Nauka wszechświat i wojsko

Częstotliwość Schumanna, czyli „Puls Serca Ziemi” nieoczekiwanie wzrasta

To, co prezentuję w tym tekście to tylko jeden z elementów globalnej i kosmicznej układanki. Pamiętajcie, by fakty łączyć w jedną całość,

Protony ze Słońca, które wchodzą w ziemską magnetosferę, wywołują specyficzne drgania, tzw. Rezonans Schumanna.

Ów rezonans Schumanna lub częstotliwość Schumanna jest najważniejszym naturalnym oddziaływaniem elektromagnetycznym na organizm człowieka.

Ta częstotliwość jest określana „pulsem serca Ziemi”. Przez wieki wynosił on7,83 Hz, czyli tyle ile wynosi normalna częstotliwość ludzkiego serca

jednak od lat 80-tych XX wieku zaczął niespodziewanie rosnąć. W zeszłym, 2012 roku osiągnął on poziom 11 Hz, a to tyle, co ludzkie serce przed zawałem. Oczywiście, „zawał” w kategoriach planetarnych, to inaczej zamiana biegunów magnetycznych. Gdy ziemskie pole magnetyczne („układ odpornościowy” planety) słabnie, jak obecnie, wtedy zwiększa się „puls Ziemi” – czyli częstotliwość Schumana. Analogiczne procesy zachodzą w ludzkim organizmie.

Wzrost „pulsu Ziemi” może odpowiadać za obecne masowe wymieranie – głównie pszczół i organizmów morskich. Organizmy, które nie potrafią się dostroić do nowej częstotliwości, giną. Wzrost tej częstotliwości łączy się także z przemianami w ludzkim organizmie i ludzkiej świadomości, ale to już inny temat.

Żeby było ciekawiej, od połowy 2012 roku nie jest udostępniany publicznie monitoring częstotliwości Schumanna.

Jarek Kefir

Reklamy

31 odpowiedzi »

  • Nie dostrzegam związku częstotliwości Schumana z czstotliwością serca.
   Dla serca bijącyego 60x/min. częstotliwość uderzeń serca wynosi 1/ sek czyli 1 Hz.
   j.k.

 1. za chwilę ,umysł ten czy tamten wymyśli wymiar pod wymiarem w czarnej d… dziurze , i grono wyznawców najnowszej teorii ćpaczy bzdur będzie się egzaltować , doladowywać , zapperować i patrzeć w działa orgonowe 🙂

  • Szanowny panie,
   Ze względu na drastyczne złamanie zasad panujących na mojej stronie, pański adres IP i mail zostają zablokowane.

   1. Zabronione jest podważanie dobrej woli właściciela, lub działania których efektem będzie nadszarpnięcie dobrego imienia i wizerunku właściciela witryny http://kefir2010.wordpress.com/, jak i poszczególnych właścicieli witryny http://hipokrates2012.wordpress.com/, we wszelkiej możliwej formie. Takie osoby będą trwale wyrzucane z obu blogów.
   Jednocześnie zaznaczam, że komentowanie oznacza akceptację regulaminu.
   Komentowanie na blogu Kefir 2010 nie jest obowiązkiem – nie ma zapisu w konstytucji ani innych aktach prawnych przymusu czytania bądź komentowania blogu Kefir 2010. Nie jest też prawem – jest raczej przywilejem.
   Jarek Kefir, współpracownicy jak i komentatorzy nie mają obowiązku dyskutować z każdym, kto tego sobie zażyczy. Nie mamy też obowiązku podawania źródeł w stylu: bibliografia, w sprawach oczywistych, o których przeczytać można na przykład w każdym podręczniku do historii, czy w wikipedii.

  • Co Ty babo czytasz… Albo słuchasz. Byłaś tam, słuchałaś? Wierzysz w takie pierdoły? Oglądaj se dalej tvn meteo…

 2. P. Jarku, prosze sie nie przejmowac wpisami ludzi nie do końca rozwiniętych. Negacja to ich żywioł. Pana strona jest bardzo pożyteczna dla wielu ludzi. Trzymam za Pana kciuki.

 3. Częstotliwość ludzkiego serca wynosi ~7Hz? To ciekawe o jakiej częstotliwości mówimy bo jeżeli pracy to przyjmując 70 uderzeń/minutę to częstotliwość wynosi około 1Hz. Czekam z niecierpliwością na wyjaśnienia?

  • W żadnym wypadku nie chodzi o puls. Chodzi raczej (?) o pole elektromagnetyczne jakie wysyła serce, lub podobny parametr. Nie pamiętam już dokładnie, ale było to poruszane na mojej stronie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.