ma zamiaru kontaktować się z miejscowym kuzynostwem, jest jedna rzecz, która powinna być na szczycie listy priorytetów każdego z nas, ale jest bardzo często pomijana…jeśli jesteś w sytuacji, w której masz energię, bowiem zadbałeś o baterie fotowoltaiczne, ale sąsiedzi tego nie zrobili, wtedy naprawdę powinieneś skoncentrować się na zaciemnieniu domu zasłonami w oknach. Musisz zaciemnić dom całkowicie, bez żadnych prześwitów, żeby twój dom wyglądał tak samo czarno, jak każdy inny w tym rejonie.

W przeciwnym razie, będziesz narażony na cel ataków jako bogaty facet. Nie chcesz chyba stać się latarnią nocną „okradnij mnie”. To powinien być dość wysoki priorytet.

Jest bardzo wiele rzeczy, jakie się wydarzą. Jeśli naprawdę znajdziemy się w sytuacji upadku sieci energetycznej, należy myśleć w kategoriach nie tylko gromadzenia żywności, ale gdzie można zbierać deszczówkę i wodę powierzchniową, staw lub strumień, i jak masz zamiar transportować ją do domu bez dostępu do pojazdu z silnikiem na paliwo.

Będziesz musiał gotować w jakiś sposób… Z punktu widzenia efektywności … trzeba używać specjalnie izolowanej kuchenki…To w zasadzie coś w rodzaju garnka-w-garnku albo szybkowara, w którym szybko da się zagotować wodę wodę, dodać ryż, mięso, warzywa, cokolwiek…i trzeba, żeby było to zamknięte w pojemniku o podwójnej izolacji. Z tej metody gotowania bierze się kilka zalet. Jedną z nich jest to, że nie masz zapachy nie uciekają, a druga, że jest tu absolutnie minimalny nakład energii.

To tylko jeden przykład z zasad postępowania, jakich można używać w środowisku miejskim i podmiejskim, jeśli dosłownie nie można ufać sąsiadom.

Ktoś, kto ma zamiar znurkować do schronu, powinien pomyśleć nad każdą z tych sytuacji, czy to będzie kanalizacja, gotowanie, bezpieczeństwo, komunikacja … cały zestaw problemów. Będziesz musiał przemyśleć każdy z nich.

Niestety, w środowisku miejskim, można zrobić wszystko, jak należy, ale jeśli twoi sąsiedzi nie dostosowali się do tego, to możesz skończyć jako trup, bo…sytuacja z kanalizacją będzie po prostu przerażająca. A jeśli ludzie będą krążyć i walić do drzwi wszystkich domów, w końcu dostaną się do twojego. Jeśli będzie aż tak źle, to w sumie w najgorszym przypadku trzeba rozważyć szanse, czy dom to dobre schronienie.

Można pokonać wszelkie przeciwności losu, ale osobiście wolałbym być gdzie indziej, szczerze mówiąc.

[Mieszkając w mieście] jesteś w takiej samej sytuacji, jak zapewne 30% do 40% moich czytelników, więc nie jesteś z tym sam. Jest wiele osób, które kochają wręcz przeprowadzki, lecz raczej albo z powodów finansowych lub zobowiązań rodzinnych, albo obowiązków zawodowych, czy względów zdrowotnych… nie jesteś sam.

Stopień planowania, jaki będziesz musiał wykonać, to na pewno krok naprzód w porównaniu do przeciętnego mieszkańca roju miejskiego. Będziesz mieć wszystko przemyślane. Będziesz musiał stać się pasterzem swych funduszy i określić priorytet zakupów oraz trening z dokładności.

Wystarczy pominąć jakiś szczegół i już jesteś kolejnym w statystykach”.

Istnieje wiele doskonałych dostępnych źródeł informacyjnych, jakie pomogą odizolować się w warunkach długoterminowego scenariusza katastrofy. Już jesteśmy w stanie zagrożenia, jakim jest możliwość unicestwienia naszej sieci elektrycznej.

Faktem jest to, że rząd USA przygotowuje się na dokładnie taki scenariusz od dłuższego czasu i mają rozpocząć ogólnokrajowe symulacje jeszcze w tym roku. Dokonali uzupełnień w składowiskach żywności, przygotowali materiały do uzdatniania wody, broń palną, amunicję i wyszkolony personel, aby zająć się następstwami tego wydarzenia.

Jeśli ty nie robisz tego samego, to znaczy, że nie zwracałeś na to wszystko uwagi – albo wolałeś wybrać chowanie głowy w piasek i udawanie, że nic naprawdę się nie dzieje.

źródło: http://www.shtfplan.com/emergency-preparedness/james-rawles-warns-be-prepared-to-hunker-down-for-months_09222013

Przygotował: stophasbara

Źródło: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/

Reklamy

16 odpowiedzi »

 1. Fakt jest taki , że dzisiaj 400tys osób w USA zostało wysłanych na przymusowe urlopy z powodu przewidywanego bankructwa kraju…o dziwo mówili o tym w PL mediach.

