Bareizmy

Demaskujemy nazwiska wpływowej Grupy Monsanto. To oni odpowiadają za lobbing GMO!

Poznajcie niektóre nazwiska członków polskiej Grupy Monsanto!

Cyt. ”
Mało kto wie o istnieniu Grupy Monsanto Polska, przez co jest nie do ruszenia. Ludzie mają jednak prawo wiedzieć kto odpowiada za szkody w ich zdrowiu czy życiu:

Członkowie Grupy Monsanto

1. Robert Gabarkiewicz

2. Niezależna Agencja Prasowa

3. GBE Polska

4. Polska Federacja Biotechnologii

5. Tomasz Twardowski

6. Koalicja Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa

7. Adam Koryzna

8. Andrzej Anioł

Sympatycy grupy Monsanto

Osoby nie należące bezpośrednio do Grupy, ale hojnie wspomagające jej działania.

1. Adam Wawrzyński

2. Tadeusz Szymańczak

3. Sylwester Świątkiewicz

Robert Gabarkiewicz – Człowiek nr 1. w Grupie Monsanto Polska. Osoba, która pełni dużą ilość funkcji w Grupie:- Pracownik Monsanto Polska (czasem pojawia się jako osoba odpowiedzialna za badania naukowe, czasem jako rzecznik prasowy, prowadzi też wykłady zachwalające GMO)- Działa w organizacji GBE Polska- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Biotechnologii

Niezależna Agencja Prasowa (NAP) – agencja reklamowa, firma lobbingowa, której klientem jest Monsanto Polska. W ramach usług świadczonych firmie Monsanto, prowadzi między innymi działania:- Nadsyłanie artykułów sponsorowanych do prasy w taki sposób, aby wyglądały na niezależne. Stąd nazwa agencji: Niezależna Agencja Prasowa- Stworzenie pseudo-niezależnej organizacji GBE Polska. NAP jest również właścicielem domeny gbepolska.pl- NAP prowadzi Stowarzyszenie „Koalicja Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa”. Zarówno NAP i jak Stowarzyszenie mają tę samą siedzibę oraz numer telefonu.

GBE Polska – Oficjalnie organizacja zrzeszająca międzynarodowe firmy biotechnologiczne, producentów GMO. A faktycznie fikcyjna organizacja utworzona przez Niezależną Agencję Prasową, której jedynym członkiem jest Robert Gabarkiewicz. Za pomocą GBE Polska, Monsanto skutecznie prowadzi działania lobbingowe.

Polska Federacja Biotechnologii – Oficjalnie niezależne stowarzyszenie non-profit promujące biotechnologię. W rzeczywistości stowarzyszenie kontrolowane przez Monsanto promujące produkty tej firmy. Prezesem zarządu stowarzyszenia jest prof. Tomasz Twardowski, aktywnie działający na rzecz Monsanto. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest Robert Gabarkiewicz, dzięki czemu Monsanto ma prawną kontrolę na stowarzyszeniem.

Tomasz Twardowski – Prezes Zarządu Polskiej Federacji Biotechnologii, realizującej strategie marketingowe Monsanto. Aktywnie wspiera w mediach działania Monsanto, promując produkty firmy oraz zachwalając GMO.

Stowarzyszenie „Koalicja Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa” – Stowarzyszenie mające rzekomo reprezentować rolników, ich zdanie, poglądy. W rzeczywistości ta organizacja jest kierowana przez Niezależną Agencję Prasową i reprezentuje interesy Monsanto. Koalicja oraz NAP mają tę samą siedzibę i numer telefonu. Prezesem zarządu jest Adam Koryzna.

Adam Koryzna – Prezes Zarządu Koalicji Na Rzecz Nowoczesnego Rolnictwa, od wielu lat prowadzi biznesy w branży chemiczno-rolniczej (podobnie jak Monsanto). Dzięki promocji produktów Monsanto, szczególnie GMO, ma okazję część zysków zgarnąć dla siebie. Znany ze swoich mocnych wypowiedzi, które zwykle nie trzymają się kupy.

