Bareizmy

Tylko na blogu Kefir 2010: Czy karmy dla psów i kotów są produkowane z padłych zwierząt?

Dostałem informację, iż w kwietniu koncern Royal Canin urządził na Ukrainie prawdziwą masakrę – ponad 2-godzinne szczucie psów na niedźwiedzia na łańcuchu.

Powstają tutaj pytania. Dlaczego Royal Canin przeniósł produkcją karm na Ukrainę?
Czy znęcanie się nad tym niedźwiedziem to przypadek czy też wpadka, która niechcący wymknęła im się spod kontroli?
Czy nie mamy tutaj do czynienia z produkcją karmy z padniętych zwierząt, odpadów medycznych?

Wiadomo o długoletniej „tradycji” masowego usypiania bezdomnych zwierząt w krajach byłego ZSRR – ostatnio coś takiego było poruszane przez polskie media z okazji ostatniego święta piłki kopanej pod nazwą Euro 2012.

Ja sam, około dekadę temu, gdy jedyne medium w Polsce poruszające zakazane tematy to byłą gazeta Nexus – czytałem, iż taki proceder w najlepsze uprawiany jest w USA. Do ogromnych hal fabrycznych zwożono wszelkie padłe i uśpione zwierzęta. Zatrudnieni na czarno Meksykanie, pracujący w kombinezonach i maskach przeciwgazowych (ze wzgl. na zagrożenie biologiczne) ładowali gnijące, rozkładające się ciała zwierząt do ogromnych utylizatorów. Produktem końcowym była karma dla psów i kotów, reklamowana w TV, kupowana przez niczego nie podejrzewających właścicieli czworonogów.

Żadne media tematu nie tykają. Jeden był artykuł w Wyborczej – i tu wzmianka o „pracy” w Polsce polegającej na szczuciu psów na króliki i dziki – link. Nie wiem na ile jest to wiarygodny artykuł, w końcu to Gazeta Wyborcza.

Koncern Royal Canin to monopolista na rynku polskim, ponad 90% karm dla zwierząt obecnych w sklepach, zostało przez nich wyprodukowane.

Bulwersującą sprawą jest fakt, iż z osobą która dostarczyła mi te informacje, nie chcą współpracować żadne witryny ani profile które za cel biorą ochronę zwierząt. Wyjaśnienie tego jest proste: takie korporacje pomagają organizacjom broniącym praw zwierząt, np przysyłając karmę, bądź organizując inne „eventy”, w zamian mając reklamę. Jednak prawa rynku są takie, że jak jakaś organizacja ma tak wielkiego i hojnego sponsora / darczyńcę, to nie może sobie pozwolić na niezależność we wszystkich sprawach.

Czy ktoś mógłby przedstawione tutaj informacje zweryfikować?
Jeśli tak – zapraszam na kontakt mailowy: rkw34@op.pl

Jarek Kefir

Źródło: http://kefir2010.wordpress.com/

Reklamy

6 odpowiedzi »

  1. Zdania są różne.Niektórzy twierdzą,że karma dla psów produkowana jest z pełnowartościowego mięsa i to dopierojest perwersja.wysarczy przeczyta na spisie o zawartości mięsa w karmie ok.5% a reszta to pyły,ziemniakii inne świństwa.Zresztą pomyślmy o cenie za kilogram to samo mówi a siebie.My jako ludzie nie jemy nic lepszego to czego sięmamy rozczulac

  2. Poprostu absolutnie nie kupować royal canin.to zwykle dziady cały czas podnoszące ceny za zwykły szmelc naszpikowany wypełniaczami.Polecam zakup przez internet prawdziwej porządnej karmy firmy Orijen.cena jest bardzo podobna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.