Media i manipulacja

Czy grozi nam „epidemia końca świata”? Niebezpieczny wirus H7N9 zmutował, teraz przenosi się między ludźmi

Wirus ptasiej grypy zmutował, czy grozi nam pandemia?

Pismo medyczne British pisze, że kobieta zaraziła się wirusem ptasiej grypy H7N9 podczas opiekowania się chorym ojcem.
Obaj pacjenci zmarli. Jest to pierwszy dowód na to, że wirus ptasiej grypy może się przenosić z człowieka na człowieka. Czy grozi nam światowa epidemia?

Do tej pory naukowcy uważali, że wirusem ptasiej grypy można się zarazić tylko poprzez kontakt z chorym drobiem. Te wydarzenia jednak zmieniają poglądy medyków i zmuszają ich do podjęcia pilnych badań. Testy laboratoryjne wykazały, iż odmiana wirusa wykryta u córki, jest genetycznie identyczny jak u ojca. Rodzina potwierdziła, że zarażona kobieta nie miała kontaktu z ptakami przed zachorowaniem.

James Rudge z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej powiedział, że „to dla nas niezmiernie niepokojące, jeżeli jedna osoba będzie zarażać kogoś innego, a ta z kolei zainfekuje więcej ludzi. Jeśli każdy zainfekowany będzie w stanie zarazić średnio jedną osobę, to będzie to mocny znak ostrzegawczy, że mamy do czynienia z początkową fazą epidemii”.

Jak dotąd wirus nie pojawił poza Chinami, jednak są znaczne szanse, że niebawem tak się stanie. Wydaje się, że wirus ptasiej grypy nieustannie mutuje. Eksperci podkreślają, że „jego głównym celem jest przetrwanie i dlatego tak łatwo się zmienia i dostosowuje do nowych warunków”. Według British Medical Journal wirus H7N9 może być w naszym organizmie nawet kilka dni przed pojawieniem się pierwszych objawów.

Czy Waszym zdaniem zagrożenie jest naprawdę poważne?

Źródło: http://orwellsky.blog.onet.pl/

Przeczytaj koniecznie z blogu Kefir 2010:

Dr. Jerzy Jaśkowski: świńska grypa i koncerny farmaceutyczne. Kto zarobił?

Filantropia czy perfidia? Szczepionki które zabijają

Ptasia grypa (typ A/H5N1) – globalne oszustwo

Reklamy

4 odpowiedzi »

  1. Jest. I o to chodzi. Amerykańskie Sondertruppen już zacierają rączki. Będzie można wprowadzić nowe ograniczenia wolności. Łącznie z ograniczeniem prawa do życia w ‚uzasadnionych’ sytuacjach – np. epidemii jakiegoś dobrze przygotowanego wirusa.
    Słodkich snów!

  2. czy zagrożenie jest duże, czy małe nigdy się nie dowiemy, oby to nie był pretekst do zmuszenia nas do zaszczepienia, aby podać nam w tym szczepieniu coś jeszcze… powiedzą, ze pandemia, epidemia i pod przymusem (takie przepisy w naszym kraju) bedziemy musieli dać sobie wstrzyknąć np jakis chip

  3. A co z poprzednimi wirusami grypy? A co się stało z wirusem SARS? Nie mutuje? A jak się miewa Ebola – ma urlop i tymczasowo nie zagraża? Gdzie się podziewają te wszystkie śmiertelnie groźne wirusy jak o nich nie piszą w mediach?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.