Andrzej Anioł – Jest jednym z 2 autorów raportu sporządzonego na zlecenie Monsanto, pokazującego w pozytywnym świetle skutki wprowadzenia upraw GMO w Polsce. Ponadto Monsanto zapłaciło za badania na potrzeby tego raportu.Andrzej Anioł jest aktywnym zwolennikiem GMO, o czym nie trzeba przekonywać. Często jego wypowiedzi trafiają do prasy jako wypowiedź niezależnego naukowca.

Adam Wawrzyński – Niespełniony naukowiec, biotechnolog. Ukończył SGGW, pracuje w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN (Polska Akademia Nauk). Od wielu lat czasem pisze artykuły do Gazety Wyborczej. Ostatnio intensywnie promuje GMO i inne interesy Monsanto, jego aktywność dziennikarska znacząco wzrosła. Pisze również dla American Society of Plant Biologists. 3 lata temu Monsanto przekazało sporą kwotę na program PlantingScience, który jest współtworzony przez American Society of Plant Biologists.

Tadeusz Szymańczak (pseudonim Król Kukurydzy) – Dawniej polityk, obecnie biznesmen, członek Zarządu Mazowieckiej Izby Rolniczej. Współorganizator „Dni Kukurydzy”, na których promowane są uprawy kukurydzy GMO. Wspólnie z Robertem Gabarkiewiczem wspiera interesy Monsanto, człowiek dobrze radzący sobie w mediach. Został wykluczony z NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych za działanie na szkodę związku.

Sylwester Świątkiewicz – Pracuje w Instytucie Zootechniki. Jest koordynatorem obecnie prowadzonych badań nad wpływem karmienia zwierząt hodowlanych paszami GMO. Jeszcze przed oficjalnym zakończeniem badań, wspólnie z kolegami z Grupy Monsanto Polska wypowiadał się w prasie nad brakiem szkodliwości stosowania pasz GMO, które rzekomo miały pokazać badania. Bezkrytyczny zwolennik GMO.
Monsanto Polska w natarciu jak sekta

Dowiedziono już, że Monsanto Polska ma w garści Polską Federacją Biotechnologii, Komisję ds. GMO oraz wielu nieuczciwych „naukowców”. Dostarcza rzekomo niezależne artykuły do prasy oraz wpływa na wyniki badań. Już teraz strach pomyśleć, ile rzeczy jeszcze nie ujrzało światła dziennego. Motto Monsanto to: Jeśli produkt nie spełnia norm, zmieńmy normy! Polski oddział, Monsanto Polska Sp. z o.o. od wielu lat prowadzi intensywne działania w Polsce, wpływając na naukowców, polityków, osoby decyzyjne, media. Mają nawet kontrolę nad publicznie dostępną informacją odnośnie GMO, łącznie z nieobiektywnymi i zafałszowanymi wynikami badań. To sprawia, że przeciętny Polak, albo nie ma wiedzy odnośnie GMO, albo ma wiedzę narzuconą przez w swej istocie sektę biznesową Monsanto (czyt. media)”

Autor:
Lena Huppert

Źródło:

https://www.facebook.com/lena.huppert.1/posts/391394154300014

Za:

http://dobreczary.wordpress.com/2013/06/27/grupa-monsanto-polska/

Artykuł został umieszczony na tzw. prawie cytatu

Reklamy

6 odpowiedzi »

  1. W sieci można poznać nazwiska od lichwiarzy, łapówkarzy po lobbystów trucizny.
    Co robi tzw. wymiar sprawiedliwości, prokuratura, kontrwywiad o ABW nie wspominam, ostatni ich okradli. Ilu jak nie w rządzi to ministerstwach bierze grube koperty.
    Co za idiotyzm obowiązkowo szczepić starców, Radziwiłł dba o kasę koncernów, a to że rtęć w szczepionkach to drobiazg. Proponuje pierwsze dawki władzą od prezydenta od wojewody.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.