Medycyna naturalna i alternatywna

Ruszają wielkie badania nad paleniem marihuany w Polsce! Nawet 10.000 „królików doświadczalnych”

Cytuję: ”
Wszystko wskazuje na to, że już w tym roku tysiące rodaków będą mogły zaciągać się dymem ze skrętów zupełnie legalnie – dowiedział się Newsweek.pl. I to dla dobra nauki.

Chętni do wzięcia udziału w niecodziennym i długoletnim doświadczeniu, które zakłada palenie marihuany już są poszukiwani.

Okazuje się, że polskie prawo pozwala na zażywanie narkotyków. Warunek? korzystanie z używek musi być elementem eksperymentu naukowego. I właśnie tę furtkę zamierza wykorzystać BioInfoBank. To jednostka naukowa, która od ponad dziesięciu lat angażuje się w innowacyjne projekty naukowe z zakresu informatyki i biotechnologii. Tym razem instytut zamierza przeprowadzić szereg badań z zakresu neuropsychologii na grupie wieloletnich palaczy marihuany. Chodzi m.in. o sprawdzenie, jak narkotyk wpływa na funkcje poznawcze, sprawność intelektualną oraz relacje społeczne. Plan zakłada, że przebadanych zostanie przynajmniej tysiąc ochotników, choć organizatorzy liczą nawet na 10 tys. królików doświadczalnych. – Chcielibyśmy, żeby byli to ludzie po trzydziestce, palący od wielu lat – mówi Jędrzej Sadowski, prawnik, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia i doradca instytutu BioInfoBank. Sadowski dodaje, że projekt przeprowadzenia badań pozytywnie zaopiniowała już Komisja Bioetyczna działająca przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, a założeń inicjatywy nie kwestionują wojewódzkie inspektoraty farmaceutyczne, których stanowisko jest kluczowe w uzyskaniu pozwolenia”.
Koniec cytatu.

Czytaj więcej na:

http://polska.newsweek.pl/

Reklamy

3 odpowiedzi »

 1. to kazdy kraj musi miec swoje badania?
  i bez badan mozna dojsc do wniosku ze jesli by byla legalna uprawa tego ziola to ludzie by sobie palili w domowym zaciszu, nie byli by agresywni, nie kupowali alkoholu, nie powodowali co za tym idzie wypadkow samochodowych, zapewne byli by duzo zdrowsi i szczesliwsi,
  nie pale! ale obserwuje i uwazam, ze te kroliki doswiadczalne beda mialy super doswiadczenia jesli im tej „trawy” nikt nie zmodyfikuje genetycznie.

 2. Kolejna bzdura
  marihuana była w obiegu legalnym do lat 1930 w USA, w każdej kawiarni mozna było sobie to zioło zamówić.

  Problem nie leży w „trawce” tylko w konopiach z których mozna bylo produkować np. papier, karoserie do samochodów etc. był ok. 3=5 razy tańszy w produkcji aniżeli papier z celulozy. A Ford mlotem rozbijał samochody z tych konopii pokazując jakie to mocne.

  Zagrażało to przemysłowi drzewnemu i chemicznemu – Du Pont.

  Najpierw podnieśli podatki o 1000 % za produkcje konopii , owczesne plantacje miały po 1000 ha. a jak to nie pomogło to. ok 1937 roku wprowadzono medyczny zakaz.

  Podobnie śmieci przemysłu aluminiowego i jądrowego jakim są związki fluoru wmowiono stadu baranów, że jest lekiem na np. próchnicę, psychotorpy itd

  jj

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.