Media i manipulacja

Apokaliptyczny scenariusz w Fukushimie. „Bierzemy udział w samobójczej misji, nic nie ochroni nas przed pormieniowaniem”

Kryzysowa sytuacja w elektrowni Fukushima

Cyt. ”
“Za każdym razem, kiedy budujemy i uruchamiamy nuklearny reaktor czynimy to z absolutnym przekonaniem, że zawsze będziemy w stanie utrzymać stworzone radioaktywne trucizny w reaktorze. Postępując tak zakładamy, że potrafimy przewidzieć przyszłość z wyprzedzeniem na stulecia i tysiąclecia; że potrafimy odizolować i zabezpieczyć reaktory nuklearne i odpady radioaktywne każdej katastrofy spowodowanej przez naturę i człowieka – trzęsienie ziemi, tsunami, erupcję wulkaniczną, uderzenie asteroidy, ludzki błąd, atak terrorystyczny i wojnę. Historia już nam pokazała, że takie założenia są głupie i daremne.”

Cyt. ”
Sato. Człowiek bez twarzy. Ma wrażenie, że nikt go nie dostrzega. Jest jednym z tysięcy pracowników Fukushimy – “ludzkiej fali” toczącej beznadziejną walkę z niewidzialnym wrogiem: „Bierzemy udział w samobójczej misji – chcemy, żeby nas wysłuchano. Jesteśmy stale napromieniowani – nic nie jest w stanie nas ochronić. Kombinezon może nas zabezpieczyć przed bezpośrednim, fizycznym kontaktem z radiacją; nie może nas ochronić przed promieniami beta i gamma. Mit niezawodnego bezpieczeństwa nuklearnego zamienił się w rozpacz. Powodem, który skłonił mnie do powrotu do pracy jest fakt, że byłem współwinny, wspierałem ten mit. To sposób, aby wypełnić swój obowiązek i zadośćuczynić tym, którzy stracili swoje rodzinne domy.”

Cyt. ”
16 grudnia, następca premiera Kana, Yoshihiko Noda, ogłosił, że zniszczone reaktory elektrowni atomowej Fukushima Dai-ichi osiągnęły “stan zimnego wyłączenia”. Najgorszy w historii Japonii wypadek jądrowy, powiedział premier, został w końcu opanowany. Chwila ta miała być uspokajającym kamieniem milowym, psychologicznym balsamem dla okaleczonego kraju, próbującego leczyć rany. Jedyny, związany z tym problem – o czym powiedzą ci pracownicy zniszczonej elektrowni atomowej – polega na tym, że nie było to prawdą wtedy i nie jest prawdą dzisiaj. “Chłodziwo utrzymuje temperatury reaktorów na pewnym poziomie, ale nie jest on nawet bliski zamierzonego celu [zimnego wyłączenia],” mówi inżynier pracujący w zakładzie. “Faktem jest, że nadal nie wiemy, co się dzieje wewnątrz reaktorów.”

Cyt. ”
Pracownik Fukushimy Dai-ichi: “Na terenie elektrowni Fukushima zmagazynowanych jest 200.000 ton skażonej wody. Wylewamy ogromne jej ilości do oceanu. Niczego innego nie możemy zrobić. Skażenie rozprzestrzeni się po całym świecie, wkrótce dotrze na Kamczatkę, Hawaje i do brzegów USA.”

Podczas przesłuchania w parlamencie premier Japonii Naoto Kan, który stał na czele rządu podczas zeszłorocznego kryzysu nuklearnego, w niespotykanie dosadny sposób ostrzegł, że kraj powinien odrzucić energię jądrową, ponieważ stanowi ona zbyt wielkie zagrożenie; powiedział, że wypadek w Fukushimie pchnął Japonię na skraj “narodowego upadku.” […] Jego najmocniejsze słowa padły na zakończenie zeznań, kiedy jeden z członków panelu zapytał go, czy chciałby udzielić rady obecnemu premierowi. Pan [Naoto] Kan odpowiedział, że wypadek omal nie doprowadził do ewakuacji metropolitalnego Tokio i 30 mln jego mieszkańców. Powiedział, że utrata stolicy sparaliżowałaby krajowy rząd, co “pozbawiłoby państwo zdolności funkcjonowania.” Powiedział, że perspektywa utraty Tokio uświadomiła mu, że energia atomowa jest po prostu zbyt ryzykowna, a konsekwencje katastrofy zbyt poważne, aby Japonia mogła je zaakceptować. “Zapewnienie dostatecznego bezpieczeństwa, które wyeliminowałoby groźbę narodowego upadku jest niemożliwe,” powiedział premier. “Doświadczanie katastrofy przekonało mnie, że najlepszym sposobem na zabezpieczenie elektrowni atomowych jest pozbycie się ich.”

Michio Kaku, wybitny fizyk: “Ludzie nie zdają sobie sprawy, że [zbiornik z wypalonym paliwem jądrowym sekcji nr 4] balansuje na krawędzi […] Zbliża się do punktu zwrotnego. […] Ostatnie wyniki z Fukushimy były dla mnie szokiem. Reaktor nr 2 przeszedł w stan ciekły. 100% stopienie rdzenia z uranu. Nie pozostało nic. Żaden punkt zaczepienia. Nigdy w dotychczasowej historii energii atomowej nie byliśmy świadkami czegoś podobnego. […] Rdzeń Czarnobyla nadal wtapia się w ziemię. To niekończący się koszmar. […] W oparciu o ujawnione dane byliśmy w stanie odtworzyć przebieg wydarzeń: minuta po minucie, godzina po godzinie. W szeregach kadry kierowniczej operatora zakładu wybuchł chaos. Od początku znali poziom emisji promieniowania; wiedzieli, że nastąpiło stopienie reaktorów. Okłamali nas. Mitologia tej katastrofy rozsypała się.”

Globalny monitoring radiacji

Graficzna tabela referencyjna dawek promieniowania

Aktualizacja: 15.09. 2013
3 września, NHK: „Operator elektrowni Fukushima Dai-ichi mówi, że odkrył gwałtowny wzrost poziomu trytu w studni monitorującej w pobliżu zbiornika ściekowego ze skażoną wodą. Tokyo Electric Power Company informuje, że poziom radioaktywnego trytu w jednej ze studni wzrósł w czwartek do 130.000 bekereli na litr. To dwa razy więcej niż wartość przyjęta przez rząd dla wody wlewanej do oceanu. […] Poziom trytu w studni wynosił 64.000 bekereli na litr we wtorek, a w środę wzrósł do 97.000. Studnia znajduje się w odległości 20 metrów na północ od zbiornika ze skażonymi ściekami. […]”

13 września, AFP: „Elektrownia w Fukushimie wypluwa parę, a japoński operator nie ma pojęcia dlaczego.[…] Z reaktora w elektrowni jądrowej Fukushima ponownie wydobywa się para – ponad dwa i pół roku po stopieniu rdzeni, poinformował japoński operator zakładu. TEPCO sądzi, że para pochodzi z wody nagromadzonej na szczycie reaktora, ale nie jest w stanie wyjaśnić przyczyn. […] Para pojawiła się w chwili, kiedy operator znalazł więcej dowodów, że radioaktywne ścieki z terenu zakładu wpływające do morza zanieczyszczają wody gruntowe. […]“

6 września, The Guardian: „Korea Południowa wprowadziła całkowity zakaz importu ryb z dużego obszaru Japonii w odpowiedzi na rosnące obawy co do ewentualnego wpływu na środowisko ostatnich przecieków wysoce toksycznej wody w elektrowni jądrowej Fukushima Dai-ichi.”

Aktualizacja: 10.09. 2013

5 września, NHK: “Przedstawiciele TEPCO ostrzegają przed potencjalnym nowym problemem w elektrowni atomowej Fukushima Dai-ichi. […] Operator zebrał próbki wody gruntowej ze studni monitorującej usytuowanej 10 metrów od uszkodzonego zbiornika. Testy wykazały, że woda zawierała wysoki poziom substancji radioaktywnych. […]”

5 września, Japan Times: “Wysoce radioaktywna woda wyciekająca ze zbiornika magazynującego w zniszczonej elektrowni Fukushima nr 1 mogła przedostać się do wód gruntowych spływających do Pacyfiku, przyznało w czwartek Tokyo Electric Power Co.

