Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Oszołomy » Milcznie kościoła: oblicze prawdy [+18]

Milcznie kościoła: oblicze prawdy [+18]

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

 • 23,291,498 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

HEJ! JEŚLI ZALEŻY CI NA PRZEKAZYWANIU DALEJ NIEZALEŻNYCH INFORMACJI, MOŻESZ DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKĘ. DZIĘKI DAROWIZNOM JESTEM NIEZALEŻNY OD PARTII, IDEOLOGII, RELIGII, KONCERNÓW. MOJA DZIAŁALNOŚĆ ZALEŻY M.IN. OD WASZEGO WSPARCIA. KLIKNIJ JEDEN Z PONIŻSZYCH OBRAZKÓW:

Książki ezoteryczne, filozoficzne, o medycynie naturalnej i wiele innych:

Medycyna naturalna: Ogromny wybór ziół, suplementów, kosmetyków i innych preparatów:

Najlepsze soki, oleje i inne produkty medycyny naturalnej:

Milczenie kościoła: Oblicze prawdy

Cyt. ”
W pierdlu pedofil nie przeżyje czasem doby, a w kościele potrafi i 50 lat”
~Abelard Giza

Film autorstwa Alexa Gibneya, to wstrząsający dokument o polityce jaką prowadził Watykan i wyżsi hierarchowie kościelni wobec ujawnień licznych przypadków pedofilii wśród księży katolickich. Punktem wyjścia jest tu przypadek czterech niesłyszących mężczyzn, którzy postanowili przerwać zmowę milczenia i ujawnić nazwisko katolickiego księdza, który ich molestował.

To dzięki nim wielu zdecydowało się powiedzieć prawdę i doszło wtedy do prawdziwej fali ujawnień zbrodni katolickich księży-pedofilów.

Drugi film – Siostry magdalenki lektor PL

Oparty na faktach wstrząsający obraz działalności zakonu magdalenek w Irlandii w latach 60. i 70., z irlandzkim katolickim społeczeństwem tamtych lat w tle.
W prowadzonej przez zakonnice pralni – zamkniętym zakładzie dla „upadłych” dziewczyn magdalenki łamią charaktery młodych ludzi, poddając dziewczyny nieustającym upokorzeniom, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Odciska się to nieodwracalnie na psychice wychowanek, które nierzadko pozostawały za ponurymi murami do końca swoich dni.

Film wywołał histeryczną reakcję Kościoła; watykańskie pismo L’Osservatore Romano nazwało obraz antykościelną prowokacją, a kardynał Ersilio Toni stwierdził: „Ten film przynosi hańbę festiwalowi w Wenecji”.

Reż. Peter Mullan. Film nagrodzony m in Złotym Lwem w r. 2002.


5 komentarzy

 1. 1planet1home pisze:

  W Starym Testamencie Prawo Mojzeszowe absolutnie zabranialo homoseksualizmu. Ksiega Kaplanska 20:13 „A gdy jakis mezczyzna kladzie sie z inna osoba plci meskiej, tak jak mezczyzna kladzie sie z kobieta, obaj dopuszczaja sie obrzydliwosci. Maja bezwarunkowo byc usmierceni. Spadnie na nich ich wlasna krew.”

  W Nowym Testamencie homoseksualizm rowniez jest zabroniony dla nasladowcow Jezusa. „Prawo zostalo ogloszone nie dla czlowieka prawego, lecz dla dopuszczających się bezprawia i krnabrnych, bezboznych i grzesznikow, (…) rozpustnikow, mezczyzn kladacych sie z mezczyznami, (…) a takze ze wzgledu na wszystko inne, co jest przeciwne zdrowej nauce zgodnej z chwalebna dobra nowina szczesliwego Boga” (1 Tymoteusza 1:9-11). List do Rzymian 1:24-27 podobnie wyraza sie o homoseksualizmie: „Bog, stosownie do pragnien ich serc, wydal ich na pastwe nieczystosci, zeby miedzy soba hanbili swe ciala (…) Bog wydal ich haniebnym zadzom seksualnym, bo zarowno ich kobiety zamienily pozycie zgodne z natura na przeciwne naturze, jak i mezczyzni podobnie porzucili zgodne z natura pozycie z kobieta i gwaltownie zaploneli w swej pozadliwosci jedni ku drugim, mezczyzni z mezczyznami czyniac to, co sprosne, i na samych sobie otrzymujac pelna odplate nalezna za ich blad”.

  A jak prawdziwi chrzescijanie zapatruja sie na bylych homoseksualistow? 1 Korytnain 6:9-11 wyjasnia ta sprawe: „Ani rozpustnicy, ani balwochwalcy, ani cudzoloznicy, ani mezczyzni utrzymywani do celow sprzecznych z natura, ani mezczyzni kladacy sie z mezczyznami (…) nie odziedzicza krolestwa Bozego. A przeciez takimi byli niektorzy z was. Ale zostaliscie umyci, ale zostaliscie uswieceni, ale zostaliscie uznani za prawych w imie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz duchem naszego Boga”. Kto wiec porzuca nieczyste praktyki, dostosowuje swe zycie do prawych wymagan Bozych i wierzy, że Bog przebacza grzechy przez Chrystusa, ten bez wzgledu na swa przeszlosc moze sie cieszyc uznaniem Boga.

  Lubię

 2. AQQ pisze:

  Siostry Magdalenki.

  Lubię

 3. Jarek Kefir pisze:

  „Ktoś go wrabia w pedofilię”. „Newsweek” dotarł do przyjaciół księdza Wojciecha Gila
  Dzien­ni­ka­rze „New­swe­eka” do­tar­li do przy­ja­ciół jed­ne­go z dwóch pol­skich księ­ży z Do­mi­ni­ka­ny oskar­żo­nych o pe­do­fi­lię. Ty­go­dnik do­wie­dział się, jak na oskar­że­nia re­agu­je ks. Woj­ciech Gil.
  Jak informuje tygodnik, ksiądz Gil zamieszkał w domu rodziców pod Krakowem. Adwokat odradził mu kontakty z dziennikarzami, a jego macierzysty zakon michalitów zabronił mu występów w mediach. Jedyna informacja, jaką przekazał przez pośredników, mówi o tym, że wszystko, co o nim piszą, to nieprawda.

  „Michalici powiedzieli mu: wracaj na wyspę. Jakby nie znali realiów. Jeśli Wojtek wróci, to go tam zabiją. To jest państwo w jakimś sensie totalitarne. Został wrobiony w prawdziwie dominikański sposób. Ten sposób to podstęp. Ktoś go wrabia w pedofilię.” – mówi na łamach „Newsweeka” Oleg, przyjaciel księdza Wojciecha. To jemu duchowny miał powiedzieć, że „woli zginąć za Jezusa niż za pomówienia”.
  Roman, drugi przyjaciel księdza relacjonuje, że mieszkał jakiś czas w Juncalito. „Wsią rządzą dwie rodziny. Wojtek naraził się jednej z nich, rodzinie Espinal. A w niej najważniejszych jest trzech braci: burmistrz, policjant i były diler. Diler narkotyków.” – zdradza w rozmowie z dziennikarzami.
  Czytaj więcej w jutrzejszym wydaniu tygodnika „Newsweek”.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ktos-go-wrabia-w-pedofilie-newsweek-dotarl-do-przyjaciol-ksiedza-wojciecha-gila/4wd34

  Lubię

 4. szuwaxpl pisze:

  To także wstrząsający dokument

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Zapraszam na moje strony na FaceBooku:

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 1 114 obserwujących.

Najnowsze artykuły – zapraszam:

Partnerzy strony:

%d bloggers like this: