Firmy farmaceutyczne

UNICEF monitoruje zrzeszenia ludzi sceptycznie nastawionych do szczepień. Zobacz zaskakujący dokument

Przeprowadzono wielkie badania nad przeciwnikami szczepień w Europie środkowo-wschodniej

Wyciekł zaskakujący dokument organizacji UNICEF, która, jak się okazuje, wzięła się za monitoring sceptyków szczepionkowych w Europie środkowo-wschodniej. Zbadane zostały różne portale, fora, blogi, policzone i posegregowane zostały opinie czytelników.

Pod lupę wzięto strony internetowe w języku polskim, angielskim, rumuńskim i rosyjskim.

Jest tam omówiona kwestia polskiego stowarzyszenia „Stop NOP (link)

Na to pieniądze się zawsze znajdą, nie ma ich natomiast na programy monitorowania skutków ubocznych szczepień, jak i ich leczenia.

Cały dokument w formacie .PDF znajduje się w poniższym linku – trzeba mieć wtyczkę Acrobat Reader by go przeczytać:

http://www.unicef.org/ceecis/

Zarchiwizowałem ten dokument w formacie .PDF na „wszelki wypadek” 😉 jest dostępny tutaj:

Tracking_anti-vaccine_sentiment_in_Eastern_European_social_media_networks

Jarek Kefir

Źródło: http://kefir2010.wordpress.com/

Reklamy

8 odpowiedzi »

 1. Sebastian Majewski spec od polio pracujacy na rzecz UNICEFU , wymienili prof Majewska , tylko jedno nazwisko jej , widac na wszelki wypadek nie wymienili pozostaly nazwisk jak dr jaskowski czy Pani Socha .
  Ciekawe czy to celowe dzialnie czy Majewski odwalil swoja zlecona prace na kolanie .Moze doniose na niego do zleceniodawcy ?

  Walka widac dopiero sie zaczyna….

 2. No coments
  Co my to bydlo jestesmy ?

  czwartek, 26 września 2013 16:45
  Obowiązkowe szczepienia ochronne – korespondencja z Ministerstwem Zdrowia

  W związku z pismem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pana Igora Radziewicza – Winnickiego z dn. 8 sierpnia 2013 r. w sprawie zgłoszonego przez samorząd lekarski postulatu wprowadzenia obowiązkowych szczepień ochronnych przeciwko grypie dla pracowników służby zdrowia oraz dzieci i młodzieży szkolnej Prezes NRL Maciej Hamankiewicz z ubolewaniem przyjął wiadomość o braku po stronie Ministerstwa woli wprowadzenia obowiązkowych , finansowanych ze środków publicznych, szczepień przeciwko grypie:

  „Wciąż aktualne pozostaje stwierdzenie, że w naszym kraju grypa jest problemem zdrowotnym bagatelizowanym zarówno przez spory odsetek Polaków jak i przez władze publiczne.

  W ocenie samorządu lekarskiego objecie jak największej liczby osób szczepieniem ochronnym przeciwko grypie leży w interesie społecznym. Zachorowania na grypę przynoszą społeczeństwu i gospodarce coraz więcej szkód, a powikłania pogrypowe – czego wiele osób sobie nie uświadamia – zalicza się do bardzo poważnych. Samorząd lekarski nie ma wątpliwości, że istnieje obiektywna potrzeba stałego zwiększania liczby osób, które zaszczepiły się przeciwko grypie, szczególnie w grupie dzieci i młodzieży szkolnej oraz pracowników medycznych. Realizację tego celu w sposób efektywny mogłoby zapewnić jedynie wprowadzenie obowiązkowych szczepień finansowanych ze środków publicznych. Inne strategie o charakterze miękkim w postaci np. kampanii informacyjnej mogą i powinny mieć charakter pomocniczy.”

  Prezes NRL poinformował ponadto Wiceministra Zdrowia, że Naczelna Izba Lekarska aktywnie uczestniczy w Narodowym Programie Zwalczania Grypy, który to program na wniosek Naczelnej Izby Lekarskiej został objęty patronatem World Medical Association. W ramach Programu realizowana jest promocja profilaktyki grypy, w szczególności wśród lekarzy, innych pracowników ochrony zdrowia, parlamentarzystów i samorządowców.

  Korespondencja z Ministerstwem Zdrowia sprzed 17 lipca br. znajduje się pod linkiem: http://www.nil.org.pl/aktualnosci/szczepienia-przeciwko-grypie-korespondencja-z-ministerstwem-zdrowia2

  http://www.forumfarmaceutyczne.pl/index.php/component/content/article/39-news/2260-obowizkowe-szczepienia-ochronne-korespondencja-z-ministerstwem-zdrowia

 3. ja przestałem się szczepić przeciwko grypie 13 lat temu -i…od tego momentu nie choruje(oprócz lekkich przeziębień) a po szczepionce leżałem plackiem przez tydzień -reszte sobie dośpiewajcie

 4. Koleżankę za każdym razem lekarze przepytują odnośnie szczepień i tego czy nie zmieniła zdania – bo dzieci nie szczepiła i nie zamierza .Jak jej któryś wyjaśnił -mają taki ,,obowiązek ” .

  • Mi tez tak pediatra powiedział, mimo, że już na pierwszej wizycie twardo oświadczyłam, że NIGDY nie zaszczepię.. I tak coś czuję, że te wizyty kontrolne są tylko po to – żeby zadać to samo pytanie później, bo może propaganda zadziałała i rodzic się dał oszukać. Bo nic innego na takiej wizycie się nie odbywa, same pomiary można robić dziecku w domu a jeżeli chodzi o jakieś przydatne rady co do tego jak utrzymać dziecko w zdrowiu poprzez dietę itd – tego tam nie usłyszysz :/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.