TEPCO po raz pierwszy sygnalizuje, że wycieki ze zbiornika – usytuowanego wgłębi lądu, z dala od przybrzeżnych reaktorów, spośród których trzy uległy stopieniu w marcu 2011 – mogą skażać wodę gruntową pod zakładem. TEPCO zdążyło już przyznać, że radiacja ze zdewastowanych reaktorów przedostała się do wody wpływającej do morza. Szacuje się, że codziennie do Pacyfiku trafia 300 ton wysoce radioaktywnej wody gruntowej. (…)

Odkrycie przecieków w niektórych zbiornikach i rurach je łączących, a także miejsc o wysokim napromieniowaniu nad powierzchnią gruntu, nawet tam, gdzie wody nie widać, tworzy wzbierające poczucie kryzysu.”

4 września, The Guardian: “W środę japoński organ nadzoru nuklearnego poinformował, że odczyty radiacji w pobliżu zbiorników magazynujących skażoną wodę w elektrowni atomowej Fukushima Dai-ichi pokazały kolejny wzrost – wartość emisji nad ziemią w pobliżu grupy zbiorników wyniosła 2.200 milisiwertów na [mSv] godzinę – 20% wzrost w porównaniu z ostatnim rekordem.”

1 września, Reuters: “Promieniowanie o wartości 1.800 milisiwertów na godzinę – dawka wystarczająca, aby zabić człowieka po 4 godzinach – została wykryta w sobotę w pobliżu dna zbiornika (magazynującego radioaktywną wodę), poinformował operator Fukushimy, Tokyo Electric Power Co, znany jako TEPCO.”

Czytaj najnowsze aktualizacje i tłumaczenia na stronie Ex Ignorant:

http://exignorant.wordpress.com/

Reklamy

35 odpowiedzi »

 1. Śmiertelność w Japonii …

  jest to wykres wzrostu umieralności mężczyzn w Japonii na raka trzustki w powiązaniu z wybuchami bomb jądrowych na Pacyfiku.

  A jak będzie wyglądać ta statystyka za kilka lat, po Fukushimie?
  I czy tylko będzie obejmować mieszkańców kraju kwitnącej wiśni?

  • I co czujesz się zagrożona ?
   a jak wyglądają statystyki strachu po śmierci ?

   wykresy , kto i w jakim celu maluje strach ?

   • Paracelsus powiedział, „kto żyje w nieustannym strachu prędzej czy później nie będzie mógł oddychać.”

    Strach, to zagrożenie realne, a na ten moment takowego nie dostrzegam.
    Ja nie odczuwam strachu, nawet strachu związanego ze śmiercią.
    Jedyna rzecz, jaka budzi we mnie lęk, to ból i męczarnie, jakie towarzyszą niektórym ludziom podczas odchodzenia z tego świata. Takiej śmierci chciałąbym uniknąć.

    Natomiast pokazywanie otaczającej nas rzeczywistości, to jeden z elementów edukacji społecznej.
    Moim zdaniem warto mieć świadomość chociażby zagrożeń, jakie niosą ze sobą niektóre uznane za postępowe działania człowieka.

 2. Proponuję mości panującym wskrzesić pomysł wybudowania w każdym możliwym ‚zakątku’ elektrowni jądrowej, nie dość, że będzie zielono, to jeszcze będziemy potęgą nuklearnoenergetyczą!

 3. Każdego dnia igrają naszym życiem …

  Było o włos od wybuchu bomby wodorowej. Katastrofa B-52 mogła zmienić historię

  Tuż po wybraniu Johna F. Kennedy’ego na prezydenta było zaledwie o krok od katastrofy nuklearnej na niespotykaną skalę. Przyczyną był wypadek amerykańskiego bombowca B-52, który miał miejsce 52 lata temu na terytorium Stanów Zjednoczonych.
  Lecący nad Karoliną Północną bombowiec z dwiema bombami wodorowymi na pokładzie zboczył z kursu i wpadł w korkociąg. Obie bomby wypadły z samolotu, a w jednej z nich rozpoczął się proces inicjujący detonację. Wybuch nie nastąpił tylko dzięki awarii jednego przełącznika niskiego napięcia. Ładunek był prawie 260 razy silniejszy od bomby, która spadła na Hiroszimę i Nagasaki.

