Bareizmy

Papież Franciszek I zakazał ujawniania przestępstw seksualnych księży

Nowo wybrany papież kościoła rzymskokatolickiego, Franciszek pierwszy, twierdzi, że zaostrzył prawo dotyczące przestępstw seksualnych księży, w szczególności pedofilii i pederastii.

Okazuje się jednak, że nie do końca jest to prawdą! Franciszek zakazał molestowania seksualnego, ale chowa wszystko pod dywan.

W skład pakietu nowych regulacji prawnych wchodzi kryminalizacja tych, którzy ujawniają publicznie skalę nieprawidłowości w kościele rzymskokatolickim. Takim osobom grozi 12 lat więzienia w lochach watykańskich. Oczywiście nie wiadomo jak ta klauzula miałaby być egzekwowana i czy w ogóle jest to możliwe, ale jest to pewien symbol. Oznacza to, że nowy papież nie zerwał z polityką tuszowania skandali pedofilskich znaną z czasów Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Do tej pory kryminalizacja faktu ujawnienia złamania prawa przez księży była teorią spiskową. Teraz już nie.

Więcej informacji w języku angielskim można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Autor: JohnGaltSpeakin
Nadesłano do „Wolnych Mediów

Reklamy

4 odpowiedzi »

  1. A może ktoś by sobie zadał trud i przeczytał oryginalny artykuł??? Przecież tam jest napisane, że wprowadzono kary 12 lat więzienia za przecieki tajnych informacji ORAZ wszystkie przestępstwa przeciwko dzieciom, a nie że nie wolno ujawniać informacji na temat takich przestępstw… Ludzie, DO SZKOŁY uczyć się angielskiego!!!!!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.