Bareizmy

Nowa Atlantyda: pokolenie zombie. Żywe trupy nie są tylko wytworem fantazji literackiej..

Natrafiłem na coś, co mną mocno poruszyło i postanowiłem się tym podzielić z tymi co tu jeszcze czasem zaglądają. Zobaczcie sami….

Mark Dice jest politycznym aktywistą a także ekspertem w kwestii mediów i rozmaitych zachowań społecznych. Przeprowadził on ostatnio serię interesujących eksperymentów socjalnych. Polegały one na tym, że zaczepiał na ulicy ludzi prosząc o podpisanie petycji używając magicznego zwrotu: “Czy popierasz prezydenta Obamę w kwestii… i tu dodawał takie słowa jak eutanazja czy zniesienie wolności osobistej i rozmaitych poprawek do konstytucji. Jak się okazało, znakomita większość ludzi nie zastanawiała się nawet nad tym co podpisuje i co wspiera. Hasło “Obama” wystarczyło, by zaakceptowali wszytko, co niosło ze sobą przesłanie – nawet takie, które dramatycznie kłóciło się z elementarnym zdrowym rozsądkiem. Mózg wielu ludzi, którzy podpisywali te petycje był kompletnie wyłączony, zmiksowany i okazuje się, że zombie nie jest już dłużej wytworem fantazji. Żyjemy w krainie zombie. To Pokolenie Z, pokolenie zombie, które nie zna numerów telefonów do swoich rodziców, nie orientuje się na geograficznej mapie i nawet nie wie jak rozmawiać, bo rozmowy zostały wyparte przez SMS-y.

spoleczenstwoMark Dice nie jest tym zjawiskiem zaskoczony . Potwierdza ono istnienie socjologicznego cyklu, który zaczyna się od niewoli, która z kolei doprowadza do walki o wolność a następnie do chwilowego życia we względnym dostatku, co doprowadza do zgody na coraz wiecej ustępstw, apatii, uzależniania się od rządzących by znow przejść do fazy niewolnictwa. Wygląda na to, że to ostatnie stadium przeżywamy własnie teraz. Ludzie – przynajmniej w Ameryce – przestali zadawać pytania. Niewinny eksperyment Dice’a pokazuje jak łatwo jest manipulować ludźmi stosując tylko sugestię albo choćby lagodną perswazję.Proszeni o podpis pod petycją bez problemu wpisywali informacje, ktore wymagał od nich zbierajacy podpisy czyli sam Mark Dice. Wystarczyło magiczne słowo “Obama” i obama-zombie skladali te podpisy bez problemu. W kolejnym filmiku Mike Dice pyta ludzi czy zgadzaja sie na to, żeby wojsko przeprowadzilo obowiązkową rewizję w każdym domu, w poszukiwaniu broni – bo taki plan ma prezydent Obama. Efekt był ten sam. Ludzie skladali swoje podpisy dając zgode na takie działania. W innym filmiku Dice zachęca ludzi aby podpisali petycję która miałaby zniwelować wolność slowa. Motywuje to tym, że Obama chce aby ludzie przestali mowic na niego brzydkie rzeczy. I znow to samo. Ludzie – jak zombie – podpisują….

Źródło: http://nowaatlantyda.com/

Reklamy

9 odpowiedzi »

  1. wszystko zaczyna się od spłycenia edukacji do podstaw, stąd Amerykanie w większości to tępy naród..w Polsce idzie to w tym samym kierunku zmniejszając liczbę godzin lekcji historii, manipulując przy faktach historycznych, umniejszając znaczenie dawnej Rzeczypospolitej w Europie, itd., itp.

  2. Normalka-do wody dodaje się chloru,fluoru i fosforu,co za tym idzie ???Właśnie można manipulować ludźmi jak plasteliną … Polacy właśńie już tacy są -a szkoda

  3. Zastanawiam się , co by było, gdyby do wody dodawano pieprzu , czy ludzie by więcej pieprzyli głupoty ? Tak w ogóle to nie zrzucajmy swojej bezczynności na wszystko w koło nas otaczające , bo nigdy nie wyjdziemy z tego marazmu.

  4. Parę lat temu ktoś mądry powiedział mi jaki wpływ będzie miała kultura new edge i wszystkie jej produkty telewizyjne na nasze pokolenie. Wtedy myślałem stary jest i przesadza. Teraz jak mówię ludziom jaki wpływ ma na nas odżywianie reagują jeszcze gorzej niż ja kiedyś. Trzeba zdawać sobie sprawę w jakiej rzeczywistości i czasach żyjemy. Fakt szarej zacofanej Polski jaka nas otacza jest jak mgła która tylko przykrywa pułapki w które wpadamy na każdym kroku. Zombi w Europie są od lat! Byłem niedawno w Niemczech i tam to widać bardzo. Uśpione dobrze nakarmione zmanipulowane do granic społeczeństwo jest zadowolone i szczęśliwe. Niemców na to stać żeby ludzie byli zadowoleni nas nie i dlatego umieralność w Polsce rośnie w zastraszającym tempie… Nie tak dawno wszyscy reagowali tak samo pozytywnie na Tuska i PO jak na Obamę w USA. Szli jak barany zmanipulowane telewizją i zwalczali wszystko co było pisowskie. Taka była hipnoza . Fakt z jakim teraz mamy do czynienia to cd hipnozy która ma na celu wprowadzenie nas w stan niezadowolenia i obrzydzenia władzy i wszystkiego co związane z polityką. Mamy zacząć walczyć między sobą i zadyma do jakiej zmierzamy jest wszystkim na rękę. Ma być bałagan i ogólna degrengolada. W takim stanie ZOMBI będą totalnie obojętne i zostanie nam tylko pożeranie siebie nawzajem. To zdecydowanie przyspieszy redukcję z jaka mamy do czynienia.
    Wszystko oczywiście przedstawiam w czarnych kolorach celowo i z premedytacją co nie zmienia faktu skąd biorą się manipulację. Pokarm to podstawa zmiany człowieka na ZOMBI. Będę powtarzał to do znudzenia. Próbujcie zmieniać nawyki żywieniowe a wszystko wróci do normy.

  5. Nie od dziś wiadomo, że POstęp kosztuje…coraz mniej zachodu! Bo dziś ze “wszechwiedzącej” TV każden jeden obywatel może się dowiedziec, że tzw. “POstęp” czy “nowoczesnośc” to raczej synonim “wyjątkowości obojętnie jakiej” (najlepiej szokującej wszystkich “przeciętniaków”) a nie doskonalenia pożytecznych zdobyczy cywilizacyjnych. Cóż to bowiem za wyjatkowośc umiec czytac czy pisac, kiedy większośc ludzi to potrafi – Żadna! A że w opozycji do tych umiejetności czytania i pisania (o samodzielnym myśleniu nawet nie wspomnę) stoi obskurantyzm, to należy się w tym obskurantyźmie realizowac! Jak widac państwo USA (nooo i nie zapominajmy o naszych “ministrach edukacji”) wyszło na przeciw owym potrzebom społecznym i pomaga swoim przyszłym podatnikom w samorealizacji od najmłodszych lat. Najważniejsza jest bowiem walka z głównym wrogiem “demokracji” i “POwszechnej równości”, czyli z samodzielnym myśleniem, do której to patologii oczywiście prowadzą umiejętności takie jak czytanie czy pisanie…
    http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/04/03/absolwenci-nowowczesnosci-czyli-oblicze-postepu/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.