  Do zdarzenia doszło 23 stycznia 1961 roku, w samym środku zimnej wojny między USA a ZSRR, nieco ponad rok przed wybuchem kryzysu kubańskiego, kiedy to Związek Radziecki rozmieścił na Kubie pociski balistyczne średniego zasięgu, które bezpośrednio zagrażały terytorium USA. Był to największy kryzys w historii powojennego świata.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14646211,Bylo_o_wlos_od_wybuchu_bomby_wodorowej__Katastrofa.html?lokale=szczecin#BoxWiadTxt

   • @no name:
    Napisałeś:
    Cyt. „JA GRAM W MOJE ŻYCIE .”
    -otóż nie musisz GRAĆ, daj życiu się spokojnie TOCZYĆ. Możesz za to zagrać w zielone, co szczerze POlecam xD:

    • a na dodatek bezczelnie próbujesz wmówić mi i czytelnikom ,że to niby przez niby jakieś moje nieświadome ustawienia w komputerze powoduję odtwarzanie jewtube ???? głupi czy ,az taki chytry ?
     NIE – ZAPAMIĘTAJ ,JA TU NIE MUSZĘ WCHODZIĆ . manipulujesz .

     • Nie musisz. A od teraz – nie możesz. BAN.

      Gdyż:

      1. Zabronione jest podważanie dobrej woli właściciela, lub działania których efektem będzie nadszarpnięcie dobrego imienia i wizerunku właściciela witryny http://kefir2010.wordpress.com/, jak i poszczególnych właścicieli witryny http://hipokrates2012.wordpress.com/, we wszelkiej możliwej formie. Takie osoby będą trwale wyrzucane z obu blogów.
      Jednocześnie zaznaczam, że komentowanie oznacza akceptację regulaminu.
      Komentowanie na blogu Kefir 2010 nie jest obowiązkiem – nie ma zapisu w konstytucji ani innych aktach prawnych przymusu czytania bądź komentowania blogu Kefir 2010. Nie jest też prawem – jest raczej przywilejem.
      Jarek Kefir, współpracownicy jak i komentatorzy nie mają obowiązku dyskutować z każdym, kto tego sobie zażyczy. Nie mamy też obowiązku podawania źródeł w stylu: bibliografia, w sprawach oczywistych, o których przeczytać można na przykład w każdym podręczniku do historii, czy w wikipedii.

  • Prośba ….. co by nie było ….

   telavizja kłamie i gwno .. jeest jak jez srający . MG nie wstawiaj bzdur . link .

   • @MG nie wstawiaj bzdur . link .

    Nazwałeś to bzdurą więc może zechciałbyś przytoczyć jakieś argumenty …

    • argumenty są bardzo proste .jakiej prawdy spodziewasz się na gazeta wpl.wybrałem walense przez płot . ???

   • Cyt.
    „Prośba ….. co by nie było ….

    telavizja kłamie i gwno .. jeest jak jez srający . MG nie wstawiaj bzdur . link . ”
    Koniec cytatu.

    Jedno zdanie i: „nie było”, „kłamie”, „gówno”, „srający”, „bzdur” – no name, idź spać już 😉 xD

     • Po co mam się dochowywać dzieci?

      Sprowadzać żyjącą istotę ludzką na tak okrutny, popierdolony świat?

      Zagrożony wojną, upadkiem komety, perturbacjami ze strony Słońca, pogody, Fukushimy, z widmem światowego głodu i wojen o czystą wodę pitną?

