Szczepionki i szczepienia

Nowa szczepionka GMO na grypę. Może wywołać syndrom Guillain Barre, dwie osoby zmarły podczas prób klinicznych

Nowa szczepionka przeciwko grypie zatwierdzona

Cyt. ”
Pierwsza w historii szczepionka przeciw grypie zawierająca genetycznie modyfikowane białka – pozyskane z komórek owadów – właśnie wchodzi na rynek Stanów Zjednoczonych. FDA – Agencja ds. Żywności i Leków USA – zatwierdziła szczepionkę o nazwie Flublok, w której zastosowano technologię rekombinacji DNA oraz wirusa owadów zwanego bakulowirus, co ma przyspieszyć jej produkcję. Zgodnie z ulotką Flublok jest szczepionką trójwalentną, co oznacza, że zawiera genetycznie modyfikowane białka pochodzące z trzech różnych szczepów wirusa grypy.

Producent szczepionki – Protein Sciences Corporation (PSC) – wyjaśnia, że Flublok jest produkowany poprzez pozyskanie komórek Spodoptera frugiperda (rodzaj gąsienicy), które są następnie modyfikowane genetycznie w taki sposób, aby już zmienione, wytwarzały duże ilości hemaglutyniny – białka wirusa grypy, które umożliwia szybkie wprowadzenie wirusa do ciała.

Dzięki GMO koncerny będą mogły teraz produkować duże ilości szczepionek w krótkim czasie – a nie jak do tej pory, w tradycyjny sposób przy użyciu jajek – co bez wątpienia przełoży się na wzrost ich zysków.

Niestety, na liście efektów ubocznych producent szczepionki wymienia między innymi możliwość wystąpienia śmiertelnej choroby, jaką jest zespół Guillaina-Barrégo.

Według danych – które zawarte są w ulotce udostępnionej przez producenta szczepionki Flublok – do tej pory dwóch uczestników zmarło w trakcie przeprowadzania badań klinicznych nad tą szczepionką.
Producent jednak cały czas utrzymuje, że szczepionka jest bezpieczna i efektywna.

FDA zatwierdziła również kolejną szczepionkę przeciw grypie, która zawiera komórki pozyskane z nerek psa.
Flucelvax – bo tak się ona nazywa – podobnie jak Flublok nie jest uzyskiwana w sposób tradycyjny z wykorzystaniem jajek i może być produkowana w bardzo krótkim czasie.

Źródła:

http://www.reuters.com/article/
http://healthimpactnews.com/

Źródło polskie:

http://pressmix.eu/

Reklamy

8 odpowiedzi »

 1. „Białka owadów” w szczepionce dla ludzi – tylko psychopata moze twierdzić iz jest bezpieczna jak to jest patogen dla układu immunologicznego. Wiele osób doświadczy szoku poszczepiennego związanego właśnie z ich nadzwyczaj sprawnym układem imunologicznym. Ci z uszkodzonym wymrą od zawartych w niej wirusów.

 2. A tu taki kwiatek ….

  Szczepionka na grypę a ciąża

  Naukowcy z Bostonu i San Diego uspokajają przyszłe mamy co do bezpieczeństwa szczepionek na grypę. Ogłoszone na łamach czasopisma „Vaccine” wyniki badań wskazują, że tak szczepienie, jak i nie szczepienie się w czasie ciąży przeciwko pandemicznej grypie H1N1, nie spowodowało żadnej zauważalnej zmiany częstotliwości wad wrodzonych u dzieci.

  Badania prowadzono od roku 2009, kiedy głośne kontrowersje towarzyszyły oczekiwanej pandemii grypy H1N1. Po deklaracji Światowej Organizacji Zdrowia w tej sprawie, wiele krajów zakupiło duże ilości szczepionek i zalecało swoim obywatelom poddanie się szczepieniom. W Stanach Zjednoczonych, ze względu na obawy co do niepożądanych skutków dla rozwijającego się płodu, szczepieniom poddała się niespełna połowa kobiet w ciąży. Ogłoszone właśnie wyniki badań wskazują, że obawy były bezpodstawne.

  Naukowcy z Boston University przeprowadzili badania ankietowe wśród blisko 4200 kobiet, które były w ciąży od 2009 do 2011 roku. Ustalono, że fakt szczepienia lub nie szczepienia preparatami zawierającymi wirusa grypy pandemicznej H1N1 w trakcie ciąży nie miał wpływu na prawdopodobieństwo pojawienia się u dzieci żadnej z 41 najczęściej występujących wad wrodzonych. Dostrzeżono delikatną zmianę przeciętnego czasu trwania ciąży, ale nie przekraczała ona dwóch dni. Co ciekawe, dzieci kobiet szczepionych w sezonie 2009-10 rodziły się przeciętnie dwa dni wcześniej, w sezonie 2010-11 dwa dni później, niż w przypadku braku szczepienia.

  Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego analizowali z kolei przypadki nieco ponad tysiąca kobiet w USA i Kanadzie, które były w ciąży w trakcie sezonów grypowych w latach 2009-12. Okazało się, że fakt zaszczepienia się przeciwko grypie nie zwiększał ryzyka poronienia, wady wrodzonej u dziecka lub zbyt niskiej wagi urodzeniowej. Ciąża u zaszczepionych kobiet trwała przeciętnie o trzy dni krócej.

  Wyniki tych badań uspokajają co do bezpieczeństwa szczepionek zawierających w ciągu tych trzech lat wirusa grypy pandemicznej H1N1 – podkreśla doktor Christina Chambers, kierująca badaniami w San Diego. Wierzymy, że te wyniki pomogą kobietom i ich lekarzom lepiej ocenić możliwe zyski i ryzyko przy podejmowaniu decyzji co do ewentualnych szczepień w ciąży.

  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/grzegorz-jasinski/wiadomosci/news-szczepionka-na-grype-a-ciaza,nId,1032203

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.