 2. Ciekawy komentarz : „To wszystko jest ukartowane. Oni udają, że się kłócą, bo takie otrzymali polecenie. Ta cała szopka z brakiem porozumienia jest po to, aby część pracowników administracji, zwłaszcza NASA poszła do domów i tym samym nie mieli dostępu do konkretnych danych, które mogą zdobyć tylko w miejscu pracy. Gdyby wysłali na urlopy samych tylko pracowników NASA ktoś zacząłby coś podejrzewać i zadawać za dużo pytań, a tak jest to usprawiedliwione problemami natury finansowo – politycznej. Pamiętajcie, że FEMA od jakiegoś czasu szykuje się jak na jakiś kataklizm, przygotowania mają być zakończone właśnie 1 października, poczytajcie, ta organizacja dokonuje dużo zakupów ostatnio jakby się czegoś spodziewali. Kolejna sprawa to właśnie dziś, 1 października kometa ISON ma się zbliżyć do planety Mars i tamtejsze łaziki oraz sondy będą robić tej komecie zdjęcia. Prawdopodobnie coś się szykuje i chcą to ukryć, dlatego taki zamęt.”
  http://www.sfora.pl/USA-na-skraju-chaosu-Finansowy-paraliz-kolosa-a60115/5#comments

  • To mój komentarz, zamieściłem go na wp.pl, ale ktoś jak widzę kopiuje na co pozwalam skoro ludzie uważają, że coś jest na rzeczy w tej całej dzisiejszej sytuacji w USA. Na tej stronie, ale pod innym artykułem jest ten sam komentarz, ale ciut bardziej rozbudowany.
   Dla mnie to co się dzisiaj dzieje jest bardzo zastanawiające.

 3. W dupie to mam… Kiedyś i tak trzeba umrzeć, a podobno im szybciej, tym lepiej, bo szybciej będzie koniec i nie trzeba będzie się męczyć.

  • no jak dla mnie to ja mogę nawet dzisiaj odejść z tej planety, nie będę tęsknił za życiem w tym podłym systemie. Ale sam odchodził nie będę, bo czasy ciekawe toteż poczekam na te wyjątkowe fajerwerki 😉 I tak wiem że śmierci nie ma, tzw”śmierć” to tylko jeden z wielu etapów życia duszy, a ciało fizyczne to tylko jej nośnik do funkcjonowania na tej planecie 🙂 Ale kiedy będę opuszczał swój nośnik, to mam nadzieję szybko i bezboleśnie 😉

   • Heh… Dzisiaj odejść z tego świata nie mogę, bo za neta jeszcze nie zapłaciłem oraz dostawcy szczęścia wiszę za dwie porcje handlowe. Ponadto faktycznie ciekawym może być nadchodzące widowisko katastroficzne i chętnie obejrzę.

    • Jak przez kilka dni nic nie wrzucisz do gara to przestaniesz mieć w dupie czy umrzesz czy nie. Będzie ci bardziej zależeć na życiu niż kiedykolwiek. Nigdy głodek nie przycisnął co? Spokojnie, doczekasz tego. Oczywiście, nie życzę tego.

     • Uprzejmię informuję, iż jako wieloletni pensjonariusz zakładów karnych uczestniczyłem niejednokrotnie w zbiorowych oraz indywidualnie inicjowanych akcjach protestacyjnych oraz innych mających na celu wymuszenie konkretnej decyzji administracji jednostki penitencjarnej poprzez odmowę przyjmowania posiłków i jedzenia czegokolwiek, tak że głód do dupy zajrzał nie raz… Ponadto będąc banitą poszukiwanym w celu odbycia pozbawienia wolności unikałem wszelkich ludzi przez dłuższe i krótsze okresy, żywiąc się praną. Mam więc doświadczenie z głodem za pan brat jestem…

 4. Wydaje mi się że to kolejna zorganizowana propagandowa akcja, mająca na celu sprawdzenie reakcji ludzi w obliczu zagrożenia … A prawda o zagrożeniu o ile takowe istnieje, jest informacją dostępną tylko dla wybrańców i tyle … Ale faktem jest że to wszystko jest DZIWNE, CIEKAWE, INTRYGUJĄCE … Mam przeczucie że w tym wszystkim znajdzie zastosowanie przypowieść o “Pastuszku” którą Autor tej strony jakiś czas temu wbił mi do głowy i zestawił z ciągiem pewnych wydarzeń … Ta przypowieść wydaje mi się naprawdę logicznym wytłumaczeniem, tej całej internetowej batalii i oczekiwaniu na bezprecedensowe wydarzenie o skali globalnej . …

 5. Panowie,wiem z pewnego zrodla ze FEMA robi zapasy wszystkiego,i spieszy sie z tym
  dlaczego ? jak dotychczas nic konkretnego niewycieklo-tylko domysly.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.