      • Prawda boli? Pravda, że boli??
       Dokładnie takiej reakcji się spodziewałem.
       Ojcostwo nie jest wykładnikiem niczego, bowiem każdy kto ma penisa i nie uszkodzone przez powszechną radiację nasienie, może zostać ojcem. Teoretycznie, gdyby wykorzystać wszystkie plemniki z dwóch stosunków, można by podwoić populację Ziemi.

       Co z tego wynika?

       Wynika to, że to, iż posiadasz bądź nie posiadasz dzieci, nie powinno cię wartościować.
       Rozrodczość to kwestia BIOLOGII – tak, jak spanie, tak jak fajny haj po alkoholu czy innym narkotyku, tak, jak zakochanie, tak, jak robienie siku czy oddawanie kału.
       Czy chwalisz się tym, że dzięki swojej biologii, codziennie zasypiasz i doświadczasz snów?
       To samo jest z kwestią rozrodczości.

       Czy muszę się „dochowywać dzieci” aby rozmawiać z tobą ja z równym? Bo co, bez wychowywania dzieci, nie będę miał wiedzy?
       Jeśli człowiek się nie rozwija sam z siebie, to nawet szóstka dzieciąt nie sprawi, że zacznie być mądrzejszy. Co najwyżej taki ignorant wychowa tą szóstkę dzieci na kryminalistów.

     • P.S.

      Napisałeś:
      Cyt. „po co cię się urodzileś skoro pierdolisz takowe bzdury”

      Moja odpowiedź: NIE PROSIŁEM SIĘ NA TEN ŚWIAT GDZIE ISTOTY Z MENTALNOŚCIĄ JASKINIOWCÓW ZABAWIAJĄ SIĘ BOMBAMI ATOMOWYMI I TECHNOLOGIAMI DUŻO GROŹNIEJSZYMI.

      Nie muszę więc uczestniczyć w tym genetycznym szaleństwie i powoływać kopii moich genów (nowych istot ludzkich) na ten świat.

      Jedyne co muszę na tej planecie, to płacić podatki od darowizn które otrzymuję jako autor bloga i umrzeć wtedy, kiedy będzie mi to dane.

     • ja ci kefir napiszę , ty musisz Bogu nabluzgać , a on ci odpowie …….. a jak ? to ja tego nie wiem 🙂
      mam swoje drogi . zrozumienia . synku .

      • Cyt. ”
       ty musisz Bogu nabluzgać , a on ci odpowie”

       -Ja jestem Bogiem. Ja, Jarek Kefir, jestem Bogiem.
       Ale mam dobrą wiadomość dla ciebie: TY TEŻ JESTEŚ BOGIEM. Jak każdy z nas. Uświadom to sobie 🙂

     • i co mam iść do kina ,aby posłuchać dewbila ,który stwierdzil ,że jest bogiem / i poszedł sobie / czujesz się dobrze ???

     • Dobra kefir zostawmy tego ,albo tamtego boga , ale powiedz mi ./napisz / jak nie ma bogów NO TO CO K. JURWa JEST ?

    • to o co ci chodzi synku , ż na świat się nie prosileś i mamy ,czy taty nie kochasz ?

     no wiesz , ale ja łoje kijem 🙂

 4. a po za tematem . nie wiem jaka jest intencja , ale mnie bardzo nie podoba sie samoistne??? włączanie jewtube , ja nie muszę tu słuchac bzdur , … bez mojej zgody ….. kolejny gwałt umysłu ….co to enternet nie wemeśli …… PIERDOLĘ .

  • Nikomu się nie włącza samoistnie You Tube, to są ustawienia twojego komputera. Zmień je.

   Na blogu Kefir 2010 nie będą dokonywane zmiany pod kątem użytkowników. Jeden chce małą czcionkę, drugi chce zaś większą i pogrubioną czcionkę, innemu zaś przeszkadzają teksty o katolicyzmie, komuś jeszcze przeszkadza że lubię ciężkie, apokaliptyczne techno, albo że lubię pomidory.

   Zachowuję pewien standard publikacji i tak zostanie.

 5. Pan Kefir/Śmietanka musi sobie nieodpowiedzialnie pobzykać i posiadając już stadko potomstwa będzie już godny na własnym blogu ,,polemizować” z anonimowym chamem . he he

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.